Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

jjelen píše: 17. 8. 2021, 19:07 eerie a ívl Superman: a na The Boys koukáš? :-)= (samozřejmě je to něco dost jiného než jakýkoliv Snyder)
Jinak zlý Superman ovládaný Darkseidem nebo jiným záporákem - to prosím ne. To fakt nejde hrdinu přimět dělat "špatný" věci aniž by ho někdo ovládal/manipuloval? No, v rámci velkých a drahých komiksových filmů asi ne...
Jinak se nenechte rušit v diskusi
Jenže The Boys a Snyder jedou v úplně jiných rovinách. Proto jsem zvědavej, jak by evil Superman podle Snydera vypadal.
Log 1=0 píše: 17. 8. 2021, 18:16 Ad Superman: Uvědomuješ si, že to, co jsi popsal, je učebnicová dekonstrukce postavy Supermana? A jako nic proti dekonstrukcím, ale fanoušky postavy to nenadchne. Dokonce tvrdit, že postava musí být dekonstruována, aby byla zajímavá, mi přijde až urážlivé.
A to neříkám jako velký fanoušek Supermana, je to obvykle dost nezajímavá postava, ale pracovat s ní dobře ještě rozhodně neznamená ji popírat a dekonstruovat.
Ale Snyder ji nepopírá. Spíš naopak dává Supermanovi mozek a staví ho do mnohem víc problémových a kontroverzních situací, což je mnohem zajímavější. Proto mě třeba Batman a Superman ve Snyderově JL už tak nebaví. Nemají ty problémový grády, co jdou brutálně pod kůži těch postav. (I když je fakt, že tam tu štafetu přebírá Cyborg...)

Jsem si uvědomil, že Man of Steel a Batman v Superman Ultimate Edition jsou o TOLIK lepší, než zbytek komiksáckých filmů, že je ani nemůžu s ostatníma dávat do stejný kategorie. Ještě musím znova zkouknout Nolanova The Dark Knighta, jestli si furt drží tuhle stejnou kvalitu.

Nejlepší, jak v Supermanovi 2 Reeveův Superman chladnokrevně zabije Zoda, kterýmu sebral všechny síly, takže ten je úplně bezbrannej... a každej je s tím úplně v poho.
U Snydera sejme Man of Steel (nikoliv ještě Superman) Zoda, kterej mu jasně řekl, že zničí všechno lidstvo, kterej se zrovna chystá zabít rodinu a Clark mu ještě dává prostor a prosí ho, aby toho nechal, a Zod řekne, že nikdy a tak se zoufalej Clark; kterej se poprví v životě dostal do takový situace, s jiným kryptoňanem, kterej je geneticky vyšlechtěnej bojovník, naprogramovanej na ochranu svýho lidu; pod tlakem toho všeho rozhodne Zoda sundat, v takový skvělý morálně a charakterově zajímavý situaci a lidi se z toho míní posrat.

Zabijte někoho jen tak a ještě se u toho usmívejte a buďte cool (I KDYŽ JSTE SUPERMAN)... ok.
Zabije někoho v eticky nepříjemný vrstevnatý situaci a ukažte, že vás to vnitně rozbilo... TO SE NESMÍÍÍÍÍÍÍ, CO SI TO TEN SNYDER DOVOLUJE!!!!!

Fuck off. Dejte DC filmy zpátky Snyderovi, nebo zhnijte v pekle.
Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2693
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

Zlý Superman by nejspíš byl Darkseidova loutka. Ostatně v JL jsme viděli, že WW nemá svou komiksovou schopnost probrat lidi z omámení, nebo nefunguje na omámení Apokolipsem, nebo na Supermana (všechno je downgrade oproti komiksům). Proč to tam asi bylo? Podle mě jasně proto, aby to nemohla použít, až bude očarování Supermana důležité pro zápletku.

A teď na férovku: Pokud o nějaké postavě soudíš, že nemá mozek, ačkoli tak není myšlena, tak asi nejsi úplně ten člověk, kdo by měl posuzovat kvalitu jejích adaptací. A to že zabije Zoda, když se zdá, že nemá jinou možnost, a je to moment, který je charakterověa morálně zajímavý? What? O čem to pro tisíc bohů píšeš? Zabít někoho v takové situaci je skoro první volba. Jde nanejvýš o to, se k tomu odhodlat. Ale o tom fakt Superman nemá být. Superman nezabíjí ne protože by na to snad neměl koule, ale protože zabíjet není správné. Dávat Supermanovi utilitářskou morálku je šílené, protože jeho cnostná morálka je to jediné, co ho drží na uzdě. Kdyby ho nezabil, a při tom jsme viděli, že to mělo nějakou cenu, to by byl zajímavý moment. Kdyby to přišlo v nějaký zásadní moment celé série (tj. ne v prvním filmu), kde by byla ta ctnostná morálka už pevně ustanovená, tak by to byl zajímavý moment. Takhle to může být tak scéna, kde veči delají BUM.

A argumentovat filmem z roku 1980? Filmem vycházejícím z příběhů stříbrného a bronzového věku, vytvořených dlouho před krizí na nekonečnu zemí? To jako fakt? Tohle chceš, ať beru vážně? Na téhle úrovni se bavíme? Klidně dejte Snyderovi prachy na cool filmy dle vlastních námětů, a nechte ho dělat, co chce. Klidně mu dejte i to DC, ale v tom případě dohlédněte, ať ho (nebo spíš jeho scénárista) nezprzní.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

postava musí být dekonstruována, aby byla zajímavá, mi přijde až urážlivé.
přesnější by asi bylo, že zajímavá postava musí být dekonstruovatelná.
Jestliže je jednoduchá a nezajímavá, není na ní co dekonstruovat.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2693
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

Argonantus: Jo, s tím souhlasím. Naštěstí na superhrdinech obecně, a na konkrétních postavách taky, je toho materiálu k dekonstrukci i konstruktivnímu pojetí hromada.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Ehehe.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

$lol$

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2693
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

erriee: A četl jsi ten komiks, který Timm adaptoval? Ten popis se od předlohy liší jen finálním chvatem. A ten komiks je teda kánon, ale zároveň je to dork age shit, a nevidím důvod ho adaptovat.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Aegnor »

Tak jsem teda shlédnul Justice League (Snyder's Cut) ... a jako nějak netuším, proč to vyvolává tolik negativních emocí. Pro mě, jakožto povrchního znalce komiksů, to byl docela pohodový film. Možná trochu moc náznaků a háčků do budoucna (Injustice storyline, Deathstroke, Martian Manhunter), ale krom toho ... nijak mě to neurazilo. Batman not bad, Flash taky ok, Wonder Woman, Aquamana a Cyborga vlastně skoro vůbec neznám.

Co jsem sakra minul/pochopil blbě/co na tom filmu je tak strašně špatně?
jjelen
Příspěvky: 2506
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od jjelen »

Volejte sláva, Argonantus se vrátil (a eerie... už před nějakou dobou)
Míchání pseudo-scifi a mytologie (třeba germánské) mi přijde naprosto super (byť ne nutně v podání MCU a asi ani Marvelu obecně)
Rozčilovat se nad chabostí zápletky nového Spider-Mana se mi zdá trochu předčasné (ale klidně se můe stát že bude mít eB pravdu, osobně návštěvu kina pro ověření opravdu neplánuji)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Aegnor píše: 30. 8. 2021, 09:09 Tak jsem teda shlédnul Justice League (Snyder's Cut) ... a jako nějak netuším, proč to vyvolává tolik negativních emocí. Pro mě, jakožto povrchního znalce komiksů, to byl docela pohodový film. Možná trochu moc náznaků a háčků do budoucna (Injustice storyline, Deathstroke, Martian Manhunter), ale krom toho ... nijak mě to neurazilo. Batman not bad, Flash taky ok, Wonder Woman, Aquamana a Cyborga vlastně skoro vůbec neznám.

Co jsem sakra minul/pochopil blbě/co na tom filmu je tak strašně špatně?
To sis asi spletl s Man of Steel nebo Batman v Superman. ZSJL je jedinej film z tý trojice, kterej je všeobecně milován a není hejtěn. :)

Log 1=0 píše: 29. 8. 2021, 12:27 erriee: A četl jsi ten komiks, který Timm adaptoval? Ten popis se od předlohy liší jen finálním chvatem. A ten komiks je teda kánon, ale zároveň je to dork age shit, a nevidím důvod ho adaptovat.
Rád bych Ti věřil, ale víš jak to je, číst od někoho, kdo má docela opačný vkus, co je nebo není nějakej shit, je úplně bezpředmětný. $D

jjelen píše: 30. 8. 2021, 16:59 Volejte sláva, Argonantus se vrátil (a eerie... už před nějakou dobou)
Míchání pseudo-scifi a mytologie (třeba germánské) mi přijde naprosto super (byť ne nutně v podání MCU a asi ani Marvelu obecně)
Rozčilovat se nad chabostí zápletky nového Spider-Mana se mi zdá trochu předčasné (ale klidně se můe stát že bude mít eB pravdu, osobně návštěvu kina pro ověření opravdu neplánuji)
Za MCU už asi nikdy prachy nedám, a ani si moc nejsem jistej, zda se na nějakej film od nich chci vůbec dívat, jakože třeba Spider-mana jsem jako dětí fakt hodně miloval a to Far from home je venku pár let a ještě jsem to ani neviděl... ale třeba až bude nuda největší to zkusím. A v tom novým prznit Dr. Octopuse od Raimiho mi přijde hodně smutný. Značně pochybuju, že ten film bude aspoň ždibet tak dobrej, jako Spider-man 2.
Chabost zápletky nekomentuju, byl to jen trailer, ale z toho, co jsem viděl, mi to přišlo fakt dementní.

Už se ty mcu resty začínají načítat a nemám moc sil to dohánět. Všechny ty antmany a captain marvely a bůhví co, asi to nikdy neuvidím.

A ten Venom 2 od Sony vypadá jako ještě větší mcu-style sračka, kdy jsem čekal něco hororovsky drsnýho a půlka traileru byly dementní vtipy a nebetyčně klišé kecy a druhá debilní akce... Fakt se mi nechce věřit, že to točí Andy Serkis.


Proti míchání žánrů taky nic nemám, jde jen o to, jak se to udělá.
Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2693
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

Tak si pusť Lennyho, popsal t omoc hezky: https://www.youtube.com/watch?v=PonR-ZkgPgU
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

Volejte sláva, Argonantus se vrátil
Nevrátil. Jen mihnul.
Dělám si tu sobecky reklamu na dokončené nebo dokončované projekty.

A procházeje, metnul jsem Thanose (Thana?), nad kterým se toho tolik natlachalo.

Mimochodem, včera viděná X-mení Apokalypsa jako by Thanosovi (Thanovi?) z oka vypadla. A jsem líný hledat, co bylo dřív, ale je to zoufale podobný nápad až do vzhledu hlavního hrdiny (stěhovák Thanos, co vypadá přesně jako Jan Štern, je o kousek lepší).

Co měla znamenat ta WTF wolverinova akce jsem teda moc nepochopil.
"Doufám, že už ho nikdy neuvidíme"
je zatraceně smutný epilog za jednou z nejlepších comicsových postav vůbec (a to říkám já, ne až tak velký fanda comicsů).

Ad Spiderman - jo, to je fakt debakl, tahle postava. Uvnitř černé díry o velikosti Galaxie jménem MCU je ještě několik vnitřních kruhů pekla a úplně uvnitř toho posledního je nové pojetí místního Jar Jar Binkse jménem Spiderman.
Fakt se chce někdo dívat na film (filmy?), kde je Jar Jar Binks hlavní a jediný hrdina??
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Argonantus píše: 30. 8. 2021, 19:28 stěhovák Thanos
Proč je Thanos stěhovák? $lol$

Jinak X-men Apocalypse je hrůza. Je tam jedna dobrá scéna s Fassbenderem, a toť vše. Naopak předchozí Days of Future Past jsou nejlepší filmoví X-meni.

Edit: Ještě mě napadá, že DoFP mají rozšířenou verzi, kterou jsem ještě neviděl. Asi bazilion lepší nápad, než jít dokoukávat mcu telenovelu.
Naposledy upravil(a) eerieBaatezu dne 30. 8. 2021, 21:10, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Aegnor píše: 30. 8. 2021, 09:09 Co jsem sakra minul/pochopil blbě/co na tom filmu je tak strašně špatně?
Jinak přesně to vystihl jeden týpek na twitteru. Kritici z Rotten Tomatoes, nějací youtubeři a twitteristi, co do různé míry až ultra-nenávidí Snydera, jsou taková internetová bublina, o které většina jiných lidí ani neví, a v pohodě si výborný věci jako Man of Steel, Batman v Superman UE, nebo Sucker Punch užívají bez toho, aniž by poslouchali výlevy a nářky jmenovaných.

Otázka není, co jsi minul Ty, ale co minuli ti druzí.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host