[serial] Zaklinac

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Vallun »

Je to low severoslovanské/baltské fanatsy ale 15. stol.

Pro mne je tam ta polská složka docela patrná, ale tězko jí definovat...vynikne spíš ve srovnání...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Já nevím, no. Můžu tam dávat odkazy na klasické pohádky, Bretoňský cyklus, ale když tam prásknu pár slovanských jmen, tak to je jasně a nezpochybnitelně středoevropské. A to píšou středoevropani. Nu, pak se asi není co divit, že Američanům nejspíš nebude vadit nějaký ten černoch, protože to tu mají koneckonců ještě dál.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od eerieBaatezu »

?
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Mně se u "středověká slovanská fantasy" v kombinaci se "Zaklínač" vždycky křiví ksicht, protože jednak o Slovanech víme píču a šišky, jednak je Zaklínač velmi eklektická směs všech možných archetypálně-mytologických a folklorních témat z celé Evropy (plus Howardův Conan) a ten údajný středověk už taky vyhejtil někdo nade mnou.

Btw. co se obsazení týče, i kdyby Ciri hrál Samuel L. Jackson, pořád to bude lepší obsazení než ten ulízaný panák coby Geralt.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od eerieBaatezu »

Sadako píše: 12. 9. 2018, 14:16Mně se u "středověká slovanská fantasy" v kombinaci se "Zaklínač" vždycky křiví ksicht
Za celých 6 stran diskuze jsi první, kdo použil termín "slovanský". $D
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Nope, hned kousek nade mnou tohoto termínu (pravda, ve tvaru severoslovanský) užil Vallun.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od eerieBaatezu »

A sorry, že mi tohle evokuje středověk...

Obrázek
Obrázek

...asi je to spíš starověkej Řím, nebo Star Trek, nebo co...
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re:

Příspěvek od eerieBaatezu »

Sadako píše: 12. 9. 2018, 14:25 Nope, hned kousek nade mnou tohoto termínu (pravda, ve tvaru severoslovanský) užil Vallun.
Ajo, mi to zadání prohledalo jen prvních 5 stran. Moje chyba.
Obrázek
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Pracující logaritmus »

eerieBaatezu píše: 12. 9. 2018, 14:14?
Středoevropan má určité povědomí o střední Evropě.
Američan ho má nižší (mluvím o průměru).
Pokud je středoevropan s to akceptovat Zaklínače jako "Polského" ačkoli je to eklektický guláš, tak Američan bude s to akceptovat černou středoevropanku, jelikož nesmysl je to jen o málo větší.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re:

Příspěvek od Resurrection »

Sadako píše: 12. 9. 2018, 14:16Btw. co se obsazení týče, i kdyby Ciri hrál Samuel L. Jackson, pořád to bude lepší obsazení než ten ulízaný panák coby Geralt.
Nastesti mame maskery, kteri vetsinou u filmu a serialu pracuji. Tohle mi prijde naprosto ok:

https://www.bleedingcool.com/wp-content ... 00x841.jpg
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Invictus »

Dorian píše: 12. 9. 2018, 10:29A pak těžko lze tvořit monorasové dílo pro multirasovou společnost, protože tím ztížíš identifikaci velké části populace s postavami a nabízíš jim tak mytologii která není „jejich“.
Tohle mi přijde jako úplná hovadina, kterou si někdo vymyslel protože to při povrchním pohledu zní smysluplně. Jakože zpětně když se podívám na různé hrdiny či prostě postavy, které jsem kde potkal, tak vůbec nemusely být stejné rasy, ani stejného druhu, dokonce ani nutně organičtí humanoidi, abych se s nimi dokázal v pohodě identifikovat. Identifikace vždy má základ v emocích, empatii a osobních hodnotách.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od eerieBaatezu »

Pracující logaritmus píše: 12. 9. 2018, 15:00 Středoevropan má určité povědomí o střední Evropě.
Američan ho má nižší (mluvím o průměru).
Pokud je středoevropan s to akceptovat Zaklínače jako "Polského" ačkoli je to eklektický guláš, tak Američan bude s to akceptovat černou středoevropanku, jelikož nesmysl je to jen o málo větší.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Log 1=0 »

Invictus píše: 12. 9. 2018, 21:00 Tohle mi přijde jako úplná hovadina, kterou si někdo vymyslel protože to při povrchním pohledu zní smysluplně. Jakože zpětně když se podívám na různé hrdiny či prostě postavy, které jsem kde potkal, tak vůbec nemusely být stejné rasy, ani stejného druhu, dokonce ani nutně organičtí humanoidi, abych se s nimi dokázal v pohodě identifikovat. Identifikace vždy má základ v emocích, empatii a osobních hodnotách.
Zaměňuješ "já" a "všichni".
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Dorian
Příspěvky: 171
Registrován: 3. 10. 2009, 12:20

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Dorian »

Invictus píše: 12. 9. 2018, 21:00
Dorian píše: 12. 9. 2018, 10:29A pak těžko lze tvořit monorasové dílo pro multirasovou společnost, protože tím ztížíš identifikaci velké části populace s postavami a nabízíš jim tak mytologii která není „jejich“.
Tohle mi přijde jako úplná hovadina, kterou si někdo vymyslel protože to při povrchním pohledu zní smysluplně. Jakože zpětně když se podívám na různé hrdiny či prostě postavy, které jsem kde potkal, tak vůbec nemusely být stejné rasy, ani stejného druhu, dokonce ani nutně organičtí humanoidi, abych se s nimi dokázal v pohodě identifikovat. Identifikace vždy má základ v emocích, empatii a osobních hodnotách.
¨

Samozřejmě že se člověk může identifikovat v podstatě s čímkoliv. Nemyslím to ostatně ve smyslu že každý černý člověk se ztotožní právě s případnou černou Ciri, ale že existence černých postav v seriálu mu ho umožní chápat jako „svůj“ - protože odráží realitu jakou znám. Bohužel asi nemám pojmový aparát abych to vysvětlil lépe.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů