Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Charles Dance. Velký oblíbenec Sadako a mě.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od midewiwin »

Taky se hlásím. Už od Perly v koruně.
https://www.csfd.cz/film/84605-perla-v-korune/prehled/
Čas neexistuje.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

A vetřelec 3 a Menzies v Enigme. Jo a taky nových deset černoušků.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

A hrál i v Tmavomodrém světě...nicméně jako Tywin a Vettinari je topclass:) a to vůbec jako Vetinari nevypadá:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tak už to víte, jo? Oscaři zavedli novou kategorii "nejlepší populární film".

Dokonce se proslýchá, že je za tím tlak Disneye. Asi je sejří 10 let MCU bez Oscara a jsou si vědomi, že bez týhle kategorie by nikdy žádnýho nedostali. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Mission: Impossible – Fallout

Ale jako jo. Místama fakt dost dobrý, ale Ghost Protocol je IMO furt nejlepší díl. A bylo tam až okatě dost věcí vykradených z Dark Knighta. Tom Cruise je magor, když víte, který ty věci točil bez stunt doubla, ale musím uznat, že vědomí toho, že to není CGI, ale fakt on, fakt v tý situaci (třeba to s těma vrtulníkama, notyvole), fakt neuvěřitelně zvedne požitek a napětí z těch scén.
Ale pak jsou tam věci, že maníka bodnou kudlou s čepelí cca 10-12 čísel do břicha a on na to do 10 vteřin umře a takový ty věci, co mi fakt protočí oči. Oni si daj milion práce s choreografií a kinematografií a maníci přežijou nejneuvěřitelnější věci a pak taková scéna. Navíc to byl docela kus chlapa a o to víc to působilo divně.
Film dělal docela dobře takovej ten chaos v tom, komu věřit, protože prostě máte jen omezený informace a lidi tvoří dezinformace a všechno může bejt jinak a tak, ale místama už mi to přišlo, jak když se dívám na Dallas. :D
Celkově dobrej díl s některejma hodně dobrejma místama a nápadama a dokonce nějakejma scénama, který vám nepředvídatelně zatají dech. Možná trochu moc akce, ale aspoň se člověk ani vteřinu nenudil, příběh stále odsýpal. A bylo tam dokonce pár scén, co byly tak vtipný, že jsem se smál nahlas, ale hodně dobře udělaným stylem, žádný trapný džouky nebo tak.

Jinak soundtrack, jedna z nejhorších velkorozpočtových sraček, co jsem kdy slyšel. Nejenže to mělo hudebně nula kalorií, ale některý pasáže byly doslova nesnesitelný. Byly tam akční scény, co měly ten over-produced wall of sound zvuk 400 členýho orchestru hrajícího jak nejhlasitěji můžou po celou dobu jejich trvání, kua já myslel, že snad odejdu ze sálu, jak na pěst to bylo. Jako třeba maník běží po střeše... a do toho hraje hudba, jako když se sráží dva vesmíry v největším kataklysmatu všech dob. Jako fakt jo???!!! Nejenže mě z toho bolela hlava, ale bylo to až komický. Já absolutně nechápu, jak tohle může skončit ve finálním produktu, nechápu, že tohle projde schválením režiséra, kterej snad má mít nějakej vkus nebo něco. Nechápu, že za takovou sračku dostal nějakej "skladatel" zaplaceno.
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

Jákl bude točit Žižku. A hrát tam bude Michael Caine
(ne Žižku :D)
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

Overlord... horor z druhý světový co podle zatímních ohlasů není sračka!
(a půjde do kina... na Slovensku :-? )
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

To vypadá skoro jako z Omegy :-) Píšu si.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Tak trochu těch filmů, co jsem viděl.

Spotlight.

Velká sláva, mocné téma, suchý zpravodajský jazyk. Vlastně modernizovaná verze Všech prezidentových mužů a podobných investigativních dramat. Nemohu posoudit, neb neznám přesná fakta, ale podle všeho maximální věrnost ve stylu Bigelow nebo Greengrasse, takže to sleduje aktuální trendy.
Z tématu budou mít místní Kristobijci druhé vánoce. Že už to dávno říkali.
Zatraceně dobrý Michael Keaton je zatraceně dobrý. A je spoiler, neb na otázku "mohl by Batman zradit a dát se k těm zlejm?" je dost jasná odpověď. Zatraceně módní a oblíbený Mark Ruffalo mne ještě tak úplně nepřesvědčil. Čekám až někdy někde něco zahraje.
Já nevím, ale za mne jsou to poctivě odpracované čtyři hvězdy, ne víc. Takové Spielbergovské, na způsob Mostu špionů. Dozvíme se, co jsme už věděli a stane se to, co jsme čekali a způsobem, jaký jsme čekali. Pro mne je tenhle Jirásek uzavřený styl, jakkoli beru na vědomí, že to film objevil teprve nedávno.

Přelud čili Mirage https://www.csfd.cz/film/20454-prelud/prehled/
Znáte ten mírně přezíravý pocit, nad starými filmy, že jsou jako staré a "to až tak nemůžete brát"?
Tady mne totálně nadchla ryze současná postmoderní expozice, která jako kdyby z oka vypadla různým těm Fincherům a Nolanům a dalším mystifikátorům. Něco jako Fincherova Hra nebo neznámý s Neesonem https://www.csfd.cz/film/264157-neznamy/prehled/ neníé to zastaraůlé ani trochu, a je to asi třicet let před nimi.
Zajímalo mne naprosto upřímně, co bude dál, a měl jsem hlavu zamotanou variantami dalšího vývoje.
Bohužel to patří mezi filmy, které se ke konci tak nějak rozeserou a nastavená laťka skončí naprosto přiblblým dobovým lehce scifi vysvětlením, které už zastaralé a naivní opravdu je. Takže nakonec tři hvěxdy, ale první půlka slibovala perfektní Přelud.

Já, Tonya - zas něco zcela aktuálního. Film, který je Margot Robbie, herecky i producentsky. Styl nijak moc nemiluju, takové ty rozkecané dokumentární televizní rozhovory, co jsou dokumentární a ani nepotřebují být umělecké, ale když to někdo začne vydávat za umění, obvykle pruda. Téma krasobruslení mne nezajímá, fakt jako.
Jenže tady od začátku přímo řinčí Dahlovská - nebo taky Tarantinovská a Coenovská ironie.
"Čekali byste, že něco takového dokážou dva největší kreténi, v tomhle příběhu, plném kreténů?"
Tahle kombinace je nečekaná a naprosto smrtící. Nevěřícně jsem zíral, dvě hodiny dumal, pak sklapl čelist a uznal - jo, tohle je o třídu lepší, než Spotlight. Nedává to odpovědi, ale ptá se to, a ptá se zatraceně dobře.
Taky je to dokudrama o události, ale má to svůj vlastní vypravěcí styl a neuvěřitelný drajv. Hodně jako srovnání Dunkirku a Enigmy, o čemž tu tuším už někde byla řeč.
Margot Robbie mne fakt zaujala. Není hezká ani trochu - nebo to možná perfketkně hraje, že není hezká - ale hrat zatraceně umí, a to je u té laviny novodobých hvězdiček dost vzácná záležitost, že hned první film trefa na komoru.
Jo, a té bezva hodné maminky si taky začnu všímat. To je teda dílo.
Smažím tam pět hvězd, za mne nejlepší letošní pecka, kterou jsem viděl.

EDIT: tak ne, abych úplně neEerioval a nejásal každých pět minut nad něčím jiným, kontroluji, že letos jsem zdrtil těch skvělých filmů docela hodně, z dokumentů třeba Nejtemnější hodinu (ta byla o chlup slabší, než Tonya, srovnatelná s tím Spotlightem), pak několik Villeneuvů, jeden lepší než druhý, Zabití Jesseho jamense, zabití Stalina, zkrátka, letos je konkurence je veliká a srovnatelných pětihvězd několik. Když mne budete mučit, připomenu odkazy.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Ridley Scott has begun forward progress on a sequel to Gladiator
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

3 billboardy za ebbingem jsou skvěla věc. Ještě o kus lepší než tonya. Zapomenute umění vyprávět příběhy.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Bertolucci to zabalil, čímž jsem zjistila, že žil ještě spoustu let po natočení Snílků.

https://variety.com/2018/film/global/be ... 203036077/
https://magazin.aktualne.cz/kultura/fil ... 1543422998
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Errementari neboli O kováři a ďáblovi
Netflixovská produkce v baskické(!) versi. Na ČSFD hodnoceno mizernými 66 % procenty a zařazeno chybně mezi žánry fantasy a horror, ačkoliv jde o čistokrevnou klasickou pohádku tak, jak má vypadat. Za mě 80 % . Toto pouštějte svým dětem.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

BumbleBee

Nevím, co mě nudilo víc, tohle nebo Aquaman...
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů