Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1190
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Cor »

No, u superhrdiny se může divák bát jeho pádu - že ho něco zlomí a pověsí hrdinování na hřebík (a nechá saýce volně řádit) a nebo, že se sám saýcem stane. Nebo, že se z hrdiny stane nesnesitelný superčůrák. Watchmen, The Boys. Ale i ten Snyderův Superman -pořád si říkáš, to by byl fakt průser, kdyby mu mrdlo nebo se rozhodl páchat Vyšší dobro a Batman se nás o tom snaží přesvědčit, ve své paranoie.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

Cor má pravdu. Je to i jedna z kvalit toho Batmana, který je neustále na té hranici, a ve skutečnosti není příčetnější než ti, které posílá do Arkhamu. Přijde mi to možná i lepší příklad než ti Strážci nebo Banda.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1190
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Cor »

Jinak, napadá mě ještě jeden důvod, ke vzniku "superhrdiny vzdáleného lidem" (Superman, bohové apod) a jejich atraktivity - je to oslava vlastní kulturní/morální nadřazenosti jakožto druhu/kultury. Podívejte, přišel mezi nás hrdina, který je úplně jiný, než my, protože je mimozemšťan s nadlidskými schopnostmi/starogermánský bůh/řecká bohyně - ale přesto chce (nebo nejdřív ne, ale pak jo) být jako my a nakonec je jako my a kope za NÁŠ tým! Poslední syn Kryptonu přijal Americké občanství! (kromě toho že je xenofilní human fetišista). A tak.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Steve Ditko Estate se soudí s Disneyem o práva na většinu Márvelích postav! Nemůžu uvěřit tomu, že by někdo mohl ty charaktery spasit před MCU! :clap: $lol$

A to dokonce až tak, že by mohli bejt public domain!!!

To by bylo boží!!! Konečně by někdo mohl natočit pořádnej Guardians of the Galaxy film, a ne ty klauní šaškoviny od Disneye.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

Eerieho post mě donutil si tu problematiku trochu pogooglit (jo, já vím, slíbil jsem, že ho nebudu číst, ale všichni víme, že tahle předsevzetí jsou kraviny).
"Většina Marveláckých postav" dle Eerieho jsou ve skutečnosti Spider-man a Doctor Strange. Potenciálně by se to samozřejmě mohlo týkat i jiných postav... konkrétně supportu a záporáků těhlenctěch dvou. Ostatní spoluvymyslel se Stanem Lee Jack Kirby. Ditko se ovšem podílel na některých jejich pozdějších příbězích, takže se může objevit nějaká dílčí věc, která by ale byla každému k ničemu a popravdě silně pochybuji, že by bylo autorské právo v USA tak pečlivé.

Konkrétně těch Strážců galaxie se to těžko nějak dotkne.

A když myslím dotkne, tak je třeba říci, že soud ještě neproběhl. Nicméně u postav spoluvytvořených výše zmíněným Kirbym už bylo podáno 45 obdobných žalob. Marvel jich několik vyhrál a pak se s rodinou mimosoudně vyrovnal v těch ostatních případech. Pokud nebylo postavení těchto dvou kreslířů výrazně odlišné co do smluv (a já nevím, proč by mělo být), nevypadá to pro Ditkovu rodinu moc růžově.

Navíc, sice by mohli získat práva na tyhle postavy, ale ne ochranné známky, které jsou trochu jiná věc. Nerozumím americkému právu, ale smrdí mi to "můžeš psát komiksy o X, ale nesmíš X zmínit v propagaci" a podobnými megakravinami. Z čehož by nejspíš neměl nikdo nic. Marvel má tedy velmi dobrou pozici, ale bude nejspíš opatrný. Velmi očekávám, že zaplatí SDE nějaké peníze a mimosoudně se vyrovná. SDE na to kývne, protože šance získat víc budou mizivé.

A o veřejné doméně jsem nenašel nic, a přijde mi to jako nesmysl, už kvůli takovým věcem jako "práva Stana Leeho" a podobně.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Já jsem četl, že se to může dotknout většiny MCU postav.

Ale věřím, že se to vyrovná mimosoudně, nebo si stejně Disney najme právníky, co jim to vyhrajou.

Cože, Ty jsi slíbil, že mě nebudeš číst? Obrázek
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

A ty jsi to neslíbil a stejně nečteš, že.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

V tom byla pointa tý mý otázky. $lol$

Co jsem zahlídl.
Argonantus píše: 23. 9. 2021, 21:50 Wonder woman fakt nedávám. Tam je to moc štěstí najednou - Hulk křížený se starým Řeckem (a to naštěstí ubrali americkou vlaječku na kalhotkách). Padesátikilová holka, co mlátí metrákové chlapy a v první světové vítězí šermem. WTF?
Pokud máš superlidskou sílu, odolnost, takový ty věci, tak ti stačí mít 50 kilo. A stačí ti mít meč, a můžeš bejt v jaký válce chceš.

Superman má jen pěsti a rozmlátí tím vesmírný lodě. Z hlediska komiksový logiky v tom myslím není vůbec žádnej zádrhel.

Něco jako když Héraklés nesl klenbu za Atlanta. Tam je to teprve WTF. U Wonder Woman a Supermana víme, že jsou superpowered, ale u Hérakla sem si nikdy nevšiml, že by měl tělo jak ocel, apod., a najednou dokáže unýst to, co nese titán.
Argonantus píše: 23. 9. 2021, 21:50 Batman vlastně není vůbec fantastický - pomineme-li některé jeho diskutabilní mašinky.
O tomhle jsem měl taky zajímavou diskuzi na tom amíckým fóru. Říkal jsem, že se mi líbí Nolanův Batman, co všechno drží při zemi a není tam Poison Ivy co ovládá rostliny, co lusknutím prstů zamotají Batmana, a že mi teprve pak přijde Batman uvěřitelnej. A týpek mi na to řekl, že jemu přijde uvěřitelnej Batman pouze v případě, kdy tam ty fantastický prvky jsou. Jinak je podle něj úplná blbost, aby Batman jakkoliv fungoval.
A argument to blbej není. Realistickej Batman chce buď hodně hodně opatrný zacházení, od toho, kdo to píše, aby to nebylo WTF a nebo hodně silnou suspension of disbelief.

Viz Moorovy Watchmen, kam Moore dal batmanskýho týpka, kterýho při první bankovní loupeži šmejdi prostě vodstřelili.

Iron Man nesmyslnej jakbysmet. Při prvním nárazu, kterejch sou ty komiksy a filmy plný, by byl v tom brnění na kaši. Ty nano-verze, to je totál bizár, čistý fantasy. Ale né, že by mi to vadilo.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Gunn na twitteru machruje, že dělá další DC projekt, tak sem ho a celý to studio poslal do hajzlu, že na ty jejich sračky fakt už nejsem zvědavej. Vzít si víc prášků, než psychiatr předepsal a zalejt to pivem, vede k úžasný upřímnosti. $lol$ $lol$ $lol$
Akorát mi nějak moc nejde chodit. $lol$
Obrázek
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 2. 11. 2021, 15:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Aegnor píše: 4. 10. 2021, 00:48 Chudáček, ví že se na něj nebude dívat jeden člověk. Vsadím se, že se kvůli tomu zastydí a začne točit jenom temné depresivní filmy bez jakékoliv návaznosti na DC nebo Marvel. Good job. :-)
Jeho SS prodělal nejvíc peněz ve WB/DC historii a ještě to byla sračka. Ať jde dělat ty svý klaunoviny zpátky k Disneyům. Nikoho ty jeho shity nezajímaj. I krávoviny jako Venom 2 nebo Black Widow dělaj velký prachy v týhle samý době covidu a já nevím na co všechno se tyhle flopaři vymlouvaj, takže pozice se naštěští obrátili a lidi, co koukaj na DC filmy ukázali, že je ty disneyí blbosti v DC nezajímaj. Aspoň z něčeho může mít člověk radost. Ale lidi z Warner Bros mu samozřejmě dali další film, protože chtějí všechny fanoušky do tý doby, než dostanou vyhazov od Discovery, co nejvíc nasrat, protože Snyder je jejich úhlavní nepřítel a budou do tý doby dělat všechno, aby se co nejvíc vzdálili od toho, co udělal. Teď doufám, že všechny ty jejich Flashe a Aquamany a nový Batmany ztratí stejně tolik peněz, co Gunnova SS, to už by šlo do miliard dolarů, to by bylo fakt už dobrá švanda. Na ten Gunnův DC seriál, kterej měl nejvíc debilně trapnej plakát, co kdo kdy viděl, snad taky nikdo koukal nebude. Takovej downgrade od dob Nolana a Snydera se snad ještě nikdy nestal. Teda kromě starých Marvel filmů versus MCU bullshitu. Kua já tak doufám, že Disney prohraje s tím Ditkem a budeme zas moc dostal filmy jako First Class, Days of Future Past, nebo Logan. Každej z nich bych lepší, než celý MCU dohromady.
Obrázek
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 2. 11. 2021, 15:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

eerieBaatezu píše: 3. 10. 2021, 22:56 Vzít si víc prášků, než psychiatr předepsal a zalejt to pivem,
Když jsem uviděl tohle, řekl jsem si, srát na hádání se o superhrdinech.

Eerie, prosím tě, tohle už nedělej. Jo, četl jsem depresárium, a nedovedu si představit, jak hnusně ti teď musí být. Ale cokoli zlého je lepší přečkat bez toho, aby sis ublížil. A tímhle si můžeš způsobit celoživotní poškození něčeho, nebo se rovnou zabít. A to nic nezlepší.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

Myslím, že superhrdina eerie o těchto věcech ví mnohem víc, než my ostatní dohromady.
Což možná vysvětluje část nadšení nad těmi temnosmutnými Snyderovými filmy.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

Co do zkušeností naneštěstí pro něj zjevně ano, ale na to, že předávkovat se prášky je blbý nápad, zkušenost nepotřebuju.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host