Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od Sosacek »

Ja bych misto zakladni premisa rekl zanr. Protoze vycitat wuxia filmum, ze tam nekdo dela nadlidske veci, nebo vycitat superhrdinskym filmum, ze jsou tam superhrdinove, je dost fascinujici.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od sirien »

Wild West: předpoklady, s nimiž ten film (dílo) pracuje ve svém základu. Takové výchozí axiomy, které nemá smysl rozporovat, protože to dílo se je nesnaží nijak obhajovat, prostě je považuje za dané. Např. ve 50 Shades of Grey "cool multimiliardář bude mít zájem o nějakou nudnou štěknu víc než na jedno vobtáhnutí a následné odkopnutí" a tak.

eerie píše:Třeba Sirien s Inception a Interstellar?
Budeš se divit, ale můj filmový vkus je obecně poměrně mainstreamový. Nějaké art-shity a podobné mi spíš lezou krkem.

Jen prostě některé filmy se mi nelíběj, jako každému. Ale neberu, že Tobě se třeba líběj.

Jinak s Inception to ode mě byla nadsázka - já ten film nepovažuju za úplně špatnej. Jak jsem psal, na CSFD jsem tomu dal 3* a koukalo se na to dobře. Co sem hatoval u Inception byly všechny ty intelektuální kecy okolo o tom, jak to je geniální, které jsou podle mě jen Nolanovská obsese a neochota přiznat že cokoliv na co Nolan šáhne NEMUSÍ být nutně ultimátní dílo génia, protože ten film mě osobně ničim nepřekvapil a hafo efektů mi tam přišlo těžce samoúčelnejch (navíc na úkor přehlednosti). To že je film těžko pochopitelnej nemusí být vždy tím, že je geniální - mnohdy to je prostě tím, že to autor přehnal. A v Inception mi přijde, že Nolan místy poněkud přehmát.

Ono to souvisí s tím, že prostě nesnášim podobné kvasiintelektuální obdivování tvůrců jen aby dotyčný vypadal chytře a je úplně jedno jestli to je nebo není Nolan. Podobný vztah mám třeba k Moffatovi - dlouho tvořil naprosto awesome věci... ale myslím, že v posledních letech mu ten obdiv trochu stoupnul do hlavy, ztratil nadhled a začal ty věci kurvit (jmenovitě Doctora Who (50th aniversary se mu FAKT nepovedlo) a Sherlocka (poslední sezona byla v mnohém děs a zachraňoval to ten druhej scénárista kterého si pořád nemůžu zapamatovat))


Interstellar jsem NEVIDĚL, všude to otevřeně přiznávám a narovinu říkám, že ten film může bejt klidně dobrej, ale mě prostě sere jeho základní premisa - která mě sere i u mnoha jiných filmů - a proto jsem na něj jít prostě odmítl. Opět - představa toho, že když je autor dobrý tak se mi od něj musí líbit všechno mi je dost cizí.

Např. mám fakt rád Gaimana, ale upřímně, třeba všemi obdivovaná Koralina mi osobně nijak moc nesedla (knížka, film jsem POŘÁD neviděl, i když ho mám na compu už roky)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Si stejně myslím, že Wild West ani tak nerozporuje ten výchozí axiom, jako to, že by se podle něj mělo zapracovat na tom, by to dávalo smysl. Agentka s pistolkou přijde za Thorem synem Odina, že mu jde pomoct s těmi mimozemšťany. WTF? Nebo jako v tom tkví ten axiom, který se ohledně tohohle nezpochybňuje?

Sirien:
eerie píše:Třeba Sirien s Inception a Interstellar?
Byla nadsázka i z mé strany. Mně bylo zase úplně stejně plísněno za to, že hejtuju Marvelovské filmy, které jsou děsně oblíbený mainstream a tím se stavím do uber-cool-intelektuálské pozice, nebo jak to bylo, Sosi? $D
Sirien píše:Budeš se divit, ale můj filmový vkus je obecně poměrně mainstreamový. Nějaké art-shity a podobné mi spíš lezou krkem.
Jsme na tom vlastně stejně. A samozřejmě nemám nic proti tomu, že se Ti určité věci nelíbí, po diskuzi určitě dovedu i pochopit proč.

Inception je samoúčelnej film, na druhou stranu míra úsilí a chuť přinést něco nového mi v tomto podání sedla hafo. (Dokonce na víceré pokoukání víc, než na první. Přeci jen to přišlo po TDK a ten pro mě byl extra hustá liga.) Ať už se Ti to líbí nebo ne, tak je docela jisté, že ten film je na své poměry dost ojedinělý a dost originální, to zda to zapůsobí je věc jiná. Nolanovy scénáře jsou vždycky špičková liga, imo. Se koukni co všechno tam má promyšleno. Nebo možná lepší příklad The Prestige a Memento, to je originalita, spletitost a promyšlenost, co nemá obdoby. Fakt jsem podobně zručně udělané věci ještě neviděl. Na druhou stranu právě není takový ten artový filmař, prostě jen točí zajímavé blockbustery.

A to intelektuální onanování okolo toho mě taky štve. Ty totální dizinterpretace Inception a tak, to je fakt hrůza. Nolan točí filmy tak, že je tam všechno explicitně řečeno. Není potřeba spřádat nějaké konspirační teorie, o čem ty filmy vlastně jsou. Jen fakt jedna z mála věcí, co nebyla explicitně vysvětlena byl konec Inception, který on pak vysvětlil v jednom interview. Tam to byl hodně psychologický moment, to zas jo. $D

Safra, bych se měl na ty filmy kouknout znovu, třeba je to všechno jinak a mne klame paměť a mladické nepochopení obsahu těch filmů. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Sirien píše:Sherlocka (poslední sezona byla v mnohém děs a zachraňoval to ten druhej scénárista kterého si pořád nemůžu zapamatovat))
Gatiss, Mark Gatiss. Mj. autor geniální Ligy gentlemanů.
eerieBaatezu píše:Jinak Inception je Nolanova bondovka, tomu já říkám premisa, kterou je potřeba brát v potaz, nehraje si na psychologa, či co. Nolan dává jen dohromady akční film, jenže ho nakopává na vyšší level tím, jak ho promyslí.
Hm, očividně jakákoliv bondovka a Sadako stojí v opozici natrvalo.
eerieBaatezu píše:(Koukněte na jeho první film, Following, taky super a ihned patrno, že je to Nolanovina, jeho rukopis se nezapře.)
Jeden z mála jeho filmů, který se mi i docela líbil. Ale právě - jede pořád to stejné dokola a nabaluje na to víc věcí, které mi lezou na nervy. Ostatně, proto se mi časem zprotivil i Burton.
Ovšem uznávám, že mně je těžké se zavděčit. Burtonovi vyčítám, že tím nejméně zajímavým způsobem pořád stejný a např. Cronenbergovi, že moc znormálněl.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Haha, u Kevina o tom zrovna kecají.

Btw, ta zajímavá postava z Following se jmenuje Cobb, stejně jako postava, co hraje Leo v Inception (a teď mohou konspirace začít). $:)
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22625
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od Jerson »

Když se tu řeší komixy, mám k nim pár slov. Obecně superhrdiny v jakékoliv podobě nesnáším, hlavně kvůli uvěřitelnosti a porušování fyzikálních zákonů. Nevadí mi, když dají člověku sílu a odolnost orangutana a reflexy chamaleona, ale vadí mi, když popírají fyziku, které se ostatní musí držet. V poslední době jsem začal mít dojem, že přepíčenost superspochnostmi dosáhla svého vrcholu, že se začaly točit filmy, které si ze superhrdinů už otevřeně dělají legraci a pomalu nastupuje doba určité normalizace a zrealističtění. Nicméně to byl omyl.
Třeba poslední Superman, tedy Man of Steel. Superman byl na vrcholu mého žebříčku neuvěřitelnosti, ale tady jsem si začal myslet, že ho pojali normálněji. OK, hodně odolný a silný, s rentgenovým zrakem, ale trochu uberou. Když začal skákat, už už jsem si myslel, že se vrátili ke kořenům, kdy Superman nelétal, ale fakt jen skákal. No a pak jeden dopad nadzemí vybral a celé to bylo v místě, kam slunce nesvítí.

Podobně jsem si myslel, že bude fungovat Iron Man. Ok, hodně odolný oblek (a hlavně UI robot, který dokáže na přání sám vyrábět - jako zkušebního inženýra mě tohle fascinuje zdaleka nejvíc). Nicméně ve dvojce už měl armádu robotů, a ve trojce obleky, které už nepotřebovaly člověka uvnitř. Fakt Cimmerman ve své kráse - rozvineme Tonyho Starka tak daleko, že ho můžeme z prostřed všeho dění odstranit a vliv přesto zůstane.

Hulka raději nekomentuju.

A když se pak víc takových maníků začne cpát do jednoho filmu, mám dojem, že uvěřitelnost musí jít do kopru okamžitě. Nebudu řešit, kolikrát musely stavební firmy znovu postavit celý New York znovu během pár měsíců, ale obrovské armády emzáků a proti nim pár maníků, kteří sice mají nějaké schopnosti, ale umí je uplatnit jen na jednotlivce, a stejně vyhrajou. Jen jeden umí létat, ale nikdo se nebojí výšek, hloubek ... no prostě pádů. To že tihle odolní maníci proletí barákem je jedna věc, to že zastaví na místě z půl machu a žijou dál z nich opravdu dělá jen dalšího Toma a Jerryho. Nebojím se, že by se někomu z nich něco stalo, spíše si říkám, jestli už konečně někdo zařve, nebo alespoň utrží větší zranění než škrábance na tváři. Celkově jim to ale nežeru.

Ne že by to v jiném směru bylo lepší. Batman a Batmanův návrat byly celkem zábavné, protože bylo jasné, že je to uzavřený svět mimo realitu. Tučňák ve dvojce byl kompenzován Michelle Pfeiffer v plastiku, která mě v té době prostě moc brala a za těch dvacet let se nic nezměnilo. Nový Batman má být jako uvěřitelný a jakž takž je, až na Jokera a jeho dokonalé plány jdoucí dvacet kroků napřed. Nicholsonův Joker byl jen dva kroky napřed a tak ho Batman občas dohnal, ale tohle ... prostě nevěřím takovým superpadouchům.

Viděl jsem i Watchmeny, kteří se mi líbili, protože byli vlastně úplně normální - až na Dr. Manhattana, který byl mezi nimi jako atomová pěst do oka a dělal všechny ostatní zbytečné. Týpek, který se dokáže namnožit, teleportovat, libovolně zvětšit, likvidovat nepřátele pohledem - fakt k sobě potřebuje někoho dalšího? Jen jako kompars, nebo jen když se mu dá nějaké životní trauma, aby své schopnosti měl důvod nepoužít. Každopádně mi výsledný dojem hrubě kazil a ani holka v latexu to nespravila.

Takže celkově kdybych si měl vybrat nějakého sympatického komixáka, tak to bude Kapitán Amerika ve chvíli, kdy si poprvé vezme helmu s Áčkem, která není jeho, a pak Hellboy. Když o něm mluvím - on byl první, u koho mi silně vadilo, že velcí a silní maníci dostanou jako bonus daleké skoky. Ze zpětného pohledu vedle Hulka a dalších podobných excesů to byla naprostá drobnost a dneska bych Hellboye hodnotil docela vysoko (ve srovnání s pozdějšími komixáky) nebýt toho, že ty nové hodnotím velmi nízko. Ale i tak má odemě čtyři hvězdy, což je na komix hodně.

Nicméně jinak u mě vedou japonské anime, třeba takový Ghost in the Shell nebo Wolf Brigade, které mi připadají naprosto uvěřitelné. Jako vážně - android, který plave jen díky nadnášečům, protože bez nich by se utopil. Který americký režisér si dělá starosti s hustotou těla?

Btw nevím zda jde původně o komix, ale třeba Cat Shit One je o zvířátkách, konkrétně králících a velbloudech, nicméně je to jedna z nejuvěřitelněji udělaných bojových akcí, které jsem viděl. Můžu zaječímu snajperovi vyčítat, že je blbý a na obzoru ho prozradí vztyčené uši, ale to je blbost postavy, nikoliv blbost režiséra. (Dobře, jednu výtku mám - zajíci nenosí sluchátka na uších, ale na hlavě. Ale to už jsem fakt hnidopich.)
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

Tak ještě jednou, celou větou - co je základní premisa filmu Avengers. Age of Ultron?
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od Pepa »

You have to believe in impossible.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od Vallun »

Vzhledem k tomu, že nemám rád, když mi někdo říká, co musím, tak jsi mi jen potvrdil, že to není film pro mně...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Vallun píše:Vzhledem k tomu, že nemám rád, když mi někdo říká, co musím, tak jsi mi jen potvrdil, že to není film pro mně...
Jak ses od názoru Pepy dostal k tomu, že Ti tvůrci diktují, co musíš? To přece vůbec nevyplývá jedno z druhého.


Jerson: Takže "dobrý film = Superman nemůže létat"? $D Nebo jak to mám chápat. Celá marketingová premisa Donnerova Supermana byla "You'll believe a man can fly", nemůžeš vzít Supermanovi jeho nejparádnější schopnost. I ten Snyder věnoval několik sekvencí jen tomu, jak se Clark naučil létat a sviští tam krajinou a nad oceánem, atd.

Pro Supermana je létání esenciální,

Obrázek
Obrázek

i když ho historicky v komiksu nemá přímo od začátku.

Jinak létání fakt není to nejšílenější, co kdy dělal: https://youtu.be/IeZ0Ty3QOoo

Fyzikální uvěřitelnost imo opravdu hraje velkou roli, protože když se to poruší, tak najednou o nic nejde. Proto by mělo být snahou filmařů to nemršit, na druhou stranu pokud jde o komiks, tak je nutné přijmout to, že tam jsou schopnosti, které tu fyziku porušují, jenže v zadání super-hrdiny je jasně řečeno, co se vlastně děje. Flash má kolem sebe pole, díky kterému ignoruje odpor vzduchu. To je ok, protože to neporušuje paradigma komiksu, je vysvětleno, jak to funguje. Ok není, když v tom filmu probíhají věci, které nijak odůvodněné nejsou, jak ten Tony, co přežije náraz do něčeho v tom svém armoru.
Jerson píše:ale obrovské armády emzáků a proti nim pár maníků, kteří sice mají nějaké schopnosti, ale umí je uplatnit jen na jednotlivce, a stejně vyhrajou
Pokud se podíváš pozorně, tak je Thor díky bleskům schopen kosit tucty potvor zaráz. Iron Man díky těm miniraketám je schopen dostat alespoň ten jeden tucet naráz, než dozbrojí, jinak ale pořád může kosit těmi paprsky z rukou a z hrudi. V AoU to bylo dobře vidět, je to jak pásový bombardér, zapne to, letí a smaží věci pod sebou.
Jerson píše:Hulka raději nekomentuju.
Ale o tom to není. Hulk je o tom, že jím Banner být vlastně vůbec nechce; a všechno, co s tím souvisí, rozdělení osobnosti, dopad jeho chování na okolí, že je stejně Hulk nakonec potřeba, atd., atd. (A rozhodně nechci upozadit jeho charakter jako nositele opravdu vtipných akčních scén, jasně, může se to někomu zdát jako něco marginálního, když tu máme učenou debatu $D, ale k jeho postavě to na filmovém plátně prostě patří.)

Obrázek
U tohohle tipuji, že Jersone s pořádným facepalmem a hlubokým povzdechem tiše umíráš. $D
Jerson píše:až na Dr. Manhattana, který byl mezi nimi jako atomová pěst do oka a dělal všechny ostatní zbytečné. Týpek, který se dokáže namnožit, teleportovat, libovolně zvětšit, likvidovat nepřátele pohledem - fakt k sobě potřebuje někoho dalšího?
Nepotřebuje.
Alan Moore v tom díle rozebral super-hrdiny na šroubky a Manhattan ukazuje právě tu absurdní úroveň. Lusknutím prstů vymaže maníka a kdyby mu jeblo, tak vypaří třeba celou planetu. On je v tom komiksu k tomu, aby ukázal to odlidštění takového charakteru, jak by pro něj lidské hodnoty a všechno kolem přestávalo být relevantní, atd., je to vlastně super-zajímavá postava, reflektuje lidství z toho svého existenciálního stanoviska.

Jinak, žně: $D (Když si vezmu, že tak před půl rokem jsem měl období, kdy jsem super-hero filmy opovrhoval. $lol$)
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od Blaine »

Pro ty, kteri netusi, co to eB hodil, tak to jsou komiksove filmy od Marvelu, Foxu a Warner Bros.
Ant-Man - trailer je venku (Michael Dougls hraje Hanka Pyma o kterem jsem mluvil jako o komiksovem tvurci Ultrona)
Fantastic Four - trailer je venku, zda se to byt vic science fiction film nez komiks film, aspon podle traileru
Deadpool - zatim jenom fotky z nataceni a veci na instagramu Ryana Reynoldse, film o "merc with a mouth" neustale hlaskujicim typkovi. Ryan Reynolds se na roli hodi a prakticky si ten film vydupal.
Superman v Batman - teaser je venku, uvidime, jake to bude
Captain America 3: Civil War - v komiksu je to konflikt mezi Kapitanem a Iron Manem o registraci superhrdinu, zodpovednosti za jejich ciny a destrukci, ktera vznika na civilnich budovach, kdyz se mydli mezi sebou. Krome techto dvou se tam mezi sebou budou mlatit jejich tymy.
X-Men: Apocalypse - Apocalypse je pradavny egyptsky mutant, prvni z mutantu, ktery ma sve Ctyri jezdce a tak, viz scena po titulkach nebo kdy na konci Dnu budouciho vcerejska
Doctor Strange - Benedict Cumberbatch bude Nejvyssim carodejem Marvel universu, uvidime, jak zavedeni magie do MCU bude fungovat.
Suicide Squad - tymovka padouchu proti Jokerovi, vladou rizeny tym jde zabit Jokera, protoze Batman ho porad jenom zavira do basy, misto toho aby ho proste oddelal... asi? Je v tom Harley Quinn, takze nemuzu byt absolutne objektivni, zvuky, ktere vydavam pokazde, kdyz uvidim novou fotku s Margot Robbie jako HQ, jsou prirovnatelne k pisticim svistum...
Gambit - X-man, ktery puvodne byl proti tymu, pak se k nim pridal, je to New Orleansky Francouz, umi nabijet predmety kinetickou energii a je to takovy ten spravny bandita gentleman
Wolverine 3 - meh, to nikoho nezajima...
Guardians of the Galaxy 2 - uz se tesim! Tesil jsem se na jednicku a predcila ma ocekavani, dvojka doufam bude stejne dobra
Wonder Woman - jedine, co se vi, je kdo bude Wonder Woman hrat
FF2 - doufam, ze prvnimu filmu se nebude moc darit a Foxove ho vrati Marvelu.
Thor 3: Ragnarok - konec Thorovi trilogie, doreseni Lokiho, doufam, ze Thor zemre...
Justice League - Superman, Batman, Wonder Woman, Flash, Aquaman a dalsi pohromade.
The Flash - solovka Flashe
Avengers Infinity War 1 - vsechny Marvel filmy dohromady znovu, prvni dil valky proti Thanosovi, padouchovi, ktery za vsechno co se komiksech deje prakticky muze, kombinace stareho tymu a novych, pouze prvni cast.
Black Panther - cerny hrdina z Wakandy, zeme, ktera je technologicky pred zbytkem sveta, ale o technologii se nedeli. Prakticky idealizovana africka civilizace, pokud by tyto civilizace nepadly pod vojenskou moci Evropanu a najezdu arabskych otrokaru ze severu
Aquaman - zatim je jenom fotka herce a to je vse.
Captain Marvel - testovaci pilotka kapitanka Danversova byla nejak zmenena a ted umi litat a ma super silu a tak. Dobrodruzstvi kapitanky Danversove jsou vetsinou ve vesmiru, takze bych cekal to, ze bude potreba aby potkala Strazce Galaxie a privedla je na Zemi k tomu velkemu stretu proti Thanosovi.
Dalsi Flash
Druha cast Infinity War
Justice League 2
Inhumans - kvuli tomu, ze Marvel nevlastni mutanty, tak potrebuje nejaky zdroj zajimavych "zmenenych lidi", kteri nebudou v nejakych tymech a tak, aby mohli postihnout vic lidskou stranku superschopnosti. A k tomu by meli slouzit Inhumans.
Naposledy upravil(a) Blaine dne 30. 5. 2015, 15:33, celkem upraveno 1 x.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od sirien »

Eerie píše:ten film je na své poměry dost ojedinělý a dost originální, to zda to zapůsobí je věc jiná. Nolanovy scénáře jsou vždycky špičková liga, imo. Se koukni co všechno tam má promyšleno.
Ehm. Filmů s nějakou formou virtuální/snové reality s nejistotou toho která je která je dost. Ten film byl originální pojetím a vizuálem, možná... jenže já u filmů preferuju scénáře nad režií a příběhově Inception žádné terno nebylo.

Promyšlené to opět bylo řeneslně, ale ne příběhově. Spousta míst tam je dost... děravejch, když se nad tím zamyslíš.

Inception je pro mě další film z kategorie "doesn't have to (necessarily always) makes sense, if it is cool". A v této kategorii je dost filmů, u kterých jsem se prostě bavil o hodně víc.
Nolan točí filmy tak, že je tam všechno explicitně řečeno.
...ááááž na tu politickou agitku co tam místy narve mezi řádky a která mi třeba totálně znechudila celého Batmana 3.

Sadako píše:Gatiss, Mark Gatiss.
Přesně ten, děkuji.
Každopádně jak mi v první (a druhé) sezoně Sherlocka přišel slabší než Moffat, tak ve třetí sezoně mi přišlo, že to Moffat totálně rozesral do takřka nekoukatelnosti a Gatiss to celé zachraňuje a napravuje. Upřímně nebýt něj, tak jsem po třetí sezoně hodil Sherlocka za hlavu.


Jerson: Hm. Proč na ty filmy chodíš?

To myslím jako naprosto vážnou otázku. Ty filmy z principu dělají a budou dělat a vždycky dělaly věci, které se Ti ve filmech nelíbí. Je to od Tebe stejný masochismus, jako kdybych se já rozhodl jít na 50 Shades of Stupidity, Retardaci motýlovou nebo na nějakou Francouzskou artovou masturbaci "och jsme v moderní době nedůležitý národ ale podívejte, jak jsme intelektuálně povýšení, cha cha".

SAMOZŘEJMĚ, že pak odejdu z kina a budu prskat na všechny strany. SAMOZŘEJMĚ že se mi to nebude líbit a budu tomu vytýkat úplně všechno. Tak proč na to chodit?


Btw. s Watchmanama si úplně mimo, Manhattan je pravej opak - je tam dokonce explicitně řečeno (minimálně v komiksu), že tahle postava by mohla cokoliv, že je v podstatě jako Bůh, že činí ostatní nepotřebné... a zároveň je ukázáno, jak hrozně ho to v podstatě vůbec nezajímá, jak je jeho zájem o cokoliv jen zbytková setrvačnost jeho dávné lidskosti, taková ozvěna.
Tuším že to z filmu vyškrtli (?) aby nenasrali pámbíčkářský amíky bez smyslu pro humor, ale když se Manhattan loučí s tou svojí kočkou na Marsu tak jí explicitně říká něco jako "půjdu do jiné galaxie a budu si tam dělat svoje. Možná si stvořím i nějaké lidi, protože je zajímavé vás sledovat." A myslí to vážně.
Ta postava je kritická analýza Supermana a podobných mega-hrdinů.

Na druhou strnu ten geniální superzáporák (o kterém pořád tvrdim, že to je ve skutečnosti jedinej klaďák mezi všemi)... a to jak chytne kulku za letu?

Blaine píše:Doctor Strange - Benedict Cumberbatch bude Nejvyssim carodejem Marvel universu, uvidime, jak zavedeni magie do MCU bude fungovat.
Cumberbatch. Bude. :D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od Vallun »

Jak ses od názoru Pepy dostal k tomu, že Ti tvůrci diktují, co musíš? To přece vůbec nevyplývá jedno z druhého.
have to - pokud se v angličtině nic nezměnilo znamená mít objektivní povinnost něco udělat...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od Blaine »

Sirien píše:
Blaine píše:Doctor Strange - Benedict Cumberbatch bude Nejvyssim carodejem Marvel universu, uvidime, jak zavedeni magie do MCU bude fungovat.
Cumberbatch. Bude. :D
+ TILDA HOLY SWINTON jako Cumberbatchuv mentor.... to prece nemuze byt spatne.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Obrázkové knížky s bublinami textů a vše okolo

Příspěvek od Pepa »

Vallun: Tak si tu základní premisu změň na: "Believe in impossible." :roll:
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů