Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Sosacek »

Jojo.

Nebo eerie nechape sarkasmus.

Jedno z toho.
But nobody came.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Sarkasmus Maxipsa Fíka? Tak ten fakt nechápu, no...
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Ten úspěch MCU je docela jasnej. Jsou to akční popcorn filmy s vtipnejma hláškama, co jsou tak vanilla, že nikoho z většinové populace nemají šanci urazit. K tomu si přidej kobercový RP marketingový bombardování za podpory kritiků, že je to nejlepší věc pod sluncem a klasickej efekt telenovely, že čím víc na to koukáš, tím víc tě zajímá, co bude dál a nechceš propásnout žádnej díl. Akorát je to ve filmové podobě, čili do dělá takový prachy.
Obrázek
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Sosacek »

Ohledne fenomenu Marvelu.

Otevri program kina, a rekni mi, na co bys ted zrovna radsi sel. Ja jsem si vybral jeden film kdybych mel naladu na horor a jeden kdybych mel naladu na romantarnu - oboji nemam casto.

Marvel neni nejlepsi ever, ale neni spatnej. Narozdil od zbytku. Vetsinou teda.
But nobody came.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tak já třeba nevím, jak moc dobrej musí bejt tým, co je schopnej udělat takovou filmovou mašinu, kdy to lidi žerou 10 let a chtěj čím dál víc a mají pocit, že ty filmy jsou čím dál víc super, že na to čím dál víc chodí. Nějakou sadu skillů to chce, to je jasný, ale ty skilly jsou víc korektivní, než umělecký.
Tak to aspoň cejtím já, dycky mám pocit, že ten film měl větší potenciál, než co producenti dovolili dát na plátno.
Obrázek
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sosacek píše: 17. 6. 2018, 20:02 Ohledne fenomenu Marvelu.

Otevri program kina, a rekni mi, na co bys ted zrovna radsi sel. Ja jsem si vybral jeden film kdybych mel naladu na horor a jeden kdybych mel naladu na romantarnu - oboji nemam casto.
Tenhle problém taky řeším. Když chci propálit služební benefity na kino, tak Marvel těch alternativ zase tak moc nemá... :>:o/
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Sosacek »

Jo. To ze jsou safe, je hlavni problem Marvelu. A predvidatelne.

Ale zas, Last Jedi byl nepredvidatelny a svuj, a kolik nerdu z toho nenavisti vyteklo?
But nobody came.
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

Já mám s kinem stejný problém. Fuka to popsal už dávno a pravil, že až budou v kině samé oživlé hračky, nebude se mu chtít do kina. Tuším, u příležitosti nevímkterých transformers.

Já chodím do kina stále méně. Možná je to důchodcovská skleróza. Ale filmy, které by mne i zajímaly, se mihnou v kině tak rychle, že nestíhám. Takže je pak obvykle lovím se zpožděním na netu, v televizi, na DVD a tak podobně.

Marvel je strašná předvídatelná nuda, ale Sos má pravdu, že krom toho tam je obvykle nějaká pohádka od Disneye, nějaká celkem easy romantika, nebo "rodinný film". Moc z toho není úniku.

Naposledy jsem byl v kině na tom Stalinovi, bylo to dobro, ale věřím, že pro někoho to bude problém zachytit. Než se ohlédne, bude to pryč.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Sosacek »

Sakra, to jsme minul, a to jsem na to chtel jit.
But nobody came.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jenže TLJ byl nepředvídatelnej a svůj blbým způsobem. $lol$

Jinak jasný, z hlediska financí to MCU jede safe a lidem to moc neva. Čili pro ně win win. A kritici dokonce píšou extrémně oslavné recenze i tak, takže jako co to měnit, žejo...

K tomu TLJ, teď se objevilo video, kde Johnson normálně na kameru říká, že jeho filmařským plánem je nasrat lidi, cíleně tam vnášet extrémy. Čili on to udělal samoúčelně a naschvál. Tohle je těžkej fail Kathleen Kenedy, která takovýho člověka nechá takovej film dělat.
Naposledy upravil(a) eerieBaatezu dne 17. 6. 2018, 20:36, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

Co je TLJ?
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Argonantus píše: 17. 6. 2018, 20:33Co je TLJ?
The Last Jedi
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

Aha. Tak to jsem neviděl.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Mimochodem. Když se bavíme o tom risku. Protože Warner Bros už taky nechtěj riskovat, tak to vypadá, že DC rozdělí na dva tábory.

Jeden budou velkorozpočtový safe filmy a druhej nízkorozpočtový risky věci. Což mě teda osobně těžce zklame, jestli to takhle bude.
Obrázek
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Selhan »

Jestli to nebude tím, že kino je zkrátka umírající formát. Objevily se nové platformy, pro tvůrce i diváky pohodlnější (v současné době mi přijde, že pochodeň nesou hlavně seriály), a kino i pro mě čím dál víc zůstává jen jako místo, kam jdu hlavně vyjít si s kamarády - a k tomu se tyhle bezduché akčňáky docela hodí.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti