Proč má cenu koukat na filmy i když je vám přes dvacet

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Proč má cenu koukat na filmy i když je vám přes dvacet

Příspěvek od morech11 »

len tak odbočka, rovnako zavrený, akurát z úplne opačnej strany sa mi zdá argov (a môj) obľúbený mad max. a ešte z iného konca v tomto duchu musím doporučiť film, čo som videl nedávno - Under the Skin(2014), kto môžte, stiahnúť, veľkú telku, dobrý zvuk, víno do ruky a zhasnúť svetlá :) (a kto si nedáva škótsky prízvuk, tak ten aj titulky :D)
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Proč má cenu koukat na filmy i když je vám přes dvacet

Příspěvek od Argonantus »

Max stopro ano; on je to vlastní brácha Blade Runnera i toho alcháče (obětuje vlastní krev... a vůbec je to celé o kapalinách té vhodné barvy).

Under the skin mám v seznamu must see.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Proč má cenu koukat na filmy i když je vám přes dvacet

Příspěvek od eerieBaatezu »

Under the skin není zas tak super věc. Spíš pseudo zajímavá a pseudo chytrá, než aktuálně hustá. Ta knížka musí bejt milion lepší, podle toho, co jsem o tom četl. Ten převod do filmu na mě působil dost ploše, ale možná z toho Argo vydoluje tuny úžasnosti, jako z Blade Runnera a Fury Road.
Argonantus píše:Znalec se liší jen tím, že má zkušenost, jak to může fungovat, a vydrží u toho o trochu déle, i když se zpočátku nic neděje.
(...)
Musíte počkat. Být trpěliví. Chytat jemné linky a náznaky. Ono se to rozjede.
Sorry, Nolan mě prostě zkazil, když mi ukázal, že věci umí šlapat od první vteřiny a není potřeba úvodní nuda.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Proč má cenu koukat na filmy i když je vám přes dvacet

Příspěvek od Lorwyn »

Jak nuda sakra? Nolan za mě prostě točí prvoplánově, to je všecko...
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Proč má cenu koukat na filmy i když je vám přes dvacet

Příspěvek od morech11 »

eerieBaatezu píše: 13. 5. 2017, 14:51 Sorry, Nolan mě prostě zkazil, když mi ukázal, že věci umí šlapat od první vteřiny a není potřeba úvodní nuda.
teda sorryjako, ale ani pri Blade Runnerovi, ani pri Dune, ani pri Fury Road, ani pri Under the skin som nepociťoval ani trochu nudy. možno som trochu nudy a pomalý začiatok, ako to ty popisuješ, pociťoval pri 2001: A Space Odyssey, rozhodne už nie pri Clockwork Orange
a tak ďalej:
záverom: myslím, že si filmovo budem viac rozumieť s argom, než s tebou :)

pociťuješ nudu pri úvode k Inglorious Basterds?

nolana v zásade môžem*, aj keď trpím tým, že ak jeho filmy pozerám viackrát, tak pri tom na ďalšie pozretia ťažšie obsedím na jeden záťah. každopádne mi na ňom "šlapání od prví vteřiny" príde ako tá najmenej zaujímavá/dôležitá časť jeho filmov :)

_____
*píšem v zásade, lebo som fakt nezvládol tie patetické dialógy/monológy v man of steel a ani sexy herec to neutiahol a v polovici som to musel vypnúť. čo v zásade koniec koncov aj tak nie je len nolanova zodpovednosť.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Proč má cenu koukat na filmy i když je vám přes dvacet

Příspěvek od Argonantus »

Man of Steel jsem naprosto nedal, ale to už bylo jinde.
Já Snydera zřejmě buď slupnu i s chlupama (Sucker Punch), nebo mne zadusí hned prvním soustem (300), nic mezi tím.
Teda, mezitím bylo Batman versus Superman, ale to byly v zásadě dva odlišné filmy, které někdo zlomyslně slepil dohromady.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč má cenu koukat na filmy i když je vám přes dvacet

Příspěvek od Invictus »

Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

eerieBaatezu píše: 13. 5. 2017, 14:51Ta knížka musí bejt milion lepší, podle toho, co jsem o tom četl.
Knížka je dementní agitka na téma žvižátka jsou taky lidi, film může být jedině lepší. Tuším, že jsem si tu na knihu již před nějakým časem stěžovala v literárním vlákně.
EDIT: Konkrétně tady.
Naposledy upravil(a) Sadako dne 14. 5. 2017, 22:15, celkem upraveno 1 x.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Proč má cenu koukat na filmy i když je vám přes dvacet

Příspěvek od morech11 »

Invictus píše: 14. 5. 2017, 13:21 Man of Steel je Snyder. ehm. http://www.csfd.cz/film/225387-muz-z-oceli/prehled/
aha
pravda
nolan robil screenplay

tak to je průser. a mnoho toho vysvetľuje. snydra nedávam vôbec
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Proč má cenu koukat na filmy i když je vám přes dvacet

Příspěvek od eerieBaatezu »

Úvodní nuda byla směřována k ději knížek Duny a Hyperionu, nemluvil jsem o ní v souvislosti s žádným filmem. Dotáhnout to na stou stránku a pořád čekat, kdy konečně začne něco zajímavýho, je vopruz.

Ale tak Blade Runner nebo Under the skin nemají počáteční nudu, mají kontinuální nudu. $lol$ Inglorious Basterds mě taktéž děsně nudili. Ale tak když váš ne, tím líp pro vás.
Obrázek
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč má cenu koukat na filmy i když je vám přes dvacet

Příspěvek od Invictus »

To je těžký, mě třeba přišly zajímavý už první stránky Duny a nějak mě to udrželo až do konce. Co je však třeba pravda je to, že Herbert to psal na dnešní dobu hodně těžkopádně (podobně Tolkien). Hlavně pak ty další pokračování, to první díl je ještě dost svěží, ale třeba Kapitula:Duna, to je prostě hardcore a četl jsem to snad půl roku. Krom toho, ony jsou tam i hodně zajímavý věci myšlenkově, takže jen tak prolétnout to, bez zastavení, je podle mě škoda.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Proč má cenu koukat na filmy i když je vám přes dvacet

Příspěvek od morech11 »

morech11 píše: 14. 5. 2017, 21:11 (...)
ešte si dovolím vsuvku k tomuto: stalo sa to tak, že som do googlu dal nolana, aby som overil, čo všetko som od neho pozeral a či môžem povedať "toto môžem"
a vybafol na mňa man of steel. sám som bol prekvapený, ale nejak som to nerozporoval a to bola chyba.
eerieBaatezu píše: 14. 5. 2017, 22:35 Inglorious Basterds mě taktéž děsně nudili. Ale tak když váš ne, tím líp pro vás.
no a tu sa to všetko vysvetľuje úplne :) (eB - ono akože nič proti ničomu, je to celkom vporiadku, len že teraz už mám všetky informácie o tom, prečo sa viac v názoroch na filmy zhodnem s argom, než s tebou :))
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Proč má cenu koukat na filmy i když je vám přes dvacet

Příspěvek od eerieBaatezu »

Já jsem si všiml, že mám v určitých věcech opravdu výrazně odlišný hodnocení, než spousta lidí.

Třeba si myslím, že Star Trek: The Motion Picture je milion lepší než Wrath of Khan a ostatní ST filmy, že Rise of the Planet of the Apes > Dawn, že Boardwalk Empire > Game of Thrones, že IT Crowd > Big Bang Theory, Age of Ultron > The Avengers, BvS UE > CA:CW, Ghost Protocol > Rogue Nation, apod. Ale což, aspoň se po internetových fórech nenudím. $D
Obrázek
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč má cenu koukat na filmy i když je vám přes dvacet

Příspěvek od Invictus »

V tomto se shodneme:
Boardwalk Empire > Game of Thrones
IT Crowd > Big Bang Theory

Tyhlety věci jsou imho shit všechny čtyři:
Planet of the Apes > Dawn
Age of Ultron > The Avengers

A zbytek sem neviděl.
Iron Within
Iron Without
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů