Bond. James Bond.

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od midewiwin »

Nechápu problém s motivací.
Jednak je to žoldák a plní úkol.
Za druhé se ten úkol bez výjimek týká záchrany světa /jeho světa/ před padouchy, takže mravní dilema, i kdyby ho byl schopen, nehrozí.
Že měli obdobně vybájení komunističtí agenti z produkce NDR i odjinud podobné priority /záchrana toho správného světa/ a že k tomu úkolu byli vybaveni patřičnou mentalitou, je celkem pochopitelné.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Log 1=0 »

Co je to studniční estetický nárok? Nebo je to překlep+autocorrect a má být současným?
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Sosacek »

Sadako píše: 17. 7. 2019, 16:31 Ve starších filmech na mě působil dojmem, že je to vychcaný anetický psychopat, co si pro svoje koníčky, což jsou chlast, děvky, hazard a vraždy zařídil vládní sponzoring. V tomhle směru byly mnohem lepší novější filmy s Craigem, kde Bond nějakou srozumitelnou motivaci už měl.
Hele to zas neni nerealisticky pohled na takovehle typky.

Jenom je divny, ze to ty filmy oslavuji.
But nobody came.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od OnGe »

Argonantus píše: 17. 7. 2019, 18:18 Mohl by z toho být nejnenáviděnější film široko daleko.
Takový potenciál rozhodně nemá, worst-case je pád do propadliště dějin. Leda by udělali premiéru na výročním zasedání kuklux klanu, nebo tak něco, pak by to takhle skutečně zapůsobit mohlo.

Jinak směr Sadakoargumentace asi pobírám, jen u některým dílčích bodům se trochu divím.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Argonantus »

Log 1= 0
Sadako je jak známo strašidlo ze studny. Její (jeho?) estetika je tím pádem trochu nezvyklá běžným lidským nárokům.
Čehož si lze všimnout i ve zdejších debatách.
Obvykle tam, kde odpadám, že na mne už moc drsný, Sadako otevírá jedno oko a řekne "ne až tak sedativní," jinak na většinu lidmi vytvořených věcí praví něco jako "nudí za vlast" či "hrůza s ďáblem spářená" nebo dokonce ZLO.
Podrobněji csfd, komentáře entity Sadako Hansuru.

OnGe:
No, udělat téhle veselé ptákoviny kolbiště politické agitace těch správných světonázorů by mohlo být ještě děsivější, pakliže bude premiéra na srazu demokratické strany, propojené s výročím Martina Luthera Kinga.
Neznám lepší způsob, jak lidem Bonda otrávit definitivně.

Sos:
tento problém je imanentní většině válečných hrdinů. Vskutečnosti jsou to schopní zabijáci. Rudý Baron, Americký sniper, většina westernových pistolníků. Vlastně i ti rytíři. Ti ovšem měli ještě tyhlety kodexy, do čeho mají tím mečem mlátit. V praxi vykládané dosti volně.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Sadako »

Sosacek píše: 17. 7. 2019, 18:26Hele to zas neni nerealisticky pohled na takovehle typky.

Jenom je divny, ze to ty filmy oslavuji.
Přesně! Já nemám venkoncem problém s tím, že je to psychopat, ale že mi film předkládá, že je to zároveň klaďák jenom proto, že bydlí na modré a ne červené planetě - a to je vlastně (kromě výše IQ, protože záporákovi minions jsou vždycky idioti) jediný rozdíl mezi Bondem a podobnými poskoky záporákovými.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Sosacek »

Sadako píše: 17. 7. 2019, 18:47 Přesně! Já nemám venkoncem problém s tím, že je to psychopat, ale že mi film předkládá, že je to zároveň klaďák jenom proto, že bydlí na modré a ne červené planetě - a to je vlastně (kromě výše IQ, protože záporákovi minions jsou vždycky idioti) jediný rozdíl mezi Bondem a podobnými poskoky záporákovými.
Hm.

Bond je vetsinou podobnej tomu hlavnimu zaporakovi. Akorat Bond chce kurvy, koks a chlebicky, zatimco zaporak chce ovladnout svet.

Bys mohla rict, ze Bond je kladak, protoze je to sice curak, ale bez ambici - zatimco zaporak je nekdo, kdo chce neceho dosahnout. Bond obhajuje status quo, zatimco zaporak proti nemu bojuje. Message je "i kdyz jsi zruda tak je to ok, dokud neohrozujes zavedeny poradek".

(ok, to jsem lehce predramatizoval)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Sadako »

Sosacek píše: 17. 7. 2019, 18:56Bys mohla rict, ze Bond je kladak, protoze je to sice curak, ale bez ambici - zatimco zaporak je nekdo, kdo chce neceho dosahnout. Bond obhajuje status quo, zatimco zaporak proti nemu bojuje. Message je "i kdyz jsi zruda tak je to ok, dokud neohrozujes zavedeny poradek".
!!!
Tento výklad Bonda se líbí uživateli Sadako.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od OnGe »

Argonantus píše: 17. 7. 2019, 18:37 No, udělat téhle veselé ptákoviny kolbiště politické agitace těch správných světonázorů by mohlo být ještě děsivější, pakliže bude premiéra na srazu demokratické strany, propojené s výročím Martina Luthera Kinga.
Neznám lepší způsob, jak lidem Bonda otrávit definitivně.
Původně jsem o tom chtěl trochu polemizovat, ale jelikož se nám tu takové kolbiště asi zrovna rozjíždí, počkám s tím až jak to dopadne.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od midewiwin »

Já bych s dovolením za sebe problém UrBonda uzavřela tak, že tenkrát jeho tvůrci nemohli dost dobře tušit, že agent 007, sloužící imperialistické vlasti do roztrhání těla, bude se vším svým veselým cynismem a sexismem za padesát let budit takový odpor coby příšerné nekorektní a odpudivá figura.
Beztak jsou už většinou po smrti, tak bychom jim mohli odpustit. Zvlášť když zřejmě nikdo na tuhle stránku věci nehodlá navazovat.
Čas neexistuje.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Argonantus »

Midewiwin:
Jistěže. Oni to tenkrát vůbec neřešili. Bondovy politické a sociální názory měly stejnou váhu jako u Jacka Sparowa.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Vallun »

Bonda nejde oddělit od politiky, ale protože sem politiku nechci více zatahovat, tak jen telegraficky.

Pro mne Bond absolutně žoldákem není, slouží své vlasti, ano bere za to nějaké peníze, aby měl na živobytí, ale k žodlákovi má stjeně daleko jako třeba naši dnešní profesionální vojáci...jeho motivaci by šlo zhodnotit asi tak to 60 % služba vlasti, 30 % sport, 10 % zdroj obživy.

Na to,ž emá povolení zabíjet, tak si nevybavuji, že by někdy řešil tak přímou misi, že má někam jet a někoho prostě odprásknout. Prakticky vždycky zabíjí jen v sebeobraně...nebo pro eliminaci jiné bezprostřední hrozby.

Za mne je to jednoznačně klaďák, protože používá svíé schopnosti aby lidem obecně pomáhal, už jenom proto, že žít v Británii bylo a je rozhodně příjemnější a pro lidi lepší, než žít v Putinstánu...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
jjelen
Příspěvky: 2498
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od jjelen »

Hele, politiku si asi fakt běžte řešit jinam anebo neřešte vůbec (btw rada: zkus ty svoje názory zejm. stran VB formulovat méně expresivně, pak se s tebou budou někteří lidi třeba bavit civilizovaněji :D)
Bond-žoldák. Co myslíte tím "žoldák" pane redaktore? Jestli "voják (bojovník, týpek používající zbraň případně občas někoho zabíjející) co dostává výplatu" tak Bond žoldák jednoznačně je.
Jestli někdo bojujícíc za kohokoliv kdo mu za to zaplatí, tak absolutně ne (aspoň si nepamatuju že by kdy dělal pro někoho jiného než pro Brity).
Jako beru že řada lidí používá/chápe ten výraz víceméně hanlivě, na druhou stranu, i ten "vlasti sloužící voják" pobírá žold, ne? Čili je to vlastně žoldák a za zlé bych mu to neměl (taky sakra musí být z něčeho živ)

S tim zabíjením - zajímavý point (a možná máš pravdu, já si nic vyloženě opačného nepamatuju - ale taky mám velmi málo nakoukáno a i z toho mi už ledacos vypadlo). Týpek co nemá problém k někomu jen tak přijít a ustřelit mu palici a týpek co to uděllá s někym, kdo p něm stříli/vtahuje bouchačku/chystá se vyhodit do vzduchu půl planety je trochu rozdíl
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od OnGe »

Bondovy zářezy mohou zájemci revidovat zde: https://www.youtube.com/watch?v=QQa_4biNkWU
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Vallun »

Killer puns má znamenat?

362 není málo, ale jsou tam i případy, které mu přičítat fakt nelze...treba ta první nehoda (4 mrtví) a holt pokud po někom střílíš, tak Ti to taky může oplatit...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti