Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 7558
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sirien » 29. 5. 2006, 23:29

Nazdar lidi.

Tak o trojce bez vážnějších spojlerů... alespoň pro začátek

Měli jste jako já rádi jedničku a dvojku? Nebudu to zatracovat, třeba se to někomu líbit bude, ale ode mne doporučení rozhodně nečekejte.

Co se mého osobního názoru týče... byla to škoda času, jen mi to zkazilo večer.

Čekáte dokončení, nebo alespoň pokračování Wolverinova příběhu? Zapomeňte. Ani jediná zmínka.

Magneto. Když ne génius, pak prudce inteligentní jedinec. Výtečnej stratég.
Co udělá? Výtečnou taktiku. Já bych vymyslel lepší. Co vymyslel, z fleku vyimprovizoval.
A vy taky.
Na tom stoupnout si a zavelet k frontálnímu útoku totiž není pranic taktického ani inteligentního. Měl u sebe spoustu mutantů ohromné přímé nebo taktické/strategické síly (Pyro, mutanty procházející zdmi, Juggernaouta...). Využil je? Ne. Hrr na ně!! Věděl, čím jsou nepřátelé ozbrojeni. VÌDÌL to. Bylo to z kontextu filmu naprosto jasné, navíc o tom sám mluvil. Neprůstřelný vesty? Ne, proč, k čemu? Necháme se tim svinstvem nastřílet, proč se chránit... Předved, kdo jste viděli treiler víte, že má sílu přemístit celý železný most s čtyřproudou silnicí. Zničit budovu, která je z železobetonové konstrukce? Zkusil to? Ne, proč?
Popravdě Magneto na konci předved úřžasnou a asi i geniální věc - dokázal prohrát jasně vyhranou válku.

Prostě strašný.

Heh... já řek že to nebudu zatracovat, co?
No... prostě sem se neudržel. Je to čistě můj názor (a varování), takže vám se to možná líbit bude, ale co se mě týče, dualogie skončila dvojkou.
Naposledy upravil(a) Sirien dne 11. 6. 2006, 19:46, celkem upraveno 1 x.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5831
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Příspěvek od Alef0 » 30. 5. 2006, 07:30

Bol som zatiahnuty na trojku. Upozornujem, ze som nikdy predtym nevidel ani jednotku, ani dvojku, ani kresleny, ani komiks.

<Pozor SPOILERY!>
Mal som dojem, ze mutanti, nemajuc nepriatela, bojuju uz medzi sebou (kto nejde s Magnetom, ide proti nam). Samotny vykop Jean zavana spinavym trikom a la sen o smrti hlavneho hrdinu z Dallasu.

Co sa tyka samotneho spracovania: nemozem sa zbavit dojmu, ze scenarista sa tam pokusil narvat milion vedlajsich zapletiek, ktore vsak v konecnom dosledku vyvanuli do prazdna - najvacsi priklad pre mna bol onen Übermutant, co hral Playstation. V spravnom klisoidnom filme by jeho zachrana bola dramaticka a tvorila by jadro celeho filmu, ale tu som mal dojem, ze je to len vedlajsi produkt; doraz bol predsa na zdemolovani Golden Gate. Rovnako ma fascinovalo teenage comedy-like korculovanie po jazierku a harrypotterovska zachrana skoly.

No neviem. Asponze tam bol Patrick Stewart a Ian McKellen. (Po poslednej scene zaznelo, ze McKellen vzal barly a dostojne odkracal do Pariza, kde si pockal na Toma Hanksa).

A vcera v Pravde vyslo caro nechceneho: reklama na nemenovanu poistovnu.
</Pozor SPOILERY!>

Uživatelský avatar
Fibrizo
Příspěvky: 492
Registrován: 18. 12. 2004, 23:03
Bydliště: Sairaag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fibrizo » 30. 5. 2006, 08:39

musíte vzít v úvahu, jednu zásadní věc: je to americkej film a tam musí dobro zvítězit nad zlem který je vždy staršně silný ale úplně stupidní...
We are the the dragons, your magical and other valuables will be added to our hoard and you will be eaten .... or incinerated.
Resistance id Futile.

Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai » 30. 5. 2006, 18:17

BACHA, SPOILERY:

X-meny 3 jsem už bohužel taky viděl. Asi nejvíc mi, krom Tuk-Enekem zmiňované stupidity, vadilo, že se to děsně vleklo a jak nevyužité, nebo minimálně využité byly pokusy o "politikaření", love story, smrt hlavních hrdinů... To všechno se odehrávalo v tom samém rozvolněném tempu. Umře Cyclops a co? Je malý zázrak, že se na něj Wolverine nezapomene zeptat, ale děj filmu to moc novlivní (Asi ve vile... totiž ve škole, nebyl oblíbený) - nepočítáme li náhrobek. Umře profesor Xavier, zív, hezkej náhrobek. Umře Jean, hm, už zase?
Těšil jsem se alespoň na závěreřnou bitvu, ale ani to nebylo to pravé ořechové. Zase jsem měl pocit, že by z boje mutantů proti mutantům šlo vytěžit mnohem víc, než že se Magneto naučil, jak se nehrají šachy. :roll:
Takřka úplně chybí hlášky, jedna z hlavních deviz tohoto žánru. Nebyla tam snad ani jedna, kterou bych si zapamatoval do konce filmu. 3koda

Dobrým momentem je na druhé straně jmenování Hanka McCoye (Beast) vyslancem Ameriky do OSN. Hezky to ukazuje postoj USA k OSN, aneb hm, koho bychom tam šoupli... :-)=

Předchozí díly se mi líbily a to velmi. Byla to řemeslně dobře zvládnutá "komiksová" záležitost. Změna režiséra ale fimu neprospěla. Vůbec.

Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 5856
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: Prešporok 1673

Příspěvek od Bifi » 30. 5. 2006, 18:31

Dobru recenziu najdete tu:
http://rogerebert.suntimes.com/apps/pbc ... 09005/1023
Paci sa mi, ze poukazuje na politicke roviny filmu.

Ja som X3 videl tiez a mal tolko logickych, dejovych a scenaristickych nedostatkov ze som priamo pri filme obtazoval svojich spolusediacich protestovanim. Ale to by bolo na dlho :D

M
ASE'73 online kampaň vo svete Denethix - Bifiho hack
Divné Uhorsko: blog o mojom OSR projekte z divného Horného Uhorska 17. storočia a starej škole hrania
// "Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." //

Uživatelský avatar
Sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 7558
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 30. 5. 2006, 21:27

Alef0: Co se Phoenix týče... mám tendenci se jich trochu zastat. Jean zemřela v komixové předloze, když se sama vystavila radiaci, aby mohla zachránit ostatní při pilotáži z orbitu se navracejícího raketoplánu (opustila kvůli tomu ochranou kabinu). S tim to naprala do moře, ale nerozsekala ho, takže ostatní přežili, ona ne. Pár okének nato vyráží z vody se slovy:
Už nejsem žena, kterou jste znali, Jsem oheď, jsem ztělesněním života! Teď a provždy jsem Phoenix.
Pak má ještě pár řečí a padne do komatu... pokračování jejího story bohužel neznám, ale mám dojem, že zůstala u X-manů... ale to jen mlhavě tušim, nevim. Rozhodně nepatří k Magnetovi (ale to co vim Mystyq taky ne)

No... ono mutanti vždycky bojovali převážně mezi sebou. Ono lidi by proti nim moc šancí neměli... Co se týče neznalců komixu - úvodní simulovaná bitva, která byla odkazem na Sentinely - obří roboty bojující proti mutantům, byla ve filmu IMO trochu mimo...

Na X-manech se mi líbilo právě to propojení hlavního děje s jejich osobními problémy (Rogue, například), které původní režisér, co 3ku X-manů odepsal kvůli Supermanovi, zvládl výborně, tenhle novej absolutně vůbec. Ty vstupy z jejich osobních životů byly kapku mimo... trochu divně a nicneříkajícně popsaný vztah mezi Rogue a Kryem (Icemanem. Mě se Kryo vždycky víc líbilo k Pyro $D ), <SPOILER!!>smrt Xaviera a Cyclopse byla taky mimo...</SPOILER>

Fibrizo: Jenomže o tom právě původní dvoji X-mani nebyli. Nikdo tam nebyl špatný, ten pohled nebyl stupidně bipolární, jak nám byl naservírován tady, aby to *raný amíci pobrali.
Magneto a Xavier byli přátelé stojící +- na stejné straně (viz Magneto: Nikomu není jeho smrti líto více než mě - udělal pro mutanty víc, než si dovedeš představit), lišili se jen v tom, že Xavier byl optimista a věřil, že lidé a mutanti se snesou, zatímco Magneto byl pesimista (IMO - realista) kterej v to nevěřil. Jako mladý skončil ve druhý světový v koncentráku a v evidenci mutantů nebo jejich značení (tetování, sledování...) viděl jen další protižidovský pogromy (viz ta scéna jak tý holce ukazuje to tetování z koncentráku: Já už tetovaný jsem a víckrát se tetovat nenechám).
Z toho vyplývalo, že šli proti sobě - Xavier a jeho žáci se s lidmi snažili vyjít, soužít. Magneto a jeho stoupenci věřili, že válka je nevyhnutelná a proto je nutné zasadit úder jako první, dokud je čas.
Ale šlo jim o totéž. Nebylo dobrých a zlých, bylo jen jedněch a druhých.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 31. 5. 2006, 12:27

Ano a proto je lepší si přečíst komiks a na filmy z emerické produkce raději nechodit. Já to tak dělám a jsem nadmíru spokojen.

Ostatně po těch zkušenostech, jste se už hoši mohli poučit. :wink:

Poslední co mě dostalo byl Blade III. Poté co jsem tuto naprostou kravinu zhlédl, řekl jsem si nevermore!, tohle už by bylo sebepoškozování. Takže pkud nedostanu na něco bvyloženě doporučení od několika nezávislých osob :) , tak na emerické grand filmy prdím.
Adios.
Iron Within
Iron Without

Uživatelský avatar
Sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 7558
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 31. 5. 2006, 18:19

Invictus: X-man I a II byly dobrý, Vendeta se mi líbila, novej Batman výbornej, Sin City božský...
ANO, samozřejmě, že tu jsou Deredevil, Spiderman, Fantastic 4 (tu sem dosledoval, jen protože se dalo dívat na Jessicu), X-man III...
Všichni furt nadávaj na americký filmy, ale půlka filmů, který považujou za dobrý, je americká...

Co se Bladea III týče - viděl sem ho zadarmo na Festivalu a byl strašnej a odpornej. Málem sem odešel před koncem, ale nechtělo se mi rušit ty lidi, co byli mezi mnou a dveřma (bylo jich dost), tak jsem se donutil to přežít (zbejvalo už jen něco přes půl hodiny...)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 31. 5. 2006, 18:31

No estli mi ještě někdo doporučí Sin city, tak se na to snad i podívám (sehnat to je brnkačka :P), ale ty ostaní tituly moc nevím, neslyším a na Vendetu už jsem slyšel i pár negativních ohlasů, takže asi tak.
Tuk-Enek píše: Všichni furt nadávaj na americký filmy, ale půlka filmů, který považujou za dobrý, je americká...
Mě ani tak nevadí americké filmy, jako spíš ty s rozpočtem jako kráva, efekty jako prase a ňákou naprsenou kozou (tu je úplné jezedé), který stojí úplně za prd. Neměla by jich být polovina, měly by být jen vyjímečně špatné filmy, to doprčic nemají ti režiséři žádnou zpětnou vazbu, nebo jsou všichni jejich spolupracovníci tak vylízaní, že jim nic neřeknou? Já fakt nevím co si o tom mám myslet, ale myslím si že je to přinejmenším dost smutné a znepokojující.

A ten Blade III byl úplně hovadskej, už ten začátkej byl strašně nabubřelej a přitom úplně o ničem. Průběh byl jak z nějakýho akčního seriálu a závěr byl vyloženě podivný. První upír, pche, ježiši, ale to už jsem někde jinde co? :oops: ooops
Iron Within
Iron Without

Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 15377
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 31. 5. 2006, 21:32

Režisérovi je jedno, že natočí srágoru, když mu na to diváci stejně půjdou. Jemu je dokonce jedno, když pak budou říkat, že to je srágora, on bude velice rád, když to budou říkat... hlavně když to budou říkat úplně všichni!
Nazi lives don't matter!
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

Uživatelský avatar
Sosacek
Příspěvky: 23275
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek » 9. 6. 2006, 14:05

Mne se libila Kitty 8)
Maybe this world is another planet's hell.
- Aldous Huxley

Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7679
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 9. 6. 2006, 14:11

Invictus píše:No estli mi ještě někdo doporučí Sin city, tak se na to snad i podívám (sehnat to je brnkačka :P)
2 Invictus: Jestli můžu, tak ti doporučuji Sin City. $P Ne ,vážně, mě se to líbilo. Vizuální zpracování má z mého pohledu velmi kvalitní estetickou hodnotu. Pokud máš rád komixovo-noirový styl. Ale byly jsme na tom ve čtyřech a líbilo se to 75% procentům. Takže pro každého to není.

Uživatelský avatar
Beowulf
Příspěvky: 125
Registrován: 7. 6. 2004, 14:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Beowulf » 9. 6. 2006, 14:52

Co se týče Sin City, tak atmoška dobrá, vizuální zpracování na jedničku, ale vadila mi tam velká plochost postav. Jsem jediný? V comixu mi to tak nepřišlo, ale to už bych obehrával starou písničku, že originál je originál.
Přesto doporučuju všema dvaceti.
Největším potěšením v životě muže je svlékat ženu a oblékat ragbyový dres.

Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák » 9. 6. 2006, 15:06

Beowulf: což o to, film to proti komiksu asi vždycky trochu očeše (viz. V jako Vendeta, kde je to imho očesané až běda), ale u Sin City mi zas nepřišlo, že by postavy ve filmu byly o tolik plošší (ale byly, to bez diskuze :wink:) - všema dvaceti můžu doporučit taky.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek

Uživatelský avatar
Sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 7558
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 11. 6. 2006, 19:46

Změna názvu tématu a tím i jeho zaměření. Nechtěl jsem se patlat s OT, tak jsem OT prohlásil za standard $D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti