Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Ať se to tu neplete v ostatních diskuzích.

Jerson: IMO je potřeba změnit perspektivu. Víš, že se díváš na film podle komiksu, který se snaží být věrný předloze, tzn. že je v jednom týmu holka, lidská agentka, trénovaný maník s lukem a do toho polo-bůh a nezničitelná zelená potvora. V těch týmových akcích si to tvůrci IMO podali tak, že tam ty ne-super-power postavy nevypadají jako trapáci, co tam nemají co dělat. To je právě úkol lidí, co to realizují, pracují s premisou předlohy a snaží se to udělat tak, aby to nepůsobilo úplně pitomě. Proto má Hawkeye alespoň ty multifunkční šípy a tak.
Mnohem větší úkol před sebou mají WB/DC, kteří se vydali "cestou realismu" a chtějí mít vedle sebe Batmana se Supermanem a Wonder Woman a Jokera a Killer Croca, atd.

Jj, to hajlování oběma rukama mě napoprvé taky pobavilo.

To samé energetické zbraně a změna perspektivy. Prostě koukáš na komiksák. Spíš by bylo hodně divné, kdyby tam nic takového nebylo, jakože energo-zbraně jsou prostě cool, když se povede design, protože je to barevné, dělá to zajímavé zvuky a působí to hustě. To že proti nim měli šanci mi přišlo tím, že ono dost těch spojeneckých vojáků za prvé zařvalo, někteří se těch zbraní zmocnili po tom, co sejmuli někoho, kdy ji nesl, a taky mi přišlo, že ono zase tak moc těch hydra vojáků tam nebylo, koukal jsem na to před dvěma dny, tak to mám snad ještě v živé paměti a nepletu se.


QuickSilverové a Flash
Jsem naschvál koukal na toho QS z DoFP a tam je fakticky úplně OP, oproti QS z AoU nebo Flashovi z tv. Se pohybuje tak rychle, že je de facto neviditelný. V AoU byl o dost pomalejší, ale i tak hafo rychlej, jak třeba zachraňoval lidi okolo toho vlaku. A fakticky je tam vidět, že v AoU ho to vyčerpává a v DoFP je úplně v poho. Každý autor si to nastavuje jak chce. AoUQS a Flash za sebou mají alespoň patrnou šmouhu, DoFPQS se jen mihne, jak si to tam spletl i Beast s teleportační schopností.

Ten Flash v tv mě dost překvapil, protože mi nepřijde konzistentní. Není tak rychlý jako QS z DoFP, ale takové ty věci, jako že do něj někdo může mlátit, nebo že se do něj někdo strefí pistolí nebo Arrow šípem se mi hodně nezdají. I při své relativně pomalejší rychlosti by stihl všechno mnohem rychleji, než by člověk vůbec zareagoval. Nemluvě tedy o komiksu, jsem s ním četl Injustice a tam je hodně rychlej, jedinej, kdo s ním hraje šachy je Superman. On tam mi přijde má i super-rychlé myšlení. I proto s ním může hrát jen Superman, protože myslí extrémně rychle a je schopen se pohybovat tak rychle, aby to odehráli "v rozumném čase". :)

V tom AoU ho tak nějak dali na level toho, aby byl ohrozitelný a ne uber-mocný. Jsem zvědav, co s QS udělají v X-men: Apocalypse, protože on to všechno ownuje. Možná Xaviera ne... A Magneta, když má v krvi železo.

Btw, teď koukám, X-Men: Apocalypse má premiéru za skoro přesně rok. Taková doba. :) Joj a v ČR o 8 dní dřív, než v USA. $-o
Naposledy upravil(a) eerieBaatezu dne 5. 9. 2016, 20:12, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od Blaine »

Flash je podivna postava. Teoreticky je to nejmocnejsi hrdina (hrdinove) v DC komiksech. Protoze se proste muze dostat vsude driv nez kdokoliv jiny, napojeni na Speed Force neni (skoro) nikde blokovano a tim padem muze prebehnout z jedne planety na druhou. Dal dokaze rozvibrovat sve telo tak, ze jeho atomy se vejdou mezi atomy jine pevne struktury, takze umi prochazet zdmi a jen tam neco ho nemuze trefit. Kdyz autor nechce aby ho neco trefilo. Dale muze cestovat v case, takze dokaze napravit nejake velke problemy jenom tim, ze se hodne rychle rozbehne na svem behacim pasu a probehne do jine doby.
Jenomze s takhle hodne variabilni superschopnosti, ktera se v prubehu veku ruzne nafukovala (a dal podle toho, jaky flash to je, tak ma take ruzne stupne Wally West ma trochu jiny sub-set nez Barry Allen) a proto je to vzdy jenom o rozhodnuti scenaristy, co zrovna Flashovi vsechno dovoli. Takze se nenech prekvapit, kdyz ho obcas neco trefi a jindy je uplne neporazitelny powerhouse.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Blaine: Tyjo, to je mazec. Tak to se hafo těším, co s ním udělají na filmovém plátně.

Mi šlo o konzistenci uvnitř seriálu. Jednou běhá po městě jak vítr a pak ho někdo trefí v okruhu 10-15 metrů, když by v takové vzdálenosti měl být kdekoliv téměř instantně a neměl mít tedy absolutně žádný problém se vyhnout. Ještě víc mi to přijde se střílením z luku, kde z jeho perspektivy už jen to natažení musí trvat zívačkovitě dlouho, nemluvě o mlácení pěstí, kde se týpek musí napřáhnout, mezi tím už by mu Flash nakopával zadek. :D Nejde o uvěřitelnost, ale o to, aby to vyznění jeho sil působilo koherentně. Jednou tam dělá během stěnu vzduchu po celém pobřeží proti obří vlně a pak nezmákne utéct těm elektro-vosám, by zvládl v úplně v poho... Ale tak čert to vem. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od Blaine »

Ono je to ruzne jedno cislo komiksu od druheho. Jednou jsem cetl na netu (nikdy jsem se nevenoval Flashovi vic jak to co delal v Krizich) ze v jednom sesite byl schopny porazit Bizzara a v druhem mel problem s nejaky Gotham level padouchem... Coz nedava smysl, ale vubec. Je to o tom, ze schopnosti Flashe jsou skutecne strasne nekonsistentni. Jednou tady mame hrdiny, kteri jako jedini dokazou bojovat se Superboyem Prime, dokonce ho na dost dlouho zavrit a zastavit a zpusobit chudackovi Prime PTSD ze Speed Force a pak tady mame typka, ktery ma problem s Kapitanem Coldem? Coz je borec co ma zbran co strili chlad...
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Blaine píše:pak tady mame typka, ktery ma problem s Kapitanem Coldem? Coz je borec co ma zbran co strili chlad...
Přesně. :D

Jak je to tedy s těmi Agents of Shield? První díl je povinnost, jo? A potom? Aby to dávalo smysl? A ty Inhumans se tam řeší hodně? Jsou i přímo oni a tak?


Jerson: Jedna věc, co mě napadá, co mi jde proti Jerson skóre, je prostě to, že na Tonyho by i v tom brnění působilo při srážce takové přetížení, že by byl na kaši. Tzn. je v pohodě, když na něj spadne barák, protože to brnění to ustojí, není ale v pohodě, když ohromnou rychlostí do něčeho narazí, což se mu tam ale taky stávalo, hned v prvním filmu ho sestřelí myslím ten tank z oblohy a on to zaboří někam do země.

Takhle chtěl přece i Loki zabít Thora v Avengers, že s ním tam jebne z obří výšky o zem v tom vězení. A Thor se z toho vězení musel dostat, pže jinak by byl k.o.

Na co bych Jerson skóre neuplatňoval, jsou laserové pušky v komiksu, něco jiného je, že chápeme, že maníkovi se něco stane, když se s něčím srazí a něco jiného jsou žánrové věci v žánrovém filmu. To je jako chtít od Smetanovy Mé Vlasti, aby to byl stejný druh zkušenosti jako death metal a pak říct, že Smetana je blbost, protože má skóre, kterým to poměřuji, nula. Nebo jak chápeš tu konzistenci svého hodnocení? Jakože Thor létá točením kladiva = JS 0?
Obrázek
Wild West

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od Wild West »

eerieBaatezu píše: IMO je potřeba změnit perspektivu. Víš, že se díváš na film podle komiksu, který se snaží být věrný předloze, tzn. že je v jednom týmu holka, lidská agentka, trénovaný maník s lukem a do toho polo-bůh a nezničitelná zelená potvora.
Tohle je klíčový problém. IMHO není komiks omluva jakékoli kraviny. Tým složený z Červené Karkulky, Michaela Jacksona, Klobásy na nožičkách a Hamleta nedávám.
Má to jisté hranice konzistentnosti terénu a settingu, a právě na tohle naráží zejména Thor, a do značné míry i Kapitán Amerika (původně válečná náborová figurka z druhé světové).

S Jerson skóre je to podobné; každý ho má nastavené jinak, ale rozhodně ho nelze napínat do nekonečna. V jistém bodě každý divák řekne "tak dost, tohle nežeru".
V těch týmových akcích si to tvůrci IMO podali tak, že tam ty ne-super-power postavy nevypadají jako trapáci, co tam nemají co dělat.

Věc názoru. IMHO vypadají.
Po super vystajlovaných a konzistentních akcích jako Matrix se tady zaplétá Marvel do neřešitelných zadání, kdy potřebuje honit příliš mnoho zajíců najednou; cybersouboj na internetu (ten vlastně vůbec nevidíme, jen se dozvídáme, že někde vzadu probíhá), zachraňování padajících maníků na způsob Supermana, biosouboj v laboratoři, theosouboj jakýchsi věšteb (Thor v potoce, tam jsem se ztratil úplně), a k tomu mlátička, kde se perou naprosto odlišné charaktery s naprosto odlišnými možnostmi (jak mne Blaine vzdělal, ta bába snižuje pravděpodobnost, zelená tlustá koule je mlátí pěstmi, další týpek střílí šípy, pak tam občas metají laserové paprsky nebo co (trojice Stark, kapitán a Thor), nebo akustické vlny (Thor a kapitán kooperačně).
Strašný bordel, kde při kratším zamyšlení odhalíme, že plno z těch zbraní jsou ultimátní a stačily by vyhubit nepřítele jak mravence; ostatní bojují jen aby nevyšli z kondice.
Mnohem větší úkol před sebou mají WB/DC, kteří se vydali "cestou realismu" a chtějí mít vedle sebe Batmana se Supermanem a Wonder Woman a Jokera a Killer Croca, atd.
Ano, když sousedi udělali kravinu, tož, to my ji uděláme ještě větší. Přidáme Pikachu, protože ho mají lidi rádi.
A děsí mne, že to určitě bude mít úspěch. A možná to zabije Batmana v jeho velebné netopýří ponurosti.
Prostě koukáš na komiksák.
Má vůbec smysl koukat na komiksák? Není náhodou film, co nahrazuje komiksák, způsob, jak komiksy tiše zlikvidovat, protože méně vydělávají?
energo-zbraně jsou prostě cool, když se povede design, protože je to barevné, dělá to zajímavé zvuky a působí to hustě.

Jasně, furt stejný nápad někdy od třicátých let, paprsky smrti.
Dejme tomu; dnes už je to málem reálná zbraň (nejvíc cool design to IMHO mělo ve filmu Likvidátor).

Potíž je, že Jersonovo univerzum to může úplně zničit, když se toho nadužívá.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od York »

Wild West píše:S Jerson skóre je to podobné; každý ho má nastavené jinak, ale rozhodně ho nelze napínat do nekonečna. V jistém bodě každý divák řekne "tak dost, tohle nežeru".
Ovšem čím více Marvelu ten divák zkonzumuje, tím dál se mu tenhle bod posune.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Wild West píše:Tým složený z Červené Karkulky, Michaela Jacksona, Klobásy na nožičkách a Hamleta nedávám.
$lol$ To chci vidět do roka na plátně, jinak nehraju. $lol$

Jak se tím tak pročítám, tak mi přijde, že jsem prostě přistoupil na pravidla hry a tím pádem pak v těch filmech hledám problémy na úplně jiných místech a v jiných rovinách, než Ty, nebo tam nakonec ani problém nevidím.

Možná Sirien nebo Blaine budou povolanější pro nějaké argumenty, proč by jsi měl věci, které Ti vadí, nějak přehodnotit, já už se vezu a tak nějak to vidím jinak a nevím, co poradit. Prostě Marveloviny chápu úplně jinak, než Nolanoviny a ty zase jinak, než Burtonoviny. Třeba Batman Returns běžně vypínám po 15 minutách, jak tam začnou jezdit ty klauni na motorkách a objeví se tam ty obří bomby a podobné burtonovské "vizionářské" kraviny. Když to přijmu, tak se ne ten film mohu dodívat do konce.
Wild West píše:Strašný bordel, kde při kratším zamyšlení odhalíme, že plno z těch zbraní jsou ultimátní a stačily by vyhubit nepřítele jak mravence; ostatní bojují jen aby nevyšli z kondice.
Tak ono tam je většinou vidět, že každý má dost práce s tím svým výsekem akce. V prvních Avengers Thor pacifikoval Lokiho, zatímco Iron Man sundával ufouny na jedné straně města, Cap, Hawk a Widow na druhé, Hulk tam potřeboval teprve dojet $lol$... Je tam tolik nepřátel, že má každý co dělat. Thor tam sice potom bleskuje ufouny rovnou u brány, ale to nemůže dělat do nekonečna a navíc to nemůže dělat všude jinde, kam už se potvory rozlezly... U Ultrona se taky každej musí ohánět, jednotlivec by to nedal, snad možná Witch, SPOILER ale to bys co chvíli musel zabít někoho z její rodiny, aby dala nějakou ultra-šlehu /SPOILER, na což asi také nemá síly do nekonečna.
Wild West píše:Potíž je, že Jersonovo univerzum to může úplně zničit, když se toho nadužívá.
To je jako říct, že skautská výprava zničí Hochy od Bobří řeky. Pro komiks, kde jsou na Zemi mimozemské invaze létajících velryb, je normální, aby měl každý, kdo je víc, než řadový civil nebo řadový vojcl, nějakou magickou nebo technologickou hračku. Tím nemůžeš nic rozbít.

Jersonovo universum je jinde.
Wild West píše:Má vůbec smysl koukat na komiksák? Není náhodou film, co nahrazuje komiksák, způsob, jak komiksy tiše zlikvidovat, protože méně vydělávají?
Smysl to má, protože se to minimálně hýbe, což je mega super. $lol$ A když se to udělá podařeně, tak je to přece bohovský zážitek. Viz prostě TDK, nebo Tvůj TDKR, to je přece paráda na to koukat. Někdy si pouštím vyloženě místa, kde jsou Batman a Bane spolu, fakt se mi líbí, jak je to natočeno, Baneovy monology na Bruce a tak...
York píše:
Wild West píše:S Jerson skóre je to podobné; každý ho má nastavené jinak, ale rozhodně ho nelze napínat do nekonečna. V jistém bodě každý divák řekne "tak dost, tohle nežeru".
Ovšem čím více Marvelu ten divák zkonzumuje, tím dál se mu tenhle bod posune.
To jo, no. Člověk prostě přistoupí na ta pravidla hry. Co je norma pro jednu odrůdu není pro jinou... teď tedy jak se s tím popasovat. :)

- edity: žádná změna textu, jen formy
Naposledy upravil(a) eerieBaatezu dne 29. 5. 2015, 11:21, celkem upraveno 2 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od Blaine »

Agenti SHIELDu - jak jsem psal, podle jedne guide, kterou hodila Charlie Jane Andersova, co je potreba videt kvuli hlavnimu pribehu.
Prvni dil, aby ti predstavili postavy. Desaty dil (asi kvuli Deathlockovi) a pak od dvanacteho dal. Druha sezona stoji za to cela.

WW: Odlisne charaktery s odlisnymi schopnostmi byly vytvoreny take kvuli tomu, ze jsou barevne zajimave. Vsechny superhrdinske tymy minulosti mely postavy, ktere mohly mit zajimave efekty.
Vezmeme jeden z nejstalejsich tymu - Fantastic Four.
Thing - velka kamenna obluda, ktera hodne vydrzi, rozbiji se mu o kuzi ruzne paprskove zbrane, on sam mlati obrovskyma pestma, rozbiji zdi a tak
Human Torch - letajici, planouci lidska postava. Nekdy, podle scenaristy, umi take metat ohen, at uz koule nebo paprsky ohne z rukou, klasicky "blaster".
Mr. Fantastic - zajimavy efekt deformujiciho, natahujiciho tela, kreslir se muze vyblbnout na zdeformovane lidske anatomii, zaroven jeden z nejgenialnejsich vedcu na planete Zemi, sci-fi technologie, ktera ale zaroven nijak neovlivni zivot normalnich lidi (nevyrobi superefektivni solarni panely, diky kterym ze dne na den zastaraji vsechna auta na benzin). Spis vyrabi ruzna udelatka, ktera vetsinou zpusobuji nejaky problem nebo jako Deus Ex Machina problem resi.
Invisible Woman - Neviditelnost a silova pole delaji pekne a zajimave efekty. Dale je to manzelka Mr. Fantastic a sestra Human Torche. Prvni vetsi manzelsky par v komiksu, ktery ma deti. Dostalo se Marvelu moznsot udelat svatbu (coz byla sakra velka udalost), dal nejake problemy rodiny superhrdinu a vlastne i to, co se stane, kdyz jeden z paru zmizi ve "valce" ci kdyz se rozhodnuti o jejich detech neprobere v paru, ale jeden z nich se rozhodne za celou rodinu.

Ono vlastne ani tak nejde o to, ze ty schopnosti tech hrdinu pohromade nedavaji uplne smysl. Jde o to, ze kazdy komiksovy tym proste ma nejake "slabsi" cleny, aby mohli zachranit situaci, kdyz se nejaky superpadouch zmocni toho nejsilnejsiho z nich, tak aby ten nejslabsi mohl situaci vyresit. Viz Hush s Batmanem a Supermanem.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Wild West

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od Wild West »

eerieBaatezu píše: To chci vidět do roka na plátně, jinak nehraju.
Jak se tím tak pročítám, tak mi přijde, že jsem prostě přistoupil na pravidla hry a tím pádem pak v těch filmech hledám problémy na úplně jiných místech a v jiných rovinách, než Ty, nebo tam nakonec ani problém nevidím.
Třeba Batman Returns běžně vypínám po 15 minutách, jak tam začnou jezdit ty klauni na motorkách a objeví se tam ty obří bomby a podobné burtonovské "vizionářské" kraviny
Tyhle tři poznámky dávají možnost úplně jiného vnímání komiksu; něco jako "úmyslné trololo". Ano, u Burtona to přesně tak funguje; nejde o Jerson skóre, ale o co nejpošahanější řešení. Tučňák bojuje s deštníky a jezdí žlutým kačerem. Joker bojuje s balónky a stříkací plastovou kytičkou. Finále obstarají raketoví tučňáci.
Je úplně jedno, jak efektivní jsou bojové techniky; podstatné je, aby byly stylové.

Svět těch figur je šílený, barevný, střelený; ve svém zběsilém settingu jim to funguje. Když je přesadíš do normálního světa, hynou jako kytka bez vody. A naopak, v jejich terénu se ztrácejí a ve filmu chcípají "příliš normální" lidi okolo, kterých si pomalu ani nevšimneš, že tam jsou (Christopher Walken).
Nebo ještě bližší příklad; Bezejmenný hrdina, který stojí na baráku a nezasáhne, ať se děje, co se děje. A to je jediné, o co jde.

Takto viděno si umím představit svět, kde Thor mává kladivem a lítá, kdyby to někdo provedl naopak ještě výrazněji a zběsileji. Umím si představit cyberbitvy mezi Ultronem a tím druhým žlutým potvorem; svět, kde Kapitán Amerika zápasí s nácky.

Potíž zůstává v té konzistenci; příliš výrazné a jinak barevné světy se vylučují. Kapitánovi sebrali nácky a Thorovi sebrali jeho božské kolegy; tím působí tak nějak ztraceně, jako Tučňák bez deštníků. Ten svět v Ultronovi je zejména Iron manův, ostatní do něj zabloudili, někteří se adaptovali dobře, jiní s obtíženi a jiní vůbec.

Možná je moje minela v tom, že jsem měl začít řešit jednotlivého hrdinu, ne všechny najednou.
Ale to bych se právě vyhnul fenoménu, který mne právě zajímal; té podivné potřebě splácat všechno dohromady.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Wild West píše:Tyhle tři poznámky dávají možnost úplně jiného vnímání komiksu;
Identifikovat, co to přesně je, to je na dlouhé lokte, já to sám neumím, nejsem komiksový znalec. Umyslné trololo Marvel cinematic universe zřejmě rozhodně není, ale co to je?.. Prostě adaptace komiksů a co ty jsou? Nevím, když řeknu, že je to taková spatlanina všechno do hromady pro děcka, tak po mě vyjede Sirien. $lol$ Když sám začnu pátrat po Jerson skóre, tak mám zase pohyby, zda chápu to, o čem to má být.
Wild West píše:Ale to bych se právě vyhnul fenoménu, který mne právě zajímal; té podivné potřebě splácat všechno dohromady.
Tak to jsme na stejné lodi.

Obrázek

$lol$ (WTF? $lol$ Jedno z nejhrozivějších monster všech dob a parta teenage disneyovsky-velko-okatých děcek z pláže?)

Ještě, že už mám od Nolana Batmana, který ničim z toho není zatížen a teď ať si s tím dělají, co chtějí. Tohle kloubení stylem Superman a Batman v jednom jsem už od mala nějak podvědomě nechápal. Nějak mi to neštymovalo. O to víc mě zajímá, zda jsou scénáristé a režiséři tak zruční, aby z toho udělali rozumnou věc. U DC filmů mám úplně jiná kritéria, než u Marvelu, protože se studio explicitně vydalo jinou cestou, společná věc je ale to míšení lidí a polo-bohů, což je zároveň to kritické. Možná to je až tak kritické, že je to de facto neuvěřitelné a priori, nevím...
Obrázek
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od sirien »

Argonantus: Nemůžu si pomoct, ale čím víc čtu co píšeš, tím víc mě napadá, že jediné co se Ti dá říct je totéž co té Spáčilce - prostě na to nekoukej, když se Ti to nelíbí. Protože to co píšeš ukazuje, že jako divák odmítáš přijmout základní premisu těch filmů.

To je asi jakobych já šel na 50 Shades of Gray a pak sem si celou dobu stěžoval že je totální píčovina, že se znuděnej megamiliardář s tunou zájmů zamiluje do absolutně nudné nezajímavé nicky, prostě protože žánrová premisa je "chceme všem takovým nickám v populaci ukázat jejich prince na bílém koni".

Dostalo se Marvelu moznsot udelat svatbu (coz byla sakra velka udalost)
jo, ale Stana Leeho vykopli, že prej neni na seznamu pozvanejch.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Wild West

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od Wild West »

jako divák odmítáš přijmout základní premisu těch filmů.
Tak to není nic nového; s premisou jsem měl vždycky problém.
A co je základní premisa, mimochodem?
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od Sosacek »

Ono je to tak, ze kdyz jebes do neceho, co je oblibeny, tak tim muzes (ve svoji hlave) snadno ziskat intelektualni kredit, jak nejdes s davem a mas nazory.

Jsou lidi co to delaji furt dokola.
But nobody came.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Sosacek píše:Ono je to tak, ze kdyz jebes do neceho, co je oblibeny, tak tim muzes (ve svoji hlave) snadno ziskat intelektualni kredit, jak nejdes s davem a mas nazory.
Třeba Sirien s Inception a Interstellar? $D

Nolan má tu smůlu, že se na něj lepí ti kavárenští no. Jinak Inception je Nolanova bondovka, tomu já říkám premisa, kterou je potřeba brát v potaz, nehraje si na psychologa, či co. Nolan dává jen dohromady akční film, jenže ho nakopává na vyšší level tím, jak ho promyslí. Takovéhle namáklé bondovky já chci. Promakávat filmy, přestože to jsou "jen akční blockbustery".

Interstellar, tam je to něco jiného, tam to nějaké myšlenky explicitně nese. I ten více psychologický rozměr.

(Koukněte na jeho první film, Following, taky super a ihned patrno, že je to Nolanovina, jeho rukopis se nezapře.)

Zpět ke komiksárnám
Wild West píše:A co je základní premisa, mimochodem?
To by mě taky zajímalo. :)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host