Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
eerieBaatezu

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu » 21. 1. 2019, 21:45

Argonantus píše:
21. 1. 2019, 19:33
No, třeba Eerie tvrdil, že je to úplně nejvíc hustý, wau, super.
Což u každé druhé marvelovky nedělá. Spíš naopak kvílí. V poslední době skoro u každé.
Tak Days of Future Past není ""marvelovka"". Kolikrát jsem tu ten rozdíl vysvětloval a pořád k ničemu.

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 21. 1. 2019, 22:06

Tak Days of Future Past není ""marvelovka"". Kolikrát jsem tu ten rozdíl vysvětloval a pořád k ničemu.
To nikdo netvrdil, čti pořádně. Já jsem citoval tvoji myšlenku, že je to
úplně nejvíc hustý, wau, super.

Poznámka o marvelovkách se vztahovala k Cinematic universe. Oprav mne, ale nějak jsi už dávno o ničem z této série nenapsal
úplně nejvíc hustý, wau, super.

Naoki

Příspěvek od Naoki » 22. 1. 2019, 01:23

Eeriee ale snadno jásá nad kdečím. Oprvadu škoda žes nezkusil ten Logan místo X-menů.
IMHO Spiderman Homecoming taky není k zahození, a žádný jiný MCU film bych ti nedoporučil, ale stále je to MCU takže by bylo potřeba postupovat s největší opatrnosti
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 22. 1. 2019, 18:51

Logan byl dobrý, ale myslím že bez shlédnutí předchozích X-Men filmů vyzní slaběji, divák bude místy zmaten a také mu utečou jemné detaily. Nedoporučuji.
Iron Within
Iron Without

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 22. 1. 2019, 19:04

Já viděl asi patery X meny. Stačí to?

jjelen

Příspěvek od jjelen » 22. 1. 2019, 19:08

Já tedy viděl většinu X-menů ale že bych si z nich moc pamatoval...
Nestačí vědět kdo je Xavier a kdo Wolverine?

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 22. 1. 2019, 20:13

Argonantus píše:
22. 1. 2019, 19:04
Já viděl asi patery X meny. Stačí to?
Záleží, co je tvůj cíl. Ale ty Wolverine-centrické jsou imho zásadní, protože Logan toho moc nevysvětluje.
Iron Within
Iron Without

boubaque
bubák; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 22. 1. 2019, 20:19

Ohledně Logana, mně se to líbilo, ale. Je to docela násilné a brutální, a dere se mi na jazyk slovo "samoúčelně". Ale ono to není samoúčelně násilné, protože to násilí hraje velkou roli v charakterizaci hlavní postavy a tím i v samotném příběhu. Samoúčelná mi spíš přijde míra toho násilí. Kdo běžně sleduje komiksárny, bude mu to připadat asi jen trošku syrovější, mně už to ale místy přicházelo dlouhé nebo jako snaha znechutit (zdravíme pana Aronofského). Zkrátit to o 15-30 minut na akčních scénách, tak by to u mě mělo poměrně vysoké hodnocení (asi někde poblíž prvního Nolanova Batmana, tj. vysoko nad třetím, hluboko pod druhým, ale pořád určitě v první pětce filmů podle komiksů nebo s komiskovými hrdiny).
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 22. 1. 2019, 20:27

No, mně věci, co moc nevysvětlují, obvykle dost vyhovují.
Dokonce bych řekl, že jeden z nejčastějších problémů žánru je, že strašně vysvětluje to, co jako mám vidět.
Wolwerine je od začátku X men filmové série hlavní a obvykle nejdůležitější postava. Vlastně si nepamatuju na nic, kde by nebyl důležitý. Místy byl skoro i dobrý.
Pak byl fajn Magneto většinou, a docela Mystique. Profesor X je nutná postava, ale má to těžké, být Mirek Dušín je otrava. Je strašně rozkňouraný.

Násilné vůbec neva, pokud to dává smysl. Mám rád Hellraisera (což asi každý nedá).
Aronovský nevadí, že je násilný, spíš to, že je takový trošku divný, jiným způsobem, než bych doufal. Asi spadá do toho problému stylizace, kterou ne vždy dávám.

Nolanovy Batmany mám srovnané úplně obráceně. Poslední je nejlepší. Druhý zajímavý, ale ne zcela dotažený, prvního jsem moc nepochopil, proč jako. V každém případě, Batmani jsou úplně jinde, než superhrdinové. Asi o mrakodrap výš.

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 22. 1. 2019, 22:20

Argonantus píše:
21. 1. 2019, 22:06
Poznámka o marvelovkách se vztahovala k Cinematic universe.
No právě. A DoFP není součást Marvel Cinematic Universe. Je to úplně jiné filmové studio.

Takže ještě jednou. Pokud má film při titulcích červené logo "Marvel", tak to neznamená, že je to součást MCU = Marvel Cinematic Universe, ale že jsou tam postavy z komiksů vydavatelství Marvel. Což je značný rozdíl.

DoFP, stejně jako Logan nebo Deadpool 2 nejsou součástí MCU.

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 22. 1. 2019, 22:29

Já vím, že mi to vysvětluješ potřetí, ale já to třikrát pochopil.
A z ničeho nevyplývá, že jsem to nepochopil.

Leda snad, že Rámané dělají všechno třikrát. Pak by nebyl důvod rušit váš mimozemský bonton.

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 22. 1. 2019, 22:33

Jo a mimochodem, Black Panther, od MCU, byl nominován na Oskara za nejlepší film a na dalších 6 Oskarů.

Obrázek

Víc k tomu nemám co dodat. Ten film mě tak nehorázně nudil, že jsem chtěl během promítání několikrát odejít z kina, a něco tak ultimátně geniálního jako The Dark Knight, nebylo ani nominováno. No jo no, Aquaman vydělal přes miliardu dolarů a Bland Panther dostal nominaci na nejlepší film, málem jsem zapomněl, jak neskutečně absurdní tenhle svět je.

Můj učitel pracoval na Oscarových kampaních a říkal, že ty ceny jsou dnes maximálně o behind the scenes politics a silných kampaních a lobingu pro dané filmy, čili proč být vůbec překvapen vzhledem k tomu, jak to dnes ve filmovém světě vypadá.

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 23. 1. 2019, 10:52

Obrázek

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 28. 1. 2019, 20:41

Obrázek

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 28. 1. 2019, 20:58

BIRDS OF PREY Teaser Trailer