Bond. James Bond.

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Sadako »

Všichni jsou uvnitř vinni je křesťanský koncept, se kterým Sedm aktivně pracuje. Vallune, nemůžeš všemu, co se ti nelíbí, dávat nálepku (pseudo)levičácký, pak to totiž přestane dávat smysl.

A do dnešního dne jsem o existenci nějakého Jacka Ryana neměla ani tušení (pogoogleno) a jméno Tom Clancy znám akorát, když mi na uPlay ukazují slevy na Tom Clancy's Cokoli.

Btw. pro zajímavost, Bondova stránka na TV Tropes https://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Film/JamesBond

Paradoxně si dovedu představit, že by to mohlo fungovat za 50 let, kdy klidně může být Bond černá muslimská lesbička-právě proto, že to bude nostalgická vzpomínka na ten starý dobrý liberální západ.
V poušti, kde zbytky lidské populace živoří v děrách pod nadvládou mravenčích lidí, tohle nikdo asi točit nebude. Možná vyprávět.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Vallun »

Všichni jsou uvnitř vinni je křesťanský koncept, se kterým Sedm aktivně pracuje. Vallune, nemůžeš všemu, co se ti nelíbí, dávat nálepku (pseudo)levičácký, pak to totiž přestane dávat smysl.
Pravdu máš s tím křesťanstvím, já si amtně pamatuji,že padouch vyčítal hlavnímu hrdinovi, že má krásný dům/byt, tak mi to přišlo jako sociální kritika no..:)
A do dnešního dne jsem o existenci nějakého Jacka Ryana neměla ani tušení (pogoogleno) a jméno Tom Clancy znám akorát, když mi na uPlay ukazují slevy na Tom Clancy's Cokoli.
A to ho tu zmiňuji tolikrát....:)

Pohádka - je to moderní pohádka,. ber to tak,že to pořád nemusí být tatáž krasavice...takový život bys jí ostatně nepřál:)
Nejlepší je za mne Skyfall.
Skrzevá Craiga to není Bond, navíc je příliš zjevné, že se to nestalo...
Sean Bean, představte si, umře!!
ale předstím vstane z mrtvých...
Za mne přesně obráceně. Amerika prožila v sedmdesátkách stejně děsivou krizi identity, jako Británie po válce. Prohrála Vietnam, prohrála s Kadáfím, prohrála Irán (film Argo), rok 1980 je stejný stav totálního mindráku, ze kterého ji měl Ryan vytáhnout.
Krizi identiti orpavdu prožila, to je správný postřeh, ale pořád byla vojensky i průmyslově světovou jedničkou, navíc Clancy se proslavil, až když bylo tohle všechno téměř překonáno...
Problém Ryana je, že je příliš okopírovaný Bond,
Neřekl bych.
U Ryana známe přesně, z čeho pochází, v jendom románu jsi mohl dopkonce sledovat jeho otce - co a jak dělá, kde žije etc. ...
Bond je pořád ve stadiu rytíře, který zachraňuje krasavice a poráží padouchy.
Ryan naopak kvapí od nikooho k nejmocnějšímu muží světa. Každý jeho úspěch je bohatě odměněn. Bond je už 57 let "jen" komodorem...asi nejpřehlíženější důstojník Royal Navy v dějinách:)
Bond je primárně otázkou filmů, Ryan je knižní postava. Bond je dělený na epizody, Ryan je seriál...
Ryan má na začátku značný handicap (chudé poměry, vážné zranění, strach z létání), Bond je dokonalý od začátku...
Cathy Ryan je aktivní, má svou agendu a něco dělá. Ostatně umožní Ryanovi být hrdinou - odstraní (zajistí odstranění) mu zdravotní problémy, které ho svlékly z uniformy...
Ryan střídá práci pro vládu a pro sebe - proto je z něj multimilionář...takže víme poměrně dobře, co dělal mezi jendotlivými etapami příběhu.
Ryan ví, v čem není nejlepší a na to má své lidi...kteří jej leckdy zastiňují - Johna Kelly Clarka např. jeho svět je stále tentýž skrze časy...Bondův taky, ale je to méně nápadné, epizody na sebe nemají vliv, u Ryana rozhodně ano. Díky tomu má pak vybudované ultraepesní scény typu shledání Clarka a Orezy na Guamu...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Log 1=0 »

Pravdu máš s tím křesťanstvím, já si amtně pamatuji,že padouch vyčítal hlavnímu hrdinovi, že má krásný dům/byt, tak mi to přišlo jako sociální kritika no..:)
Ten padouch, co ztělesňuje hřích závisti? :D
ale předstím vstane z mrtvých...
Předtím je to na nic, potom je to mnohem praktičtější.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
jjelen
Příspěvky: 2498
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od jjelen »

Jinak co se moderních náhrad za Bonda týče: co ti nový neFast a Furious? Vyhlíží to blbě, akčně, draze... a je tam i ten Elba :D
(a taky to potvrzuje tezi Sadako že "osamělý hrdina" dneska úplně nefrčí)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Vallun »

Předtím to bylo stejně praktické...;) Byl by to taky konec...

Hodonocení Bondů dle Looperu
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Log 1=0 píše: 20. 7. 2019, 13:40Ale mohlo...jen by se muselo redefinovat, na co se vlastně vpzomíná - třeba na krásná 90.
Na to je moc brzo, těch, pro které je to zlatý nostalgický věk je moc málo.
Jinak říkám v podstatě to samé.
My, mileniálové, pro které to byla doba dětství, nic jsme neřešili, ale svět jsme už nějak viděli?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Log 1=0 »

Eleshar_Vermillion píše: 22. 7. 2019, 22:09 My, mileniálové, pro které to byla doba dětství, nic jsme neřešili, ale svět jsme už nějak viděli?
Pevně věřím, že ještě nejsme tak staří.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Invictus »

Eleshar_Vermillion píše: 22. 7. 2019, 22:09My, mileniálové, pro které to byla doba dětství, nic jsme neřešili, ale svět jsme už nějak viděli?
Ty seš mileniál? Jsem nevěděl, že ses narodil a žiješ v USA.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Vallun »

Stínová válka - Sean McFate (a Bret Witter)

Knížka je velmi čtivá, ale mám z ní pocit, že už jsem starej - je to 4. generace* špionážních románů (a navíc to je víc dobrodružný román, než špionážní). Kniha je hodně dobrá v aktivních pasážích - tam kde hlavní hrdina realizuje operace, ale to sktuečné "špionážní" pozadí, velká hra není moc dobře propracované a uvěřitelné. Přesněji prostředí je popsáno vcelku dobře, ale počínání postav je nelogické a nevyvážené - na jendé straně největíš borec a o chvíli později amatér? Nicméně stále kšeftař...



____________
* 1. generace je boj s nacisty; 2. satudená válka; 3. islamistická hrozba; a 4. Putin a spol.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Vallun »

Ian Fleming o Bondově Bentley v Casinu Royale

"Auto bylo jediné Bondovo hobby. Byl to jeden z posledních 4,5litrových Bentley s kompresorem od Amhersta Villierse. Koupil ho téměř nové v roce 1933 a během války ho měl pečlivě schované…"
Zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/au ... 47ab5f122/

Tohle by zcela totálně převracelo Bondův narativ, tak jak je obvykle prezentován...pokud by si před válkou mohl koupit jedno z nejdražších aut světa, tak to těžko bude chudák z nižší střední třídy, kterého válka vyšvihla nahoru...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Vallun »

Nemáte prosím někdo v dosahu knihu Šedý muž (od Marka Greaneyho) v ingliš, případně v jiných jazycích?

Chtěl bych vědět, zda i v nich letí z Tbilisi do Prahy, nebo jsou překlady lokalizovány...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16252
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od MarkyParky »

LOL, tak ta černá agentka 007 je dobrý způsob jak vytrolit chudáky bílé ohrožené muže a přitom zachovat předlohu.

Muhehehe. Well done.

Škoda že tam byla ta covidpauza a už to tolik nevyzní.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Selhan »

No, well done by to za mě bylo, kdyby z ní udělali něco víc než jen nepodstatný (a neschopný) joke, ale tak, ok, points for trying a Lashanu Lynch, která podle mě trefila Conneryho cocky odkaz naprosto skvěle. Škoda, že čekat na film s ní je asi nereálné, podíval bych se na to s radostí.

Jinak film za mě spíš podprůměr série - ne všichni bondovkoví záporáci byli dobří, ale tenhle mi nějak ani nestihl vysvětlit, o co mu vlastně jde. Prokleto budiž tvé plémě, JJ Abramsi, já chci zpět filmy, které ví, co se v nich děje!
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16252
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od MarkyParky »

Kdyby z ní udělali něco víc než joke, tak by nebyla joke.

Mě to přijde fakt vtipný. Jakože blbý je, že kvůli covidu je to příliš dlouho budovaný joke a lidi tím pádem zapomněli, co bylo na začátku, když někdo vypustil první info o černé ženské 007.

Podívej se i tady na ty výroky z července 2019, kdo to jak komentoval.

Well played ... fakt že jo.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od eerieBaatezu »

Všechny ty ostatní filmy po Casinu Royale byly tak o ničem, že jsem to přestal sledovat. Mám to dohánět?
Selhan píše: 5. 10. 2021, 19:58 Prokleto budiž tvé plémě, JJ Abramsi
Co má tenhle společnýho s tím novým Bondem?
MarkyParky píše: 5. 10. 2021, 19:28 LOL, tak ta černá agentka 007 je dobrý způsob jak vytrolit chudáky bílé ohrožené muže
Tohle zní jak hláška od někoho, kdo má fialový vlasy a rozkřikuje, že white people have no culture. $lol$
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů