Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Mně se ze všech adaptací asi nejvíc líbila tahle čínsko-korejská koprodukce, včetně obsazení.
https://www.csfd.cz/film/318802-nebezpe ... komentare/
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Jinak ta prapůvodní Eleonora originál svedla nějakého zoufalého arcibickupa, pokud se pamatuju. na křížové výpravě a vlastně v přítomnosti manžela, mladistvého krále. Na to je třeba nějaký Bardot - Angelinovitý zjev, po jehož spatření se mnozí muži chovají nepřiměřeně. Nelze to přehnat, je to něco jako Kleopatra a Helena Trojská svojí doby.
A věk... no, stačí vzpomenout, jak vypadala v tomhle věku třeba Sofie Lorenová nebo Ornella. Zástup šílených mužů se moc neztenčil.

Markýza Merteuill se mi jeví být poněkud komplikovanější postava, důmyslná mrcha, která by mohla svádět taky, kdyby na to přišlo. Což Bennigová v zásadě splňuje, sladká teda není ani náhodou - stačí vzpomenout tu divnou bestii z Americké krásy.
Glen Closeová se mi jeví být optimální casting na čarodějnici ve 101 Dalmatinech, nebo do nějakého zombie hororu.

Mám dojem, že stran Známostí dává smysl ta adaptace s vycoolenými mladými jedinci - Sarah Michelle Gellar a podobně.
Neb postavy v Laclosově románu - nemám to nastudované, takže bez záruky - si připadají svůdné, když už nic jiného.
Klasicismus s těmi parukami na mne působí asi nejodpudivěji ze všech historických epoch. Takže to zase tíhne k obsazování supersvůdníků a superkoček, aby se to přebilo.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4817
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od midewiwin »

Argonantus píše:Jinak ta prapůvodní Eleonora originál svedla nějakého zoufalého arcibickupa, pokud se pamatuju. na křížové výpravě a vlastně v přítomnosti manžela, mladistvého krále. Na to je třeba nějaký Bardot - Angelinovitý zjev, po jehož spatření se mnozí muži chovají nepřiměřeně. Nelze to přehnat, je to něco jako Kleopatra a Helena Trojská svojí doby.
A věk... no, stačí vzpomenout, jak vypadala v tomhle věku třeba Sofie Lorenová nebo Ornella. Zástup šílených mužů se moc neztenčil.
Řekla bych, že i kolem těchhle pěstěných hvězd přece jen kroužilo podstatně víc samečků, když jim bylo o čtyřicet míň. Což je právě ten časový odstup mezi Eleonorou svádějící hrdiny křížové výpravy a Eleonorou intrikující na Chinonu nebo bůhví kde v těch osmdesátých letech 12. století.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Transformers: The Last Knight

První Bayovy Transformeři, při kterých jsem se nechtěl zabít nebo to po 10 minutách vypnout. Bylo to zbytečně dlouhý, se zbytečně moc akčníma scénama, ale příběh byl překvapivě obstojnej na to, co jsme dostali dřív a docela hezky vícevrstvej a rozhodně nenudil, vtipy podivuhodně milion lepší než márvel nebo last jedi, a dokonce milostná linka udělaná velmi vkusně, oproti třeba opět last jediovi, až jsem tomu nechtěl věřit, že se de facto vůbec netlačilo na pilu a působilo to úplně nenuceně.

Designy věcí a vizuály prostě bomba. Dokonce se mi zdálo, že trochu zjednodušily animace, takže to fakt vypadá spíš jako hračky z kusů, než dřív, kdy to byla kupa digitálního bordelu, co se změnila z auta na panáčka. Ten rozpočet tam byl fakt vidět. Bylo to obrovský a masivní a přepíčený až na půdu. Prostě asi tak, že mimo milion jiné 12 dávných transformerů z doby krále Artuše (jo) se dohromady změní v obřího mecha-draka, aby sejmuly zlo-boty z gigantický robotí planety z vesmíru, která se zadrapsne do Země a chce jí roztrhat a vysát, klasický příběh, který všichni tak dobře známe. Ale provedený fakt hezky.

Jo a Anthony Hopkins, notyvolekámo, se mi zdálo, že si tu celou přejebaninu tak děsně užívá, v každý scéně to vypadalo, že ho to děsně baví hrát, si nemůžu pomoct. $D

Takže pokud chcete právě něco takového absolvovat, tak Last Knight jsou asi jediní transformeři, co se dají přežít a pobavíte se u toho. Akorát mě z toho ještě teď trochu bolí hlava. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

John Cena is getting ready to shoot up some aliens. The wrestler-turned-actor is negotiations to star in Duke Nukem, a big-screen adaptation of the popular video game franchise featuring the politically incorrect action hero that is set up at Paramount.
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Ježišmarjá.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Něco proti Duke Nukemovi?

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy »

eerieBaatezu píše: 23. 1. 2018, 17:46 Něco proti Duke Nukemovi?
Myslím, že problém je v tomhle případě spíš .... John Cena ("táá ta dáá dááá...") $D

Na tuhle roli by byl nejlepší Arnold ve vizuálu Predátor/Komando. I s tím specifickým charismatem, béčkovostí, hláškami, over-the-top prezencí, atp...

John Cena je sice v mnoha ohledech over-the-top; je tam spojitost v hereckém charismatu, které by kritici nazvali asi jako "pařez" (Cena není úplné filmové herecké dřevo všude, kde se objeví - viz Legendary nebo Tour de Pharmacy; ale filmové herecké dřevo to jinak je a Arnold je proti němu Pan Herec); ale to je asi tak všechno. I vizuálně je pro roli nevhodný, i když s tímhle by se dalo něco dělat (shodit nějaká svalovina, maskéři).
A je rozdíl béčko s Arnoldem a béčko s Cenou (čtěte céčko a níže).

Předpokládám, že to bude ale i tak chujovina.
Možná to bude mít naopak ten správný trololo efekt :)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jsem toho Cenu nikde neviděl, mladej Árný by byl lepší, to je jasný.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

New RoboCop will Ignore Remake and Stay in Original Continuity
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

Jak starý je ten remake, pět let? Achjo...
(zas tímhle tempem třeba jednou dojde i na remake Skrytý hrozby :D)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

eerieBaatezu píše: 23. 1. 2018, 20:09 Jsem toho Cenu nikde neviděl, mladej Árný by byl lepší, to je jasný.
Odvolávám, co jsem odvolal. Právě jsem koukal na nějaký videa Ceny na YT, on se pro tu roli narodil. :s_easy:
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy »

eerieBaatezu píše: 25. 1. 2018, 16:34
eerieBaatezu píše: 23. 1. 2018, 20:09 Jsem toho Cenu nikde neviděl, mladej Árný by byl lepší, to je jasný.
Odvolávám, co jsem odvolal. Právě jsem koukal na nějaký videa Ceny na YT, on se pro tu roli narodil. :s_easy:
John Cena se podle mě narodil pro trénování v posilovně. Tečka :).

Chtěl jsem to nějak rozebrat, ale počkám si, jaký bude výsledný produkt. Ale je fakt že Cenova přítomnost film víc prodá (minimálně ze zvědavosti, jak to Cena "zahraje").
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

No, ztratí to jakoukoli zajímavost, protože John Cena wins... a kdokoli jiný loses.
Alespoň to bude heelturn, který si dost lidí dlouho přálo.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Lemmy píše: 25. 1. 2018, 18:29
eerieBaatezu píše: 25. 1. 2018, 16:34

Odvolávám, co jsem odvolal. Právě jsem koukal na nějaký videa Ceny na YT, on se pro tu roli narodil. :s_easy:
John Cena se podle mě narodil pro trénování v posilovně. Tečka :).

Chtěl jsem to nějak rozebrat, ale počkám si, jaký bude výsledný produkt. Ale je fakt že Cenova přítomnost film víc prodá (minimálně ze zvědavosti, jak to Cena "zahraje").
On není zas tak špatnej. Koukni třeba na to video kde improvizuje dabing kreslenejch postav, dost dobrý na to, co tu o něm píšeš. :D
Argonantus píše: 25. 1. 2018, 18:50 No, ztratí to jakoukoli zajímavost, protože John Cena wins... a kdokoli jiný loses.
Alespoň to bude heelturn, který si dost lidí dlouho přálo.
Nevím, co od toho filmu očekáváš, ale je to podle hry, kde střílíš ufouny érpégéčkem, máš debilně cool hlášky a dáváš striptérkám prachy, aby ti ukázali, co mají za podprdou. "Cena wins... a kdokoli jiný loses" je přímo zadání celé té věci.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů