Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Vallun »

Argonantus píše: 6. 1. 2019, 12:58 Asi budu za debila, ale kdo je Mangold?
Mangold je zelenina...

Na Vánoce dělá tchán tradičřně jehněčí v mangoldu, akorát msíto jehněčího je tam krůtí a místo mangoldu mrkev...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Argonantus píše: 6. 1. 2019, 12:58 Asi budu za debila, ale kdo je Mangold?
Maník co napsal a natočil Logana.

https://en.wikipedia.org/wiki/Logan_(film)
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Prosímtě, co mají znamenat ty dva poslední obrázky? Zejména to divné schéma nad tvým posledním postem. Identifikovala jsem tam nějaké známé symboly (Sko, netopýr, asi Aquamanův trojzubec), ale jinak na to čumím jak puk.
EDIT: Aha. Krucinál, dávej k tomu popisky.
https://cosmicbook.news/zack-snyder-unv ... ty-t-shirt
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

Tak já vám nevím.

X Men Budoucí minulost - aneb dám tomu ještě šanci.
Před dvěma lety jsem tu máznul První třídu a dopadlo to https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 70#p496070

nad tímhle taky jásal leckdo, třeba Eerie.
Mno. Půdorys je vytuněný terminátor, což není něco, co by mne 30 let později nějak ohromilo.
Je tu docela hodně scén v "normální realitě", což se mi líbilo. K tomu civilně a docela slušně hrající herci jako Fassbender a Mc Avoy. Shoduji se i v tom, že to stojí na čtyřech úplně nejzdařilejších postavách, Wolwerine, Profesor X, Magneto a Mystique, ostatní jsou spíš do počtu. Trpajzlík Dinklage potěší vždy.

Na druhou stranu, bylo to dost klopotné, zdlouhavé a užvaněné, a docela dost patetických tlachů, které pracně vysvětlují, co jsme právě viděli a co jsme v tom vidět měli.
A pohledy na "současnost" s těmi Sentinely, to byla zřejmě živá ilustrace k té debatě o scifi/fantazy, pro mne nejhorší možná varianta digitálního bordelu, jen s velkým sebezapřením jsem to nevypnul, udělal bych to, kdyby nebyla naděje, že se to zlepší.

Jako pro změnu tři hvězdy, ne víc. Možná s větším klidem, než u té První třídy, ta systematicky klesala dolů a byl to beznadějnější pohled.
Což znamená, že je to možná mimo Batmany úplně nejlepší superhrdinský film všech dob, hurá.
A vidět to už nechci.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od jjelen »

Nejlepší superhrdinský film? Ale no tak... Logan, Kick Ass, ten Shyamalan... (i když je samozřejmě otázkou, co je vlastně superhrdinský film, že... tenhle můj výběr nejsou zrovna typické kousky... jo, možná ještě Man of Steel, dám mu někdy v budoucnu ještě jednu šanci snad)
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

jjelen píše: 21. 1. 2019, 16:02 Nejlepší superhrdinský film? Ale no tak... Logan, Kick Ass, ten Shyamalan...
Neviděl, neviděl, nevím o co jde.
Doufám v toho Logana. Ale doufání je tak velké, že by mu snadno mohlo zlomit vaz.
možná ještě Man of Steel, dám mu někdy v budoucnu ještě jednu šanci snad
To je pro mne nemožné. Digitální bordel rulezz. Je to jako začátek Future past, ale bohužel to trvá strašně dlouho. Stylizace, kterou jsem naprosto nedal - něco jako 300. Odpad, ježto nedokoukatelné. To se mi u Snydera stalo víckrát. Snad nikdo jiný nevyrábí filmy, oscilující vesele mezi odpadem a maximálním hodnocením.
Možná jsem ještě na nějaké superhrdiny zapomněl.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od jjelen »

Myslím Vyvoleného s Willisem od týpka co spáchal Vesnici, 6. smysl a Znamení (a taky Split- "pokračování" Vyvoleného, které do téhle debaty už asi fakt moc nepatří, a ještě třetí díl jdoucí teď do kina který jsem neviděl a ohlasy vypadají dosti bídně...)
Kick Assem si u tebe nejsem jist neboť humor (kdosi ho snad zrovna tady srovnával s Deadpoolem...).
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

Jo tak Vyvoleného jsem viděl a moc se mi nelíbil. Ten to taky rozhodně nevytrhne; opět hodně odřené tři hvězdy.
A humor, to zní samozřejmě taky dost zlověstně.
Za mne opravdu vtipné věci jsou většinou ty, u kterých o humoru nikdo nemluví.
Přemýšlím, zda se dá do superhrdinů narvat Asterix. Pak by se možná mohli X meni obávat.
Batmana lze odstřelit s tím, že to není superhrdina. Což vlastně není. Kdyby byl, nebylo by co řešit.

EDIT: Aha - já už vím, na co jsem zapomněl. Wanted! Tak to je rozhodně lepší, než X meni.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od jjelen »

Joo, já věděl že jsem na něco zapomněl, ještě tedy Watchmeni (ale to je další Snyder, takže šance 50/50)
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

No jo, Watchmeni. Ti jsou taky na watch listu, jako ten Logan.
To jsou takové temné hrozby v pozadí mého osudu, které hrozí mi úplně převrátit život.
Zneklidňující je, že plno těchto bomb už bylo odpáleno a nic moc. Budoucí minulost je jednak z nich, zrovna.
Já asi nejsem superhrdinský typ.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od jjelen »

Jak jako bomba? Future past mi přišlo... no, takovej nějakej... průměr? A mám pocit že tomu odpovídaly i ty reakce (nadšený výkřiky... víceméně stejný jaký provázej každou druhou marvelovku, třeba... žádná revoluce se nekoná/ala, "jen další zábavná blbost" pro co nejširší publikum). To ten Logan i Watchmeni jsou přeci jen trochu jiná kategorie (i když nezapírám že přespřílišná očekávání nemusí být na místě...)
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

No, třeba Eerie tvrdil, že je to úplně nejvíc hustý, wau, super.
Což u každé druhé marvelovky nedělá. Spíš naopak kvílí. V poslední době skoro u každé.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Tak to se ti určitě bude líbit X-Men: Apocalypse :>;o)
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů