Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od Jerson » 30. 5. 2015, 16:17

eerieBaatezu píše:Jerson: Takže "dobrý film = Superman nemůže létat"? $D Nebo jak to mám chápat. Celá marketingová premisa Donnerova Supermana byla "You'll believe a man can fly", nemůžeš vzít Supermanovi jeho nejparádnější schopnost. I ten Snyder věnoval několik sekvencí jen tomu, jak se Clark naučil létat a sviští tam krajinou a nad oceánem, atd.
Pro Supermana je létání esenciální, i když ho historicky v komiksu nemá přímo od začátku.
V tomto případě myslím, že se to létání k Supermanovi dostalo úplně stejně jako ke všem ostatním. Totiž vezmeš nějakého maníka s nadlidskou schopností a když ho párkrát zrecykluješ, tak se naučí létat. I takový Robocop, který se má k létání jako cihla už ve třetím díle dostal raketová křídla. U Batmana se křídla daly očekávat. Thor létá pomocí svého roztočeného kladiva, Iron man své létání vylepšuje od prvního pokusu s oblekem. Nicméně je to furt dokola. Jen Hulk to zatím nedává - takže místo létání používá pětikilometrové skoky. To co jsi postoval je ještě v pohodě, v jakémsi filmu o něm bylo jak přeskakuje poušť.

Mimochodem dřív než jsem se dozvěděl o Supermanovi jsem četl jakýsi sovětský válečný příběh o parašutistovi, kterému se neotevřel padák a přežil - 60 km od místa shozu. Během léčení s ním jeden doktor dělá měření a tenhle maník se naučí létat, pak bojuje proti Němcům. Na rozdíl od Supermana je ale dostatečně smrtelný a musí si dávat pozor, když se ho letadla snaží sestřelit. Už nevím jak končí, ale jeho příběh - pocházející ze zhruba stejné doby jako Superman - jen ukazuje, že létání vlastní silou je věc, kterou lidé chtějí už dlouho, ale když už se nějakému člověku dá, může fungovat i celkem rozumně.

Takže ne, Supermanovo létání není problém samo o sobě. Problém je, když během letu vrhá vlaky a mrakodrapy a je nezabitelný. Když jeho let nemá žádné omezení co do výšky a rychlosti (pokud vím, tak v Superman někdy z 80. let tím dokonce vrací čas)

To jak ten týpek ve videu popisuje přidávání dalších a dalších schopností mi silně připomíná styl myšlení tvůrců a hráčů DnD, totiž "postava se rozvíjí tím, že získává stále další a čím dál neobvyklejší schopnosti" - což je věc, se kterou mimochodem nesouhlasím a myslím si, že opravdový hrdina si vystačí se schopnostmi, které má na začátku, jen je používá kreativními způsoby (a ne tak často). V extrémním případě stačí Indymu bič. A nemusí ani běhat po střechách jako Catwoman.
Takže asi tak - podle mě by se dal ze Supermana vytřískat super příběh jen z toho že by byl desetkrát silnější a třikrát rychlejší než nejlepší lidé a navíc by měl tak trochu rentgenový zrak. Ale doba tomu nepřeje, dokud nebude házet baráky a přežívat pohřbení v jejich troskách, asi nebude dost cool pro dnešní dobu.
Pokud se podíváš pozorně, tak je Thor díky bleskům schopen kosit tucty potvor zaráz. Iron Man díky těm miniraketám je schopen dostat alespoň ten jeden tucet naráz, než dozbrojí, jinak ale pořád může kosit těmi paprsky z rukou a z hrudi. V AoU to bylo dobře vidět, je to jak pásový bombardér, zapne to, letí a smaží věci pod sebou.
Pořád to není o nic víc, co by nedokázal jeden Němec s MG42 a na zastavení invaze v Normandii nebo útoku sovětů u Stalingradu to stejně nestačilo. Jak to může stačit na mimozemskou invazi mi není jasné. Pokud si nějaký záporák myslí, že mu na invazi na Zemi stačí pár tisíc maníků, je to debil.

Hulk je to samé co Superman ve slabším - nemusí to být ultimátní nezastavitelná síla skákající rychlostí 1 Mach. Může být mnohem silnější a mnohem odolnější než člověk, ale jakmile začne házet tanky, přežívat zásahy střel z kanónů, jako by se nechumelilo, a pěstí zastavovat potvory rozměru oceánské lodi bez ohledu na setrvačnost, jde jeho uvěřitelnost do kopru. Opět - aby byl zajímavý, nemusí být TAK MOC přeboostovaný.
Manhattan ukazuje právě tu absurdní úroveň. Lusknutím prstů vymaže maníka a kdyby mu jeblo, tak vypaří třeba celou planetu. On je v tom komiksu k tomu, aby ukázal to odlidštění takového charakteru, jak by pro něj lidské hodnoty a všechno kolem přestávalo být relevantní, atd., je to vlastně super-zajímavá postava, reflektuje lidství z toho svého existenciálního stanoviska.
Zajímavá je, to zase ne že ne. Ale nedává smysl ve chvíli, kdy jako stometrový kráčí vietnamskou džunglí a vypařuje nepřátele, a před ním jdou další dva Watchmeni s kulomety(?) TI tam nemají co dělat, nedává to smysl.
Sirien píše:Hm. Proč na ty filmy chodíš?
Ve skutečnosti na ně nechodím, kromě Kapitána Ameriky 1 a 2. Pouštím si je doma, abych byl v obraze a věděl, co se děje. Abych se mohl zasmát vtípkům, které se budou objevovat. Ze stejného důvodu se chci konečně podívat na všechny Star Wars, i když je to z mého hlediska blbost - ale kulturní stopa SW je prostě příliš hluboká. To samé Star Trek - musím ho znát natolik, abych věděl, že týpek v červeném triku vždycky zemře a mohl se tomu zasmát, když koukám třeba na Futuramu.

Kromě toho kdybych kritizoval nějaký film a přišlo na to, že jsem ho neviděl, byl bys první, kdo mi to omlátí o hlavu. Ze stejného důvodu se jakože dívám i na Atomové tornádo, i když u toho obvykle dělám i jiné věci, protože zas tak moc časem plýtvat nechci, ale když pak ten film ohodnotím jako Odpad na csfd, je to hodnocení oprávněné, protože jsem ho viděl.

Manhattan viz výše - mě nevadí, že tam je. Vadí mi, že jde do akce vedle svých lidských spolumaníků, když oni tam nejsou ani jako kompars. Kromě toho sledovat postavu skoro boha s komplexem, že ho na jednu stranu trápí, když jeho holka umírají na ozáření, ale na druhou mu je ukradený osud lidstva, mě až tak moc nebralo. Navíc kdyby bylo opravdu možné tímto způsobem vytvářet z lidí bohy, ve světě, který má být uvěřitelný by už Číňané rozjeli masovou výrobu, i kdyby měli mít výtěžnost 0,04%

Celkově - to že nějaká postava pochází z komixu podle mě neznamená, že musí být neuvěřitelná, či spíše tak moc neuvěřitelná a přepíčená. Stejně jako fantasy meče nemusí mít dva metry a tři čepele, a fantasy záporáci deset metrů, čtvery křídla, šestery bradavky a ostny i v rozkroku.

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 30. 5. 2015, 16:34

Jerson píše:Když se tu řeší komixy, mám k nim pár slov. Obecně superhrdiny v jakékoliv podobě nesnáším, hlavně kvůli uvěřitelnosti a porušování fyzikálních zákonů. Nevadí mi, když dají člověku sílu a odolnost orangutana a reflexy chamaleona, ale vadí mi, když popírají fyziku, které se ostatní musí držet.
Komixy suckují z historických důvodů. Po válce začli superhrdinové dost upadat a byli nahrazovaní o něco málo dospělejšími příběhy, různými Tales from the Crypt, čili pořád většinou sračky, ale již uvěřitelné sračky. Bohužel zhruba v té době přišel jistý dětský psycholog Fredric Wertham s tím, že komixy škodí zdravému vývoji dítěte, což vedlo vydavatele, po několika slyšeních v senátu, k přijetí brutální autocenzury, která během několika let eliminovala cokoliv jiného, než ty nejdětinštější superhrdinské slátaniny. Comic code authority byl postupně zcela opuštěn přičemž hroutit se začal již někdy začátkem sedmdesátých let, ale napáchané škody (srovnej s vývojem ve Francii nebo Japonsku) se již nikdy nepodaří odstranit.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 30. 5. 2015, 19:44

Jerson: Manhattanův vznik byl gigantický omyl, těžko opakovatelný. Navíc i kdyby byl opakovatelný... já Ti nevim, já jako premiér bych do toho nešel. A to víš, že jinak bych jako premiér byl ochotnej ke kdečemu, pročež jsi mi slíbil, že kdyby hrozilo že se jím někdy stanu, tak mě preventivně odstřelíš - a přesto bych do toho nešel.

Dát takovou sílu jednomu následně zcela nekontrolovatelnému jedinci... tyvole jako ne. To bych radši začal hrát dobrou s amíkama a doufal bych, že ty idioti ukočírujou toho svýho, než abych si hrál s něčim co se může tak zatraceně snadno vymknout z rukou. Zvlášť když i ta nejnekompetentnější rozvědka by dokázala zjistit, že proces proměny měl naprosto gigantické dopady na psychiku onoho jedince, takže bez ohledu koho bych zvolil výsledkem bude kdosi úplně jinej a čert ví co ho napadne.
Kostka, http://www.d20.cz
- překlady her (DnD, Fate a další)
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí
- skupinové sekce s rozsáhlou podporou
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 31. 5. 2015, 08:29

Blaine píše:Suicide Squad - tymovka padouchu proti Jokerovi, vladou rizeny tym jde zabit Jokera, protoze Batman ho porad jenom zavira do basy, misto toho aby ho proste oddelal... asi? Je v tom Harley Quinn, takze nemuzu byt absolutne objektivni, zvuky, ktere vydavam pokazde, kdyz uvidim novou fotku s Margot Robbie jako HQ, jsou prirovnatelne k pisticim svistum...
Věříš Ayerovi, že to nezmrší? Já totiž moc ne $lol$, doufám, že mu Snyder jako executive pořádně šlape na krk. $D

Jinak Robbie jako HQ je nejlepší možná věc, to nelze rozporovat. Obrázek

Obrázek
Blaine píše:Wolverine 3 - meh, to nikoho nezajima...
To by se muselo fakt hodně zadařit, aby to bylo obstojné. První je krize a druhý poměrně taky... Měli Jackmana oddělat/nějak ukončit v Apocalypse, to by bylo stylové a asi mnohem lepší finále jeho 16 let wolverinování.
Blaine píše:Wonder Woman - jedine, co se vi, je kdo bude Wonder Woman hrat
A taky kdo bude hrát jejího kluka. $lol$
Blaine píše:Thor Ragnarok - konec Thorovi trilogie, doreseni Lokiho, doufam, ze Thor zemre...
Nééé, Thóra nééé. Ale asi jo. Už to jméno filmu a to, že v komiksovém světě je už Thor žena a že to v cinematic světě bude asi Natálie, no. (Nééé, Chris Hemsworth je nejlepší. $D)
Jerson píše:podle mě by se dal ze Supermana vytřískat super příběh jen z toho že by byl desetkrát silnější a třikrát rychlejší než nejlepší lidé a navíc by měl tak trochu rentgenový zrak. Ale doba tomu nepřeje, dokud nebude házet baráky a přežívat pohřbení v jejich troskách, asi nebude dost cool pro dnešní dobu.
On se dá vytřískat super příběh de facto z čehokoliv, super-schopností netřeba, ale pro tu dnešní dobu je asi potřeba házet ty vlaky a bourat mrakodrapy. (A ne, že by mi to vadilo. :) Když jdu na film o Supermanovi, co natočil Snyder, tak tam chci vidět létat vlaky. $D)
Superman nesmrtelný není, SPOILER však jak bylo vidět na konci MoS se jeden Kryptoňan umí s druhým fatálně vypořádat. /SPOILER Navíc když ho odřízneš od Slunce (nebo v MoS bylo i vidět, že potřebuje Zemskou atmosféru) nebo použiješ kryptonit, nebo tak, je taky nahranej. To už je víc nezničiltelný Hulk, toho musíš zase nějak dostat do lidské podoby, pak je hotovo.
Létání tak rychle, že vrátí zpátky čas je taková dobová přepíčenost, dokonce to docela ničí logiku všeho konání, na druhou stranu on to má zakázáno dělat, takže tam je alespoň ten psychologický rozměr a myslím, že s ničím takovým už nikdy nesetkáme.
Hulka přeskakujícího poušť jsem neviděl, ale zní to už dost přes. :) Taky nevím, zda takovou přehnanost ještě někdy použijí.
Jinak Hulk je od toho, aby pěstí rozbíjel tanky, probíhal železobetonovými bunkry (že Ty jsi ještě neviděl Age of Ultron? $lol$) nebo přežíval zásahy střel z kanónů. Hulk je chodící přeboostovanost, když mu ji vezmeš, bude to jen o něco drsnější Šwancík. $D
Jerson píše:Opět - aby byl zajímavý, nemusí být TAK MOC přeboostovaný.
Třeba právě jo. Argonantus to bude považovat za špatný design, ale třeba prostě je to tak, že jeho premisa je v té přehnanosti.
Jerson píše:a pěstí zastavovat potvory rozměru oceánské lodi bez ohledu na setrvačnost
Ta setrvačnost tam je vidět, jak dá té smrše ránu a pěstí ji zastuvuje,, tak s ní dál jede a zarývá ho to do té vozovky.
Jerson píše:Pokud si nějaký záporák myslí, že mu na invazi na Zemi stačí pár tisíc maníků, je to debil.
Mi přišlo, že on tam toho měl hafo na té druhé straně za portálem, problém byl v tom, že mohl udělat jen jeden velikostí omezený portál, kudy se ty armády musely postupně tlačit, pak mu tam Stark tou atomovkou zničil vesmírné velitelství a hlavně ten portál zavřeli, takže se už nic víc na Zem nemohlo dostat.
Jerson píše:Zajímavá je, to zase ne že ne. Ale nedává smysl ve chvíli, kdy jako stometrový kráčí vietnamskou džunglí a vypařuje nepřátele, a před ním jdou další dva Watchmeni s kulomety(?) TI tam nemají co dělat, nedává to smysl.
Pokud tam byli kvůli kosení nepřátel, pak tam jsou očividně zbytečně. Já už si nevybavuji, proč tam s ním byli, ale pokud tam třeba byli proto, že je to bavilo, je to dostatečný důvod k tomu se takové akce zúčastnit. :D Mohli mít spoustu důvodu tam s ním být.

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 31. 5. 2015, 13:20

Až na to že jakýkoliv pokus zabít Bannera vždycky skončí Hulkem, takže máš sice pravdu, že dostat ho do lidské podoby znamená, že je hotovo, ale hotovo bude hlavně s Tebou až si Hulk následně všimne, odkud to Bannerovi přišlo.
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 31. 5. 2015, 13:48

Sirien píše:Až na to že jakýkoliv pokus zabít Bannera vždycky skončí Hulkem, takže máš sice pravdu, že dostat ho do lidské podoby znamená, že je hotovo, ale hotovo bude hlavně s Tebou až si Hulk následně všimne, odkud to Bannerovi přišlo.
Tak celý ten Hulkbuster byl o tom, unavit ho natolik, aby se vyklidnil a byl z něj zpět Banner. A navíc kdyby sis vzal sniperku a odstřelil Bannera, tak nemá šanci jak se Hulkem stát, takže každý pokud zabít Bannera nutně nekončí Hulkem.

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 31. 5. 2015, 14:08

Pamatujete na staré dobré časy, kdy se Harley Quinn neoblékala jako nopční sociální pracovnice?

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 31. 5. 2015, 14:13

Fritzs píše:Pamatujete na staré dobré časy, kdy se Harley Quinn neoblékala jako nopční sociální pracovnice?
Ale takhle?
Obrázek
Fakt ne, díky.

Do novodobé adaptace jako pěst na oko...

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 31. 5. 2015, 15:06

eerieBaatezu: Ale samozřejmě, že by to šlo napasovat do "moderní" adaptace. Šlo to s Catwoman. Navíc, commedia dell'arte a postava harlekýna reálně existuje, při modernizaci mohli vycházet z těchto tradic, než Harley jenom levně kurvifikovat.

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 31. 5. 2015, 15:09

Fritzs píše:Pamatujete na staré dobré časy, kdy se Harley Quinn neoblékala jako nopční sociální pracovnice?
Ne. Nějaká fotka dříve a nyní, která by ilustrovala, co přesně máš namysli?

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 31. 5. 2015, 15:18

Jerson: Dřív: viz eerieBaatezu. Včil vypadá takle

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 31. 5. 2015, 15:31

eerieBaatezu píše:On se dá vytřískat super příběh de facto z čehokoliv, super-schopností netřeba, ale pro tu dnešní dobu je asi potřeba házet ty vlaky a bourat mrakodrapy.
¨
To si právě nemyslím. Protože když se běžně bourají mrakodrapy, tak si divák za chvíli řekne "Meh, to je toho, ať klidně hážou celým New Yorkem, vždyť to vyjde nastejno." V oblasti katastrof už nikoho rozpadající se New York netankuje, vlny dosáhly i Mount Everestu, takže kam se bude pokračovat?
Superman nesmrtelný není, SPOILER však jak bylo vidět na konci MoS se jeden Kryptoňan umí s druhým fatálně vypořádat.
Ano, ale jinak ho neumí ohrozit vůbec nic pozemského. Prostě nuda.
Létání tak rychle, že vrátí zpátky čas je taková dobová přepíčenost, dokonce to docela ničí logiku všeho konání, na druhou stranu on to má zakázáno dělat, takže tam je alespoň ten psychologický rozměr a myslím, že s ničím takovým už nikdy nesetkáme.
Má to zakázané a právě proto to udělal, a nikde jinde už to neřešil - nebyla scéna kdyby si řekl "Mohl bych vrátit čas a zachránit ho/ji, ale podruhé už ne, ať to stojí co to stojí."
Hulka přeskakujícího poušť jsem neviděl, ale zní to už dost přes. :) Taky nevím, zda takovou přehnanost ještě někdy použijí.
...
Ta setrvačnost tam je vidět, jak dá té smrše ránu a pěstí ji zastuvuje,, tak s ní dál jede a zarývá ho to do té vozovky.
Počítám, že přijde doba, kdy Hulk udrží startující raketoplán, i když se bude muset zapřít, až bude létat asfalt. Asfalt létá už jen když se na něm otáčí tank, kdyby měl Hulk zastavovat takové obludy a dodržovat fyziku, tak se nezaryje do asfaltu, ale do metra, a ne dvacet metrů, ale tři kilometry.

Age of Ultron jsem ještě neviděl, čekám na full HD trailer, protože jsem po operaci a kino bych asi nedal.
Mi přišlo, že on tam toho měl hafo na té druhé straně za portálem, problém byl v tom, že mohl udělat jen jeden velikostí omezený portál, kudy se ty armády musely postupně tlačit, pak mu tam Stark tou atomovkou zničil vesmírné velitelství a hlavně ten portál zavřeli, takže se už nic víc na Zem nemohlo dostat.
To je podobná debilita, jen v jiném směru. Jako kdyby Eisenhower řekl "V Normandii nám bude stačit na vylodění udržet sto metrů pláže, nasadíme tam všechnu sílu." Já takové voloviny prostě nežeru. Jsem ochoten připustit, že přes jeden portál se dají přivolat chobotnice v rozměrech několika kilometrů, které zničí Zemi, ale ne že se přes něj přivolají prakticky klasičtí vojáci, jen jinak vypadající, a bude to stačit.

Blaine

Příspěvek od Blaine » 31. 5. 2015, 15:52

Fritz: Hele, me se taky nelibi, co s ni udelali, ale asi bychom meli obvinovat Arkham Asylum (tu hodne dobrou hru), protoze jestli se nepletu,tak tam byla poprve "kurvifikovana", sice jinak, ale i tak. A pak prislo New 52, kde vypadala uplne strasne. Ale porad je to moje nejoblibenejsi hrdinka-padouch, hlavne kdyz ji naparuji s Poison Ivy, jejich team-up je hrozne zabavny.
Ale film, kde bude HQ? Sem s nim!
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 31. 5. 2015, 19:33

Eerie: zaregistroval jsi v Avengers tu pasáž kde Banner říká "zkusil jsem si vystřelit mozek z hlavy. Já zmáčkl spoušť a on vyplivl kulku." ? A Black Widow mu říká, že původně se vyskytl v prostoru s brutální radiací, takže mu Hulk nejspíš zachránil život?

Jen tak na okraj.

Fritzs, Blaine: Mě se naopak líbí. Místo toho aby vypadala jak trapná kostýmovaná hrdinka teď vypadá jako... průměrná teenagerka. Docela normálka. Někdy se rozhlédněte brzo odpoledne před nejbližší střední.
...a mnohé další.

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 1. 6. 2015, 06:02

Sirien: Já tedy bydlím kousek od jednoho gymnázia a opravdu nemám dojem, že průměrná teenagerka se obléká jako Harley.

Odpovědět

Zpět na „Kultura“