Umění skrze věky

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Umění skrze věky

Příspěvek od ilgir »

Rozalski je prostě normální kreslíř, co jich jsou tisíce. Dostal velkou zakázku na deskovku a zvolil k tomu odpovídající techniku. Tedy koláž převzatých i vlastních objektů hozená do jednotícího realistického stylu. Pokud je tam nějaké umění, tak to rozhodně nespočívá v technice kresby nebo detailech na husarově uniformě, ale v atmosféře vyvolané použitým kontrastem. To je to, co na tom lidi oslovuje. Že se někteří fans do tohoto artworku doslova zamilovali, a teď jsou zklamaní, že Rozalski nekreslil všechny postavičky z fleku (protože nemají vůbec ponětí jak to v branži funguje), tak to je čistě jejich problém.

Odsuzuje se tracing, protože to je jednodušší, než kreslit podle živé předlohy, budiž. Jenže kreslit podle předlohy, to je dobré na to, když se chceš naučit kreslit podle předlohy, ne dodat koncept art pro velkou zakázku (což vždy znamená málo času, málo peněz, hromada práce).
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Umění skrze věky

Příspěvek od Selhan »

No ono hlavně kreslit prvoválečné tanky podle živé předlohy asi bude trošku problém. Vůbec, přijde mi to celkem směšné. Kdyby obkresloval cizí malby, ale fotky? To snad musí být jasné každému, že to malíři dělají, ne?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Umění skrze věky

Příspěvek od ilgir »

A což teprve prvoválečné mechy!
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Umění skrze věky

Příspěvek od jjelen »

Argo: vidiš, mě je nák bližší ten Rozalski :D
Ilgir: +1
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Umění skrze věky

Příspěvek od Argonantus »

Ilgir
Ty jsou na fotkách bezne.

Jjelen
Rozalski je něco o cen slyším v souvislosti s touhle debatou poprvé.
Rothko je strašně působivý naživo. Opravdu z toho vane ta lotysska deprese. Zemiak a politbyro. V tate Gallery je cela místnost jeho obrazu a posedavaji tam deeprimovani lidé.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Umění skrze věky

Příspěvek od OnGe »

Tak zrovna v těch odhalených pravdách opravdu jeden vyfocený je. Konkrétně tenhle: http://www.guns.com/2013/08/28/isnt-dad ... ck-photos/
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Umění skrze věky

Příspěvek od Invictus »

Karotka píše: 22. 6. 2018, 00:22Hm, myslím, že se pomalu vrací na začátek.
Je umění umět krásně a sám namalovat prasátka a husara, nebo vymyslet a stvořit hustej obraz, kterej na člověka zapůsobí.
Všimni si, že jsem vůbec neřešil, jestli je to umění. V bodě, kdy uměním může být bílý čtverec na zdi, je definice tak široká, že se tam vleze prakticky cokoliv.
Řešil jsem jen to, že pokud někdo bere cizí práci, a bez jakýchkoliv referencí či dokonce souhlasu ji kopíruje a vydává za svou, nebo za to dokonce ikansuje finanční odměnu, tak je to eklhaft v jakémkoliv oboru.
Odpovědí bylo nějaké slovíčkaření o technikách, a hromada morálního relativismu:
No ono hlavně kreslit prvoválečné tanky podle živé předlohy asi bude trošku problém. Vůbec, přijde mi to celkem směšné. Kdyby obkresloval cizí malby, ale fotky? To snad musí být jasné každému, že to malíři dělají, ne?
Živý tank asi fakt nenajdeš. Haha, to jsem ale ostrovtipný. :roll:

Ty vole Ivane, ty mrdky si myslej, že se ten fotbal udělá sám. My tady dřem ty vole, a voni se ti ještě smějou do ksichtu.

btw. vůbec nevím, kdo je Rozalski a je mi to jedno. Zatím jsem od něj viděl jen techniku: Vem venkovskou scénu a flákni tam mecha do pozadí. Vrchol invence.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Umění skrze věky

Příspěvek od OnGe »

Já si myslel, že ten gif byl o tom, že jsi uznal argumenty a ono to bylo jenom že jsi nevěděl co napsat...

Ale ona to je jeho práce. On to namaloval. Uráží tě, že pán s kosou v rohu je podle nějaký fotky, namísto aby řadně vytryskl z bujné umělcovy fantazie?

Musím říct, že na to, kolik toho nevíš a kolik je ti toho jedno máš docela vyhraněný názor.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Umění skrze věky

Příspěvek od Fritzs »

Invictus píše: 22. 6. 2018, 17:28 btw. vůbec nevím, kdo je Rozalski a je mi to jedno. Zatím jsem od něj viděl jen techniku: Vem venkovskou scénu a flákni tam mecha do pozadí. Vrchol invence.
To je tím, že nejsi nerd a tudíž máš vkus. Kdybys byl pravý nerd, tak se okamžitě postavíš a deš mu dát peňa na kickstarter.

https://www.kickstarter.com/projects/ki ... on-harvest

$1.3M na tudle slátaninu. Svět musí být zničen!
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Umění skrze věky

Příspěvek od Invictus »

OnGe píše: 22. 6. 2018, 18:02Uráží tě, že pán s kosou v rohu je podle nějaký fotky, namísto aby řadně vytryskl z bujné umělcovy fantazie?
Tak do třetice všeho dobrého:
pokud někdo bere cizí práci, a bez jakýchkoliv referencí či dokonce souhlasu ji kopíruje a vydává za svou, nebo za to dokonce inkasuje finanční odměnu, tak je to eklhaft v jakémkoliv oboru.
Jestli je to vyhraněný názor, nechám na tvém posouzení. Imho není, a ve vyhraněnosti názoru tu na některé moderátory fakt nemám.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Umění skrze věky

Příspěvek od Karotka »

Zdá se, že problém je v tom, co si kdo představuje pod slovem "kopírovat". Tvůj výklad toho slova je docela vyhraněný, řekl bych.

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Umění skrze věky

Příspěvek od Karotka »

Zdá se, že problém je v tom, co si kdo představuje pod slovem "kopírovat". Tvůj výklad toho slova je docela vyhraněný, řekl bych.

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Umění skrze věky

Příspěvek od Argonantus »

Invictus:
ona ta otázka, zda je to umění, není tak nevinná a má jasný vliv na tvůj závěr.
Jde zřejmě o to, jak definuješ mistrovu myšlenku.

Pokud je ideou umělecké dílo ve všech částech, pak je zlodějna i ukradení detailu.
Pokud je mistrovou ideou pouze to spojení pastorálního tématu s mechy, pak je celkem jedno, jestli opral zvláš´t pastorální scénu a zvlášť mecha, neb originalita je v tom spojení. Pouze.

Jistý pan Kolář se proslavil kolážemi. Slepoval různé obrázky, které k sobě nepatřily, a dostával je do divného kontextu. Svět ho obdivoval a nikdo nepochyboval, že spojuje různé cizí věci.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Umění skrze věky

Příspěvek od OnGe »

Invictus:
Ale ona je to jeho práce, on to namaloval... počkat, to už jsem někdy říkal. Co se týká vyhraněnosti, někteří moderátoři se tu neoháněli tím, že o tom nic neví a ani je to nezajímá - ba naopak.

Ty už jsi přestal fandit Pirátům (a pirátům)?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Umění skrze věky

Příspěvek od Invictus »

Karotka: Ne na slově kopírovat tam vůbec nezáleží, a fascinuje mě, jak se máte v obhajobě tendenci zaměřit na vedlejší věci. Což je v zásadě i dobrá věc, že nikdo neřekne, že brát cizí práci, vydávat ji za vlastní a brát za to peníze je v pohodě.

Argonantus: Totéž v bledě modrém, jestli je to umění je vedlejší, i ta technika je výstřel mimo. A je úplně jedno o jaký typ výstupu něčího úsilí. Jde mi primárně o ten morální rozměr. A není to tak, že by mi u toho rudly oči, ale přeci jen pořád nějaká pravidla ctím, a nepopřu je jen protože jsou někomu nepohodlná.

EDIT:
OnGe:
Co se týká vyhraněnosti, někteří moderátoři se tu neoháněli tím, že o tom nic neví a ani je to nezajímá - ba naopak.
Nerozumím této větě, má to být argument pro to, že Ecthelion je vyhraněný, proti tomu, nebo jak to souvisí s vyhraněností. Nebo je to jen šťouchnutí směrem k tomu, že o tom nic nevím, tak se do toho nemám srát? To jsme ale zase u toho Ivánka kamaráda. Že je něaké chování v nějakém oboru běžné, neznamená že to je správné. (Ano, zní to jako by to psal Vallun :think: )
Ty už jsi přestal fandit Pirátům (a pirátům)?
A ty jsi začal?
Naposledy upravil(a) Invictus dne 22. 6. 2018, 20:18, celkem upraveno 2 x.
Iron Within
Iron Without
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů