Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

A co na to říkáš?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Vesmeš mi to vlastně úplně připomnělo Wonder Woman, film kvalitou takovej, že nemám chuť to vidět podruhý, ale celej svět se z toho posral, jak kdyby to byl druhej příchod Krista.
Obrázek
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Quentin »

eerieBaatezu píše: 29. 3. 2018, 22:07 Vesmeš mi to vlastně úplně připomnělo Wonder Woman, film kvalitou takovej, že nemám chuť to vidět podruhý, ale celej svět se z toho posral, jak kdyby to byl druhej příchod Krista.
Myslím, že jsem neviděl ani jednu recenzi, kde by z toho někdo byl na 100% odvařenej. Prostě to jen hodně vydělalo.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Asi se mi na YT nabízejí samý fanboi recenze. $lol$
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

Pravděpodobně. Kdybyste mi neřekli, že film existuje, nevím o tom.
Za pár měsíců bude zase klid.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od jjelen »

Quentin píše: 29. 3. 2018, 22:36Prostě to jen hodně vydělalo.
I díky eerieům :D (ano milé děti, můžeme se těšit na dalších pět nebo deset fází :P )
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Argonantus píše: 30. 3. 2018, 08:50 Pravděpodobně. Kdybyste mi neřekli, že film existuje, nevím o tom.
Za pár měsíců bude zase klid.
Ne, nebude. Za měsíc přesně má premiéru Avengers: Infinity War, což je finále deseti level MCU, kde mají být úplně všechni superhrdinové z těch všech jejich filmů najednou, plus jeden velkej záporák, co chce zničit Zemi, potažmo vesmír. Už to trhá všechny rekordy v předprodejích, a určitě to trhe rekordy v návštěvnosti, nevím, zda to dá The Foce Awakens, to chtěl prostě viděl každej a furt, protože Star Wars se vrátily, ale bude to prostě mega obrovský, zvlášť, když se MCU dostalo do pozice, že už i sólo filmy dělají takový výsledky, jako dřív jejich teamový filmy a tohle bude největší teamovej film vůbec a hlavně je to nejdražší film vůbec, s rozpočtem 500 milionů dolarů. Bych řek nejvíc vyhajpovaná věc od The Phantom Menace, což byl asi největší hype v historii.

Mimochodem Black Panther je podle internetových statistikářů nejdiskutovanější film v historii, podle počtu tweetů a podobných položek. A co se týče finančních výsledků, tak se na prvním místě návštěvnosti udržel pět týdnů, což je první film od Avataru, kterýmu se to povedlo, Avatar byl 7 týdnů (další zajímavá věc, oba filmy nebyly nic úžasnýho a přesto tyhle výslekdy), ale co jsem koukal, tak to prej bylo díky nízký konkurenci ostatních filmů. Ale i filmy jako Tomb Raider to převálcovalo a to není zas tak neznámá věc. Prostě MCU si nějakým způsobem vybudovalo pověst fenomenality (když se objevily první recenze Thor Ragnarok s tím, že je to doslova "fenomenální" a "modern masterpiece" a nakonec jsem se v kině nudil tak, že jsem chtěl 2x odejít, prostě člověku naskočí taková kognitivní disonance, že neví, jestli je debil on, nebo všichni ostatní.), kritici MCU úplně zbožňují, většina lidí taky a ostatní studia pomalu neví, kdy vydávat svý filmy, protože MCU začíná mít 3 filmy ročně v hlavních sezónách a ty ostatní filmy pak nevydělaj na to, aby dostaly pokračování, apod.
Teda nejvíc MCU valí v Americe, tam udělají třeba polovinu svých celosvětových tržeb, takže zbytek světa pak zachraňuje ty Tomb Raidery a podobně. S tím, že třeba dost pomůže Čína, jenže to se pak zase studia snaží podbízet Číně, viz novej Pacific Rim, a jako to mi taky přijde jako krizovej tah, podbízet se zrovna jim, ale tak prachy no. A navíc teď Čínani začínají skupovat americká filmová studia, takže bůhví jaké filmy budeme dostávat.

Jinak Panther předjel Rogue One, a dost možná předjede The Last Jedi, takže je to de facto nejpopulárnější a výsledkama už dávno nejvýdělečnější filmová značka vůbec.
A s tím, že MCU už mají naplánovaných dalších 20 filmů, nebude za pár měsíců vůbec žádnej klid, právě naopak dalších deset let, pokud to lidi nepřestane hodně bavit, to bude furt dokola tohle co teď.

A hlavně všechny tyhle výsledky, nejvýdělečnější, nejdiskutovanější, nejlíp hodnocená značka, dělají dost dusno po těch internetech. Zkuste si někam jít, a říct, že se vám Black Panther nebo Avengers (to byla fakt sračka), zdály nic moc nebo over-rated, už mi to začíná připadat jak nástup nácků v Německu. Těžká buzerace a napadání jakýchkoliv odlišných názorů, zesměšňování, trollení. To jdete třeba kouknout na video o DCEU a comment section plná urážek DC a opěvování MCU a nejlepší, když se tohle už objevuje ve videích, kde o DCEU nebo MCU vůbec nejde. Maníci třeba mají channel, kde kecají o DCEU a pak dělají i videa o jiných filmech, které s tím vůbec nesouvisí a comment section plná urážek na DCEU a jako tywe fakt už nevím. Teď kam přijdete, kde se debatují box office výsledky, je to samé #WakandaForever, protože to je hláška z Black Panthera, že jo a on je největší winner. Už asi začínám chápat, jaký to muselo bejt žít za komoušů, když vám v televizi a v rádiu furt nalejvali do hlavy věci, po kterejch vám bylo úplný hovno a navíc vás extrémně iritovaly. :roll: $lol$
Já už jsem přestal chodit na zahraniční fóra o superhrdinech, protože to se nedá. Už i DCEU sekce jsou plný debžotů, co tam ani nenechaj člověka normálně diskutovat. Začala to bejt akorát ztráta času a cesta k žaludečním vředům.
jjelen píše: 30. 3. 2018, 09:28
Quentin píše: 29. 3. 2018, 22:36Prostě to jen hodně vydělalo.
I díky eerieům :D (ano milé děti, můžeme se těšit na dalších pět nebo deset fází :P )
Jo, jako platící zákazník jsem součástí problému. Ale já fakt myslel, že to bude něco úžasnýho a má cenu vidět to v kině. $D Jak jinak to mám poznat, než že na to zajdu?
Obrázek
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Quentin »

eerieBaatezu píše: 30. 3. 2018, 10:53Jo, jako platící zákazník jsem součástí problému. Ale já fakt myslel, že to bude něco úžasnýho a má cenu vidět to v kině. $D Jak jinak to mám poznat, než že na to zajdu?
Příště tu zkus tapetovat s něčím jako Nice Guys.
Ti na sebe snad ani nevydělali; zasloužili by si ten hype víc.

Ne, že bych měl něco proti Marvelovkám.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Nice Guys byly vtipnej film, ale nic, co by mě nějak dostalo. Víc mě mrzí výsledek takovýho novýho Blade Runnera, třeba.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Quentin píše: 30. 3. 2018, 11:04Ne, že bych měl něco proti Marvelovkám.
Kdyby měly MCU filmy polovinový tržby a hodnocení, tak bych proti nim taky nic neměl, ale tohle je prostě vyšinutý. Furt se ještě ani zdaleka nedostali k něčemu, jako je takovej TDK nebo Logan. Ale už jsou fenomenální a modern masterpiecový. :roll:
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

A co se týče finančních výsledků, tak se na prvním místě návštěvnosti udržel pět týdnů, což je první film od Avataru, kterýmu se to povedlo, Avatar byl 7 týdnů (další zajímavá věc, oba filmy nebyly nic úžasnýho a přesto tyhle výslekdy), ale co jsem koukal, tak to prej bylo díky nízký konkurenci ostatních filmů.


Já ti nevím. http://www.boxofficemojo.com/alltime/world/
Uklidnil bych se, na Avatara to fakt nemá, je to v polovině.
A když přidáš inflaci, rozdíl se ještě větší. Pak zřejmě vyhraje Titanic, který zmizí někde ve vesmíru.
Ale i filmy jako Tomb Raider to převálcovalo a to není zas tak neznámá věc.
Tomb Raider s Angelinou si v této kategorii superúspěšných filmů ani neškrtnul. Pokud nový bude někde vidět, je to vlastně novinka.
Thor Ragnarok s tím, že je to doslova "fenomenální" a "modern masterpiece"
Žiješ v nějaké jiné bublině. Když koukneš na IMDB hodnocení http://www.imdb.com/title/tt1825683/
tak se zase uklidníš. Že nad tím vříská nějaká komunita geeků, to už tu bylo a stále je se Star Wars a s Pánem prstenů a s Harry Potterem (všechno to je i ekonomicky zatím plně srovnatelné s MCU, ten má jen víc dílů).
Pán prstenů jediný z toho zlomil i akademiky.
a nakonec jsem se v kině nudil tak, že jsem chtěl 2x odejít
dnes je třeba uvažovat i o tom, že MCU a podobné věci jsou vlastně jediné, na co někdo ještě chodí do kina. Fenomén jsou dnes i ty seriály a jiné filmy, které v kině nikdy nešly.
Teda nejvíc MCU valí v Americe,
to je další věc, proto ti postuji světový přehled, který se od toho amerického drasticky liší.
Výsledek světa je při tom jasně důležitější, což se neznámo proč tají. Ono je na světě o něco víc diváků neameričanů.
Jinak Panther předjel Rogue One a dost možná předjede The Last Jedi, takže je to de facto nejpopulárnější a výsledkama už dávno nejvýdělečnější filmová značka vůbec.
Bouře u filmů, co zazářily v žebříčku jen nakrátko a nedolezly ani do top 10. 1,2 miliardy je dnes optimální komerční výsledek blockbusteru, ale nijak epochální, to jsou dnes už ty dvě miliarrdy. Už příští rok to někdo zase předjede. Pamatuji, kdy měl tenhle senznam asi 250 míst a i ta miliarda byla nemyslitelně mnoho - Titanic only, pak sto kilometrů nic jiného.
A s tím, že MCU už mají naplánovaných dalších 20 filmů, nebude za pár měsíců vůbec žádnej klid, právě naopak dalších deset let, pokud to lidi nepřestane hodně bavit, to bude furt dokola tohle co teď.
Jednak mezitím ještě klesne počet lidí, co chodí častěji do kina, jednak se objeví další podo né fenomény. Koukni, jak je na tom třeba dědeček těchto "fenoménů" Bond.
A hlavně všechny tyhle výsledky, nejvýdělečnější, nejdiskutovanější, nejlíp hodnocená značka,
Viz výše. Kecy v kleci. Píárové třeštění.
To jdete třeba kouknout na video o DCEU
to je třeba místo, kam bych nikdy nešel, bo na to nemám čas.
Ale já fakt myslel, že to bude něco úžasnýho a má cenu vidět to v kině. $D Jak jinak to mám poznat, než že na to zajdu?
Myslím, že někde u dvacátého filmu bys možná mohl tušit, co od toho čekat. Když jsou ty filmy navíc úplně stejné.
Já v kině viděl snad jeden. Všechny zbylé - asi pět? - v televizi, na CD a tak. Velká část taky nedokoukána pro nudu. Víceméně stržen hype, kterté dělá hlavně Eerie a Sirien. Nikdy ne víc než tři hvězdy. Zpětně bych spíš ubíral.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

eerieBaatezu píše: 30. 3. 2018, 10:53Jo, jako platící zákazník jsem součástí problému. Ale já fakt myslel, že to bude něco úžasnýho a má cenu vidět to v kině. $D Jak jinak to mám poznat, než že na to zajdu?
Full-time trailer npkc?
Že je to mrdka poznáš i z něj a když se ti to bude líbit, můžeš mazat do kina.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od jjelen »

Tak na filmy nemusíš koukat jen v kině, že... U marvelu to nni krádež ale hrdiný boj proti zlý korporaci a monopolizaci filmovýho průmyslu, ne? (já viděl v kině snad jediný... kdo mohl předpokládat, že film s chodícím stromečkem a mluvícím mývalem bude vlastně stejnej jako ty ostatní? :s_ouch: )
A když přidáš inflaci,
+++1 jo, tohle mě na těhle výkřicích o nejvýdělečnějších filmech štve (což nemění nic na tom, že Marve slušně vydělává... no a hlavně pravidelně, několikrát do roka, na rozdíl od toho Camerona nebo Bonda... samozřejmě je otázkou, jak dlouho to vydrží)
A Tomb Raidera mysel eerie asi novýho s Alicií
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Argonantus píše: 30. 3. 2018, 13:06
A co se týče finančních výsledků, tak se na prvním místě návštěvnosti udržel pět týdnů, což je první film od Avataru, kterýmu se to povedlo, Avatar byl 7 týdnů (další zajímavá věc, oba filmy nebyly nic úžasnýho a přesto tyhle výslekdy), ale co jsem koukal, tak to prej bylo díky nízký konkurenci ostatních filmů.


Já ti nevím. http://www.boxofficemojo.com/alltime/world/
Uklidnil bych se, na Avatara to fakt nemá, je to v polovině.
A když přidáš inflaci, rozdíl se ještě větší. Pak zřejmě vyhraje Titanic, který zmizí někde ve vesmíru.
Mluvím o počtech týdnů na prvním místě, čili odpověď "o voze o koze".
Argonantus píše: 30. 3. 2018, 13:06
Ale i filmy jako Tomb Raider to převálcovalo a to není zas tak neznámá věc.
Tomb Raider s Angelinou si v této kategorii superúspěšných filmů ani neškrtnul. Pokud nový bude někde vidět, je to vlastně novinka.
Já mluvím o konkrétním novém Tomb Raiderovi, což měl premiéru minulý týden.
Argonantus píše: 30. 3. 2018, 13:06
Thor Ragnarok s tím, že je to doslova "fenomenální" a "modern masterpiece"
Žiješ v nějaké jiné bublině. Když koukneš na IMDB hodnocení http://www.imdb.com/title/tt1825683/
tak se zase uklidníš. Že nad tím vříská nějaká komunita geeků, to už tu bylo a stále je se Star Wars a s Pánem prstenů a s Harry Potterem (všechno to je i ekonomicky zatím plně srovnatelné s MCU, ten má jen víc dílů).
Pán prstenů jediný z toho zlomil i akademiky.

Ale tahle "fenomenální" bublina je to, kde žije většina běžné populace. Oni jdou na net, tam na první stránce googlení vidí tahle hesla. A to pak tvaruje povědomí o tom filmu, atd.

Jako jo, MCU obecně vydělává tolik peněz oproti dalším úspěšným značkám, protože mají hafo filmů.
Argonantus píše: 30. 3. 2018, 13:06 Viz výše. Kecy v kleci. Píárové třeštění.
Asi jo no. Jeden týpek to dost dobře označil za "advertisement carpet bombing".
To jdete třeba kouknout na video o DCEU
to je třeba místo, kam bych nikdy nešel, bo na to nemám čas.
Argonantus píše: 30. 3. 2018, 13:06Myslím, že někde u dvacátého filmu bys možná mohl tušit, co od toho čekat. Když jsou ty filmy navíc úplně stejné.
Já v kině viděl snad jeden. Všechny zbylé - asi pět? - v televizi, na CD a tak. Velká část taky nedokoukána pro nudu. Víceméně stržen hype, kterté dělá hlavně Eerie a Sirien. Nikdy ne víc než tři hvězdy. Zpětně bych spíš ubíral.
Hele třeba Guardians 2 byly nudy, Ragnarok taky, Panther taky, ale najednou takovej Spiderman Homecoming mi přišel úplně o milion lepší, než tyhle filmy, čili člověk nikdy neví. Jo a zrovna Homecoming byl jedinej film, kterej jsem vynechal v kině. $lol$ Šance jak na úplnou sviňu.
Sadako píše: 30. 3. 2018, 14:16Full-time trailer npkc?
Že je to mrdka poznáš i z něj a když se ti to bude líbit, můžeš mazat do kina.
Problém je v tom, že já film poprvé prostě nechci vidět z nějakýho kinoripu doma na počítači. To prostě není to, co od filmovýho zážitku chci. A když se mi to bude líbit, a půjdu na to do kina, tak už jsem to stejně předtím viděl doma z kinoripu na počítači, takže...
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

Mluvím o počtech týdnů na prvním místě, čili odpověď "o voze o koze".
Ano, ale co to je za dementní údaj?
Úspěšný film u tebe je daný tím, že hodně vydělá po uvedení, a pak přestane existovat?
Tahle jepičí producentská logika je dobrá tak pro reklamu - aby byl film konečně v něčem první.
Kdyby náhodou nevyšly ty týdny, bude to první víkend otevření, nebo nějaká podobná zhovadilost.
A musíme ještě abstrahovat od zbytku zeměkoule a kdoví od čeho ještě, aby nám ty počty vyšly.
Zatím je Black panther naprosto normální úspěšný blockbuster. Tečka.
Já mluvím o konkrétním novém Tomb Raiderovi, což měl premiéru minulý týden.
A proč srovnáváš úspěšnost podle filmu, o kterém se vlastně ještě neví, zda bude úspěšný?
Ale tahle "fenomenální" bublina je to, kde žije většina běžné populace.

To jsem se ti právě pokoušel vysvětlit, že je přesně obráceně. Normální člověk maximálně koukne na net na IMDB nebo Rotten tomatoes - u nás na csfd - kolik to má procent, možná sjede trajler, pokud na něco vůbec koukne a nevykašle se na to.
Určitě nestráví zkoumáním filmu víc času, než má film samotný.
Tím způsobem, který popisuješ, jedná fanda MCU. A to není většina běžné populace, tvořící osm miliard lidí, nebo kolik.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů