Máte rádí mangu/anime?

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Máte rádí mangu/anime?

Příspěvek od Blaine »

Muj seznam naznacuje, ze kazdy tyden mam 60 minut anime zabavy a dostal jsem je zrovna v dobe kdy mi skoncily jine serialy, takze jsem za to rad.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Suzumiya Haruhi no shoushitsu - i napodruhé stále kurevsky boží.
A nemohu se zbavit dojmu, že autoři znají Doctora Who (že znají Lovecrafta jsem si naprosto jistá).
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Máte rádí mangu/anime?

Příspěvek od Blaine »

Nove anime sezona:
Bokura wa Minna Kawaisou: http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh ... &aid=10288 high school slice of life komedie. Neni to harem (diky bohu), postavy jsou prijemne ve sve uchylnosti, vtipne a prijemne oddychove. Zda se, ze tohle dokoukam do konce. Je to moc fajne.
Mahouka Koukou no Rettousei: http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh ... &aid=10182 magicka stredni skola. Moc zajimavy setting build up, kazdy tyden se tesim, az odhalim neco noveho z tohoto zajimaveho sveta. Hlavni tema je nerovnopravnost, kde nekdo je mag (magie pohanena technologii a znovu vyvinuta ve scifi settingu... zajimavy koncept) a ma proste vsechno lepsi, jak ne-mag nebo nekdo mene nadany nebo nadany trochu jinak. Uvidime.
Baby Steps: http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh ... &aid=10244 Sportovni anime o tenisu. WHAT. Proc bych se na to mel divat... hmm, tohle neni uplne blbe. Asi tak nejak vypadal moje reakce, zda se, ze v nedeli v noci pred spanim je to dobre na koukani. Anebo nemam co delat se svym casem... a jsem divny. Achjo.
Jeden vecer se mi blbe spalo a tak jsem koukal na prvni dily vseho mozneho a zbytek je vice nez podivny.

Sadako: Ted bezi neco noveho od rezisera, co udelal Elfen Lied. Pocitam, ze to bude gory horror, mozna by te to mohlo zaujmout (jestli jsem spravne pochopil tve preference). Jukni se po tom.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Elfen Lied se mi vzdor tomu, že obsahuje nemalé porce násilí, zatraceně nelíbilo, ale tohle může být pochopitelně jiné, takže po tom kouknu, dík za tip.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Zrovna čtu Cutie Honey. Líbil se mi i ten hraný film, ale manga je báječně ujetá a je tam spousta fajn prasáren.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Máte rádí mangu/anime?

Příspěvek od Sosacek »

Starship operators bylo super. Konecne poradny hard-scifi po vsech tech nudnych space operach.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Máte rádí mangu/anime?

Příspěvek od Blaine »

Nejake dobre anime zimni sezony? Nechci nic krvaveho, spis neco lehkeho a zabavneho.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Máte rádí mangu/anime?

Příspěvek od Naoki »

Saint Young Men. Doporučuju nejdřív shlédnout anime (myslím 2-3 díly) či si přečíst mangu a pak se pustit na film (který vlastně příběh uzavře)
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 167
Registrován: 3. 7. 2004, 23:03
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Blaine: The Rolling Girls, Durarara!!x2 Šó (pokud jsi viděl první sérii).
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Zrovna koukám na Psycho-pass, zatím dobré, ale proč jsem jdu - vyšly Gunsmith Cats a jsou kurevsky boží.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re:

Příspěvek od Blaine »

Sadako píše:Zrovna koukám na Psycho-pass, zatím dobré, ale proč jsem jdu - vyšly Gunsmith Cats a jsou kurevsky boží.
Ano, uz jsem si pro ne chtel jit... jeste jsem to nestihl :>;o)
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Máte rádí mangu/anime?

Příspěvek od morech11 »

tak anime attack on titan má kresbu milión lepšiu než v mange a s privretím oboch očí ma necháva masívne rozpolteného.
bolo by to skvelé, keby to dávalo zmysel, keby som nemal povit, že autor len lepí jednu logickú dieru inou a keby to malo nejakú konzistenciu (a lepší pacing a lepšie využitie abnormálov - pretože klasické hlúpe stredné classes idú strašne ľahko - by tiež neurazili)
wikisumár mangy ukazuje, že to tak asi bude aj v ďalšej sérii, ale hm... dám tomu šancu

okrem toho ešte parasyte, celkom príjemná záležitosť, až na diel 21 teda, to bolo pekné WTF :D
inak je ten seriál lepší v momentoch, keĎ sa neberie úplne vážne, keď sa tvári strašne hlboko, tak je tak pol na pol šanca, že to bude strašný wtf úlet a prečototenhrdinahovorí,užmlč.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Máte rádí mangu/anime?

Příspěvek od Fritzs »

morech11 píše:tak anime attack on titan má kresbu milión lepšiu než v mange
Dokonce i značná část webkomiksů má lepší kresbu než Attack on Titan. Příběhově je Attack on Titan odpad.

Co na tom lidi vidíte?
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Máte rádí mangu/anime?

Příspěvek od morech11 »

mangu som nečítal celú, len nejaké výkriky z prvej kapitoly, z anime mám fakt lepší pocit.

čo na tom máme? fakt dobre sa pri tom odpočíva. asi ako eeriemu pri pacific rime

a je to super uber cool fantasy-steampunk-spiderman samozrejme, tak to :)
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Máte rádí mangu/anime?

Příspěvek od Sosacek »

Steins;Gate bylo cool.
But nobody came.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 10 hostů