Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od sirien »

Jerson: To je zajímavá myšlenka, ale nebylo by to fér z následujících důvodů:

- U mnoha filmů není problém režije, ale scénář. Popravdě mi trochu leze krkem, jak se všichni režiséři heroizují, ale na scénáristy se zapomíná - mnohdy jsou o hodně důležitější, než režiséři.

- U mnoha filmů není problém režije, ale produkce. Jsou dokonce známy případy, kdy režisér otevřeně řekl, že jeho film je díky produkčním intervencím sračka (z poslední doby např. nejnovější Fantastic Four, kdy se režisér dokonce nasral tak moc, že to vpálil na veřejnost ještě předtím, než šel film do kin, čímž nejspíš pohřbil svou kariéru)

- U dalších filmů je problém propagace a marketing: lidé jdou kvůli něčemu na "jiný" film, než jaký režisér natočil, takže ho pak vidí jiné publikum, než kterému je určeno, což tak nějak není režisérova chyba (třeba takový Argonantus by v Tvé logice neměl mít žádné hlasovací právo pro Age of Ultron - a vlastně ani pro minimálně půlku dalších komiksáků)

- No a na závěr je problém v divácích samotných a jejich předsudcích. Typicky jsem to tu rozebíral když jsem tu psal své hodnocení pro druhé zpracování Dne pro šakala, které nebylo remake (ale přesto ho tak kdekdo vnímal) a které stálo na původní knize, ne jejím prvním zpracování (kterou ale většina publika nečetla).
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9351
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Quentin »

http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

Sirien - já myslím,že Tvá poslední poznámka ukazuje ten nejzákladnější problém - značnou subjektivitu hodnocení filmů.

Jak už jsme pomleli, podle mne ten moderní remake Šakala byl děsivý. Asi bych za to netrestal režiséra (tím Jerson myslí celou ekipu lidí odpovědných za film, předpokládám) ztrátou života, ale nadšený jsem z toho rozhodně nebyl...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Vallune, mrkni na ty odkazované filmy.
To je úplně jiný typ děsnosti; ony totiž už často vznikají jako zběsilá béčka, co ani netvrdí, že je máme brát nějak moc vážně. Je to zvláštní záležitost; něco, co už z principu bude blbina a nestydí se zato.
Tyrannosaurus, zhouba Aztéků
. Problém už je v názvu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Jo, je možné, že režiséra obviňuju neprávem (ale mám namysli takového Uve Bolta, třeba) Každopádně u filmů co dávají v televizi mi to tak nevadí, ale zážitek z kina bych občas velmi rád reklamoval.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od sirien »

Vallun: a tak to je vpohodě, to se vykrátí. Ty mu vezmeš hodinku, já a pár dalších mu dáme třičtvrtěhodinky, to je cajk, že jo.

Problém je spíš v tom pochopit, na jakej film jdeš a jestli je pro Tebe. Že dva lidi ze zamýšleného poblika pak mají jíný názor je věc jiná než když máš dva lidi a jeden z nich je cílovka a druhý není.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Sirien: Myšlenka je to nepochybně zajímavá. Za sebe, určitě bych nekecal jako producent do disciplín, které nesleduji a kterým nerozumím (třeba zrovna komiksáky všeobecně).
Potíž je, že by ti o polovině blockbusterů měly rozhodovat děti.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

Vlastně z poloviny o všech skutečně mainstreamových dílech z poloviny děti...ale zase proč ne? dítě ví co se mu líbí a co ne, navíc hodina je pro něj mnohem víc, než pro nás, subjektivně jí vnímá jako delší...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
vzteklina
Příspěvky: 1380
Registrován: 24. 10. 2007, 19:59

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od vzteklina »

Tak jsem náhodou narazil na todle
http://www.csfd.cz/film/362346-co-delam ... h/prehled/
a je to docela dobré. Oddechové, vtipné a svým způsobem chytré (řekl bych že vcelku "realistické" a přitom dostatečně švihlé, že se člověk musí usmívat skoro furt). A je v tom jeden ultimátní kameňák, kterej mě málem sundal ze židle.
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy »

Jojo, Co děláme v temnotách můžu taky doporučit jako kvalitní oddechovku.

Z filmu jsem si odnášel stejné pocity, jako kdybych viděl pozitivní komedii (komedie to určitě je, prostředí je ale pozitivní pouze zdaleka). Kombinace žánrů je tu hodně netypicky a hodně dobře zvolená a všemožné frky jsou fakt super. Všechny roviny humoru (konverzační, parodický, černý, atd...) tu fungují dobře.

PS: Nejlepší je tedy tímhle filmem překvapit (tedy kouknout se na něj s někým, kdo neví o co vůbec jde). To prostředí už funguje jako určité překvapení filmu.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od sirien »

Argonantus: Produkce obvykle žvaní do skoro všeho. Někdy to dopadne rozumně (např. když do Firefly vnutili, že tam musí být "vesmírná šlapka", na což se Joss Whedon dopálil a navztek jim místo laciné šlapky vytvořil Inaru), ale obvykle už moc ne - všechny ty cliffhangery v seriálech, nutná přítomnost "silné ženské hrdinky" i tam, kde nemá co dělat... někdy to je rušivé, někdy jen opruzně otravné (např. "obligatory nigga").

Zábavné pak jsou případy, kdy produkce přešvihne tvůrcovu trpělivost a tvůrce jim jejich intervence vpálí zpátky tak, aby svého nátlaku ještě krutě litovali. Můj oblíbený případ je Klub rváčů, kde byla po sexu věta ve stylu "vošukals mě že chci potrat", která se produkci nelíbila protože jí přišla moc přes čáru a nařídila jí změnit. Fincher se dopálil a větu přepsal na "takhle mě nikdo nevošukal vod základky", což byla věta v důsledku pro US prostředí hláška ještě horší a produkce pak chtěla, aby to nezměnil ještě jednou (nakonec klidně i za původní potratovou hlášku), s čímž je ale Fincher poslal někam a nová věta tam zůstala. (Fun fact: herečka je britka a "základka" byla řečená v US slangu, takže význam věty se herečka dozvěděla až zpětně. A prý z toho nebyla moc happy.)

(ano, v poslední době jsem trávil moc času na TVtropes).
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Blaine »

Sirien píše: (ano, v poslední době jsem trávil moc času na TVtropes).
Proc to delas? Ztracet cas v te cerne dire je zlo.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

http://kultura.zpravy.idnes.cz/most-spi ... lmvideo_ts

Most špionů - viděl někdo? Spáčilka to strhala, mohlo by to být dobré....:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

Tohoto se asi nedočkáme, ale obsazení by to bylo opravdu patřičné - většinu těch herců dokonce znám!

Krom toho,že afroamerický herec by na skřeta asi neprošel...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

To by byl průser jak vrata, ještě, že to nikdo nenatočí.
Proč by neprošel černoch na orka? Mám dojem, že v tom Warcraft filmu taky hrají některé orky černoši.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů