Star Trek

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Star Trek

Příspěvek od Sosacek »

Jasny, romulani byli soveti a klingoni japonci. Ti klingoni me chvili nenapadli, ale jako "proud warrior race" to perfektne sedi.

Koukl bych na klingonske anime.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Star Trek

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Klingoni v původním Star Treku myslím nebyli úplně "proud warrior race", ale spíš trochu tupí, až místy zvířecí. Akcenty na čest nic moc, naopak myslím že pekli různé lsti a zrady (taky neměli to zkrabatěné čelo, ale normálně vlasy). Ta hrdá rasa čestných válečníků z toho vylezla snad až někdy v 80. letech nebo kdy. Co jsem teda četl, starý Star Trek jsem nikdy nevydýchal.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Trek

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Trek

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek

Víc Star Trek, než všechen Star Trek od té doby, co přestal být Star Trekem.

Je to od MacFarlana, takže je to z části komediálně laděné, dělá si srandu z některých klišé žánru a tak, ale na druhou stranu jsou ty epozidy fakt stártrekovské, jako kdybyste koukali na Next Generation nebo Voyager, na rozdíl od toho, o co se snaží dnešní oficiální Star Trek.


Jo a jinak zrušili pokračování filmové série Abramsových Star Treků, což je super. Lepší žádný Star Trek, než ten jeho.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Trek

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jsem za půlkou první série. Opravdu výborné, vřele doporučuji!
Obrázek
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Star Trek

Příspěvek od Sosacek »

Ja jsme na to chvili koukal, a nechal jsem toho, protoze 1) mi to prislo klisoidni, a 2) nejak jsem se nedokazal prenest pres to jak typci maji millenialni slovnik a celkove pristup k praci ve sluzbe na vesmirne lodi.

Ja bych rekl, ze stylove je to nekde mezi trpaslikem a star trekem - ma to "vazna scifi temata, relevantni pro dnesni spolecnost" a zaroven je to hlaskovaci komedie, a tyhle dve veci jsou vyvazene.

Kazdopadne to hodne lidi chvali.
But nobody came.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Trek

Příspěvek od eerieBaatezu »

První eposidy mají dost komediálních míst, ale v dalších se to dost mírní. A některé jsou napsány fakt skvěle. Určitě je to klišoidní v tom, že to emuluje klasický Star Trek, jenže tak o tom to je, takový seriál tu prostě chyběl a Seth měl starý ST rád a dycky chtěl něco takového udělat a tohle se mu opravdu povedlo.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Trek

Příspěvek od eerieBaatezu »

Zajímavé je, jak Seth dokáže balancovat tu komedii. Jakože já komedii v takovýhle věcech nemusím, tak v zatím asi nejlepším dílu, který byl fakt výborný, byly místa, kde jsem se vyloženě válel smíchy z těch gegů, ale ten díl byl zároveň opravdu temný a dramatický a nejenže to ten humor nepokazil, ale ten díl průběžně gradoval a nabíral na dramatičnosti, úplně jsem čuměl. Na to, že většinu dílů napsal sám, tak klobouk dolů.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Trek

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jo a hudba, konečně někdo najal skladatele, co jsou fakticky schopní. A musel jsem se smát, když se v některých místech nechali silně inspirovat hudbou z prvních dvou ST filmů. MacFarlane to fakt chce udělat hodně autentické, mám radost, že klade důraz i na takové věci, jako je pořádná hudba.
Obrázek
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Star Trek

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Na Netflixu mají svůj pokus o Star Trek (Discovery) a je to docela fajn.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Trek

Příspěvek od eerieBaatezu »

Proběhla první sezóna nového Star Treku Discovery a Orvillu. Kritici dali souhrnně Discovery 84%, Orvillu 18%, diváci Discovery 57% a Orvillu 93%.
Čemuž se nedivím, protože epizody Orvillu jsou v podstatě to, kvůli čemu na Star Trek lidi koukali, narozdíl od Discovery, což je produkce lidí, co dělali ST filmy pro Abramse, což mluví za vše.

S čím přišli maníci z CBS, co produkuje Discovery, které běží na zpoplatněném servisu, kde si můžete pouštět co chcete kdy chcete? Že premiéra nových Discovery dílů bude, z celého týdne, přesně 30 minut před začátkem nového dílu Orvillu. $lol$ Prostě že to bude zasahovat do první poloviny dílu konkurence.

Největší sranda je, že Orville ko-produkuje borec, co dělal na Next Generation a Voyageru, a některé díly režírují Jonathan Frakes a.k.a. William Riker a Robert Duncan McNeill a.k.a. Tom Paris. Hodně dobrý. $D


Seth MacFarlane On 'The Orville'

Já to říkám celou dobu. :) Není nic lepšího než zasedačka a pokec v pyžamech. Ještě že to aspoň chápe někdo, kdo nástupce starých Treků produkuje. Juhů. $:)
Obrázek
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek

Příspěvek od Quentin »

Druhá série Orville už má 100% a 93%. To sedí, že je to niche věc; sotva vyhodíš lidi, co to recenzovali jen pracovně, tak se hodnocení s fanoušky srovnají :)

PS: Discovery je slušnej odpad (ale vydržel jsem jen 4 nebo 5 dílů)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Trek

Příspěvek od eerieBaatezu »

Quentin píše: 29. 1. 2019, 22:49 Druhá série Orville už má 100% a 93%. To sedí, že je to niche věc; sotva vyhodíš lidi, co to recenzovali jen pracovně, tak se hodnocení s fanoušky srovnají :)
Definuj "recenzovali jen pracovně", protože mě to docela fascinuje.
Obrázek
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek

Příspěvek od Quentin »

eerieBaatezu píše: 29. 1. 2019, 23:00Definuj "recenzovali jen pracovně", protože mě to docela fascinuje.
Měl jsem na mysli, že to jsou profesionální kritici, kteří na show nekoukají čistě jen ze zájmu, ale i (nebo jen) se záměrem napsat potom recenzi.

Nevim, jak to funguje, jen tipuju :D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek

Příspěvek od Invictus »

eerieBaatezu píše: 29. 1. 2019, 21:37Největší sranda je, že Orville ko-produkuje borec, co dělal na Next Generation a Voyageru, a některé díly režírují Jonathan Frakes a.k.a. William Riker a Robert Duncan McNeill a.k.a. Tom Paris. Hodně dobrý. $D
Obrázek
Iron Within
Iron Without
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů