Bond. James Bond.

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Blaine »

eerieBaatezu píše:MarkyParky: Tak třeba teďka do Star Wars cpou hodně čínských herců, protože tam mají velkej trh, v Rogue One jsou dva z pěti z hlavního týmu číňani.
*Kuck kuck* A taky protože to není film o rodu Skywalkerů.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Ecthelion (neprihlasen)

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Ecthelion (neprihlasen) »

Argonantus píše:Možná by bylo fajn, kdyby moderátor celou tuhle věc, počínaje mojí reakcí na nápad na černého Bonda nějaký moderátor Faskal ustřihl a zahodil někam hodně daleko.
:!: :!: :!: Jakoze coze? OK, pis si tu co chces. Ale teda vyhlasit navrh na herce za trolling a pozadovat odstrihnuti... WTF? Na tohle tema jsme uz asi vicemene rekli vse, co jsme chteli, tak me nejak netrapi, kdyz tahle linka chcipne, ale jestli si chces vyhlasovat, ze tenhle thread je jen pro bile, tak si s tim jdi laskave nekam jinam. Srsly.

Z tech sosackovych postu jsem mel legraci... ale...
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Blaine píše:*Kuck kuck* A taky protože to není film o rodu Skywalkerů.
To je sice hezké fan vysvětlení, ale politika Disneyů je jasná. TFA v Čína docela pohořelo, Čína je megavelkej trh a Donnie Yen je teď čínská super-star.
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Já jsem z nich právě vůbec legraci neměl.
Když tu někdo postupně obviní tři lidi z rasismu, zcela bez souvislosti s tématem, a úspěšně vyvolá debatu, ve které se začnou hájit, tak mi to připadá mimořádně trapný, sorry.
Docela se mi stýská po Sirienovi, jeho agresivní kecy byly občas i k věci.

Jinak - celý tenhle šílený spam potom budu muset překračovat, kdykoli budu hledat nějakou recenzi nebo reakci na film.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9352
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Quentin »

Hardy je dobrý, ale minimálně na této fotce má přilis ženské rty...vypadá změkčile...
lol :D

Sos: Měl jsem na mysli ten argument, že tajné služby i ve skutečnosti vybírají bílé evropany, protože jsou pak efektivnější agenti. Jestli je to pravda, tak je to rozumnej nárok na realismus ve filmu. Ne, že by byly bondovi dobrodružství extra realistické, ale alespoň to není rasistickej argument :)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Ecthelion (neprihlasen)

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Ecthelion (neprihlasen) »

Quentin píše:Sos: Měl jsem na mysli ten argument, že tajné služby i ve skutečnosti vybírají bílé evropany, protože jsou pak efektivnější agenti. Jestli je to pravda, tak je to rozumnej nárok na realismus ve filmu. Ne, že by byly bondovi dobrodružství extra realistické, ale alespoň to není rasistickej argument :)
Zrovna tohle bude asi kolosalni debilina. Tajne sluzby funguji globalne. Tj. budou mit uziti asi pro kdekoho. Kdo ma pred sebou dobrou karieru v dobe, kdy se mnohe rozvedky z duvodu prevence terorismu koukaji na Blizky Vychod a Afriku je asi jasne. Jisteze zrzavi Irove.

Podle me americky agent bude v Rusku pusobit vzdycky pod krytim (americky obchodnik, ucitel anglictiny na volne noze, nebo neco podobneho). Ze nekdo dokaze zamaskovat svuj rodny akcent a vystupovat jako mistni obyvatel (pokud treba doma rusky nemluvil v detstvi) je v drtive vetsine blbost. Jestli je zmineny obchodnik/ucitel anglictiny africkeho, evropskeho, nebo asijskeho puvodu bude asi jedno.

Vubec ta argumentace samozrejme plati, ale jen na jeden uzky, specializovany druh agentu, kterym Bond neni ani nahodou. Nehlede na to, ze to je kategorie agentu, kterou pouzivaji vice/mene vychodni tajne sluzby. Americani a britove s nimi nikdy tolik stesti nemeli. Soustredili se vzdy na elektronicke seldovani a operativce jineho druhu. Tolik k tomu realizmu.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Ecthelioni:
K věci bylo IMHO přesně tohle:
Co kdyby za tim nestalo nrozhodnuti byt politicky korektni (coz je samo o sobe dost mimno predstava), ale snaha aktualizovat bondovsky mytus, aby odpovidal pomerum roku 201X?
Jak asi vypadsala britska spolecnost v 70tych letech?
Jak vypada dneska? Jak vypadal prumerny brit tehdy a jak dnes?
Čili, přesně to, co říkám; další redefinice postavy, docela zásadní. Já k další redefinici nevidím důvod, mně připadal ten Craigovský model dobrý (jsem extrém - mně dával smysl vůbec poprvé, ale to je můj problém), Boxofficemojo a tržbám to zřejmě připadá taky dobrý model, protože se Bond po strašlivě moc letech ocitl zase mezi velmi úspěšnými filmy (kde byl tak dávno, že to asi nikdo z nás nepamatuje).
Ale samozřejmě, ti, co s modelem Craig nejsou srozuměni to mohou vidět jinak a pak dává černý Bond smysl.
Ecthelion (neprihlasen)

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Ecthelion (neprihlasen) »

Argonantus: No, ale kdyz se podivas na ty kandidaty, tak redefinovani Bonda je evidentne na poradu dne. Ted je nezhavejsim (podle vseho) kandidatem hezounek se zasnenym pohledem. Uplne neco jineho, nez jsme meli ted.
Ja jsem spis pro zachovani toho naturalistictejsiho a drsnejsiho (mozna ve smyslu Craiga), a na to je ten Elba vybornej. Myslim si ze jemu bych to totalne uveril.
A teda pro me je to spis konzervativni varianta. To, ze by barva jeho kuze mela zmenit vyzneni nebo atmosferu toho filmu nechapu. A ani to nechci chapat.
Jestli jsi nevidel treba Luthera (a verim, ze ne), tak se na to urcite mrkni. Jednak je to super serial a jednak by to byl vyborny Bond.
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

Argonantus píše:Čili, přesně to, co říkám; další redefinice postavy, docela zásadní. Já k další redefinici nevidím důvod...
Jaká redefinice? Tohle zkus rozvést, mám dojem že tu padla akorát jedna definice toho co má Bond být, a do té mi sedí klidně i černoch (nebo Ind/Pákistánec, že). Bond jako chlápek na špinavou práci, sice loajální poddaný královny, ale rozhodně ne gentleman s rodokmenem někam do války růží.
Jediný problém u Elby by byl, kdyby jeho Bond zase vyrazil někam na skotská blata vzpomínat na dětství, to už by fakt působilo trochu divně :D
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

No, barva kůže má vliv na lidské osudy. Nevím jak to říct jinak.
Luthera jsem zrovna několik dílů viděl, bylo to dost dobrý, netušil jsem, že ten chlápek se jmenuje Idris Elba. Byl hodně dobrej.
(V této debatě, mimochodem, vůbec nikdo netvrdil, že je špatnej; další úspěšná sugesce).

Nicméně nevím, jestli se mi podaří postihnout, že Luther (Elba) a Bond (Craig) jsou stále ještě dvě drasticky jiné postavy. Luther rozhodně není lev salónu, který přijde a objedná si drahé pití a pak sehraje karetní partii o půl milionu dolarů. Craig to stále ještě zvládal a sedělo mu to, ježto je to taky výtečný herec. Luther by to mohl udělat, ale nějak mu nevěřím, že by si v tom jako postava připadal přirozeně; spíš bych ho viděl v nějakém pajzlu s Guinessem v ruce.
Nezdá se mi taky Luther v domě jeho dětství Skyfallu na Highlands; tam by to přímo naráželo na konkrétní děj (asi by byl adoptovaný, nebo co). *Jjelen mne předběhl, Edit

Další rovina je ta macho nadřazenost, která k tomu bílému alfasamci, označovanému výslovně za dinosaura, docela přirozeně seděla (už od Conneryho). Černý alfasamec s bílými šéfy je na tom jinak; musí si to tvrdě vybojovat.

Hiddlestona jsem viděl jen jako Lokiho, to byl dost zoufalý štěk, ale rozhodně to nebyl jen nějaký hezounek, byl zrovna záporák a umím si tohohle velmi britského ksichta snadno představit ve velmi podobné figuře, jako byl starý Šakal (Edward Fox, nejstudenější padouch, jakého zřejmě plátno do té doby spatřilo).
Hardy samozřejmě zvládne cokoli, protože je to duchovní dítě Hopkinse; pokud by si Vallun uvědomil, že je to Bane, pak by mu možná až tak zženštilý nepřipadal. Jeho superschopnost je v tom, že v jiném filmu přijde úplně jiný člověk.
Rozhodně umí být oba i studení Craigovští Ukrajinci, když na to přijde, a mám dojem, že to je přesně pokus o zachování postavy a neodpádlování moc daleko od současného stavu.

P.S. A do pokračování Ukrajince v kvádru se IMHO vejde i Damian Lewis, i když sdílím pocity Midewiwin, že by to nějak asi nebylo přesně ono. Cavil by to nakonec mohl být taky, tam bych se spíš obával návratu k Brosnanovské figuře, co sice funguje v kvádru úplně nejlíp, ale to zabíjení k němu moc nesedí. Kili mi nějak nesedí vůbec v ničem a nijak. Ale možná ho podceňuju.
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

Jop, Hiddlestona si v Bondovi představit dokážu, ale určitě ne jako 007. Zaporák by ale mohl být celkem dobrý...
Na machoalfasamce by ten Elba mohl sedět (černoch co mlátí lidi a letěj na něj holky! Fuj! Rasismuuuus!!! :P ) Lva salonu by taky zahrát mohl (ostatně, nakolik tohle má být ze strany Bonda přirozené a nakolik jenom určitá póza, i když fakt dovedně zahraná? ono i ten Craig aspon na první pohled vypadá spíš než jako lev salonů jako bodyguard ruského oligarchy :D )
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Cavill by na Bonda rozhodně seděl...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
akorát je teda až moc hezkej... $lol$
Obrázek
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

jjelen píše: Na machoalfasamce by ten Elba mohl sedět (černoch co mlátí lidi a letěj na něj holky! Fuj! Rasismuuuus!!! :P )

Jenže v Bronxu nebo na Long Islandu, je ověšený zlatými řetězy, sedí v obrovské limuzíně a kolem jsou dvě až tři holky.
V Londýně mezi špióny je pak všechno úplně jinak; tam je důležité, jestli jsi chodil na Eton a jsi synovcem lorda Derbyho.
Černý frajer tam nabývá solitérně meditativních filosofických poloh, macho grify mu nikdo nežere. Popíjí vodku s martini, ale vskutečnosti tím nesmyslem pohrdá. Raději by seděl zamyšleně na střeše jako Batman nebo Bezejmenný hrdina.
Jako vystavět se to samozřejmě dá, ale to, co tvrdím; musí se stavět dost zásadně nově od začátku.

U Hardyho uvěřím, že je Craig a že kdysi miloval Evu Greenovou a díky její smrti je tak nasraný a je to ten samý maník. U Hiddlestona taky, u těch dalších furt hůř.
(ostatně, nakolik tohle má být ze strany Bonda přirozené a nakolik jenom určitá póza, i když fakt dovedně zahraná?
Tohle je dobrá poznámka - u Craiga to je zejména v dalších vývojových fázích póza a nejde mu to z duše (zřejmě tím taky trochu pohrdal), kdežto zabíjení mu jde samo. U Brosnana to bylo přesně obráceně a to jsou zřejmě nejextrémnější Bondovské póly, ostatní jsou někde mezi. Connery umí oboje Dalton taky a Lazenby ani jedno. S Moorem si vůbec nevím rady od začátku. WTF. Tak nějak bych to viděl.

P.S. A koukám, že nás oddělili, díky, to je dobro.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9050
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Faskal »

Právě jsem oddělil tuto debatu od filmů obecně. Nicméně debatní úroveň je dost za hranou, rád bych vás poprosil, abyste se pokusili udržovat štábní kulturu.
Díky.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Bond. James Bond.

Příspěvek od Argonantus »

Bondovací smyčka, ať to nedublujeme:
viewtopic.php?p=456870#p456870
viewtopic.php?p=430648#p430648
viewtopic.php?p=362025#p362025
viewtopic.php?p=361462#p361462
(tahle poslední smyčka zdaleka nejzajímavější, Vallunovy teorie o Bondovi)
Naposledy upravil(a) Argonantus dne 26. 5. 2016, 14:29, celkem upraveno 3 x.

Zpět na „Kultura“