Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Argonantus píše: 30. 3. 2018, 15:59 Ano, ale co to je za dementní údaj?
Úspěšný film u tebe je daný tím, že hodně vydělá po uvedení, a pak přestane existovat?
Tahle jepičí producentská logika je dobrá tak pro reklamu - aby byl film konečně v něčem první.
Kdyby náhodou nevyšly ty týdny, bude to první víkend otevření, nebo nějaká podobná zhovadilost.
A musíme ještě abstrahovat od zbytku zeměkoule a kdoví od čeho ještě, aby nám ty počty vyšly.
Zatím je Black panther naprosto normální úspěšný blockbuster. Tečka.
Tak první finanční víkend filmu ukazuje, jakej kolem toho byl hype, následné týdny ukazují, jak moc to lidi baví a chtějí to vidět znovu, doporučí to dalším lidem, apod.
Toť asi pointa toho, jak dlouho a o kolik procent klesá množství vydělaných peněz za uplynulý čas. Jinak se do toho musí započítat jaká byla konkurence, atd. Ale samozřejmě to nikoho zajímat nemusí.
Argonantus píše: 30. 3. 2018, 15:59A proč srovnáváš úspěšnost podle filmu, o kterém se vlastně ještě neví, zda bude úspěšný?
Je to srovnání z hlediska známosti značek. Tomb Raider je asi tak jediná mainsteam věc, co tomu mohla konkurovat, po tom, co byl navíc Panther v kinech už 4 týdny, a stejně byl v ten daný týden peněžně zase první, přestože Tomb Raider měl premiéru, což je doba, kdy film vydělá nejvíc peněz za jeden týden.
Argonantus píše: 30. 3. 2018, 15:59
Ale tahle "fenomenální" bublina je to, kde žije většina běžné populace.

To jsem se ti právě pokoušel vysvětlit, že je přesně obráceně. Normální člověk maximálně koukne na net na IMDB nebo Rotten tomatoes - u nás na csfd - kolik to má procent, možná sjede trajler, pokud na něco vůbec koukne a nevykašle se na to.
Určitě nestráví zkoumáním filmu víc času, než má film samotný.
Tím způsobem, který popisuješ, jedná fanda MCU. A to není většina běžné populace, tvořící osm miliard lidí, nebo kolik.
Ale tahle "fenomenální" hesla jsou přesně to, co ti lidi uvidí na Rotten Tomatoes a podobných stránkách.
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

Esli ty nekecáš. Já vidím přesně toto:
https://www.rottentomatoes.com/m/black_panther_2018/

79%, jasný, normální slušný blockbuster, jdu dál. Tak funguje asi polovina mých známých.
IMDB jsem dával, tam je to ještě méně.
Tohle číslo není žádný důvod ke zkoumání něčeho dalšího.
Že tam má někdo v recenzi orgasmus nad filmem, to se stává pravidelně u kdejakého filmu. Průměr je nelítostný.

Měřit, jaký byl u filmu počáteční hype je poněkud zacyklená logika. Ano, bylo obrovské očekávání.
Výsledek - viz boxofficemojo. Možná to ještě doleze výš. Až to bude na 1,8, tak mne vzbuď.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Argonantus píše: 30. 3. 2018, 17:38 Až to bude na 1,8, tak mne vzbuď.
Není tohle dost zjednodušující? 1,8 sem, 1,8 tam. Tahle čísla za sebou mají dost různých faktorů.
Obrázek
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18569
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Tak furt je nevyhnutelné, že v USA to zjevně vlivný film je, ježto je v první pětce a toho Avatara možná ještě dá i inflačně. A cosi mi říká, že Amíci budou točit věci spíš podle domácího úspěchu.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

MCU bude určitě točit pro-americký filmy, a ti ostatní, co tam kvůli tomu přestanou vydělávat, budou zase dělat pro-čínský, obojí je vyhlídka jak sviň. $lol$
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

Eleshar_Vermillion píše: 31. 3. 2018, 22:20A cosi mi říká, že Amíci budou točit věci spíš podle domácího úspěchu.
Cosi mi říká, že smysl by to dávalo jedině v případě, že je zahraniční zisk čímsi podstatně zdaněný. O čemž mi není nic známo.
Podnikatel bývá z podstaty věci internacionalista, ba až kosmpolita. A pokud ho nezaujme, že zahraničních divíků je o něco víc (potenciálně nejméně dvacetkrát, reálně tak alespoň pětkrát), nečeká ho v podnikání velká sláva.

Pokud by Hollywood měl setrvat na hrdé baště americtví, pak by to byla další disciplína, ve které USA zákonitě ztratí primát, jako se to děje třeba s auty. Dočkáme se jednou nadvlády Bollywoodu nebo něčeho podobného.

A ano, eerie má pravdu, brát ohled na čínského diváka, to nás přesně čeká. IMHO to už dávno začalo.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5470
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Naoki »

Cosi mi říká, že smysl by to dávalo jedině v případě, že je zahraniční zisk čímsi podstatně zdaněný. O čemž mi není nic známo.
Podnikatel bývá z podstaty věci internacionalista, ba až kosmpolita. A pokud ho nezaujme, že zahraničních divíků je o něco víc (potenciálně nejméně dvacetkrát, reálně tak alespoň pětkrát), nečeká ho v podnikání velká sláva.
Nevím jak USA, ale přesně takto to má Japonsko. Filmy/seriály/komiksy které se doma neprosadí podle očekávání tak skončí, i když mají třeba mezinárodní úspěch.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Já jsem si právě všiml toho trendu, že všichni amíci jsou děsně posedlí domácími tržbami a když dojde na to, že film vydělal málo doma a hodně za oceány, tak prostě utrousí "jo tak proto točí další díl" a jdou od toho.
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

Každý soudný alcionář musí jasně vidět, že srovnávat Avatar a Blask Panther je totální volovina. Ignonrovat dvě miliardy "overseas" je podnikatelský úlet.
Když ovšem dělám reklamu a tvrdím, že náš výrobek je nejlepší ve vesmíru - oblíbené spojení reklamkářů z Madison avenue začíná slovem "only", přeloženo třeba "jedině Hyundai vám nabízí X".
Když je trochu snahy najde se něco, v čem je náš výrobek úplně nejlepší ("v našem filmu Batman begins je nejvíc tučňáků s raketami")

Normální jedinec tyhle kecy nebere moc vážně. Reklama neříká celou pravdu, drahý mimozemšťane. Ta podstatná kritéria obvykle vynechá nebo zastře mlhou. Případně lže rovnou a drze.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Argonantus píše: 4. 4. 2018, 17:45"v našem filmu Batman begins je nejvíc tučňáků s raketami")
Returns. Batman Returns. $:)
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

Jo, máš recht.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18569
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Eleshar_Vermillion píše: 31. 3. 2018, 22:20A cosi mi říká, že Amíci budou točit věci spíš podle domácího úspěchu.
Argonantus píše: 3. 4. 2018, 15:50Cosi mi říká, že smysl by to dávalo jedině v případě, že je zahraniční zisk čímsi podstatně zdaněný. O čemž mi není nic známo.
To je zajímavá úvaha, která mě nenapadla a možná to tak je - může tam být nějaké to vyšší DPH, ale hlavně bych tipoval na více distribučních prostředníků.
Argonantus píše: 3. 4. 2018, 15:50Podnikatel bývá z podstaty věci internacionalista, ba až kosmpolita.
To je asi teoreticky pravda, v praxi ale úplně nevím... SŠA balšíje, co je za moři, může být dost abstraktní. A koneckonců jak říkáš, zahraničních diváků máš "potenciálně nejméně dvacetkrát, reálně tak alespoň pětkrát" tolik, ale tržby jsou vesměs ve světě "jen" dvakrát vyšší (a čím víc jdeš dolů v žebříčku, tím vychýlenější to je pro domácí zisk). Na jednu stranu je to trojnásobný zisk, na druhou stranu třetina z toho zisku jde z jedné země a dvě třetiny z dalších třeba 60 zemí, což už asi není úplně spolehlivá cílovka.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

Ten avaarar ukázal ze jsou tu opravdu gigantického rezervy. Kdybys udělal overseas only. Cameron je v tomhle vizionář na kterého zatím nikdo nemá. A udělal to už třikrát.
MCU je proti tomu úspěšna parta řemeslníků co úspěšného recykluje.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

A když koukám na anotaci Black pantera tak se mi zdá že je to zrovna pokus o internacionální příběh bez superhrdinu někde v Africe.
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od jjelen »

Ne tak docela. Hlavně to je (možná spíš kchampáááň z toho udělala) film pro černochy/Afroameričany, což přitáhne spoustu diváků v USA, v Evropě a Asii už méně
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 7 hostů