Bond. James Bond.

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Sadako
Kontaktovat uživatele:

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Sadako » 20. 7. 2019, 13:28

Všichni jsou uvnitř vinni je křesťanský koncept, se kterým Sedm aktivně pracuje. Vallune, nemůžeš všemu, co se ti nelíbí, dávat nálepku (pseudo)levičácký, pak to totiž přestane dávat smysl.

A do dnešního dne jsem o existenci nějakého Jacka Ryana neměla ani tušení (pogoogleno) a jméno Tom Clancy znám akorát, když mi na uPlay ukazují slevy na Tom Clancy's Cokoli.

Btw. pro zajímavost, Bondova stránka na TV Tropes https://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Film/JamesBond

Paradoxně si dovedu představit, že by to mohlo fungovat za 50 let, kdy klidně může být Bond černá muslimská lesbička-právě proto, že to bude nostalgická vzpomínka na ten starý dobrý liberální západ.
V poušti, kde zbytky lidské populace živoří v děrách pod nadvládou mravenčích lidí, tohle nikdo asi točit nebude. Možná vyprávět.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 20. 7. 2019, 19:56

Všichni jsou uvnitř vinni je křesťanský koncept, se kterým Sedm aktivně pracuje. Vallune, nemůžeš všemu, co se ti nelíbí, dávat nálepku (pseudo)levičácký, pak to totiž přestane dávat smysl.
Pravdu máš s tím křesťanstvím, já si amtně pamatuji,že padouch vyčítal hlavnímu hrdinovi, že má krásný dům/byt, tak mi to přišlo jako sociální kritika no..:)
A do dnešního dne jsem o existenci nějakého Jacka Ryana neměla ani tušení (pogoogleno) a jméno Tom Clancy znám akorát, když mi na uPlay ukazují slevy na Tom Clancy's Cokoli.
A to ho tu zmiňuji tolikrát....:)

Pohádka - je to moderní pohádka,. ber to tak,že to pořád nemusí být tatáž krasavice...takový život bys jí ostatně nepřál:)
Nejlepší je za mne Skyfall.
Skrzevá Craiga to není Bond, navíc je příliš zjevné, že se to nestalo...
Sean Bean, představte si, umře!!
ale předstím vstane z mrtvých...
Za mne přesně obráceně. Amerika prožila v sedmdesátkách stejně děsivou krizi identity, jako Británie po válce. Prohrála Vietnam, prohrála s Kadáfím, prohrála Irán (film Argo), rok 1980 je stejný stav totálního mindráku, ze kterého ji měl Ryan vytáhnout.
Krizi identiti orpavdu prožila, to je správný postřeh, ale pořád byla vojensky i průmyslově světovou jedničkou, navíc Clancy se proslavil, až když bylo tohle všechno téměř překonáno...
Problém Ryana je, že je příliš okopírovaný Bond,
Neřekl bych.
U Ryana známe přesně, z čeho pochází, v jendom románu jsi mohl dopkonce sledovat jeho otce - co a jak dělá, kde žije etc. ...
Bond je pořád ve stadiu rytíře, který zachraňuje krasavice a poráží padouchy.
Ryan naopak kvapí od nikooho k nejmocnějšímu muží světa. Každý jeho úspěch je bohatě odměněn. Bond je už 57 let "jen" komodorem...asi nejpřehlíženější důstojník Royal Navy v dějinách:)
Bond je primárně otázkou filmů, Ryan je knižní postava. Bond je dělený na epizody, Ryan je seriál...
Ryan má na začátku značný handicap (chudé poměry, vážné zranění, strach z létání), Bond je dokonalý od začátku...
Cathy Ryan je aktivní, má svou agendu a něco dělá. Ostatně umožní Ryanovi být hrdinou - odstraní (zajistí odstranění) mu zdravotní problémy, které ho svlékly z uniformy...
Ryan střídá práci pro vládu a pro sebe - proto je z něj multimilionář...takže víme poměrně dobře, co dělal mezi jendotlivými etapami příběhu.
Ryan ví, v čem není nejlepší a na to má své lidi...kteří jej leckdy zastiňují - Johna Kelly Clarka např. jeho svět je stále tentýž skrze časy...Bondův taky, ale je to méně nápadné, epizody na sebe nemají vliv, u Ryana rozhodně ano. Díky tomu má pak vybudované ultraepesní scény typu shledání Clarka a Orezy na Guamu...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Log 1=0

Příspěvek od Log 1=0 » 20. 7. 2019, 20:54

Pravdu máš s tím křesťanstvím, já si amtně pamatuji,že padouch vyčítal hlavnímu hrdinovi, že má krásný dům/byt, tak mi to přišlo jako sociální kritika no..:)
Ten padouch, co ztělesňuje hřích závisti? :D
ale předstím vstane z mrtvých...
Předtím je to na nic, potom je to mnohem praktičtější.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.

jjelen

Příspěvek od jjelen » 21. 7. 2019, 10:15

Jinak co se moderních náhrad za Bonda týče: co ti nový neFast a Furious? Vyhlíží to blbě, akčně, draze... a je tam i ten Elba :D
(a taky to potvrzuje tezi Sadako že "osamělý hrdina" dneska úplně nefrčí)

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 22. 7. 2019, 18:29

Předtím to bylo stejně praktické...;) Byl by to taky konec...

Hodonocení Bondů dle Looperu
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 22. 7. 2019, 21:09

Log 1=0 píše:
20. 7. 2019, 12:40
Ale mohlo...jen by se muselo redefinovat, na co se vlastně vpzomíná - třeba na krásná 90.
Na to je moc brzo, těch, pro které je to zlatý nostalgický věk je moc málo.
Jinak říkám v podstatě to samé.
My, mileniálové, pro které to byla doba dětství, nic jsme neřešili, ale svět jsme už nějak viděli?
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

Log 1=0

Příspěvek od Log 1=0 » 22. 7. 2019, 21:33

Eleshar_Vermillion píše:
22. 7. 2019, 21:09
My, mileniálové, pro které to byla doba dětství, nic jsme neřešili, ale svět jsme už nějak viděli?
Pevně věřím, že ještě nejsme tak staří.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 22. 7. 2019, 22:07

Eleshar_Vermillion píše:
22. 7. 2019, 21:09
Ty seš mileniál? Jsem nevěděl, že ses narodil a žiješ v USA.
Iron Within
Iron Without

Odpovědět

Zpět na „Kultura“