Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Pieta »

Já mám poslední dobou s wrestlingem dost zásadní problém - na cokoliv se podívám, to se se mi strašně líbí. (-: Poslední dobou třeba PWG, ROH, RevPro, MLW, nejvíc asi NJPW - na všechno bych se chtěl dívat pravidelně. Což se vůbec nedá stíhat. I v WWE programech jsem teprve teď dorazil těsně přes Takeover New Orleans a Wrestlemanii.

Dokonce i ty show, který bych ještě nedávno byl ochotnej vypustit, se najednou zlepšily. Jmenovitě 205 Live - co nastoupil Drake Maverick, vzalo to úplně jiný obrátky. Ty zápasy jsou prakticky na úrovni Cruiserweight Classic...
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Vallun »

Koukáte na UFC FightNight z Prahy?
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Vallun »

Těžko lze tohle všechno považovat za sport, když ze sportovního hlediska jasně vyhraje Lucie Pudilová, ale rozhodčí vylhásí vítězkou soupeřku, jakousi Caramouchu...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Log 1=0 »

On někdo považuje wrestling za sport? Někdo 12+?
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Argonantus »

To asi ne, ale přesto spojení "ze sportovního hlediska" dává smysl.
Viz sáhodlouhé debaty na začátku.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Vallun »

Tak včera to byla UFC, což je přeci jen víc sport...nicméně soutěží tam ti, kdo dostanou smlouvu s tím, koho určí UFC, což má ke sportu daleko...a vyhrávají častěji ti, kteří se jim hodí do krámu...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Pieta »

Log 1=0 píše: 23. 2. 2019, 23:18On někdo považuje wrestling za sport? Někdo 12+?
Slyšel jsem, že staří Řekové (věk dneska by byl někde okolo 2700+) ho dokonce měli za olympijskou disciplínu.

Vážnějš - jestli "wrestlingem" myslíš profi wrestling a "sportem" myslíš závodní sport, tak asi málokdo. Jinak zápasení různého druhu existuje jako závodní sporty, a profi wrestling je celkem evidentně (nezávodní) sport, ne?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Ano, anglické slovo wrestling znamená zápas. Ten sportem je už po tisíce let, včetně těch ve volném stylu.
V češtině ovšem myslím nelze anglicismus wrestling za české zápas zaměňovat.
Myslím si, že wrestling označuje onu zápasovou show, kde jsou průběh a výsledek více či méně domluvené předem, a obsah minimálně začátku tohoto vlákna mne v tom utvrzuje.
To bych neměl problém považovat za sport-pokud by se to hodnotilo stylem krasobruslení a synchronizovaného plavání, tedy zápasníci by byli "spoluhráči" a hodnotila se náročnost a provedení jednotlivých choreografií.
Považovat to za sport ve variantě, kdy stojí dva zápasníci proti sobě je ovšem nesmysl.
A nezachrání to ani sousloví "nesoutěžní sport", protože ho považuji za protimluv.
Při sportu lze samozřejmě kompetitivní složku ignorovat, ale přesto je v něm přítomna-kdybych chtěl, můžu i u kondičního běhu posoudit, kdo byl v tom cíli první. A bude to nějak souviset s tím, jak kdo umí běhat. Nebude to průkazné, ale určitou vypovídající hodnotu to mít bude.
Tady můžu posoudit, kdo skončil na dně ringu. Ale vypovídá to o tom, jak se ti dva domluvili, o ničem jiném.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Pieta »

Profi wrestling by šel hodnotit stylem krasobruslení a synchronizovaného plavání. Tím pádem je to podle tvých hledisek sport.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Pieta píše: 25. 2. 2019, 09:38 Profi wrestling by šel hodnotit stylem krasobruslení a synchronizovaného plavání. Tím pádem je to podle tvých hledisek sport.
Však to taky píšu.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Pieta »

OK, tím pádem je to sport a máme hotovo, a nevím, proč jsi tvrdil, že to sport není. d-:

Čistě pro info - přijít do tématu o profi wrestlingu s nějakou variací na "vždyť je to domluvené" nebo "tohle není opravdový sport" je něco takového, jako přijít do debaty o RPG s "sice znám jenom dračák/D&D/World of Darkness, ale po mnohaleté práci jsem napsal hru, která je naprosto revoluční" nebo do debaty o ekonomice nebo klimatu s "ale co je to ten průměr doopravdy?" (Sorry, Jersone.)
Každý, kdo se tím trochu vážnějš zabývá, už takových poznámek slyšel víc, než by mu bylo milo; komunita jako si to, s čím dotyčný přichází, obvykle vyřešila k všeobecné spokojenosti už před desítkama, občas i stovkama let; a už jenom to, že někdo takovouhle poznámku vznese, naznačuje značnou úroveň neinformovanosti o problému, spojenou s odhodláním nenechat se tou neinformovaností zabrzdit ve vynášení soudů. (:

A ano, samozřejmě existují lidi, co hodnotí profi wrestling podobným stylem, jako se hodnotí krasobruslení. Nejde to doslova - krasobruslení je předcvičená sestava, zatímco pro wrestling je z velké části improvizace; ale Meltzerova klasifikace zápasů se používá jako víceméně univerzální standard.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Já se nebojím přiznat, že některé mé názory pramenily z neznalosti, a byly mylné.
Wrestling (a klidně se zeptám, když nevím: proč je důležité to slovo profesionální? Má nějaký význam, nebo je to něco jako "moderní" v moderním folku?) hodnocený z estetického hlediska je sport, a nemám s tím žádný problém.
Ale moc mi v tom kontextu nedává smysl Vallunova poznámka. Možná kdybych věděl, jak to hodnocení konkrétně vypadá, ale strejda Google si to plete s nějakým tenistou.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Pieta »

Pracující logaritmus píše: 25. 2. 2019, 12:52Já se nebojím přiznat, že některé mé názory pramenily z neznalosti, a byly mylné.
Wrestling (a klidně se zeptám, když nevím: proč je důležité to slovo profesionální? Má nějaký význam, nebo je to něco jako "moderní" v moderním folku?) hodnocený z estetického hlediska je sport, a nemám s tím žádný problém.
Professional wrestling je WWE a spol, zápas dělaný pro show. Jiné wrestlingy jsou ty povětšinou kompetitivní - řecko-římský nebo volný styl na olympiádě, collegiate wrestling na školách v US, sumo, atd. Nedá se o nich tak úplně říct, že by byly amatérské, třeba sumo má výraznou profesionální složku, ale o té se nemluví, když se řekne profi wrestling.
To jenom aby bylo jasné, o čem z toho je řeč.
Pracující logaritmus píše: 25. 2. 2019, 12:52Ale moc mi v tom kontextu nedává smysl Vallunova poznámka. Možná kdybych věděl, jak to hodnocení konkrétně vypadá, ale strejda Google si to plete s nějakým tenistou.
Vallun mluví o UFC, což je organizace, která buď provozuje kompetitivní sport, nebo se aspoň tváří, že to dělá. Názory na to, která varianta je platná, případně jak moc je to řízené, se různí.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Pracující logaritmus »

To čemu ty říkáš "jiný wrestling" bych já říkal zápas, a tomu, čemu ty říkáš "profesionální wrestling" bych já říkal wrestling. Ale klidně ti věřím, že v příslušné komunitě je to zaužíváno, jak to používáš ty.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Vallun »

Taktak, Pieta to vystihl...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 8 hostů