[serial] Zaklinac

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Resurrection »

Quentin píše: 11. 9. 2018, 08:31U Ciri je to jen retardované. Chápu to správně, že je dcera nějaké severní královny a jižního emperora? Tzn. Buď bude muset být jiné etnikum prakticky celý svět nebo alespoň polovina? Přijde mi to taky trochu jako hoax.
http://witcher.wikia.com/wiki/Pavetta

a

http://zaklinac.wikia.com/wiki/Emhyr_var_Emreis

Z Pavetty černošku asi neuděláš. Z Emhyra možná, ale pak bude muset bejt celej Nilfgaard. A hlášky typu "černí jdou" budou mít úplně jinej rozměr. :D

Alternativně změníš postavu Ciri. Jakože v úplně jinou postavu. Protože zrovna ten původ (elfí právě ze strany Pavetty/Calanthé) je ústřední motiv celé postavy.

Takže ano, retardované je to fakt hodně. Spíš než rozhořčen jsem spíš smuten, jelikož to nějakou dobu vypadalo jako skvělý počin. Možná ne na úrovni hry (tomu se vyrovná máloco), ale i tak skvělý. Místo toho to bude politicky korektní multikulti sračka. A to jsme se smáli, když si po vydání prvního Zaklínače někteří stěžovali, že nemůžou hrát za černocha...

Jak už padlo, je to poslední dobou docela trend. Viz Temná Věž: https://www.imdb.com/title/tt1648190/ Hlavní postava je v předloze je archetyp kovboje z post-apo Divokého Západu, poslední z vládnoucí kasty. Idris Elba je super herec, ale bohužel ani ten nejlepší herec těžko zachrání, když scénarista vyhodí setting a příběh oknem.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Resurrection »

Už jenom čekám, až si v budoucnu zahraje otroka v 1850s třeba Leonardo DiCaprio a otrokáře třeba Jaime Foxx. :D
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Pieta »

Resurrection píše: 11. 9. 2018, 10:29Místo toho to bude politicky korektní multikulti sračka.
A tohle všechno poznáš z obsazení jedné postavy? (-:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Resurrection »

Pieta píše: 11. 9. 2018, 10:34
Resurrection píše: 11. 9. 2018, 10:29Místo toho to bude politicky korektní multikulti sračka.
A tohle všechno poznáš z obsazení jedné postavy? (-:
Ano, napr.:

https://www.youtube.com/watch?v=R7MrrPEYwow

Pokud je ti celej setting a pribeh u prdele tolik, ze hlavni postavu castujes timto zpusobem, tak ano, bude to multikulti sracka. Stejne jako Temna vez.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Quentin »

Jak byste si ten seriál představovali? Bral bych klasickou monster-of-the-week show jako Supernatural nebo Buffy, ale s hardboiled detective atmosférou.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Btw, všimli si všichni rozhořčení bílí muži, že se tem neříká, že bude černoška, ale BAME, tj. v podstatě jakákoli viditelná menšina, tj. holka která má otce z jihu kontinentu, bude mít tmavší pleť než ostatní ze severu kontinentu?
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Pieta »

Resurrection píše: 11. 9. 2018, 10:47Pokud je ti celej setting a pribeh u prdele tolik, ze hlavni postavu castujes timto zpusobem, tak ano, bude to multikulti sracka. Stejne jako Temna vez.
Pokud se autoři seriálu rozhodnou, že Nilfgaard jsou etnicky Chanové, nebo že Sever je etnicky smíšená společnost, na příběhu se nemusí měnit vůbec nic.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od York »

Pieta píše: 11. 9. 2018, 09:00 Zůstávám zcela nerozhořčen.
To je v pohodě, já se rozhořčím i za tebe.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Quentin »

Pieta píše: 11. 9. 2018, 11:15Pokud se autoři seriálu rozhodnou, že Nilfgaard jsou etnicky Chanové, nebo že Sever je etnicky smíšená společnost, na příběhu se nemusí měnit vůbec nic.
Jsem asi retard, ale smíšená společnost mě ani nenapadla :D Kdykoli hraju středověké fantasy, tak si automaticky představuju všechny národy homogenní, a kdykoli hraju scifi/space operu, tak vidím všechny rasy promíchané :D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od jjelen »

Quentin: +11111
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Pieta »

Quentin píše: 11. 9. 2018, 11:53Jsem asi retard, ale smíšená společnost mě ani nenapadla :D Kdykoli hraju středověké fantasy, tak si automaticky představuju všechny národy homogenní, a kdykoli hraju scifi/space operu, tak vidím všechny rasy promíchané :D
Já když si nedám pozor, tak si všude představuju davy asi takové, jako potkám na ulici v Praze, a to často i v případě, že to autor líčí úplně jinak. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od York »

Pieta píše: 11. 9. 2018, 12:36 Já když si nedám pozor, tak si všude představuju davy asi takové, jako potkám na ulici v Praze, a to často i v případě, že to autor líčí úplně jinak. (:
To jsou moderní davy. Historické si představuj jako z doby před rokem 89 a budeš to mít docela ok ;-)
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od PardGalen »

Tak zrovna Temná věž, je docela hezký film a vůbec nevadí, že Roland vypadá jinak. Když už může Jacka Reachera hrát Tom Cruise, tak už svět vydrží všechno.
Ciri by měla být asiatka, hned by to bylo lepší.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Pieta »

Tak jsem teda začal řešit, co že to je za aféru, a ty řeči okolo mě začínají docela bavit.
Asi nejlepší reakce:
Terhali píše:If being portrayed as different races is good enough for Jesus, it's good enough for a modern fictional character.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: [serial] Zaklinac

Příspěvek od Resurrection »

To, ze v opere neni Jezis zid je umelecka licence. Ostatne ono se to tak trochu ceka (na divadle obecne). U filmu/serialu mas v zasade 3 moznosti. Bud to ma byt humor, pak je to dost jedno, naopak z toho muzes tezit ten humor. Jezis muze byt klidne fialovej s puntikama. Nebo to ma byt adaptace, pak by Jezis asiat asi vyvolaval docela solidni WTF. A byla by to sracka. Nebo to ma byt volna inspirace, tzn. zahodis predlohu a setting uplne a udelas si to podle sebe. Pak to klidne muze byt asiat, cernoch, mimozemstant nebo cokoliv.

Problem tretiho reseni je, ze to znamena, ze si musis ten setting a pribeh vymyslet od znova. Filmu a serialu s originalnim scenarem je mraky, dobrych z toho je marginalni zlomek. Filmy, ktere maji predlohu, brutalne se od ni odchylily a byly dobre prakticky neexistuji. Alespon me tedy zadny nenapada. To uz mas daleko vetsi sanci, kdyz to mas originalni cele a muzes si to udelat jak chces.

Nicmene zpet k Zaklinaci. Uspech her a zejmena tretiho dilu je dan primarne settingem a temi postavami. Nebyt toho, tak je ta hra sice furt dobra, ale zdaleka ne tak dobra. Ostatne to je i duvod obav z toho noveho Cyberpunku... tam se totiz ukaze, nakolik je CD Projekt Red genialni a na kolik vdeci svuj uspech predloze.

Takze pokud delas nejake dalsi derivovane dilo a dle ukazanych vizualu to delas na zaklade hry, tak by ses mozna mel drzet toho, co tu hru udelalo tak uspesnou - setting a postavy. Muzes si sice vybrat, ze pujdes cestou varianty tri - volne se inspirujes a udelas si to po svem. A pak to bude sracka. Ne nutne, ale sance, ze nebude, je komicky mala.

A neni to proto, ze nedodrzis nejakou white supremacy premisu, ale protoze ten setting a postavy jsou nejak vystavene a dohromady propojene. Pokud zmenis jedno, nutne musis zmenit to druhe. Sance, ze to udelas lip nez puvodni autor je prakticky nulova. Zkus si to predstavit u LOTRa. Aragorn bude cernej. Ok, takze Numenorejci budou cerni. Hm, takze Vychodnari uz nemuzou bejt cerny, naopak Harad musi (byvali Numenorejci), takze budou asiati? Rohani budou mulati? Obyvatele Gondoru budou jaky? Pointa je, ze takovahle zmena vyzaduje rozsahle zmeny do celeho settingu. A sance, ze to tim rozbijes je docela nemala. A vyrobis sracku a lidi se budou ptat, proc si to vubec delal? Jak rikal ten typek na tom videu, klidne at je Harry Potter cernej z nejake africke samanske wizardy school. Akorat ti pak nebude fungovat 80 % te knihy zalozene na "goold old England" kulture.
Tak zrovna Temná věž, je docela hezký film a vůbec nevadí, že Roland vypadá jinak.
Za cenu toho, ze ta osobni linie Rolanda byla zcela vyhozena (protoze s cernym Rolandem nedava smysl) a vsechny vedlejsi postavy s vyjimkou Jacka byly vyhozeny (protoze s cernym Rolandem nedavaji smysl). Jako nevim, spatny film to vylozene nebyl, ale Temna vez bohuzel taky ne.
Když už může Jacka Reachera hrát Tom Cruise, tak už svět vydrží všechno.
Tady se nejak nechytam. Proc je Tom Cruise nevhodny Jack Reacher? Nevidim tam nic vylozene mimo.
Ciri by měla být asiatka, hned by to bylo lepší.
Proc ne, kdyz predelaji setting, aby to davalo smysl. Coz bud neudelaji (nejvic pravdepodobne) a bude to tim padem slatanina. Nebo to udelaji pekne po americku a bude to slatanina.
Secrets are power.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů