Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Pieta » 3. 3. 2016, 21:03

Lemmy píše:Pro zajímavost - český wrestler Tomáš "Atom" Brychta (který si wrestlingem prý již dokáže i obstojně vydělat): https://www.youtube.com/watch?v=r489mMH144c
Atoma jsem viděl naživo s WxW tuším v listopadu a ještě mi nepřišel úplně připravený, myslel jsem, že ho vytáhli hlavně proto, že tu má svoje domácí publikum. Ono je ale zase pravda, že být v teamu s Big Daddy Walterem by zastínilo leckoho. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Blaine

Příspěvek od Blaine » 3. 3. 2016, 21:47

Lucha Underground S01.E11
OH MY GOD. Závěr main eventu... lano kolem krku a připoutat k rohovému sloupku? A to že lítali ze strany na stranu a že v zápase díl předtím skočil Drago ze střechy ani neříkám, tihle dva jsou hrozní magoři. A jsem rád, že se z King Cuerna stal padouch, to bylo příjemné. Jediné co se mi nelíbilo, bylo, že bylo vidět že stolem si prosedl on a neprohodil jím Draga. Ten střih přišel moc pozdě nebo spíš se netrefili.

Ale celkově ucházející show, komediální akt se zvratem na začátku (cigáro do oka Velkého Ricka), pak zápas dvou hodně dobrých luchadorů a potom intergender se Sexy Star. Možná bych víc ocenil větší posun příběhu, protože mi přijde, že třeba Son of Havoc se svoji kolegyní (Evalysse?) a Sexy Star by mohli mít lepší příběh. Jedině, že by k ní přidali Pentagona, pak je oba dali do tag matche, potom by společně porazili tak dva luchadory a potom konečně souboj s Chavem. Který by předtím porazil Blue Demona, protože to jestli chápu správně je jenom part-timer.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 3. 3. 2016, 23:34

Spoiler: Son of Havoc a Ivelisse budou mít lepší příběh. (-;

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 4. 3. 2016, 02:25

Smackdown 25.2.
Pokud jsem si někdy myslel, že komentátoři nejsou zas tak podstatní, bylo to hlavně tím, že WWE má často komentátory, kteří nejsou zas tak podstatní. Jakmile jsem začal sledovat NXT, kde se na komentáři vystřídali William Regal, Jason Albert, Renee Young nebo třeba Corey Graves, došlo mi, jak moc komentátoři můžou pro zápas znamenat, když to dělají dobře.

Nedávné potvrzení tohohle faktu přinesl příchod Maura Ranalla do komentátorského týmu Smackdownu. Je to komentátor, který má dlouholeté zkušenosti s komentováním boxu, kickboxu, mma i wrestlingu, a je to strašně moc poznat. On dělá to, co žádný jiný komentátor v hlavních programech WWE, totiž jasně říká, co se v ringu děje. A já to žeru, protože to okamžitě dělá celou věc mnohem reálnější. Tam, kde v Raw by komentář možná řekl něco jako "X is on the attack", Mauro jasně řekne "a great elbow drop by X" nebo "X irish whips Y into the ropes then catches him with a swinging sideslam", a všechny ty výrazy něco znamenají a jsou použité na správných místech a celý ten zápas jako by najednou dostal novou úroveň hloubky. Nádhera.

Hned první zápas je League of Nations vs. kdekdo a já si vybavuju, že Wade Barrett zřejmě WWE opustí někdy v půlce roku, protože není spokojený se svojí pozicí ve firmě. A já se mu nedivím, protože WWE ve své obvyklé nekompetenci mu vzalo roli, ve které byl velmi úspěšný a populární (Bad News Barrett), a místo toho je čtvrtým mužem v týmu, kde se do ringu málokdy dostanou víc než dva nebo tři. A ač se mu nedivím, tak mě to mrzí, protože je to velmi schopnej zápasník a má fakt na víc.

Interview s Owensem, do kterého se připlete Big Show - "This is the road to KO-Mania, and I think what you're looking for is the road to retirement, which is that way." Jak Big Show v ringu už moc nestačí, tak má překvapivě docela slušný charisma a umí mluvit. Podle mě by si zasloužil mít už trochu jinou roli, která by víc využila ty talenty, ve kterých je pořád ještě dobrý.

Kdo psal dnešní show? Ono je to docela vtipné - viz závěr rozhovoru AJ, Jericha a M.Henryho v šatně. "Does he always hit that hard?"

Social Outcasts vs. R-Truth (+Goldust) - Kdyby nic jinýho, tak je hrozně fajn, že tihle poměrně vedlejší zápasníci dostali nějaký prostor a můžou se aspoň trochu projevit. A Golden Truth mají podle mě budoucnost. Těm dvěma to prostě dohromady jde, obzvlášť když mají předvést, jak jim to spolu nejde. (:

Lemmy
Master Discussion Killer

Příspěvek od Lemmy » 4. 3. 2016, 03:20

Ad Atom: ono je hlavně zajímavé sledovat, odkud Atom pochází (kdysi dávno měl logy na českém největším webu o posilování Ronnie.cz - co málo o tom, v té době byl hubený, ale prohlašoval, že trénuje pro tenhle byznys a podle toho, co zvedal mu budoucnost wrestlera nikdo neprorokoval... spíše si tam lidi z toho dělali legraci, že prorazit v něčem takovém tady není reálné.
Brychtu je stašně příjemný slyšet mluvit - má pěknou, jakoby procítěnou barvu hlasu (mít specifický hlas je pro wrestling taky ideální.
Pieta píše:Wade Barrett zřejmě WWE opustí někdy v půlce roku, protože není spokojený se svojí pozicí ve firmě. A já se mu nedivím, protože WWE ve své obvyklé nekompetenci mu vzalo roli, ve které byl velmi úspěšný a populární (Bad News Barrett), a místo toho je čtvrtým mužem v týmu, kde se do ringu málokdy dostanou víc než dva nebo tři. A ač se mu nedivím, tak mě to mrzí, protože je to velmi schopnej zápasník a má fakt na víc.
Můj oblíbený gimmick Barretta byl bare knucle figter (další úspěšný gimmick z hlavy Dustyho Rhodese, jako je i charakter Wyatta) a feud Barrett vs. Orton v té době měl něco do sebe. Po delší době Orton zase bavil a Barrett měl dost prostoru ukázat, jaké má schopnosti.

Ono je ve WWE celkově dost podhodnocených wrestlerů, kteří by měli být ve své pozici úplně jinde - často je sráží gimmicky, booking, vedení, zranění, atd... A je tam naopak dost nadhodnocených wrestlerů (ale tohle téma jede, co je wrestling wrestlingem :)).

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 4. 3. 2016, 03:52

Lemmy píše:Ad Atom: ono je hlavně zajímavé sledovat, odkud Atom pochází (kdysi dávno měl logy na českém největším webu o posilování Ronnie.cz - co málo o tom, v té době byl hubený, ale prohlašoval, že trénuje pro tenhle byznys a podle toho, co zvedal mu budoucnost wrestlera nikdo neprorokoval... spíše si tam lidi z toho dělali legraci, že prorazit v něčem takovém tady není reálné.
Brychtu je stašně příjemný slyšet mluvit - má pěknou, jakoby procítěnou barvu hlasu (mít specifický hlas je pro wrestling taky ideální.
Já o něm vlastně nic moc nevím, akorát jsem ho viděl na těch dvou WxW akcích, kde jsem byl. Podle cagematch má za sebou tři zápasy, takže jsem zřejmě viděl podstatnou část jeho produkce. (:
Lemmy píše:Ono je ve WWE celkově dost podhodnocených wrestlerů, kteří by měli být ve své pozici úplně jinde - často je sráží gimmicky, booking, vedení, zranění, atd... A je tam naopak dost nadhodnocených wrestlerů (ale tohle téma jede, co je wrestling wrestlingem :)).
Ono to zvenku vypadá, a kdoví, kolik pravdy na tom je, že vedení WWE si dost stojí za tím, aby na vrcholu byli přesně ti zápasníci, které si vyberou, takže když někdo jde příliš nahoru, tak ho radši podtrhnou. Není problém vylovit z hlavy kupu lidí, kteří začínali nabírat na obrátkách, načež začali strašně prohrávat nebo úplně zmizli.

Lemmy
Master Discussion Killer

Příspěvek od Lemmy » 4. 3. 2016, 07:31

Pieta píše: Já o něm vlastně nic moc nevím, akorát jsem ho viděl na těch dvou WxW akcích, kde jsem byl. Podle cagematch má za sebou tři zápasy, takže jsem zřejmě viděl podstatnou část jeho produkce. (:
Prakticky asi ano. Nápodobně - jediné info, které o něm mám je z uvedeného videa a z toho, kde o něm taky něco málo zjistíš. Podle toho, co říká, by měl v Německu vystupovat časem pravidelněji.
https://www.youtube.com/watch?v=Q_DrLygohME

Ohledně té podceňovanosti wrestlerů ve WWE mě z fleku namátkou napadá třeba jméno Adama Rose, který ač dělá, co dělá, neustále dostává gimmicky, které absolutně nesedí jeho persóně a sráží možnost jeho pozici někam posunout.
Nebo například Heath Slater, který, ač dlouhodobě dokazuje, že dokáže pobavit a získat podporu fanoušků (viz sociální média), je dobrý za mikrofonem a není špatný ani v technické části je dlouhodobě v kruhu heel jobbera, i když má potenciál na slušného mid-cartera (ten je na rozdíl od Adama Rose aspoň víc vidět/slyšet).

Když přemýšlím o "novější" době WWE napadá mě jméno, kde byl jednoznačně zabitý potenciál výborného wrestlera jako takového (nechám stranou povahu člověka - nemyslím si, že Prudius by byl zrovna pokorným člověkem, kterému by "sláva" nevlezna na mozek - ale je to jen můj tip) turnem gimmicku, bookingem zápasů a dalšími faktory: Vladimir Kozlov. Prudius byl ideální těžká váha staré školy, která se umí dobře hýbat (vždycky mi přišlo, že by se díky tomu typově hodil i do časů, kdy vystupoval Kowalski). Žádný namakanec nebo obr, ale pravá zápasnická (a teď zápasem myslím zápas volného stylu a bojová umění, ne wrestling :)) těžká váha.

Lemmy
Master Discussion Killer

Příspěvek od Lemmy » 4. 3. 2016, 09:18

BTW pro ty, co nějaký Wrestling (zejména WWE produkt) sledují krátkou dobu a chtějí by proniknout hlouběji, doporučuji se seznámit s Attitude érou, jejími slavnými jmény a zápasy: https://en.wikipedia.org/wiki/Attitude_Era
http://prowrestling.wikia.com/wiki/Attitude_Era
Doba, kdy byla sledovanost (a všeobecně i zábavnost produktu) WWE na vrcholu.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 4. 3. 2016, 12:01

Lemmy píše:Ohledně té podceňovanosti wrestlerů ve WWE mě z fleku namátkou napadá třeba jméno Adama Rose, který ač dělá, co dělá, neustále dostává gimmicky, které absolutně nesedí jeho persóně a sráží možnost jeho pozici někam posunout.
Nebo například Heath Slater, který, ač dlouhodobě dokazuje, že dokáže pobavit a získat podporu fanoušků (viz sociální média), je dobrý za mikrofonem a není špatný ani v technické části je dlouhodobě v kruhu heel jobbera, i když má potenciál na slušného mid-cartera (ten je na rozdíl od Adama Rose aspoň víc vidět/slyšet).
Slyšel jsem, že Rose jakožto Leo Kruger byl docela drsňák, ale to bylo ještě dřív, než jsem začal sledovat.

Rozpuštění Three Man Band jsem docela oplakal, sice dostávali pořád na budku, ale bylo hrozně zábavný to sledovat. Hádám, že Social Outcasts je pokus založil nějakou podobnou jobberskou skupinu, ale zatím si nejsem moc jistý, jestli to funguje.

Lemmy
Master Discussion Killer

Příspěvek od Lemmy » 4. 3. 2016, 14:28

Pieta: Leo Kruger byl gimmick, který Rosovi seděl mnohem víc. Bylo to pro něj přirozené prostředí (Rose je původem z Jižní afriky, gimmick Krugera byl v podstatě africký šílený bounty hunter s jihoafrickým přízvukem).
Jednou o přes sociální média osobně žádal k návratu k tomuhle gimmicku (což mělo podporu lidí a stále by mělo... management WWE ale nemá rád, když na ně wrestleři vyvíjí takhle prostřednictvím sociálním médií tlak, takže dostal na kratší čas stop stav). V současné chvíli má částečně charakter, který pro něj byl plánovaný místo toho, s tím že to není tak okaté (gay wrestler, což se projevuje jen tím, že "ze srandy" ošáhává ostatní členy Social Outlaws).
Rose si získal lidi hlavně tím, kolik do toho dává, a jak se bije s osudem (těžce nemocný syn, jakási přirozená smůla v sebeprosazování ve wrestlingu, která se mu lepí na paty) a přitom si zachovává jakousi pokoru (nebo jak bych to nazval) -viz: https://www.youtube.com/watch?v=s3MFI21wqss).

Slater dostává v podstatě pořád klepec (mimo nějaké výjimky, kdy v rámci příběhu jakoby zázrakem porazí nějakého mid-cartera nebo dalšího jobbera). Výjimkou nebylo snad jeho působení v Nexus (kde měl charakter pravé ruky vůdce Nexusu, Baretta), kde sice jakž takž někoho díky podpoře staple nečistě pořážel - ale nepřisuzoval bych to jeho vítězství, spíš to byla vždy hromadná špinavá akce.
Three man band (One man band byl podle mě lepší :)) měli tu smůlu, že WWE přišlo po delší době s nápadem, že oživí staple, vyzkoušelo se na nich, že to má potenciál fungovat a nasadili se Shield (což byla pecka - jak to entrance z davu, tak styl zápasení, tak postavy), který úplně zastínil sranda band.
Myslím si, že Slater funguje jako PG charakter - někdo, komu se děti můžou vždycky smát, protože je nabubřelý a záměrně over the top, vybučet ho a vědět, že dostane nabančíno.
Když jsme u 3MB, McIntyre (Galloway) byl taky wrestler, jehož potenciál se totálně zabil. Mahal byl do téhle frakce těžký omyl (možná politická korektnost, nasadit nebílého wrestlera) a dost nezajímavý zápasník (bavil mě jen na začátku jeho pushe, kdy znázorňoval typického indického heela).
Hm, Social Outcasts dopadnou nejspíš stejně (Curtise Axela je taky škoda ... v byznysu je hodně oblíbený, často vypomáhá s přípravou jiných wrestlerů před jejich pushem, technicky je to výborný wrestler, bohužel se neumí prodat a má nicneříkající gimmicky).
Ale je dobré, že staples svým způsobem začali zase fungovat jako za staré školy. The New Day (viděl jsem tedy jen pár videí ze zákulisí a pár zápasů s nimi, abych pronikl do toho, proč se o nich tolik mluví) jsou zábavná pecka (hlavně Xavier Woods, který přicházel s nápady už od svého single působení a je to nerd do 90´s a částečně 80´ kultury).

Blaine

Příspěvek od Blaine » 4. 3. 2016, 15:04

Lemmy: Xavier Woods udělal z Big E a Kofiho hvězdy. Myslím, že jejich spojení a to jak se projevují je hodně na něm. Je pravda, že do té doby nemohl být Big E tak vtipný, ale třeba jejich poslední série, kde si dělají srandu z League of Nations nebo Positivity Box jsou dost dobrý.A samozřejmě to, že zahraje po vítězství takový ten známý tón z Final Fantasy ho hodně prodává jiným nerdům.
Například: https://www.youtube.com/watch?v=2d6SXsb-DFI

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 4. 3. 2016, 15:53

Lemmy píše:Hm, Social Outcasts dopadnou nejspíš stejně (Curtise Axela je taky škoda ... v byznysu je hodně oblíbený, často vypomáhá s přípravou jiných wrestlerů před jejich pushem, technicky je to výborný wrestler, bohužel se neumí prodat a má nicneříkající gimmicky).
Curtise mám celkem rád, ale je bohužel strašně dřevěnej. Když ale dostane roli, kam to sedne (se Sandowem jako Meta Powers), tak je docela zábavnej. Škoda, že zrovna tuhle dvojku zabil Hogan nějakým tím svým průšvihem.
Lemmy píše:Ale je dobré, že staples svým způsobem začali zase fungovat jako za staré školy. The New Day (viděl jsem tedy jen pár videí ze zákulisí a pár zápasů s nimi, abych pronikl do toho, proč se o nich tolik mluví) jsou zábavná pecka (hlavně Xavier Woods, který přicházel s nápady už od svého single působení a je to nerd do 90´s a částečně 80´ kultury).
Big E sám měl taky docela našlápnuto, ale Kofimu, kterej byl do té doby takovej nemastnej neslanej klaďák, to hodně prospělo. A myslím, že ze začátku bylo hodně vidět, jak ho vyloženě baví už klaďák nebejt. (:

Blaine

Příspěvek od Blaine » 4. 3. 2016, 17:05

Znovu si teďka opakuji NXT 323 - 2.3.2016

Vadevillains vs. Knox+Tucker:
Knox vypadá jako řecká socha. Tucker Knight je novej Bull Dempsey imho, uvidíme. Vaudevillains vypadají líp jako heels a ne jako babyfaces, i když jejich "we are gentlemen" byl docela dobrý act.

Emma vs. Santana:
Emma+Dana jsou absolutně geniální "We know the rules, Ref! WE REALLY KNOW THEM!" Nebo: "Don't worry, you are beuatiful, now go and break her!" Dana je neuvěřitelný valet. Vypadá, jako že se na ty zápasy strašně soustředí a má super hlášky. Zápas samotný na to, že to byl prakticky squash match byl pěkný na koukání, Emma umí. Jo a samozřejmě jejich promo před zápasem... chudák Rich :>;o)

Nia Jax+Eva Marie promo:
Začátek super a závěr, kdy jim Wiliam Regal sdělil své rozhodnutí... heh he he he. (mimochodem se moc těším, zajímá mě, co se stane!)

Nový wrestler:
Nechci nic spoilovat, ale byl bych rád, kdybyste srovnali, to jak publikum normálně reaguje na Wiliama Regala, protože, když měl operaci krku, tak ho vítali hodně hlasitě a když se rozezní jeho hudba, tak mu děkují a jsou z něj nadšení.

Promo Hype Bros:
OK, Mojo zní líp než z počátku. To je tak nějak všechno.

Main Event:
Protože nevím, cos všechno viděl Pieto, tak nechci psát nic.

PS: Nějaké věci, které jsou spoilers na další věci, tak nepíšu.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 6. 3. 2016, 05:01

Blaine píše:Protože nevím, cos všechno viděl Pieto, tak nechci psát nic.
Teď už všechno. (:

Dean Ambrose poslední týdny válí naprosto neskutečným způsobem. Jak otevře tlamu, tak vypadne perla.

A nejlepší je pořád ještě Lucha Underground. Main event tenhle týden, fakt nářez.

Lemmy
Master Discussion Killer

Příspěvek od Lemmy » 6. 3. 2016, 07:37

Pieta píše:
Blaine píše: Dean Ambrose poslední týdny válí naprosto neskutečným způsobem. Jak otevře tlamu, tak vypadne perla.
Ono je zajímavý, že všechno se točí v kruzích a wrestling není výjimka.
Ambrose je modernější CM Punk. CM Punk byl modernější Austin. Austin byl modernější Roddy Piper etc...
U tohodle je to zvlášť vidět, jelikož ty možnosti prezentace charakterů jsou dost omezené a něco co vypadá jako revival, tak nemusí prvotně být, ale vyzní to tak.
Myslím, že vedení a scénáristé toho taky dost cíleně využívají, aby dostali zápasníky do určitých pozic podle kvalifikace toho, co umí a čím se zdají být (např. Bryan, který měl podobný charakter jako Chris Benoit a přišlo mi, že byl tlačený, aby byl náhradou za tenhle charakter pro současnou dobu - stejně jako třeba Neville, po všech stranách schopný atlet je pro WWE významný jen hlavně tím, že je skvělý high flyer a i jeho entrance a moveset je přizpůsobený tomu, aby byl využívaný podobně jako "nedávno" Evan Bourne a byl tak i vnímaný).

Když je wrestler skvělý za mikem, je to pecka.
Imho, taková moje myšlenková vsuvka - ať je John Cena vnímaný jakkoliv, je to další wrestler, který (když chce) dokáže za mikrofonem neskutečné věci (zvláš'ť v Thuganomics éře to bylo ještě znatelnější). Ten rozdíl je tam ale podle mě v tom, že Ambrose (Punk, Piper) byli/jsou za mikrofonem nepředvídatelní a v momentě dokázali (dokáží) vystřelit verbální perlu a dost využívají kadenci slov spojenou s přirozeným intelektem. Člověk si říká wow - to ho vážně napadla tahle komplexní věta v momentě?
Kdežto Cena (a wrestleři, kteří používají podobný styl za mikrofonem (celkem mi do toho stylu sedí i Triple H) nepoužívá tolik slov, slova víc volí, proslovy postupně graduje a celkově je ta mluva stylizovaný tak, aby to vyznělo jako velká, epic slova (zároveň i tenhle styl může využívat improv podle situace). Člověk si říká wow - tak tohle byla hustá gradace.
Žádný z těch přístupů mi nepřijde horší, než a někdy se to taky dost prolíná (The Rock třeba, občas ty wrestleři s kadenční mluvou najedou v promu na druhý styl a naopak).

Odpovědět

Zpět na „Kultura“