Horor

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Argonantus
.

Re: Horor

Příspěvek od Argonantus » 20. 7. 2018, 08:51

Nová Carrie 2013.
Nemohu najít, kde to tu někdo řešil, ale je to remake, který si podle mne trochu pozornosti zasluhuje. Csfd to zamítla jako jeden divák s výkřikem "další zbytečný remake co otrocky přepsal předlohu", ale ono ne tak docela.
Starou verzi natočil chlap a novou ženská; a to je tak nějak ten rozdíl v kostce. Nejde se hned k jádru věci a i konec jde tak nějak do zatáčky, o které neměl King zřejmě tušení.
Zrada originálu je v tom, že Carrie je vlastně velmi hezká. Po spolknutí prvního překvapení se mi zdá, že proč ne, ono to vlastně funguje taky. Ona totiž nemá možnost to zjistit, maminka jí to nedovolí.
Druhý zvrat je v tom, že maminku vlastně miluje. Do jaké míry je to Stockholmský syndrom na způsob Gone girl, to je těžko říci, ale dalo by se s tím pracovat a připadá mi to opravdu docela strašidelné.
Slabé místo jsou CGI triky, které jsou takové béčkové a syrovost první verze fungovala nějak lépe (byla rychlejší).

Přesto je to vlastně moc dobrý film za čtyři hvězdy a csfd mi může vlézt na záda. A po sérii pozdních nanicovatých Kingů z toho mám zase lepší pocit.

Odpovědět

Zpět na „Kultura“