Maloměšťák a jiné příšery

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Maloměšťák a jiné příšery

Příspěvek od Argonantus »

"Původní" je v přírodě dost divné slovo. Ono se to pořád mění.
Midewiwin má pravdu, že divoký náletový les je úplně stejný, jako divoký náletový les před tisícem let, když tam vznikla z kdovíjakých důvodů mýtina. Třeba po požáru.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Maloměšťák a jiné příšery

Příspěvek od Alef0 »

Ešte aj mýtické smreky Vysokých Tatier, ktoré odfúklo v 2007, boli vysadené.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Maloměšťák a jiné příšery

Příspěvek od Vallun »

"Původní" je v přírodě dost divné slovo. Ono se to pořád mění.
ano
divoký náletový les je úplně stejný, jako divoký náletový les před tisícem let,
spíš moc ne, druhová skladba se dost proměnila...

Mimochodem, řada věcí, co šlo ze dřeva postavit v minulosti dneska už nejde - aktuální dřevo je příliš špatné - řídké kvůli dusíku a siřičitanum v deštích...:(
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Maloměšťák a jiné příšery

Příspěvek od ilgir »

Argonantus píše: 25. 4. 2018, 19:24 nepotkat celý den maníka, to bych zkoušel snad někde ve Skandinávii. Jinak moc nemám nápad.
Nepotkat celý den maníka se dá i v Beskydech třeba, když se budeš držet mimo značené cesty.

Větší výzva je nevidět celý den známku civilizace. Tzn. ani žádné cesty, mosty, el. vedení atd. Zkoušeli jsme to v Norsku, ale zkazila nám to přelétávající letadla, vystřelená patrona a nakonec nějaký geolog v terénu. Sibiř by asi byla spolehlivější.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Maloměšťák a jiné příšery

Příspěvek od Argonantus »

Nepotkat celý den maníka se dá i v Beskydech třeba, když se budeš držet mimo značené cesty.
Pokud se lidem cíleně vyhýbáš, tak to samozřejmě lze. Byla to podstata jednoho z tzv. "orlích per", kde dotyčný nesměl nikoho 24 hodin potkat a být viděn. On ovšem někoho vidět směl, což pro naše účely asi není dostatečné.
Přesto si umím představit, že někde v Beskydech a na Šumavě nebo i u nás by šlo "proslalomovat" po místech, kde mne nikdo neuvidí a pokud zvolím blbou hodinu a počasí, asi nemusím vidět nikoho já.

Jít náhodně přímým směrem a nikoho nepotkat je asi neřešitelné.
A s těmi známkami civilizace je to v Evropě ještě větší průser, když člověk uváží třeba elektrické dráty nebo lesní cesty.
Nezkusili jsme Island.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Maloměšťák a jiné příšery

Příspěvek od Faskal »

Podstatná informace je, že Valašsko je dost díra. Už se mi stalo, že jsem ve čtyři hodiny odpoledne přijel vlakem, přešel těch pár kilometrů po hlavní ulici a náměstí ("náměstí") a první nohu potkal až doma.

Známky civilizace jsou pochopitelně jiná věc, jak ostatně vzpomínal Sosáček, to bys nesměl vlastně ani do toho lesa.

Edit: Jo, ale ten kanál někdy musím zkusit.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Maloměšťák a jiné příšery

Příspěvek od Argonantus »

Kanál, známka to civilizace, začíná přímo pod staroměstskou radnicí.
Občas se tam smí, ale netuším, čím se to řídí a kdo o tom rozhoduje.

Jinak se mi taky stává, že projdu městem, aniž bych potkal živou nohu, a taky se mi to stalo několikrát v jiných zemích, speciálně v severní Francii.
A u nás nejenže nohu neptokám, ale vím pozitivně, že v tu chvíli žádná noha není přítomna ani v zákulisí domů, známek to civilizace. Mé dvě nohy jsou jediné v okruhu několika kilometrů, pokud nepočítám blíže nespecifikované nohy různých srnek, plchů, kanců a jiného zvířectva.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Maloměšťák a jiné příšery

Příspěvek od Vallun »

Faskale mne se tohle stalo i v Brně, cestou z nádraží na fakultu...v pět odpoledne...potkal jsem 1, slovy jeden traktor z dálky..., pravda, byl sychravý podzim, ale....divná zkušenost:)

Závodníci Vendé Globe plují místy, kde nejbližší další člověk je na ISS:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Maloměšťák a jiné příšery

Příspěvek od ilgir »

Jít náhodně přímým směrem a nikoho nepotkat je asi neřešitelné.
Na to jedině ta Skandinávie. Když jdeš přímým směrem přes tundru, tak vzhledem k absenci cest, brodů atp. ujdeš tak 10 km za den (vyzkoušeno). Ani ty dráty tam nejsou, jen ta letadla...
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Maloměšťák a jiné příšery

Příspěvek od York »

Argonantus píše: 27. 4. 2018, 08:15 Jít náhodně přímým směrem a nikoho nepotkat je asi neřešitelné.
Musíš se trefit na protiběžný běžící pás ;-)
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Maloměšťák a jiné příšery

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Faskal píše: 27. 4. 2018, 08:25 Podstatná informace je, že Valašsko je dost díra. Už se mi stalo, že jsem ve čtyři hodiny odpoledne přijel vlakem, přešel těch pár kilometrů po hlavní ulici a náměstí ("náměstí") a první nohu potkal až doma.
To ale neznamená, že tě sousedi nepomluvili kvůli těm nemožným dlouhým vlasům jako zasranou máničku, nebo kvůli tomu hroznému klobouku, ve kterém vypadáš jako pohřebák.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Maloměšťák a jiné příšery

Příspěvek od Faskal »

S tou částí o klobouku nesouhlasím.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Maloměšťák a jiné příšery

Příspěvek od Argonantus »

Vallun píše: 23. 4. 2018, 20:25 Úštěk je sice krásná, ale fakticky vesnice :p
Navíc bacha na silnice tam,...muj první minsiterský případ, dosud neskončen...:/
Scarlett Johansson zřejmě zapomněli varovat
https://zatecky.denik.cz/z-regionu/foto ... 80611.html
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů