Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od York »

Pracující logaritmus píše: 1. 6. 2018, 16:24Možná si jen některé věci zbytečně moc bereš. Nějaký youtuber (a jeho diváci, takže podobná sociální bublina) s tebou nesouhlasí ve věci, která je hodně o vkusu . No a? Nemá cenu se takhle rozčilovat.
Je vidět, že tomu vůbec nerozumíš $D
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Quentin »

Pro mě je ten největší rozdíl kreativita. Střídat cool interakce superschopností s cool hláškami je nakonec mnohem zajímavější než opakovat výhružky a bezduché mlácení. I taková nesmyslná píčovina jako iron man odražící svůj paprsek od kapitánova štítu je zajímavější vizuál, než kdyby tím paprskem rovnou zacílil na nepřátele.

Obrázek
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od York »

Quentin píše: 1. 6. 2018, 16:32I taková nesmyslná píčovina jako iron man odražící svůj paprsek od kapitánova štítu je zajímavější vizuál, než kdyby tím paprskem rovnou zacílil na nepřátele.
A kdyby se nad tím trochu zamysleli a postavili tu scénu na roh ulice, tak by to dokonce i dávalo smysl...
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Vallun »

York píše: 1. 6. 2018, 16:42 A kdyby se nad tím trochu zamysleli a postavili tu scénu na roh ulice, tak by to dokonce i dávalo smysl...
:wink:
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Pracující logaritmus píše: 1. 6. 2018, 16:24Možná si jen některé věci zbytečně moc bereš. Nějaký youtuber (a jeho diváci, takže podobná sociální bublina) s tebou nesouhlasí ve věci, která je hodně o vkusu . No a? Nemá cenu se takhle rozčilovat.
Když někdo tvrdí, že tohle je weightless: https://youtu.be/rM2WAToprJM?t=55s tak to není o vkusu, to už je o lobotomii.
A tahle scéna je doslova nejenergičtější a nejdynamičtější akční scéna, kterou jsem viděl: https://youtu.be/NFRy89r4zKc Jakože úplně ever. Camera movement, editing, pacing, herecký výkony, vizuály, zvukový efekty, hudba, emoce, epickost. Ten ryzí Supermaní okamžik, kdy dá úplně všechno, aby zachránil planetu. To opravdový přátelství mezi Perrym, Jenny and Stevem. Nejnamakanější akční scéna. Snyderův level filmařský dovednosti tady je úplně neskutečnej. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Jak pak má člověk brát nějaký mektání o tom, že DC má problémy s weightless akčníma scénama. Od maníka, co se rozplývá nad těma debilníma hláškama uprostřed akce? Tomu já říkám recept na weightless akční scénu.
Snyder udělá nejnabušenější akci a maník natočí video o tom, že je to weightless a není tam dost hlášek.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Samozřejmě jsem celý odpoledne strávil odepisováním na to video. Kua. Ještě že jdu celej víkend do práce. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

Hm, pustil jsem si obě odkazovaná videa, a nechala mne naprosto chladným.
Čím to?
Možná tím, že mám jiný vkus.
Vážně, Errie. Všichni občas prohlašujeme svůj vkus za objektivní pravdu. Pak ta prohlášení zní víc fríkůlin.
Ale je dost blbé tomu začít věřit.
A není to poprvé co z tebe mám ten pocit.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

eerieBaatezu píše: 1. 6. 2018, 18:29Když někdo tvrdí, že tohle je weightless: https://youtu.be/rM2WAToprJM?t=55s tak to není o vkusu, to už je o lobotomii.
Za mě nuda - jako skoro všechny akční scény ve skoro všech superhrdinských filmech. Vlastně by mě z ní zajímalo jenom, proč ta svoje čupr svítící laserová očička nepoužil dřív a rovnou ty tři nesesmažil.
eerieBaatezu píše: 1. 6. 2018, 18:29A tahle scéna je doslova nejenergičtější a nejdynamičtější akční scéna, kterou jsem viděl: https://youtu.be/NFRy89r4zKc Jakože úplně ever. Camera movement, editing, pacing, herecký výkony, vizuály, zvukový efekty, hudba, emoce, epickost.
Já měla problém u ní neusnout, nic z tebou jmenovaného tam prostě nevidím. Hezká chapadla, škoda, že nejsou ani trochu sexy.
Hm, to je pro mne vlastně problém obou scén i Supermana jako takového (a vlastně superhrdinských filmů jako celku) - nejsou, až na výjimky, ani trochu sexy.

Ale nevím, jestli je dobrý nápad vybírat takhle scény vytržené z kontextu - film jsem neviděla, netuším, přes co všechno se k těm scénám došlo, neznám kontext, nevím, jestli nejsou (měly by být) vyvrcholením něčeho delšího, neznám klenbu dramatického oblouku (bylo-li tam něco takového) atd.
Vlastně se zeptám takhle - vážně čekáš, že lidi, kteří neznají ten film, si ze dvou scén sednou na prdel? Velikost scény dost tvoří děj předcházející.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Quentin »

Sadako píše: 1. 6. 2018, 21:31Vlastně se zeptám takhle - vážně čekáš, že lidi, kteří neznají ten film, si ze dvou scén sednou na prdel? Velikost scény dost tvoří děj předcházející.
O tom má Nerdwriter taky video :D
https://www.youtube.com/watch?v=38Cy_Qlh7VM
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Hmm, zajímavé. Moments versus scenes... já většinu těch filmů neviděla, takže to těžko posoudím, ale 300 tak vypadalo, to je fakt. Sucker Punch a Watchmen, mám dojem, zas tolik ne.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

Vlastně se zeptám takhle - vážně čekáš, že lidi, kteří neznají ten film, si ze dvou scén sednou na prdel? Velikost scény dost tvoří děj předcházející.
tohle je úplně kardinální komunikační problém, co mám nejen s eeriem, ale s celou novou dobou.

Význam scény, vytržené z kontextu. Význam obrázku, dokonce.
Pro mne obrázek žádný význam nemá. Nesděluje žádnou informaci (c) Eerie Baatezu.

Zřetězit hromadu obrázků bez významu nevede nutně k tomu, že by se tam nějaký význam musel objevit. To se řídí úplně jinými zákonitostmi.
Střídat cool interakce superschopností s cool hláškami je nakonec mnohem zajímavější než opakovat výhružky a bezduché mlácení.
Problém, zda 0*0 je něco jiného než 0+0 je taky nad moje síly.
Pokud jsem dal váhavě zapravdu Eeriemu, že DC od Snydera spíš, tak to rozhodně nebylo z důvodu poměru těchto čtyř veličin. Ty jsou rovnoměrně k ničemu všude.

Stran 300 - za mne čistý odpad, nedokázal jsem koukat déle než 10 minut, ale zpětně jsem uznal, že je to cvičení na stylizaci, kterou jsem naprosto nedal a která mne bytostně sere. Právě proto, že roztrhala děj na jednotlivé vizuální scény. Kdybych hledal smysl - a pokoušel jsem se o to - vyleze mi z toho jenom náckovský kult síly, což považuji za totální nablblo.
Jo, hodně jako ta Ann Rayndová, vlastně. Nebo Top Gun, kdovíproč se mi připomněl (včera ho někdo zmínil).
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Quentin »

Argo píše:Problém, zda 0*0 je něco jiného než 0+0 je taky nad moje síly.
Vážně budeš tvrdit, že kreativita v akčních scénách nehraje roli? :D

Takže by bylo úplně fuk, kdyby na konci T2 místo tohodle
schlazení > "Hasta la vista, baby" > rozbití > slití > fistfight s různýma využitíma T1000 slévání (otočení se bez otočení, chycení ruky hlavou etc.) > zaseknutí ruky v ozubeném kole > vyhrožování connorové > mlácení beranidlem > plazení za zbraní > vypnutí arnolda > vydávání se za connorovou > návrat arnieho s granátometem > cool death animation

bylo tohle?
punch > punch > "You bastard! > punch > punch > "You bastard! > punch > punch > "You bastard! > punch > punch > "You bastard! > punch > punch > "You bastard! > punch > punch > "You bastard! > punch > punch > "Dieeee" > killing blow.

Ten T2 fight se věnuje jejich superschopnostem; T1000 mění tvar a arnie ustojí libovolnou nakládačku. Přesně o tom se v tom videu mluví.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Sosacek »

Quentin píše: 2. 6. 2018, 09:48 bylo tohle?
punch > punch > "You bastard! > punch > punch > "You bastard! > punch > punch > "You bastard! > punch > punch > "You bastard! > punch > punch > "You bastard! > punch > punch > "You bastard! > punch > punch > "Dieeee" > killing blow.
To tem filmum z DC trochu nadsazujes, ne?

Problem s Marvelem a DC je jeste trochu jinej problem, typek to dobre popisuje tady: https://www.youtube.com/watch?v=Z1PCtIaM_GQ
Naposledy upravil(a) Sosacek dne 2. 6. 2018, 10:43, celkem upraveno 1 x.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Quentin »

Sos píše:To tem filmum z DC trochu nadsazujes, ne?
To nemělo bejt DC, jen extrémní příklad pro Arga :)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Sosacek »

Quentin píše: 2. 6. 2018, 10:39
Sos píše:To tem filmum z DC trochu nadsazujes, ne?
To nemělo bejt DC, jen extrémní příklad pro Arga :)
Me se zdalo ze tam chybi "Martha!!!!11jedenact"
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů