Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Pieta »

Blaine píše:Naštvaná Becky je skutečně nejlepší Becky, Sasha+Becky jsou super tým v tom smyslu, že jim věříš, že spolu budou (ne jako Alicia Fox s Bellama, kde to bylo... hmmm... divné?), ale že jakmile budou moct, tak se skopou do kuličky a naběhnou na Charlotte a vezmou ji titul.
Taky to je docela posun k lepšímu, dámská divize má spojenectví a příběhy podobný hloubky, jako mužská; ještě celkem nedávno to vypadalo, že jedinej příběh, kterej WWE umí, je "všechny ženský se navzájem nenávidí a závidí si".
Blaine píše:Reigns mě nebaví, nelíbí se mi Superman Punch ani jeho Spear. To prostě nevypadá jako finisher, hlavně když to srovnám s třeba se Sister Abigail, F5 nebo Pop-up Powerbomb. Jeho finisher nemá žádnou přípravu, z ničeho nic vyskočí do vzduchu a někomu vrazí pěstí? Nebo ho nabere do hrudníku? Ti týpci s sebou házeli z jedné strany ringu na druhou a jedna rána pěstí je dorazí?
Bacha na terminologii, Superman Punch není finishing move, protože po tom nikdo neleží do tří. (: Takže je to signature.

Spear je velmi tradiční move, a tradice se ve wrestlingu bere vážně, což tomu chvatu přidává na váze. Ale beru to taky tak, že na tebe naběhne plnou rychlostí 120-kilovej chlap a nabere tě ramenem do žaludku, z toho radost mít nebudeš.
Krásnej spear má třeba Rhyno.

U Reignse mám spíš problém s tím, že je hodně předvídatelnej - má těch svých pět útoků (facka/úder, samoan drop, drive-by, superman, spear) a z těch to všechno skládá, a ze situace už je obvykle předem jasný, do čeho půjde, a navíc to většinou je strašně efektivní; takže tam potom není žádný napětí. To, kolikrát se úspěšně pustí do dvou, tří lidí najednou taky znamená, že když pak stojí proti jednomu, je to celý od začátku už moc nalajnovaný...
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Pieta »

Lucha 2x04
Impresivní. Každý zápas úplně jiný, každý zápas jasně posouvá příběh někam dál. Takhle má podle mě vypadat wrestling.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Argonantus »

S tím Reignsem bych neměl výhrad proti způsobu boje - on ten Superman punch vypadá efektně, ale potíž je, že je to taky hodně bídný herec, a v tom vězí ta předvídatelnost.
Zřejmě nějaký píár šaman vymyslel, že romantický upír je ideál na budoucího superhrdinu, potíž je, že ho tlačili dopředu moc rychle a silou, pak trochu zpomalili (proto zřejmě Triple H), ale stejně je to cítit. A můžete si být jisti, že z pnutí Ambrose versus Reigns bude dlouhodobě těžit hlavně Reigns. Ambrose nikdy nebude hrdina, rozhodl někdo někde. I když by mu to leckdo přál.
Vše míří k sérii Reignsových titulů a brzy vznikne otázka, co dál. Ano, John Cena problem se tu vznáší ve vzduchu stále.

Seth Rolins mne moc nebavil. Byl šikovný, ale scénář ho postavil do nesmyslné role zbabělého záporáka, takže to bylo taky předvídatelné - vyhraje nějakým švindlem a moc nebude na co koukat. Museli by ho nějak zremasterovat, aby dával smysl.
Wyatt je mnohem zábavněji vystavěná figura, navíc zřejmě nějaké herecké nadání má.
Brock Lesnar je samozřejmě hvězda - pokud má wrestler působit hrůzostrašně, tak on je asi beznadějně nejlepší, bez ohledu na nějaké domluvené tituly. Zápas Owens - Lesnar, tomu by člověk skoro i věřil.

Stran změn, od dob, kdy na to nekoukám - je tam hodně nahoře nějakej Calisto, zřejmě Lucha dragons?
Kane už má zase masku, což je rozhodně dobře - bez ní to byl dost matoucí týpek naštvaného tlustého managera, co mlátí podřízené. A doufám, že je zlý.
Zmizel Mizdow/Sandow. Zřejmě taky zraněnej?
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Blaine »

Argo: Callisto je malý luchador z tag týmu Lucha Dragons, kde je spolu se Sin Carou. Oba mají masky, ale kvli tomu, že původní Sin Cara se nějak zranil, tak je to někdo jiný. A oba dva mají stejný problém - ta maska je hrozně blbá v tom, že je přes ni málo vidět a Sin Cara dělá ty high flying manévry, kde je potřeba vidět a tak se prostě netrefuje.

Jinak se podívej na NXT, tam mají dobré příběhy budované většinou přes víc díl, legálně na wwe network, první měsíc zadara, pak se na to můžeš vyprdnout, pokud ti to nebude vyhovovat. Kevin Owens tam začínal, pár měsíců tam byl a pak šel do hlavního rosteru. A ty příběhy jsou tam docela dost dobré a zápasy docela dobře vypadají. Ne všechny jsou super, ale ne všechny zápasy hlavního rosteru jsou dobré taky.

Pieta: Jo, jo, konec prvního contendera byl super, bylo to dost napínavé, abyhc pravdu řekl, tak jsem to nečekal. Myslel jsem, že Sami Zayn vyhraje, ale pak mu Baron Corbin dá End of Days a Samoa Joe ho udusí a Finn Balor ho poběží zachránit. Nebo něco takového. Tohle bylo super a hlavně Wiliam Regal, který prostě nevěděl a rozhodčí, který vypadal super zmateně...
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Pieta »

Argonantus píše:S tím Reignsem bych neměl výhrad proti způsobu boje - on ten Superman punch vypadá efektně, ale potíž je, že je to taky hodně bídný herec, a v tom vězí ta předvídatelnost.
Tady bych lehce nesouhlasil. V ringu není třeba být špatný herec, aby bylo poznat, co se zápasník chystá udělat, když je to ta jediná věc, kterou v takové situaci dělá. A tohle je z velké části na managementu, protože oni rozhodují, jak se má zápasník v ringu chovat, a kdyby Reignsovi zaveleli naučit dalších deset chvatů a střídat, tak mu nic jiného nezbude.
A já jsem přesvědčený, že ve skutečnosti Roman těch deset dalších chvatů dávno umí, akorát dostane příkazem střílet tam ty svoje největší hity.

Mimo ring je to horší. Ideální wrestler by měl mít tolik různých nadání, že se to v jednom člověku prakticky nesejde, a bídných herců je mezi nima spousta. Ale to je řešitelný problém - takového zápasníka prostě nedávat do situací, kde to je nějak moc poznat. Roman Reigns je prakticky pořád v situacích, kde to je poznat - jako tvář společnosti, jako ten, okolo kterého se točí spousta dění, kdo by se měl postavit proti Autoritě nebo Heymanovi nebo třeba jen Ambrosovi a utáhnout svou stranu konverzace.
Argonantus píše:Seth Rolins mne moc nebavil. Byl šikovný, ale scénář ho postavil do nesmyslné role zbabělého záporáka, takže to bylo taky předvídatelné - vyhraje nějakým švindlem a moc nebude na co koukat. Museli by ho nějak zremasterovat, aby dával smysl.
Někteří z nejpopulárnějších zápasníků vůbec jsou velcí podrazáci a švindléři, někteří z nich to zvládají dokonce i jako hrdinové (Eddie Guerrero). A Seth často zvládal udělat ten švindl fotogenický a zajímavý, imho.

Taky bych byl radši, kdyby nebyl až tak zbabělý, ale mít zbabělé záporáky je velká WWE tradice, dokonce i do té míry, že i když je někdo strašný drsňák jako hrdina, tak jakmile se otočí na záporáka, je z něj slaboch. Nelíbí se mi to, ale co nadělám.
Argonantus píše:Kane už má zase masku, což je rozhodně dobře - bez ní to byl dost matoucí týpek naštvaného tlustého managera, co mlátí podřízené. A doufám, že je zlý.
Kane je hlavně už zřejmě dost blízko konci aktivní kariéry, za dva roky mu bude padesát (i když na ten věk a svou velikost se hýbe opravdu dobře). Takže Společnost už do něj moc (příběhově) neinvestuje a spíš z něj dojí, co to ještě dá. Takže třeba podle IWD nemá za posledních sto vypsaných zápasů ani jedno vítězství. Ani jedno. To se na věrohodnosti taky celkem podepíše.
Argonantus píše:Zmizel Mizdow/Sandow. Zřejmě taky zraněnej?
Co vím, tak ne. Začátkem loňského roku měl extrémně úspěšné období jako dvojník, a pak ho někdy kolem Wrestlemanie prostě stáhli. Z ničeho nic se přestal objevovat, z obrazovky zmizel snad na půl roku, ale celou dobu vystupuje na nevysílaných zápasech. Přitom když se na Royal Rumble objevil v pre-show, měl bouřlivé přivítání.
Další položka do škatulky "WWE jsou sami proti sobě".
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Pieta »

Tak, Smackdown za mnou, čili se můžu pustit do Fastlane.
Blaine píše:Jo, jo, konec prvního contendera byl super, bylo to dost napínavé, abyhc pravdu řekl, tak jsem to nečekal. Myslel jsem, že Sami Zayn vyhraje, ale pak mu Baron Corbin dá End of Days a Samoa Joe ho udusí a Finn Balor ho poběží zachránit. Nebo něco takového. Tohle bylo super a hlavně Wiliam Regal, který prostě nevěděl a rozhodčí, který vypadal super zmateně...
Hlavně jak to je už druhý nerozhodný zápas v řadě. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Blaine »

Pieta píše:Tak, Smackdown za mnou, čili se můžu pustit do Fastlane.
Blaine píše:Jo, jo, konec prvního contendera byl super, bylo to dost napínavé, abyhc pravdu řekl, tak jsem to nečekal. Myslel jsem, že Sami Zayn vyhraje, ale pak mu Baron Corbin dá End of Days a Samoa Joe ho udusí a Finn Balor ho poběží zachránit. Nebo něco takového. Tohle bylo super a hlavně Wiliam Regal, který prostě nevěděl a rozhodčí, který vypadal super zmateně...
Hlavně jak to je už druhý nerozhodný zápas v řadě. (:
Jo ty už jsi viděl druhý, aha, jsem si nebyl jistý. :>;o) Samoa Joe už je dost naštvaný. Super bylo to, jak ten rozhodčí říkal: "Klid Joe, nech mě to vyřešit, nech toho Joe." a my jsem Joea ani na kameře neviděli a přitom to vypadlo, jako by se tam chtěl nacpat a natáhnout jednu rozhodčímu a pak Regalovi.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Pieta »

Fastlane, hmm. Vlastně to bylo docela dobré, ale člověku tak nějak nejvíc na jazyku zůstane ta pachuť posledního sousta...

Lynch + Banks vs. whoever byl takovej ten fajn příběh, kde zvládají jak mít dobrý zápasy, tak mezi sebou rozehrávat ty emoce a vztahy nepravděpodobnýho spojenectví. Beru.
Owens vs. Ziggler byl dobrej zápas, ale kazí ho to, že tyhle dva mají asi tak jeden zápas týdně poslední dva měsíce, není to dost čerstvý. Čas vystřídat taneční partnery.
Wyatti prohráli s náhodným spolkem tří, kteří v průměru sami víc prohrávají, než vyhrávají. Špatný rozhodnutí. Wyatti musejí bejt pořádná hrozba. Pokud nebudou, tak tam ani nemusí být.
Charlotte vs. B.Bella byl buď vedený v nějakém divném stylu, nebo měl víc chyb a problémů, než by bylo slušné.
Styles vs. Jericho byla dobrá rvačka, a zajímavej vývoj na straně Jericha. Ale nejspíš se na to do jeho příštího zápasu zapomene.
Axel vyhrál. Není možná. Na to, že je to rekorman v délce účasti v Royal Rumble, ho až moc zanedbávají.
Reigns vs. Ambrose vs. Lesnar, co se mě týče, měl úplně jasnou hvězdu Ambrose. Ten z toho dělal opravdu zajímavý zápas, jinak by si tam titáni akorát vyměňovali strašné rány až do padnutí někoho z nich. A vítěze samozřejmě čekalo bučení, inu když se plánovači nepoučí...
Blaine píše:Jo ty už jsi viděl druhý, aha, jsem si nebyl jistý. :>;o) Samoa Joe už je dost naštvaný. Super bylo to, jak ten rozhodčí říkal: "Klid Joe, nech mě to vyřešit, nech toho Joe." a my jsem Joea ani na kameře neviděli a přitom to vypadlo, jako by se tam chtěl nacpat a natáhnout jednu rozhodčímu a pak Regalovi.
V tom druhém bylo kouzelné, jak jim rozhodčí s takovým omluvným výrazem postupně oběma dal ruku dolů. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Blaine »

Pieta: Já jsem naštěstí neviděl pár RAW předtím, takže pro mě byl Owens vs. Zigler super zápas.
Charlotte vs. Brie byl úplně zbytečný. Byl jenom kvůli tomu, že Brie končí spolu s Danielem Brianem. Už to dokonce i řekla, že končí, takže... takže to bylo takový to "dá WWE titul Brie na jeden týden nebo jenom před Wrestlemanií, aby ho vrátili Charlotte, aby mohla mít nějaký super zápas na Manii?"
O "Bitvě Titánů proti Wyatt Family" se nebudeme bavit, to bylo hrozný. Luke Harper je vcelku v pohodě i Ryeback nevypadal špatně, ale ti staří mě nebaví a Wyatt Family mají jenom pěkný vstup, jinak mi nepřijdou zajímaví. Možná jsem akorát nic neviděl, ale i tak.
Banks+Lynch vs. Naomi+Tamina: Naomi není špatná, akorát jí ty údery, které nejsou superkick prostě nevěřím. Jako kopat umí, ale to ostatní...
Styles+Jericho pokračuje dál, to se neboj. To je asi nejlepší storyline kromě -
kromě Brock Lesnar vs. Dean Ambrose. Ano, začátek+konec následujícího RAW je super Dean je prostě super v ringu, mimo ring a s Paulem Heymanem se skvěle doplňují.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Pieta »

Raw, 22.2.
Shane O Mac na Raw, no tohle. Shane sice už nebyl aktivní, když jsem začal wrestling sledovat, ale má za sebou pár legendárních věcí, takže jsem o něm věděl, akorát jsem nečekal, že ho ještě někdy uvidím něco aktivně dělat. Jenom škoda, že jakékoliv případné změny v majitelích jsou jen hra a řídit to bude pořád stejná skvadra. Ale už by bylo docela načase, aby Autoritu jako moc v pozadí nahradilo něco jiného.

New Day vs. Lucha Dragons+Neville je zlato. Výborně sehranej zápas.

Ambrose a jeho příjezd, a celej ten segment! Ambrose je jasnej top materiál.

Závěrečná bitka HHH vs. Reigns... A dav fandí HHH a bučí na Reignse. HHH měl dokonce minimálně jeden Yes Chant. Neuvěřitelný.
Blaine píše:Pieta: Já jsem naštěstí neviděl pár RAW předtím, takže pro mě byl Owens vs. Zigler super zápas.
Rozhodně nebyl špatnej, problém je právě v tom, když to je x-tý opakování. To by se prostě stávat nemělo.
Blaine píše:Charlotte vs. Brie byl úplně zbytečný. Byl jenom kvůli tomu, že Brie končí spolu s Danielem Brianem. Už to dokonce i řekla, že končí, takže... takže to bylo takový to "dá WWE titul Brie na jeden týden nebo jenom před Wrestlemanií, aby ho vrátili Charlotte, aby mohla mít nějaký super zápas na Manii?"
Jednak se to občas dělá, že když víš, že někdo končí, tak mu dopřeješ na rozloučenou nějakej zajímavej úspěch; druhak se občas dělá, že se titul předává přes někoho, tj. že ho majiteli někdo sebere a pak o něj sám přijde a přitom se neokouká zápas mezi prvním a posledním majitelem; a potom s tím, že někdo má titul a přitom se chystá končit, se taky dá docela čarovat.
Blaine píše:O "Bitvě Titánů proti Wyatt Family" se nebudeme bavit, to bylo hrozný. Luke Harper je vcelku v pohodě i Ryeback nevypadal špatně, ale ti staří mě nebaví a Wyatt Family mají jenom pěkný vstup, jinak mi nepřijdou zajímaví. Možná jsem akorát nic neviděl, ale i tak.
Luke Harper je dobrej; většinu doby vypadá, jako že pomalu neví, kde je, a pak se vytasí s něčím perfektním jako je ten jeho Michinoku Driver. Bray ve skutečnosti taky docela umí, a má za sebou pár moc pěknej zápasů 1:1, ale musí dostat tu příležitost.
Ryback se evidentně snaží, poslední dobou zapojil pár novejch prvků, a docela to pomohlo.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Pieta »

NXT 24.2.

Jason Jordan & Chad Gable jsou naprosto fantastickej team. Nevím, jestli je to tím, že jsou oba výborní amatérští wrestleři, ale pro mě fungujou na úplně jiné míře uvěřitelnosti, než většina WWE a asi i NXT. Oni prostě vypadají, že tohle by klidně udělali i člověku, co nespolupracuje.

Chris Girard vypadal hodně zajímavě. Výbušnej styl, a přímej, bez nějakejch obezliček do Crewse prostě šil. Viděl jsem ho v jednom zápase a mám vůči němu respekt - tohle zase NXT zvládá.

Bull Dempsey mě fascinuje tím, jak se v pohodě přeměnil z podmračeného zuřivce na komediálního sympaťáka. Až mi přijde v té roli tak přirozený, že se divím, že tu předchozí osobnost vůbec zkoušel.

Main event, no... Eva Marie je do wrestlingu evidentně zažraná, viděl jsem nějaká videa z jejích tréninků, fakt se snaží, ale je pořád ještě začátečník a je to poznat. Chybí jí nějaká taková pohotovost, aby se dokázala v ringu pohybovat plynule a nemusela dělat pauzy a přemýšlet nad tím, co dál. Nia Jax je teoreticky ještě zelenější, ale není to na ní tak vidět.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Argonantus »

Aha, oni vyměnili u Wyattů tu kozu za Rybacka. To asi není špatné, s ohledem na to, že evidentně nevěděli, kam s Rybackem. Koza Rowan zřejmě taky zmizel.

Ono by bylo zajímavé s tím Reignsem z něho udělat záporáka. Zlý upír je tak nějak přirozenější. Tím by se vyslyšelo přání mnohých a mohl by vyhrávat Dean. Jenže toho se nikdo nedočká.
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Blaine »

Argonantus píše:Aha, oni vyměnili u Wyattů tu kozu za Rybacka. To asi není špatné, s ohledem na to, že evidentně nevěděli, kam s Rybackem. Koza Rowan zřejmě taky zmizel.

Ono by bylo zajímavé s tím Reignsem z něho udělat záporáka. Zlý upír je tak nějak přirozenější. Tím by se vyslyšelo přání mnohých a mohl by vyhrávat Dean. Jenže toho se nikdo nedočká.
NN, Rowan pořád je, WWE udělali na chvíli tým Ryeback, Big Show, Kane. Což je imho strašný nesmysl. A celkově, ten příběh nedával moc smysl. Rowana potřebují, aby mohl někdo dostat náklep, protože Strowmana ani Wyatta nechtějí nechat pinnout.

Já bych Reignese záporáka taky chtěl, ale zdá se, že WWE nechce.

Pieta:
Ohledně Evy - tohle byl její nejlepší zápas. A jenom kvůli tomu, že si scénáristi uvědomují, že diváci prostě nevěří, že Eva umí wrestlit. A tak ji ukázali, že pokaždé, když vleze do ringu, tak dostane klepku. A i když se snaží, tak jak Bayley, tak Carmella ji prostě porazí. A ona s tím nic neudělá. A pak dovnitř vleze Nia Jax a prostě situaci zachrání. A samozřejmě to, že Nia sundala Carmellu a ne Bayley je taky důležité. Ale nejlepší moment byl, když Nia chytla Evu za nohu a odtáhla si ji do rohu, aby ji mohla tagnout $D

Chris Girard - od něj chci rozhodně vidět víc a včerejší NXT (viděl jsem dnes ráno) dalo další potenciály, prakticky lidi, kteří normálně asi vystupují jenom na house eventech.

Bull Dempsey - to byl jeho poslední match, propustili ho spolu se Solomonem Crow a tím holohlavým Francouzem.

American Alpha - jsou super, jsou vtipní, JJ je suplex master a Gable je Ready, Willing and.... GABLE! Díky tomu, že jsem je viděl od jejich debutu, sledoval jsem jejich vývoj, celý tenpříběh od začátku, tak jsem do nich hrozně investovaný. Doufám, že budou mít nějaký super zápas na Takeoveru, nejlépe o šampionský pás. A myslím, že si ho zaslouží.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Pieta »

Lucha Underground S02E05
Jako obvykle největší spokojenost a nejmíň námitek, takže moc nevím, co k tomu psát. (:
Evans vs. Black a Cuerno vs. Killshot jsou prostě špičkový zápasy velmi atletickejch zápasníků, kde člověk jen zírá, co všechno dokážou. A zase každej zápas vede dál a naznačuje nějakej další příběh, nic tam není jen jako výplň.

Famous B měl naprosto perfektní falešnou reklamu uprostřed show - netuším, kam autoři na tyhle nápady chodí, ale provedený to bylo bezvadně. Přitom zrovna Famous B byl v první sezóně asi největší jobber v sestavě, takže mě překvapuje, že zrovna jemu věnujou tolik péče.

Texano vs. Guerrero & co je pomalu přehlídka hvězd - Texano je nejmladší a zároveň nejdéle panující šampión v těžké váze v AAA, což je něco jako mexické WWE. Chavo Guerrero je velkej veterán, ale v LU je taky producent, a mám dojem, že je tam hlavoun z té wrestlingové části (oproti příběhové a oproti televizní části), takže nějaká část úžasnosti toho všeho je i na něm. A navíc teda hraje bezvadný zákeřníky a oportunisty.

A Mundo vs. Cage byl prakticky učebnicovej příklad toho, jak udělat zápas nezastavitelného mladíka proti zkušenému veteránovi. I když Cage je jasně silnější a odolnější z těch dvou, stejně to byl vyrovnanej zápas, protože Johnnyho triky pravidelně fungovaly. Opět ten efekt, kdy každý soupeř je v něčem jasně silnější a zápas u obou ukáže, jak dobří oba jsou. Někdo ve WWE by se měl dívat.
Blaine píše:Já bych Reignese záporáka taky chtěl, ale zdá se, že WWE nechce.
Zase pokud by chtěli postavit Reignse a Ambrose proti sobě, a ona je to dost zajímavá myšlenka na to, že by to udělat mohli, tak Ambrose má rozhodně v záporákování značné zkušenosti.
Blaine píše:Ohledně Evy - tohle byl její nejlepší zápas. A jenom kvůli tomu, že si scénáristi uvědomují, že diváci prostě nevěří, že Eva umí wrestlit. A tak ji ukázali, že pokaždé, když vleze do ringu, tak dostane klepku. A i když se snaží, tak jak Bayley, tak Carmella ji prostě porazí. A ona s tím nic neudělá. A pak dovnitř vleze Nia Jax a prostě situaci zachrání. A samozřejmě to, že Nia sundala Carmellu a ne Bayley je taky důležité. Ale nejlepší moment byl, když Nia chytla Evu za nohu a odtáhla si ji do rohu, aby ji mohla tagnout $D
Akorát že lézt do ringu s tím, že tam pokaždé dostane nakládačku, to nemá budoucnost. Časem se z toho bude potřebovat dostat. A takhle akorát v lidech podporují tu myšlenku, že to neumí, takže jí to pak budou jenom ztěžovat.
Blaine píše:Bull Dempsey - to byl jeho poslední match, propustili ho spolu se Solomonem Crow a tím holohlavým Francouzem.
)-: Chjo.
Crowe zmizel už docela dávno, takže tam se to dalo čekat, a Louis ještě dřív, takže to mě nepřekvapuje vůbec; ale Bull ještě celkem často vystupoval a měl vždycky velmi příznivé přijetí, takže jsem myslel, že tam má budoucnost.
Blaine píše:American Alpha - jsou super, jsou vtipní, JJ je suplex master a Gable je Ready, Willing and.... GABLE! Díky tomu, že jsem je viděl od jejich debutu, sledoval jsem jejich vývoj, celý tenpříběh od začátku, tak jsem do nich hrozně investovaný. Doufám, že budou mít nějaký super zápas na Takeoveru, nejlépe o šampionský pás. A myslím, že si ho zaslouží.
Akorát to jméno American Alpha mi přijde úplně hloupý. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Lemmy »

Sakra, tenhle topic mi úplně unikl.

V rychlosti, diskuzi jsem moc nečetl:

Wrestling (tedy zejména WWE, i když mám i hodně kusé informace o TNA, NJW, bývalém ECW a tak...), býval jednu dobu můj hodně velký koníček (poprvé jsem s ním setkal v dětství a pubertě a sledoval výjimečně na satelitu, ale i na některém českém programu kdysi šel nějaký překlad WWE). Hlouběji až od mých dvaceti, kdy wrestling sleduji s různou tendencí (v posledních letech kvůli času prakticky spíš jen vstřebávám informace z českého webu o http://www.wrestlingweb.cz/).

Pravidelně jsem sledoval WWE produkt (Smackdown i Raw + obě nové řady WWE Tough Enough, NXT šel mimo mě) v době, kdy byl CM Punk před primem ještě jako primárně straight edge charakter s dlouhými vlasy a v době jeho primu a při momentech Danyela Bryana. Oba bych zařadil taky mezi moje oblíbené wrestlery PG éry:
Prvního převážně pro jeho proma - při jeho "revolučním promu" šel mráz po zádech... člověk to takhle z videa asi nedocení a nepřijde mu to, ale Punk byl v té době můj nejoblíbenější WWE charakter + všechno co tomu promu předcházelo vedlo k tomu, že to byl jeden z mých nejsilnějších momentů sledování WWE: https://www.youtube.com/watch?v=2OS9wZGb_3g
Znalejší si prosím povšimněte tributu Stonecoldovi formou trika, kterého má Punk na sobě.
Punk hodil ještě pár dobrých prom, měl fajn feud s Jerichem, ale poté co odešel z WWE je spíš k pousmání sledovat jeho "UFC kariéru".
K Danyelovi Bryanovi (Bryanovi Danyelsonovi, chcete-li, jako American Dragon byl badass) mě vážou sympatie spíš osobní (i když ve wrestlingu má pěkný charakter underdoga) - jeho životní styl, humor, hodnoty.

Wrestlery považuji za jedny z nejlepších sportovců. Mají vysilující tréninky, v tom co dělají musí být přesní, podstupují častými zraněními, mají často totálně nabitý program, málo spánku, žádnou off-season a přestou jsou mnozí z nich fyzicky zdatní, jako někteří vrcholoví sportovci sportů, které jsou obecně "považovanější". Zároveň musí mít osobité charisma a umět hrát (i když jejich herectví, je více-méně většinou "cheesy" - což svým způsobem musí být - motivy wrestlera by měli být průhledné jednoduše pro lid) - jsou však samozřejmě výjimky (každý wrestler je jiný a má jiný charakter).

Zajímají mě i ty životní osudy wrestlerů.

Doporučuji zkouknout starší dokument Beyond the Mat:
https://www.youtube.com/watch?v=Ryt6uc4Ojes
Právě pro to je Mick Foley jeden z mých nejoblíbenějších wrestlerů.
Člověk, který symbolicky obětoval svoje tělo pro to, co chtěl dělat a pro zajištění svojí rodiny. Brutální gimmick a zároveň jeden z nejsympatičtějších lidí ve wrestlingu.

Tohle může být taky zajímavé, určitě se na to chci někdy podívat:
https://www.youtube.com/watch?v=oktJaXHmdRQ
Jake the Snake roberts se objevuje už v dokumentu výše - hodně zajímavý človek, který padl hodně hluboko - prakticky jen díky sobě. Přesně jak ho popisují znalci; wrestler, jehož charisma bylo pro tenhle byznys přímo neskutečné.

Ve slavných jménech WWE a wrestlerech se celkem orientuji pořád, pár dokumentů a zápasů jsem také viděl. Nyní spíš ten okrajový koníček, jak jsem psal. Nejsem úplný wrestlingový WWE Nerd, ale stále se považuji za většího fanouška.

PS:
Pro zajímavost - český wrestler Tomáš "Atom" Brychta (který si wrestlingem prý již dokáže i obstojně vydělat): https://www.youtube.com/watch?v=r489mMH144c

PPS:
Ohledně mezigenderových zápasů a WWE. Dříve se to ještě dělalo, když nebyla PG, ale Attitude éra (wrestlerka Chyna, která vystupovala v zápasech i one on one proti wrestlerům).

EDIT: Jen bych ještě dodal, že ač obdivuji fyzické výkony wrestlerů a schopnosti technických wrestlerů a high flyerů a dokážu ocenit dobrý zápas, je to právě ta show, co mě na tom vždycky bavilo nejvíc (storyliny, gimmicky, informace ze zákulisí, zajímavé životní osudy wrestlerů, atd...).
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů