Batman

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Koukám, že Catwoman se povedla snad v každém vydání. $D

Obrázek



Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ghihi...
Obrázek
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Batman

Příspěvek od Karotka »

Režisér Schumacher se omluvil za film Batman a Robin

Při tom: "mé úponky mají na tebe spadeno" nebo "Lituji, ale voskové rty jsou vůči tvému jedu imunní" jsou dost cool hlášky.

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Batman

Příspěvek od Argonantus »

Batman stále nemá článek v Drakkaru.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Karotka píše: 15. 6. 2017, 09:25 Režisér Schumacher se omluvil za film Batman a Robin

Při tom: "mé úponky mají na tebe spadeno" nebo "Lituji, ale voskové rty jsou vůči tvému jedu imunní" jsou dost cool hlášky.
Omluvil se už před tak dekádou... a nevím proč. To, co ten film dělá, dělá dokonale. Batman má mnoho iterací, a tahle je prostě vykristalizování jedné z nich. Je to až neskutečně čistá forma toho správného komiksáckého pulpu, kde jsou záporáci tvořeni tak, že padají do kádí z chemikáliemi při šílených experimentech a hrdinové nosí mini škrabošky, aniž by je někdo poznal.
Obrázek
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Batman

Příspěvek od Karotka »

Jo.

Třeba se komiksácký pulp s nějakou menší mutací zase vrátí do módy.

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Batman

Příspěvek od jjelen »

To vám jsou transformeři málo pitomý nebo mají příliš dobré triky? :lol:

(ale jo, pulp mám taky rád, jen ne zrovna ten Schumacherův...)
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Batman

Příspěvek od Argonantus »

záporáci tvořeni tak, že padají do kádí z chemikáliemi při šílených experimentech
To je zrovna Burton, nikoli "nadstavbový" Schumacher.

Jinak je to za mne poměrně originální a zjednodušená varianta asi nejprovařenější comicsové scény "Krutečku ne!", ke které jinak patří šílený vědec a nějaký složitý stroj (vyskytuje se asi v polovině všech comicsových adalptací - Spiderman všechny díly, Batman versus Superman, atd., a já podle toho poznám, že jsem se na to neměl dívat).
V jádru je zřejmě Frankenstein, coby nejpůvodnější originál.

Malé škrabošky souvisí s Robinem a s "šedesátkovým" vzhledem. Já jsem Robina vlastně nikdy úplně nevydýchal; zajímavý je ten náznak z posledního Nolanova Batmana. Jakmile by si ale Joseph Gordon Lewitt nandal tuhle karnevalovou rozjuchanou nesmyslnost, půl efektu by bylo v tahu a bude z toho Kdo chce zabít Jessii.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Argonantus píše: 28. 6. 2017, 08:20
záporáci tvořeni tak, že padají do kádí z chemikáliemi při šílených experimentech
To je zrovna Burton, nikoli "nadstavbový" Schumacher.
Tak to teda není. Schumacher je vyústění téhle (tím myslím šedesátkovej pulp říznutej gothic/neon fetišem) větve přístupu, ale u Burtona to byl jen pád do nádrže, kterej udělal Jokera, kdežto u Schumachera to byl ten správnej obsesivní vědec, co se mu stala nehoda při experimentu.

Argonantus píše: 28. 6. 2017, 08:20 Malé škrabošky souvisí s Robinem a s "šedesátkovým" vzhledem. Já jsem Robina vlastně nikdy úplně nevydýchal; zajímavý je ten náznak z posledního Nolanova Batmana. Jakmile by si ale Joseph Gordon Lewitt nandal tuhle karnevalovou rozjuchanou nesmyslnost, půl efektu by bylo v tahu a bude z toho Kdo chce zabít Jessii.
Tak hlavně Robin u Nolana by nosil Batmanský oblek, v tom byla ta pointa.

Jinak Robin jako Robin, tzn. teenager ve slipech, tričku a s pláštíkem, může fungovat fakt jen v tom volnějším pojetí, u něčeho typu Nolan fakt těžko.
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman

Příspěvek od Ecthelion »

Argonantus píše: 28. 6. 2017, 08:20 Tak hlavně Robin u Nolana by nosil Batmanský oblek, v tom byla ta pointa.
Tak hlavně Nolanův Dick Grayson byl Nightwing a ne Robin. $D

Obrázek

V těch Batmenových sidekicích je docela bordel. Ale ve většině verzi je ten cirkusák Robin a ten policajt Nightwing. Druhá možnost je, že jedna postava projde všemi třemi fázemi - Robin - Nightwing - Batman. Tou první fází by se Nolan (a vlastně dneska kdokoli) rozhodně neobtěžoval.

A teda všichni Dickové randí s Batgirl, ale to už je zase něco jiného. O-)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Batman

Příspěvek od jjelen »

S Batgirl? Snad Starfire, ne? (nj, špatnej komiks...)

Batmanův pomocník mi dává smysl, správný (temný) rytíř by měl mít nějakého panoše nebo páže (ale nemusí vypadat jako ten 60kový Robin, to naopak nedávám)

Jinak, jak eB nahodil Schumacherova šíleného vědce - předpokládám že šlo o Freeze, jak je to s ním a jeho manželkou v "kánonu"? (sem četl nedávno nějaký kraťas, snad bonus v Sovým městě... udělali tam z něj něco o dost nepříjemnějšího než je ten vědec co si pamatuju ze Schumachera a předpokládám i většiny komiksů)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Whoaaaaaa, drsně!!! Tak borci nejenže mají navzdory tomu hate-stormu odvahu udělat BvS figurky, ale rovnou takhle hustý. Ou jééé. :-)=
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů