[serial] Zaklinac

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od eerieBaatezu »

Právě dnešní Predátor mi ukázal, že jsem schopen empatizovat se psem po 5 vteřinách dobře natočený scény, kdy je ten pes ve filmu právě těch 5 vteřin. $::lol:

MCU trvá deset let a jeho postavy jsou mi furt putna. $lol$ Prostě je to o zpracování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Resurrection »

Dorian píše: 12. 9. 2018, 22:24Samozřejmě že se člověk může identifikovat v podstatě s čímkoliv. Nemyslím to ostatně ve smyslu že každý černý člověk se ztotožní právě s případnou černou Ciri, ale že existence černých postav v seriálu mu ho umožní chápat jako „svůj“ - protože odráží realitu jakou znám. Bohužel asi nemám pojmový aparát abych to vysvětlil lépe.
Jako sorry, ale tyhlety social justice bullshity jsou opravdu jen k chcipnuti. Myslis, ze nejake minoritni etnikum stoji o to, aby se mohlo identifikovat s nejakou rasove majoritni postavou tak, ze se z ni udela prislusnik toho etnika? Asi tezko. Stoji spis o to, aby vznikaly postavy jejich etnika. Idealne od autoru toho etnika. Opravdu mi pripada trend predelavani postav do jineho etniku kvuli zhovadilym predstavam SJW (social justice warrior) mimoradne debilni. Jak diskuze o potratech, ktere vedou exkluzivne muzi s jinymi muzi. Nikdo o to nestoji. Milionkrat radeji budu koukat na film a la Bond s novym cernym agentem nebo zenskou (nebo cernou zenskou). Vznikne nova postava s vlastni mytologii atd. A treba bude uspesnejsi nez ta stara, dneska uz prakticky prehistoricka. Protoze jinak to bude to, ze v jednom filmu ze serie hral cernoch bilou postavu. Jenze to je tezky. Jednak to chce kreativitu a od SWJ to chce skutecnou praci - treba jsem-li scenarista, tak misto injectovani BAME postav muzu na tom scenari spolupracovat s BAME scenaristy nebo je ucit. Ponekud tezsi.

Jinak me napadl takovy vtipny mentalni experiment.

Rekneme, ze Gandalfa v nejake SJW verzi LOTRa bude hrat cernoch. Treba Morgan Freeman! V prvnim dile se zriti do propasti bojujic s Balrogem jako Gandalf the Grey. Cernoch hrajici "the Grey" postavu uz je fakt dobry samo o sobe. :D Ale to je nic. Protoze v dalsim dile se Gandalf vraci. Lepsi, silnejsi, upravenejsi a... BILY!!! :D :D :D

Btw. Videl jsem nepotvrzenou zpravu, kde Neflix vysvetluje, ze vskutecnosti hledaji Polku, a protoze Polaci jsou minorita v UK (kde hledaji), tak proto BAME. :-)= Asi se dat vycouvat z pruseru i horsimi zpusoby no.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Reka
Příspěvky: 14
Registrován: 8. 10. 2016, 14:09

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Reka »

To, že neexistuji, neznamená, že nejsem ve světě patrná.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od eerieBaatezu »

Ještě, že máme ty internety. $lol$

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

a jako několikrát zmiňovaný bonus...

Obrázek

a kombinace $lol$

Obrázek
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od jjelen »

Hele, mi tyhle diskuse přijdou ujetý. Pokud se jedná o historický film, pak by měl být co možná "nejvěrnější" i co se etnika postav týče (pokud se nejedná o nějaký spešl extra reboot jako Romeo a Julie v ghettu, Ježíše mezi černochy nebo Monte Crista ve vesmíru). Pokud se ale film o nic takovýho nesnaží a barva kůže nemá nějakej spešl význam (nečetl jsem Temnou věž ale nebyl takový problém u Rolanda?), a jekot o tom že ta či ona postava nesmí/musí být bílá/černá/žlutá/fialová se zelenými puntíky mě spíš sere.
Zaklínač je fantasy motající dohromady to i ono, je někde v knihách explicitní popis Ciri? (toho bych se držel, napřed co možná nejvěrnější a nejdůstojnější adaptaci -i když on už jeden seriál je, že- a pak teprv černýho Ježíše a bílýho Martina L. Kinga**), jinak je to dost jedno**
Ale ten samotnej inzerát mě sere, asi se ze mě stává nějaký bojovník s rasismem či co. Jako pokud z nějakýho důvodu autoři chtějí mít aby ta a ta postava byla bílá/černá/žlutá ok (aspon mají-li k tomu nějaký důvod). Ale pokud chtějí aby ta postava byla JAKÁKOLIV KROMĚ X... sorry jako, to mi fakt přijde dost rasistický (ne, nevim jestli by byl takový poprask kdyby Ciri NESMĚLA být třeba žlutá nebo černá, nicméně princip by byl absolutně stejnej). Ovšem na to, abych ten seriál předem zavrhl to asi stačit nebude, zas takový bojovník s rasismem se ze mě nestává :D

* to by teprv byla publicita!!! -jen se nabízí otázka proč a jak..
** ok, jjelenovi je obecněji příjemnější pohled na bělošky než černošky, příp. asiatky, ale takovéto preference sem fakt nepatří :D
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od eerieBaatezu »

Sapkowski prej (citation needed) odsouhlasoval grafické znázornění svých postav, nevím zda do knih, nebo do hry, nebo kam; asi by si všiml, kdyby Ciri měla chybnou barvu pleti.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Lorwyn »

jjelen píše: 13. 9. 2018, 08:35 Hele, mi tyhle diskuse přijdou ujetý. ....
....
Zaklínač je fantasy motající dohromady to i ono, je někde v knihách explicitní popis Ciri? (toho bych se držel, napřed co možná nejvěrnější a nejdůstojnější adaptaci -i když on už jeden seriál je, že- a pak teprv černýho Ježíše a bílýho Martina L. Kinga**), jinak je to dost jedno**
Ujetý jsou, ale popis tam je, několikrát. A je příběhově důležitej, protože dědictví Lary Dorren, Starší krev, Emhyr...vzhled Ciri je pro dílo naprosto klíčový, pokud tyhle motivy nechtějí všechny vypnout a děj věnovat něčemu jinému, musí spolu se vzhledem Ciri změnit i vzhled všech výše uvedených, aby to sedělo.
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od jjelen »

Lorwyn píše: 13. 9. 2018, 12:47Ujetý jsou, ale popis tam je, několikrát.
Tož to pak ano.
(původ bych ovšem neviděl jako zas takový problém, to se dá vyřešit jak sám naznačuješ...)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Vallun »

Jjelen - původ je u Ciri nasobně příběhově významnější... motiv púůvodu je soucástí hlavního motivu ságy...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od jjelen »

Vallun: jasně. Ale brání to tomu aby byla černá? (teda za předpokladu že černá bude aspoň část předků... "moje mama byla bílá, muj tata byl bilý... já sem cikánka, zaplatpánbůh!")
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Vallun »

Musel bys výrazně zasáhnout do reálií světa velmi podstatně a vyhodíš tím část autorovy vize... imho to za to nestojí.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Resurrection »

jjelen píše: 13. 9. 2018, 20:52Vallun: jasně. Ale brání to tomu aby byla černá? (teda za předpokladu že černá bude aspoň část předků... "moje mama byla bílá, muj tata byl bilý... já sem cikánka, zaplatpánbůh!")
Ciri ma byt potomek Lary Doren v prime linii a ma vypadat temer jako ona. Na zaklade toho se stane tercem elfu, kteri chteji jeji moc vyuzit k zachrane sve vymirajici rasy. Vsichni si mysli, ze ona je spasitel, protoze vypada jako Lara. Proroctvi, blabla... O tom je saga a o tom je i Witcher 3 (hra). Zaroven je Ciri zridlo (Starsi krev) a jeji moc chteji vyuzit magove a carodejky k prosazovani svych zajmu. Zridla jsou potomci v prime i neprime linii Lary Doren (Starsi krve). Ti mohou vypadat i jinak, nicmene Ciri nemuze, viz bod 1.

Takze kdyz tohle zmenis, musis zmenit to, jak vypadaji elfove. Udelat je cerne je ponekud problematicke, jelikoz jsou v danem svete silne perzekuovani a leckdo by v tom mohl videt neco, co se tam dostane omylem (bili muzove vesi cernou zenu...). Kdyz to tedy vyhodis a udelas cerne ty Nilfgaardani a reknes, ze Emhyr je taky BAME, tak bude Nilfgaard taky BAME. Jednak prijdes o tu linii Lary Doren/proroctvi/nosna linie sagy/pribehu a zarovne si moc nepomuzes s tou kontroverzi. Nilfgaardani jsou v tom svete "Cerni", coz dokud jsou cerni vlajkami a uniformami je celkem v pohode. Kdyz budou cerni i fyzicky.........

Dalsi argumenty uz mi pripadaji spis podpurne. Je to proti popisu v knihach. Je to proti obecne predstave te postavy atd. To se vetsinou da dobrym zpracovanim preklenout. Ty settingove/pribehove body uz o dost hur.

Takze ne, fakt to za to nestoji.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Vallun »

Res+1
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Log 1=0 »

Resurrection píše: 13. 9. 2018, 00:12

Jako sorry, ale tyhlety social justice bullshity jsou opravdu jen k chcipnuti. Myslis, ze nejake minoritni etnikum stoji o to, aby se mohlo identifikovat s nejakou rasove majoritni postavou tak, ze se z ni udela prislusnik toho etnika? Asi tezko. Stoji spis o to, aby vznikaly postavy jejich etnika. Idealne od autoru toho etnika. Opravdu mi pripada trend predelavani postav do jineho etniku kvuli zhovadilym predstavam SJW (social justice warrior) mimoradne debilni. Jak diskuze o potratech, ktere vedou exkluzivne muzi s jinymi muzi. Nikdo o to nestoji. Milionkrat radeji budu koukat na film a la Bond s novym cernym agentem nebo zenskou (nebo cernou zenskou). Vznikne nova postava s vlastni mytologii atd. A treba bude uspesnejsi nez ta stara, dneska uz prakticky prehistoricka. Protoze jinak to bude to, ze v jednom filmu ze serie hral cernoch bilou postavu. Jenze to je tezky. Jednak to chce kreativitu a od SWJ to chce skutecnou praci - treba jsem-li scenarista, tak misto injectovani BAME postav muzu na tom scenari spolupracovat s BAME scenaristy nebo je ucit. Ponekud tezsi.
Úvodní otázka je nesmyslně položená. Má tam být: Přijde víc lidí na film, když ta postava bude černá, nebo když bude bílá?
U mainstreemového díla se bude jednat z 90% o předlohou nepolíbené lidi.
Btw. Videl jsem nepotvrzenou zpravu, kde Neflix vysvetluje, ze vskutecnosti hledaji Polku, a protoze Polaci jsou minorita v UK (kde hledaji), tak proto BAME. :-)= Asi se dat vycouvat z pruseru i horsimi zpusoby no.
Ale BAME=černoška si opravdu dosadili až bojovníci proti politické korektnosti.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů