Batman

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Ta scéna s dětma v TDK je naprosto geniální, protože propojuje témata a dává tomu filmu dost drsnou pointu. Dobrýho Nolana totiž poznáte taky tak, že věci mají symbolický přesahy a dost implicitně propojují motivy toho filmu, třeba Prestige je toho totálně plná. Hlášky, které se zdají, že mluví k dané scéně, což dělají, o nichž si najednou uvědomíte, že vlastně mají přesah na celé to dílo. Z toho mi dycky padá brada a běhá mráz po zádech a proto je Nolan nejlepší.

Jsem na to znova kouknul, prostě TDK je nejlepší a ta scéna s dětma je výborná. Dělá přesně to, co je příběhově nutno udělat, rozvíjí postavy, je skvěle napsaná, prostě pecka.

Harveymu vzali to nejcennější a tak chce udělat přesně to samé ostatním, které za to viní. Vezme Gordonovy děti a ženu, samozřejmě na stejné místo, kde zemřela Rachel, $D a chce ho podrobit úplně stejné situaci...

"Have you ever had to talk to the person you loved most... ...tell them it's gonna be all right, when you know it's not?" Hustý.
"Well, you're about to know what that feels like, Gordon. Then you can look me in the eye and tell me you're sorry." Drsný.

Ne, že mu zabije rodinu, vezme jen toho, koho miluje nejvíc, tak vybere nejmladší dítě. ...Začnou štěkat psi... A naštvanej Harvey: "You think I wanna escape from this?.. There is no escape from this." Harvey Dent, white knight plný nadějí -> fatalista Two Face, který věří, že jediné, co se vlastně na světě děje je slepá náhoda. Není kam utýct. Všechno došlo do takovýho hajzlu, že už není kam utíkat.

Do toho příchází Batman, že mu to rozmluví, protože Dent není maniak nebo magor, že tohle není to, co chce, a Dent "It's not about what I want, it's about what's fair!" "You thought we could be decent men in an indecent time. But you were wrong. The world is cruel. And the only morality in a cruel world...
...is chance.

Unbiased.

Unprejudiced.

Fair."


Fatalistickej masakr. "His son's got the same chance she had." Vezme do ruky jeho, na jedné straně netknutou, na druhé straně poškozenou, minci, jejíž vtip byl v tom, že ta mince měla obě strany stejné a Harvey tak vždy, když s ní házel, věděl co padne a podle toho *volil*, co se má stát. Teď ovšem Gordonův kluk dostane stejnou šanci, jako měla Rachel... "Fifty-fifty." :clap: :D Což je samozřejmě odkaz na to, že to bylo buď on nebo Rachel, pade na pade. Nolan dycky ty motivy ve filmu takhle propojuje, zase super příklad Prestige, to, co se děje a mluví, jsou vlastně aluze, alegorie a metafory pro ostatní místa ve filmu, pro osobnosti postav, atd. A dělá to i vizuálně, třeba v Batman Begins na začátku řekne, že Waynova dráha bylo to, co dalo Gothamu novou naději, propojila město, atd., a konec je vlastně o tom, že ta dráha je Ra's al Ghulovým prostředkem pro zničení Gothamu, uvrhnutím města do chaosu díky tomu, že dal ten microwave emitter na tu monorailku, která vede skrze Gotham a on je s ní schopen po celém městě rozptylovat ten psychoaktivní bordel, kterej nechal nalejt do stok.

No a tak Batman začne... "What happened to Rachel wasn't chance. We decided to act. We three." a Harvey "Then why was it me who was the only one who lost everything?" a Batman "It wasn't." a Harvey "The Joker chose me.", Batman mu vysvětlí, že to proto, že je z ních nejlepší a že Joker chtěl dokázat, že i ten nejlepší "could fall" a Dent jen, že Joker měl teda pravdu... A Batman "You're the one pointing the gun, Harvey. Jakože zase vlastní vůle proti tomu, v co po Jokerových akcích uvěřil Two Face... So point it at the people responsible." A Harvey, že teda ok, prvně je na řadě Bruce, Harvey vezme minci, hodí, koukne co padlo, *bam*, střelí Batmana do břicha, vezme minci a povídá "My turn"... což se mi děsně líbí, že se rozhodne, že to možná dopadne tak, že se oddělá dřív, než dojde řada na Gordona, to pořadí je takový vtipný, Batman s tím přijde, tak je první na řadě, pak dá Harvey bouchačku k vlastní hlavě... padla netknutá strana. A Gordon začne "Harvey, you're right. Rachel's death was my fault. Please don't punish the boy. Please, punish me." A Harvey "I'm about to." ...jasně, že ho potrestá, no přece tím, že střelí jeho kluka. Obrázek

"Tell your boy he's gonna be all right, Gordon. Lie... ...like I lied." Jakože on tehdá tušil, že je to celý v prdeli a snažil se kvůli Rachel dělat, že je situace ok... a teď si ty pocity má prožít i komisař... A Gordon jen "It's going to be all right, son." Eckhart a Oldman jsou tady úžasní.
Harvey vezme minci, hodí... a v tom po něm skočí Batman a spadne s ním a s klukem dolu z římsy, kluka chytí, Dent spadl, a Batman spadne taky, naštěstí po nohou, pád docela ustojí, jenže Dent je mrtvej. A sakra, vlastně nakonec všechno vedlo přesně k tomu, jak si s věcma pohrával Joker, "I took Gotham's white knight and I brought him down to our level.", zničil naději Gothamu tím, že mu vzal jeho nejlepšího, a hlavně... celá ta situace vyeskalovala tak, že Batman fakticky porušil svoje nejzásadnější pravidlo a to dokonce tak, že zabil samotného Harveyho Denta! vedle Gordona svého největšího spojence a naději Gothamu, dokonce maníka, kterej na sebe vzal, že je Batman a nechal se zatknout, čili v hajzlu všechno, o co se Bruce snažil. Jestli tahle zápletka s dětmi není totálně brilantně napsaná scéna, která naprosto logicky hraje do děje zbytku filmu, tak to už fakt nevím. $D

A teď to samozřejmě směřuje k pointě všeho, Joker vyhrál, Harveyho soudní snahy a jeho reputace a život v hajzlu, naděje lidí z Gothamu v hajzlu... Harvey sejmul 5 lidí, z toho dva policajty "You can't sweep that..." a Batman jen " No... But the Joker cannot win." "Gotham needs its true hero.", Bruce se sehne a otočí Dentovu hlavu tak, aby byla vidět jeho "white knight" polovina a Gordonovi to začne docházet "No." a Bruce ocituje, co mu kdysi řekl Harvey "You either die a hero ...or you live long enough to see yourself become the villain." "I can do those things... ...because I'm not a hero, not like Dent.", Gordon se mu to snaží rozmluvit a Bruce jen "I'm whatever Gotham needs me to be." Wáááu, ten konec je nejvíc nejlepší, jak je to napsaný a sestříhaný a ta hudba... Hrdina, kterýho jsme si nezasloužili, ale kterýho jsme potřebovali...

Bruce: "Because sometimes... ...the truth isn 't good enough. Sometimes people deserve more. Sometimes people deserve to have their faith rewarded."
(Do čehož jsou zase nastříhaný záběry Alfreda pálícího dopisy od Rachel Brucovi, jak se rozhodla pro Harveyho, které mu Alfred nedal přečíst a záběry Foxe, jak deaktivuje ten program na sledování Gothamu... excelentně pospojovaný, dramaticky, významově...)

Prostě vezme na sebe všechny ty sračky a oni na něj pustí psy a odsoudí ho a budou ho pronásledovat, přestože, (Gordonům kluk:) "He didn't do anything wrong."... Protože prostě on je ten, kterej to všechno snese a dokáže ustát, protože:

"He's a silent guardian...

...a watchful protector.

A dark knight."


...Batman ujíždí koridorem na batpodu a do toho Zimmerovům soundtrack...

hotovo...

Když takhle popisovat to je na prd, to se musí vidět. $D

Proto si i myslím, že celej třetí film vůbec nemusel bejt, protože TDK totálně vystihl o čem Batman je. Konec TDK je pointa. Ale musím říct, že TDKR přišel s nějakými super věcmi, kdy jsem měl radost, že to natočil, ale rozhodně si myslím, že kvalit TDK nedosahuje. Ale pořád je to dost hustý a pořád jsou tam Nolanovský hlášky a motivy. Ale určitě to není tak našlapaný, TDK je vteřinu za vteřinou plnej, letí jako splašený koně, není tam okamžik prázdnýho prostoru a vše na sebe navazuje a provazuje, TDKR mi už tak precizní nepřišel. Akorát se nemůžu rozhodnout, zda je lepší Batman Begins nebo TDKR, jsou asi tak na stejně, hodně hustý filmy, ale skutečně mistrovské dílo je TDK. Tam to všechno sedlo dohromady.

Jinak Interstellar je IMO lepší, než Inception.


Jinak jsem znovu koukal na BvS UE a ten je prostě úžasnej. Lidi na netu mě mají za exota, že si to myslím, ale Snyder jde s tím symbolismem tak za hranici regulérna, že si na tom filmu tak děsně ujíždím. Obrázek $D Někdy to můžeme probrat, jsou tam toho tuny. Je to jak číst Alighierivo Komedii, co kousek, to nějakej odkaz na něco.
Naposledy upravil(a) eerieBaatezu dne 27. 4. 2017, 05:31, celkem upraveno 2 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

The Dark Knight Rises alternate ending

Tohle je tak debilně vtipný. $lol$ "We have 45 minutes." $lol$
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Batman

Příspěvek od Argonantus »

TL,DR - Eerieho nejoblíbenější film se dočkal další obsáhlé citace.
Ale ať má Eerie srandu, že se o tom někdo baví
věci mají symbolický přesahy
jeden ze základních principů postmoderního umění, pokud jsem si dobře všiml.
Nolan dycky ty motivy ve filmu takhle propojuje,
jeden ze základních principů postmoderního umění, pokud jsem si dobře všiml.
Batman fakticky porušil svoje nejzásadnější pravidlo a to dokonce tak, že zabil samotného Harveyho Denta!
Harvey Dent mne jako diváka přestal citově zajímat, když se dal na špatnou stranu. To je základní neřešitelnost toho manévru. To je neřešitelný paradox v základu nápadu na celý příběh.

Bylo zachráněno nevinné dětičko, Hollywood rulezz, vesmír se nevymknul ze svých základů. Přesně jako s těmi trajekty.
Z toho filmu mám výsledek, že se došlo na hranu zásadních a tabuizovaných otázek, ale z té hrany se zase zdrhlo.
Svět je fér a vpořádku a fandí těm hodným.

V TDKR se na tu hranu šlo taky, odjinud, a zdrhlo se taky, ale ježto si nehrajeme na urputně vyšpekulovaný špatný konec, tak to funguje lépe.

Jinak - mám s Nolanem častý problém (a myslím, že tady zdaleka nejsem sám) v nastavení emocí; občas je studený jako led, takže mne jeho matematické konstrukce nedokážou patřičně nadchnout (Prestige a Inception, nemám rád ani jednoho z hrdinů; klasický problém ztotožnění), nebo naopak, rve city lví silou, oceán patetických řečí, když by stačily dvě slova a půl švenku kamery - Interstellar.

TDKR není chytřejší film, než jiné Nolanoviny, ale funguje pocitově, což je u něho spíš výjimka.

EDIT: Jinak přemýšlím o určité relativitě a nespravedlnosti mého hodnocení v tom, že existují nesmírně ambiciózní projekty, jako právě TDK a většina Nolanovin, kde to nakonec krachne kus před cílem a dám tomu 4,5, a pak existují projekty daleko lehčí, veselejší a skromnější, které do cíle přímo dotančí a dostanou pět hvězd, jako třeba Pátý element.
Srovnávat to tak úplně nejde.

EDIT 2 - v mé první reakci všechno podstatné bylo https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 96#p204296
Batman je zavržen davem, ale nikoli divákem, víme, že je správňák a že za to nemohl.
"Ztráta Bílého rytíře" se sice stala, Joker v tomhle vyhrál, ale mně je to jako divákovi úplně jedno; ztráta zrádce není žádná škoda.

Pro přehlednost první reakce na TDKR https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 25#p368225

a tady ještě jeden štěpný flame o TDK s Poor Herem https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 11#p208011
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Batman

Příspěvek od jjelen »

No, k té závěrečné scéně začátek tohohle videa... https://www.youtube.com/watch?v=vbgLapRAloQ (ale jako jo, mě ten konec taky vždycky dostane)

Jako takovou jsem tu scénu nutně nekritizoval, šlo mi o pár... dílčích prvků. Jedna argovo oblíbené děcko, taky mě mocně otravovalo, kdyby tam nebylo nebo ho Harvey odstřelil, byl bych asi radši (anebo tam mohli dát Barbaru, s tím že jí na vozík dostal Joker jako v komiksech, ale takhle nepřímo přes Harveyho... a hned ty Gordonovi pochybnosti na začátku TDKR dostávají úplně jiný smysl).
Druhý problém, co už tu nakousl Argo je, že se jedná o konec. Ten film je primárně o Batmanovi/Jokerovi, tudíž by finále mělo být konfrontací mezi nimi. Jo Harvey je hodně důležitá postava, ale pořád vedlejší... Čili řešit jeho pád na temnou stranu v pár minutách potom, co zápletka s Jokerem dospěla do finále (no, spíš její konec zůstal tak nějak... viset ve vzduchu), mi přijde trochu nešťastné (i když je otázka, co Nolanovi zbývalo jiného, že...)
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Batman

Příspěvek od jjelen »

Jinak při dalším sledování TDKR shledávám další důvod proč nemusím Nolanovu Selinu... padaj z ní hlášky s kadencí poslední marvelovky, eh...
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Argonantus píše: 27. 4. 2017, 09:01
věci mají symbolický přesahy
jeden ze základních principů postmoderního umění, pokud jsem si dobře všiml.
Pokud já jsem si dobře všiml, tak to je jeden ze základních principů hustýho umění vůbec. Hry od Shakespeara nebo Komedie od Alighieriho jsou celé o symbolických přesazích. Čili to s postmodernou nemá moc co dělat.

Argonantus píše: 27. 4. 2017, 09:01
Nolan dycky ty motivy ve filmu takhle propojuje,
jeden ze základních principů postmoderního umění, pokud jsem si dobře všiml.
D.t.t.o.
Argonantus píše: 27. 4. 2017, 09:01 Harvey Dent mne jako diváka přestal citově zajímat, když se dal na špatnou stranu. To je základní neřešitelnost toho manévru. To je neřešitelný paradox v základu nápadu na celý příběh.
Můžeš tohle nějak vysvětlit?
Nemíjíš nějak pointu, o které jsem psal nahoře, o které mluví Batman s Dentem, když Dent drží to děcko?
Argonantus píše: 27. 4. 2017, 09:01Bylo zachráněno nevinné dětičko, Hollywood rulezz, vesmír se nevymknul ze svých základů. Přesně jako s těmi trajekty.
Z toho filmu mám výsledek, že se došlo na hranu zásadních a tabuizovaných otázek, ale z té hrany se zase zdrhlo.
Svět je fér a vpořádku a fandí těm hodným.
Tam nejde o zachráněný děcko, ale o mrtvýho Denta. Stejně tak nejde o zachráněnej trajekt, ale o způsob, proč se to stalo.
Argonantus píše: 27. 4. 2017, 09:01Jinak - mám s Nolanem častý problém (a myslím, že tady zdaleka nejsem sám) v nastavení emocí; občas je studený jako led, takže mne jeho matematické konstrukce nedokážou patřičně nadchnout (Prestige a Inception, nemám rád ani jednoho z hrdinů; klasický problém ztotožnění), nebo naopak, rve city lví silou, oceán patetických řečí, když by stačily dvě slova a půl švenku kamery - Interstellar.
Jo, tohohle jsem si všiml u hodně lidí a jeho filmy mě asi tak baví proto, že mám podobné emocionální vnímání, jako on. Třeba v Prestige nebo Interstellaru jsem byl totálně vžitej a citově investovanej, ale co jsem četl, tak dost lidem to přišlo trochu cizí, ty postavy.

Argonantus píše: 27. 4. 2017, 09:01EDIT: Jinak přemýšlím o určité relativitě a nespravedlnosti mého hodnocení v tom, že existují nesmírně ambiciózní projekty, jako právě TDK a většina Nolanovin, kde to nakonec krachne kus před cílem a dám tomu 4,5, a pak existují projekty daleko lehčí, veselejší a skromnější, které do cíle přímo dotančí a dostanou pět hvězd, jako třeba Pátý element.
Srovnávat to tak úplně nejde.
Leda tak, že v obou hraje Oldman. $lol$
Argonantus píše: 27. 4. 2017, 09:01ztráta zrádce není žádná škoda.
Tu jeho postavu dost zplošťuješ.
jjelen píše: 27. 4. 2017, 14:22Jako takovou jsem tu scénu nutně nekritizoval, šlo mi o pár... dílčích prvků. Jedna argovo oblíbené děcko, taky mě mocně otravovalo, kdyby tam nebylo nebo ho Harvey odstřelil, byl bych asi radši (anebo tam mohli dát Barbaru, s tím že jí na vozík dostal Joker jako v komiksech, ale takhle nepřímo přes Harveyho... a hned ty Gordonovi pochybnosti na začátku TDKR dostávají úplně jiný smysl).
Druhý problém, co už tu nakousl Argo je, že se jedná o konec. Ten film je primárně o Batmanovi/Jokerovi, tudíž by finále mělo být konfrontací mezi nimi. Jo Harvey je hodně důležitá postava, ale pořád vedlejší... Čili řešit jeho pád na temnou stranu v pár minutách potom, co zápletka s Jokerem dospěla do finále (no, spíš její konec zůstal tak nějak... viset ve vzduchu), mi přijde trochu nešťastné (i když je otázka, co Nolanovi zbývalo jiného, že...)
Vám vadí, že to děcko neodstřelil nebo co? $D

Zlí jazykové tvrdí, že ten film je vlastně o Dentovi. Ale tak to je možná hyberbola, možná otázka interpretace toho příběhu, ale mi přijde, že ten konec je právě o Jokerovi. O jeho vlivu na celý ten příběh a na životy všech. Že to všechno změnil a ani tam už nemusí být, jeho akce mají dalekosáhlý dopad za jeho aktuální přítomnost.
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Batman

Příspěvek od Argonantus »

Když už, tak už - sté dvacáté kolo o tomhle filmu.
Ono nejde o to tě přesvědčit, mohu maximálně vyjasnit svůj postoj.
Pokud já jsem si dobře všiml, tak to je jeden ze základních principů hustýho umění vůbec.

Jde mi o to, že v některých dobách se víc ctilo, že je na konci díla Vytesána Hlavní Myšlenka Velkými Písmeny, a ve škole se to zkoušelo, co ta hlavní myšlenka je. V moderním věku, ale často i v jiných dobách, zejména paraboly a alegorie takto fungovaly.
V Postmoderně se mistr mlhavě zasní a nechá celé generace přemýšlet, co to kurva znamenalo (ten canc s tím Orionem na konci v Blade Runnerovi, a tam je to ještě relativně dost jasné).
Shakespeare zrovna patřil mezi ty méně jasné a s dnešními mistry by si možná dost rozuměl.

Argonantus píše: 27. 4. 2017, 09:01 Harvey Dent mne jako diváka přestal citově zajímat, když se dal na špatnou stranu. To je základní neřešitelnost toho manévru. To je neřešitelný paradox v základu nápadu na celý příběh.
Můžeš tohle nějak vysvětlit?
Já mám s tím filmem možná podobný problém, jako třeba Ecthelioni se mnou; zatáčka k tomu, že šlo celou dobu o něco jiného, než se dá očekávat (viz Poor herova odbočka v odkazu nahoře), pro mne mířila do méně zajímavých poloh. Harvey Dentovi jsem celou dobu neuvěřil a nelíbil se mi už od začátku, když koukám Batmanovýma očima, je to týpek, co balí jeho holku.
V místě, kde propadl zlu, ho šlo politovat, ale jinak jsem si dost přál, aby už konečně chcípl a netrápil se. Drama, kde Dent symbolizuje město, jsem nepobral a nepřijal. Informace, že se každý může zkurvit, mi je dávno známa a nijak mne nešokuje. Prostě, jak to bylo nastaveno, mířilo to logicky ke špatnému konci, kdy Dent vyhraje, zabije dítě a lodě explodují, přesně ve stylu Sedm. Byl by to jiný film, daleko zlejší. Jenže z toho Nolan zase zdrhnul před cílem, čistě tím, že Pán jeskyně ovládá náhodu, DM fiat.
Tam nejde o zachráněný děcko, ale o mrtvýho Denta. Stejně tak nejde o zachráněnej trajekt, ale o způsob, proč se to stalo.
Nejde o mrtvého Denta, ale o zkurveného Denta a snaze všech postav předstírat, že se tak nestalo (což jsem taky nepobral, prostě s tím nesouhlasím).
Argonantus píše: 27. 4. 2017, 09:01ztráta zrádce není žádná škoda.
Tu jeho postavu dost zplošťuješ.
Přesně. Já jsem tuhle postavu od začátku nedal. Nelíbila se mi od první vteřiny, nic složitého na ní nevidím. Nebyl jsem si jist Harveyho motivací; jestli je opravdu slušný, nebo je slušný jen proto, že se to hodí a dělá kariéru. Nakonec se to celkem vyjasnilo; ano, je v jádru utilitární svině, když neuspěl s dobrem, dá se ke zlu. Two face. Proč asi dostal tu přezdívku, dávno před tím, co se stalo?
Vkládat osud města a symboliku vůle odporu na tohohle zoufalce mi připadá absurdní nápad. Já bych jako běžný občan (TM) věřil jedině Batmanovi, pokud mu od začátku věřím i jako divák.
Vám vadí, že to děcko neodstřelil nebo co? $D
Přesně. Když nahodím ruskou ruletu, kde je obětí dítě, pak to funguje jen v případě, že dítě zemře. Jinak jsme si jen tak vesele hráli a tvrdíme, že náhoda je fér, jako Dent. Což je očividně nesmysl. Zeptej se těch, co jim dítě sežrala rakovina, třeba.
Zlí jazykové tvrdí, že ten film je vlastně o Dentovi.

To tvrdil právě Poor hero, viz ten odkaz, že je to zápas mezi Jokerem a Batmanem o Dentovu duši. Což asi tak je.
Ale přesmyčka, že se tím dojde k tomu, že je Dent důležitější než Batman, moc nefunguje. A Batmanova obě´t, že je Dent ten správný hrdina, na mne funguje asi jako Sobotkovy manévry z tohoto týdne. Sorry jako.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Argonantus: Dentova zásadní hláška je: "You either die a hero or you live long enough to see yourself become the villian". Ten film je prostě perfektně vnitřně pospojovanej, protože přesně tohle je věc, která se mu stane.

To, že Tobě celá ta postava nějak nejde pod vousy... je prostě tak, jak to je, ale ten film uvnitř sama sebe funguje skvěle a je skvěle napsanej.
Obrázek
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Batman

Příspěvek od PardGalen »

Tak jsem už taky viděl TDKR a konečně vím o čem se tu vlastně dohadujete. Svět je najednou zábavnější.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman

Příspěvek od Quentin »

:D rofl
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Huh, jsem se právě dozvěděl, že Michelle Pfeiffer vůbec neměla hrát Catwoman, ale byla záskok za herečku, co otěhotněla. A přitom její snad nejvíc ikonická role a jedna z nejlepších věcí na celým tom filmu.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tak nám umřel jeden z Batmanů, Adam West, 88 let.

Batmanil v dobách, kdy bylo ještě možný, aby spolu Batman s Jokerem chodili surfovat. $lol$

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

To byl ten s Bat sprejem proti žralokům, že jo.
Batman, ve kterém hraje, je správně zhulená šedesátková šílenost.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re:

Příspěvek od eerieBaatezu »

Sadako píše: 10. 6. 2017, 23:01 To byl ten s Bat sprejem proti žralokům, že jo.
Obrázek
Sadako píše: 10. 6. 2017, 23:01Batman, ve kterém hraje, je správně zhulená šedesátková šílenost.
Obrázek

Hlavně ten seriál byl hafo populární.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů