Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od OnGe »

eerieBaatezu píše: 11. 11. 2017, 12:52 Obrázek

Myslím, že od teď je návštěva tohohle filmu povinná záležitost. $D
Proč? Rozflákali kameru?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Spíš škoda, že někomu nerozflákaly ciferník...
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od jjelen »

Aha, tak ty už si taky viděl ty reakce (nebo dokonce film?)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

jjelen píše: 15. 11. 2017, 15:25 Aha, tak ty už si taky viděl ty reakce (nebo dokonce film?)
Ne, to byla reakce na OnGeho poznámku.
Obrázek
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od OnGe »

To nebyla poznámka, to byla otázka. Pozná se to podle otazníku.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Justice League: Waiting for Superman
Musím říci, že to teda nebylo nic moc. Strašně generický záporák s debilním jménem, dysfunkční parta gerojů, poměrně minimální napětí a investice diváka...

Zejména ty postavy byly problematické, protože často měly dost pochybnou roli...

Wonder Woman je hlavní mlátička - OK, dává smysl, je to amazonská válečnice, to k tomu patří;

Batman je detektiv, který se snaží zjistit, co se kua děje - OK, ale když dojde na akci, je zřejmé, že je to jen cucák, co si hraje s velkejma klukama a holkama, protože dávají pozor, aby se mu na pískovišti něco nestalo;

Aquaman je mlátička, což je zbytečné, protože tu roli má už Wonderwoman a zvládá ji lépe... od Aquamana bychom čekali, že bude dělat něco s vodou, ale to se nestane... ono to je pravda poměrně obtížné, když se velká část děje odehrává ve středním Rusku, ale nabízí se otázka, proč tedy vůbec Aquaman;

Cyborg temně dumá a funguje jako interface k doomsday device, jinak zbytečná postava;

Flash vedle vyrábění blbých hlášek slouží především k tomu, aby ukázal, jak strašně rychlý je Superman, jinak je to v podstatě zbytečná postava;

Superman nefunguje ani tolik jako postava, jako spíš přírodní síla - nejdřív namlátí všem svým kamarádům, ale když ho obejme máma, tak se dá dohromady a nakope Steppenwolfovi zadek během asi dvou minut, aniž by hnul brvou

Steppenwolf sám pak působí dost tuctově, další padouch s rohatou helmou, posunutým hlasem a hláškami, za které by se nestyděl snad jen George Lucas. Jakmile se na scéně objeví Superman, zcela přestává být jakoukoliv hrozbou. Navíc nechápu, proč se jmenuje Steppenwolf.


Thor 3 mě pobavil víc, ten si alespoň na nic nehrál a otevřeně se přihlásil ke komedii a sebesatyře.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Justice League

Warner Bros se to konečně podařilo! Domestikace strašidla jménem Zack Snyder! No i když, ani to se jim vlastně nepodařilo, oni ho prostě nahradili...

Po úžasném Man of Steel a ohromujícím Batman v Superman, tu máme neškodnou zábavu pro všechny věkové kategorie, tedy hlavně děti od 5 do 12 let. Celej film je vlastně jak když vezmete epizodu kreslenýho seriálu, co se vysílá v sobotu ráno a natočíte jí naživo.

Nuda jako Ragnarok to nebyla, ale k epický hustotě BvS se to blíží tak možná shodnýma jménama v titulkách. Debil z vedení WB poručil, že se film musí sestříhat pod 2 hodiny, což byla zásadní chyba, protože prostě nebyl čas nic pořádně povyprávět. Hlavně, že se vůbec nepoučili, když to samý udělali u BvS, kde ultimate cut byl o víc než půl hodiny delší a jak to prospělo. Takhle je JL prostě "jen" akční jízda s poměrně vtipnýma interakcema postav a vzhledem k tomu, že jsem na to byl tak nějak připravenej, jsem si to užil a jsem smířenej s tím, že žádnou pořádnou DC Snyderovinu po BvS už neuvidím. Kdybych o filmu nic nevěděl a šel na to hned po MoS a BvS, tak bych asi vůbec nedával, co se to sakra děje.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Asi na to pudu zejtra znova. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Episoda kresleného seriálu pro děti celkem odpovídá, ale že ses nudil u Thora víc, mě docela překvapuje. Ne že by byl úžasný, ale jako komedie podle mého uspěl. Vtipných interakcí v Justice League jsem si všiml - byly tam asi dvě (líbilo se mi to s těmi tučňáky), takže to celkem vyčnívalo.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tak, lístek na zejtra zamluvenej. Prostě potřebuju znova vidět, jak Steppenwolf mlátí Amazonky i s koněma. Obrázek (Don't judge me. $lol$)

Mně to celý přišlo, že tomu prostě chyběla tak hodina na to, aby to celý bylo hlubší, ale tak co už teď no. Ani nevím, proč se tak děsně těším, až znova uvidím ty postavy a ty bitky a ty kostýmy a jak řecký bohové střílejí šípy na ufounský vesmírný lodě. Obrázek Obrázek Obrázek

Ragnarok nějak před koncem první hodiny ztratil náboj, postavy ani příběh mi nepřišly zajímavý a fóry nebyly tak hustý, aby to utáhly. Jako při What We Do in the Shadows jsem se řezal smíchy hodně, ale MCU Taiku nějak sterilozovalo nebo co.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jinak teda jsem si uvědomil, kolik scén úplně vyhodili, když koukám na ty trailery. Škoda, že asi nebude Snyderův cut na blu-ray.

edit: Hm, tak prej existuje tří hodinová Zackova verze, kterou ukázal lidem z WB, která je dost odlišná od finálního produktu, kterou nechali přepsat a přetočit Whedonem. Kua to chci vidět, prej to má dokonce jiný pořadí scén a ten příběh je jinej a Cyborg je víc temnej... Whoa...
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od jjelen »

eerieBaatezu píše: 18. 11. 2017, 23:54 jak řecký bohové střílejí šípy na ufounský vesmírný lodě.
Hm, přeci jen něco co by mě na tom zaujalo?
No, spíš budu doufat, že jednou někdo natočí Zelaznyho (ne, AMber nemyslim, jakkoliv na ten by došlo nejspíš, když už na něco z toho...)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

jjelen píše: 19. 11. 2017, 08:42
eerieBaatezu píše: 18. 11. 2017, 23:54 jak řecký bohové střílejí šípy na ufounský vesmírný lodě.
Hm, přeci jen něco co by mě na tom zaujalo?
Hehe, no je tam jedna sekvence, kdy jsem si připadal, že sleduju Pána Prstenů, a to ne jen jako nějak nápodobně, ale fakt to mělo totálně 100% feeling jako začátek Společenstva od Jacksona. Úplně mě mrazilo v zádech.
Škoda, že ta sekvence nebyla delší, ale to je ostatně problém se vším v tomhle filmu. Fakt tomu měli nechat aspoň 30 minut navíc, zvlášť, když člověk ví, že je stopáže natočený ještě mnohem víc.

Když o tom zpátečně přemejšlím, tak tam bylo hodně super scén. Jen prostě už to není epická zahloubaná anticko/shakespearovská revenge tragedy jako BvS, ale prostě akční komiksáckej film, no. A je vidět, že Whedon tam přidal vtipy, kdy si dělá z BvS prdel, což mě teda naštvalo, pár jeho hláček bylo fakt mimo a Snyder by tam nic takovýho nedal, třeba Batman byl charakterem poměrně dost blízko BvS, ale Supermanovi těma reshootama změnili charakter docela dost. Někdy mi to přišlo ještě ok, ale pár chvil to bylo už moc "veselý".

Ale ten LotR moment byl výbornej, a hlavně designy kostýmů Amazonek a Atlanťanů byly dechberoucí, nemůžu se dočkat, až to uvidím znova.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tyvole, na netu se začánají uvolňovat zprávy o tom, co všechny nechalo vedení z WB z filmu vyhodit. To člověk fakt vůbec nedává. Úplný kreténi, samá hustá scéna za hustou scénou a oni tam místo toho nechali natočit vtipy. A hlavně někdo leaknul vfx footage scén, co tam taky nedali. $lol$
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 11 hostů