Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Eh, správně, X-Men nejsou vyloženě MCU. Sere pes, prostě Marvel filmy.
jjelen píše: 9. 4. 2018, 18:48 Sadako: jop, délka, což neni problém jen Marvelu, těch blockbusterů co kdyby se sestříhali mohli by fungovat (mnohem líp) je víc (a kdosi to snad kdesi vysvětloval, jakože film má mít těch cca 130 minut poněvadž jsou z toho větší výnosy než kdyby byl třeba o 30 minut kratší či co...)
Meh.

Vykopala jsem na toto téma slušné množství depresivních článků. Ono to z obchodního hlediska dává perfektní smysl, ale začínám mít tušení, že já a kino zůstaneme časem v opozici natrvalo.
Jeden takový hezký shrnovací. Tl;dr: bude hůř.
https://www.ranker.com/list/why-blockbu ... ob-shelton
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re:

Příspěvek od eerieBaatezu »

Sadako píše: 9. 4. 2018, 21:50 Eh, správně, X-Men nejsou vyloženě MCU. Sere pes, prostě Marvel filmy.
Nesere. FC a DoFP dělalo úplně jiný studio a úplně jiný lidi. DoFP je milion lepší než jakejkoliv MCU. Má dokonce několik "velkých" scén, který jsou fakt úplně hustý.
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

X men první třída https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 70#p496070
a MCU to není; například je to starší "franšíza"
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Naoki »

Vidíš, připomělo mi že kromě Homecoming ti chybí i Logan :-)
Ostatní filmy MCU jak přes kopírák, ale tyhle dva (obvzláště Logan) za pokus stojí.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
argonantus ilegal

Příspěvek od argonantus ilegal »

Loga na časem do ženu ten je jasný.
Proc by mi chyběl spiderman to nechápu
Zatím mi dva spis přebývají ti od raimiho. Vidět jsem je nemel.
Sada k o +1
Do kina stále méně. Není moc důvod.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Naoki »

Na Homecoming minimálně oceníš že tam mají hodně "relatable" (reálný? realistický?) strašidlo
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
argonantus ilegal

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od argonantus ilegal »

A spiderman ho zmlátí a padne tam pár vtipných hlášek. To mi fakt chybi.
Ještě by tam mohla byt jeho teenage mutant milenka co ji musí opustit Protoze veliká moc je Velká odpovědnost.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Naoki píše: 10. 4. 2018, 07:34 Vidíš, připomělo mi že kromě Homecoming ti chybí i Logan :-)
Ostatní filmy MCU jak přes kopírák, ale tyhle dva (obvzláště Logan) za pokus stojí.
Logan není MCU. MCU by nikdy v životě takovej film nenatočilo. A jo, Logan je fakt výbornej.

A zrovna Homecoming je asi jedinej film za poslední roky, co se mi od MCU fakt líbil. Přestože je to o středoškolácích, tak je to mnohem poutavější a mnohem mnohem líp napsaný, než ostatní MCU filmy. A záporáka hraje Michael Keaton a je fakt super.


Jinak jsem si uvědomil, že nám asi s Argem uniká to hlavní paradigma MCU, totiž, že je to seriál a to navíc Disneyovskej. Čili de facto z definice je zakázáno dělat postavám šokující věci, a když se stane něco hustýho, tak je to většinou podlomeno zbytkem filmu, kterej je spíš nuda. Třeba v Ragnaroku zemře Odin (pokojně, žádná bitva) a Thor na konci v bitce přijde o oko, takže hezká paralela, že nahradil svého otce, jenže zbytek filmu je komedie, co není moc vtipná, se scénářem, co je děsně nudnej. Čili dobrej charakterovej moment zabitej zbytkem filmu. YMMV samozřejmě, protože je to jeden z nejopěvovanějších MCU filmů.
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Jo.
Ten Disney je důležitý. Průmyslový produkt pro dětičky kde nic nevyčnívá. Dělali to roky pro menší děti a ted pro teenage mutanty.
Maximum originality jsou piráti z Karibiku a i ti zapadli časem do rutiny.
Naposledy upravil(a) Argonantus dne 10. 4. 2018, 18:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Quentin »

Myslíte, že v Infinity War už bude "skutečné" napětí? Hromadě hercům končí smlouvy, jestli se nepletu.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

Quentin: no nevim, "zabití" toho Iron Manova kámoše v Civil War a Quicksilver v Ultronovi... teda jako jo, asi pár postav v Avengerech zařve, ale... podle mého tohle neumí/nechtěj podat... "správně"? (viz poslední eerieho hejt na Thora)

Jinak Homecoming... si to snad někdy pustim, minimálně ta kocnepce záporáka se mi zamlouvá. Tohle je vůbec aspon teoretická výhoda takový nekonečný série, může se budovat svět. Jak maskovaný týpek zmydlí jiného maskovaného týpka nebo náký šmejd z vesmíru už tu bylo tisíckrát, ale jak by vlastně vypadal svět, kde by tohle probíhalo... New York během dvaceti minut v ruinách a emzáci existují, jak bude svět reagovat? Nebo ten Starkův hyper super zdroj energie, že...
(a ono to v těch filmech je, ale je toho málo a leckdy je to ještě blbě udělané, viz Ultron... oh, zbourali sme pár paneláků někde v Čechii nebo Čečně a všechny jsme z nich zachránili, jaká hrůza, co jsme to za monstra... -a honem nákou vtipnou hlášku nebo souboj dvou maskovaných týpků, než se diváci začnou nudit :D-)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy »

Quentin píše: 10. 4. 2018, 10:43 Myslíte, že v Infinity War už bude "skutečné" napětí? Hromadě hercům končí smlouvy, jestli se nepletu.
Nebude... spíš bude zajímavé sledovat, která z postav u toho předpokládaně umře; která bude ... to be continued/ztracena v akci; která vymění tvář/transformuje se a tak. Znalci komisků vědí víc, spíš jde o to, jestli se nějaké ty komiksové věci projeví nebo bude ve filmech řešeno jinak.

EDIT: K Homecomening strašidlu: yep. Vulture tady byl skvěle zpracovaný. Sice přišel o jedno z jeho zádadních schopností, ale to přiblížení větší "realitě" bylo super. Postava měla propracované pozadí, uvěřitelný motiv a Keatona :D
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

To není úplně nová myšlenka, že?
https://www.csfd.cz/film/131733-megalodon/prehled/
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Ready Player One

Nemůžu uvěřit, že nejlepší scéna z celýho filmu byla disco taneční sekvence. $lol$

A chvála Silvestrimu, kterej konečně napsal zase správnou starou dobrou hollywoodskou melodii, co si člověk brouká celou cestu z kina domu.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů