Horor

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Horor

Příspěvek od Argonantus »

Videotlachání o oblíbeném strašidle
https://www.youtube.com/watch?v=UbpHgBLmpqM
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Horor

Příspěvek od jjelen »

Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Horor

Příspěvek od eerieBaatezu »

Co je tak super na těch Hellraiser filmech?
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Horor

Příspěvek od Argonantus »

Byl jsem asi hodný, když přišel takový dotaz.
TL,DR odpověď lze vyčíst asi tady http://drakkar.sk/29/clive-barker-a-jeh ... svety.html

Jinak rychlý nástřel:
- Asi ne filmy, ale film, jeden, ten první, co dělal sám mistr, a možná ještě ten druhý, co je vlastně ještě šílenější a odvázanější, ale smysl už moc nedává (mne na něm fascinuje vlastně jen postelová scéna, totálně NSFW a ne pro paní Elesharovou, kdyby to někdo gůglil*); pokud to někoho zaujme, dá se i trojka,. ale čtyřku nebrat...

- příběh je shakespearovské divadelní drama postav, které ovšem jde totálně over the top; čtyři hlavní - a skoro jediné - postavy zkoušejí dělat to, co OPRAVDU chtějí, s příslušnými následky
- já to mám zkreslené tím, že v tom vidíém původní literární text, který považuji za naprosto mimořádnou záležitost; film je jen slabý bujón originálu (i když jako moc vyvařeně nepůsobí)
- Pinnhead je unikát v oboru strašidel; je totiž strašidelný v důsledku nedopatření či nedorozumění
- v zásadě mne dodnes nenapadá originálnější a zásadnější hororový film, snad jen pár srovnatelných.

*EDIT: Tak jo, dám vám ji sem rovnou a ušetřím vám čas https://www.youtube.com/watch?v=LfRz4lQr7mg

PS - a ta pinguiní Věc je vysloveně roztomilá, asi jako lego Hellraiser
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Horor

Příspěvek od eerieBaatezu »

Argonantus píše: 29. 11. 2017, 17:00 *EDIT: Tak jo, dám vám ji sem rovnou a ušetřím vám čas https://www.youtube.com/watch?v=LfRz4lQr7mg
Na takovýhle filmy rád koukáš, jo?
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Horor

Příspěvek od Argonantus »

Já jsem nikdy žádný jiný takový film neviděl a není jich mnoho, kde by se dělo něco podobného.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Horor

Příspěvek od eerieBaatezu »

Argonantus píše: 29. 11. 2017, 20:04 Já jsem nikdy žádný jiný takový film neviděl a není jich mnoho, kde by se dělo něco podobného.
Že se tomu nevidím?.. $lol$

Nejhorší je, že se bojím, že se mi to z různých důvodů začne líbit a uděláš ze mě úchyla.
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Horor

Příspěvek od Argonantus »

To je přesne ta správná reakce. Člověk se bojí ze se mu to začne líbit. Na velmi tenké hranici hnusu a krásy to cele funguje.

Jinak scéně chybi kontext a nelze uhádnout ze to je vlastně záchrana hlavní postavy. Přesně z podobných důvodu. Trocha zvědavosti a trocha fascinace.
Naposledy upravil(a) Argonantus dne 30. 11. 2017, 18:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Horor

Příspěvek od eerieBaatezu »

Já nevím, čím jsem starší, tím víc se mi rozjíždějí vkusy. Někdy jsem totálně infantilní a děsně si užiju takovou krizárnu jako Snyde.. ehm Whedonovu Justice League a hned zase mě začínají nějakým zvráceným způsobem fascinovat takovýhle hnusy. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen

Příspěvek od Sadako »

Jo, tohle je dobrá scéna.
Ad hnusy - úplně si nepamatuju, jak to vlastně bylo v tom filmovém druhém díle, ale Barker byl pro mě vždy cenný mj. tím, že sice používá extrémní prostředky (které navíc chovám v nemalé oblibě), ovšem jinak je poměrně archetypální. Tedy, že nesledujeme psychopatického úchyla, abychom si spolu s ním vyhonili nad tím, jaký je to psychopatický úchyl, ale věci, které provádí, mají nějaký hlubší smysl a působí znepokojivě.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18577
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Horor

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Argonantus píše: 29. 11. 2017, 17:00mne na něm fascinuje vlastně jen postelová scéna, totálně NSFW a ne pro paní Elesharovou
Tos' řek' dobře.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Horor

Příspěvek od Argonantus »

No, ono je to dál taky dost zběsilé. Třeba scéna, jak se Julie (to je ta postava, co tam na začátku scény nebyla) v tomto poněkud zarážejícím stavu shlíží v zrcadle. A taky balí pana doktora (o to šlo vlastně především).
Ale je dobré si to dát pěkně od začátku, protože jinak se v těch jemných náznacích a podtextech člověk snadno ztratí.
V zásadě je to pěkný příběh o lásce až za hrob, v plném smyslu toho spojení.

Když se řekne "osmdesátkový horor", tak si vybavím první tuhle věc, pak dlouho nic, a pak si vzpomenu na nějaké další, obvykle mnohem přehlednější a jednodušší.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen

Příspěvek od Sadako »

My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen

Příspěvek od Sadako »

Jak se tu o kus vedle dřenil Coppolův Dracula, tak jsem si vzpomněla, že jsem k němu vlastně chtěla dodat ještě něco bokem.

Mně přijde geniální právě v té stylizaci (btw. ty Baatezuem kritizované kostýmy jsou za mě jedny z nejlepších filmových kostýmů ever), která funguje strašně zajímavým způsobem - vzala to, co bylo v předloze skrytě naznačeno a jebla to divákovi do ksichtu - a přitom kurevsky dobře. A naopak věci otevřeně řečené v románu, tady jsou v druhé vrstvě a pod ní je ještě pár dalších. To je třeba něco, co je ve strašně málo Dracula movies - víc vrstev. Tedy samo, když je člověk rozpitvá spirituálně či psychologicky, tak tam najde kdeco, ale úplně to nebyl tvůrčí záměr, tady jsem právě měla dojem, že to záměr byl. Ten film je gotický do morku kostí a přitom je to gotika obrácená naruby.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Horor

Příspěvek od Argonantus »

Já ho zrejme viděl moc brzo. Když jsem byl ještě hodny a než se mi zkazil vkus.
Jak sledují tu debatu tak jsou v nem všechny mozne znaky které mne obvykle zaujmou. Možná je to hellraiser Light.
Nebo to krachlo jen na tech dementních drdulcich.

Zpět na „Kultura“