"Alien: The Invasion"?

Vampire, Werewolf, Mage a jiné hry ze Světa temnot.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 14761
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

"Alien: The Invasion"?

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 13. 2. 2011, 21:01

Koukal jsem různě po netu, ale nikde se tohle nikterak do hloubky neprobíralo. Co si myslíte o užití mimozemšťanů ve World of Darkness? Připadá mi, že celé to téma minimálně by do starého WoD mohlo docela sedět... skryté hrůzy z vesmíru, na které nejsme připraveni, ale pro které představujeme přinejlepším zajímavý objekt zkoumání... Určitě si to dovedu představit jako nějaké antagonní téma (odhalování mimozemského spiknutí), ale myslím si, že by z toho určitě mohl být hezký samostatný modul (Alien: The Invasion :-)= ), rozhodně se to podle mého hodí více než poměrně známý a rozpracovaný Highlander.

Co myslíte? Co by bylo hlavním motorem mimozemských postav? Jaké by musely být charakteristiky mimozemšťanů? Jak harmonisovat jejich totální cizost s okolním světem a něco z ní vyčerpat?

Nejreálnější se mi asi zdají ufouni, kteří jsou na Zemi nějak uvězněni, dostali se sem při nějaké havárii (nebo sérii havárií) vesmírné lodi a teď se chtějí vrátit domů. Dovedu si představit různé zájmové skupiny ufounů, jedni se fakt chtějí vrátit domů, další jsou relativně spokojeni, protože jim Země poskytuje úkryt před něčím, navíc jim jejich supertechnologie umožňuje lidem skrytě vládnout, další jsou přímo posedlí věděním (lidská biologie, kultura,...) a lidi zkoumají...
Navíc k cíli vedou různé cesty:
- relativně tichý odchod dimensionálním portálem
- přivolání mateřské flotily pomocí majáku
- "přeměna" celé lidské populace na vlastní druh (možná jediný způsob rozmnožování supervyspělé, ale přešlechtěné, sterilní rasy?)
- vyhlazení lidské rasy
...
...

Nejsou takové zájmy příliš lidské? Nebo je to přece jen nutnost od něčeho se odpíchnout?
DIE FOR THE DOW!
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

Uživatelský avatar
Alef0
Příspěvky: 5831
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: "Alien: The Invasion"?

Příspěvek od Alef0 » 13. 2. 2011, 21:21

Len letmo:

Tí mimozemšťania by mali na ľuďoch nejako závisieť. Upíri sú síce ,,nad" ľuďmi, ale bez nich by boli ničím.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0

Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 14761
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: "Alien: The Invasion"?

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 14. 2. 2011, 10:41

To mě taky napadlo... ale zase na druhou stranu jak na lidech závisí vlkodlaci a mágové?

Každopádně určitě by to chtělo nějaké konkrétnější podoby ufounů. Napadli mě:

klasičtí šediváci
- velká hlava, štíhlé tělo šedé barvy, velké černé oči
- fysické parametry se omezují na 1 nebo 2 (jsou velmi slabí), mentální jsou neomezené (proto ta velká palice)
- jejich moc plyne z vysoké inteligence, psionických schopností a technologií
- rozmnožují se tak, že postupně předělávají jiné organické inteligentní bytosti na sebe samotné pomocí brutálních lékařských procedur
- mezi lidmi se maskují za pomoci kombinace nějaké holotechnologie a psioniky (což ale nedokáže maskovat jejich velkou fysickou slabost...)

bodysnatcheři
- malý rejnokoidi, kteří se přichytávají na nervový systém jiných tvorů, tím tvora zabijí a ovládají jeho mrtvé tělo, sami o sobě bez hostitele dokáží přežít nanejvýš pár hodin
- možnost A: kontrolují všechny jeho pochody atd.
- možnost B: kontrolují většinu jeho pochodu, ale tělo je pořád mrtvola a podléhá postupně rozkladným procesům (maskování selhává, tělo je nutno vyměnit)
- možnost C: časem vysají veškeré živné látky a tělo musejí vyměnit (ale maskování neopadá)
- jejich moc plyne opět z vysoké inteligence, psionických schopností a technologií
- způsob maskování mezi lidmi je celkem jasný


Ještě k hlavní zápletce. Mohlo by jít o emzáky, kteří na zemi ztroskotali tisíce a tisíce let nazpět, jejich lodi se porouchali a oni v kryospánku existují dodnes, ale příliš dlouhá hibernace je zbavila většiny jejich paměti - tj. kdo jsou a proč jsou vlastně tady. Jejich únik ze země či přivolání invase by naopak mohla být jejich apokalyptická událost, tj. ve skutečnosti jde o vymírající rasu, která unikla z domovského světa před jeho zničením jinými (podstatně horšími emzáky), uprchla jim, ale teď na to zapomněla. Mezitím ti další emzáci vyslali po vesmíru tisíce lodí, aby je našli a mohli vyhlazení dokončit (takže přivolání mateřské flotily nemusí být zrovna ta nejlepší dlouhodobá strategie, protože hádejte kdo přilítne).
Takhle by se daly použít obě ty mimozemské rasy... jedna by byla ta unikající a druhá by representovala lovce-průzkumníky (kteří ovšem také nemají bezprostřední způsob jak kontaktovat zbytek své rasy).
DIE FOR THE DOW!
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

smrq
Příspěvky: 1368
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: "Alien: The Invasion"?

Příspěvek od smrq » 14. 2. 2011, 20:34

priznam se, ze prvotni reakce byla odmitava. predstava mychani ufounu do wodu me vubec nelakala... pak jsem si ale vzpomnel na serial x-files, kde byly mysticke motivy s ufo namychany moc povedene a vsechno fungovalo bezvadne.

tam byly ufo pojati jako tajni/skryti manipulatori celym lidstvem. meli pod palcem nekolik lidi - tajemne hlavouny rozhodujici o behu lidskych spolecenstev - takovi kardinalove richeliu. mezi temito vudci a ufony existovala tajna dohoda, proc spolupracuji (nepamatuju si, jestli byla jeji podstata divakum do konce serialu vyjevena, uz je to mnoho let). takze kdyz ufoni neco potrebovali, stacilo dat prikaz a tito skryti bossove jiz zatahli za patricne paky a vse bezelo podle nich.
a pak se objevil agent mulder, ktery neco tusil a rozhodl se to vypatrat a odhalit. brzy mel hromadu voditek a stop, vetsina byla ale falesnych a on sam malokdy vedel, co je pravda a co ho ma jen svest z prave stopy.

kdo ten serial nezna, mel by si ho nekde sehnat. hlavne prvni dve, tri serie byly super. pak to jiz slo dolu...
Radim "Smrk" Trčálek
milec a překladatel WoD systému.

Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 14761
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: "Alien: The Invasion"?

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 14. 2. 2011, 21:07

Pardon, X-files jsem nezmínil prostě proto, že jsem tu inspirovanost považoval za zcela očividnou. Přesně něco v tomhle duchu bych viděl... jen na druhou stranu tam nevidím tak úplně moc velký rozdíl od VtM, jen prostě upíry nahradíme ufouny. Proto jsem tohle téma nadhazoval, aby se to prodiskutovalo - třeba by se z toho dal časem sestavit nějaký volný modul :wink:
DIE FOR THE DOW!
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 673
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: "Alien: The Invasion"?

Příspěvek od BasilisK » 15. 2. 2011, 08:48

V Changeling: the Lost (a v suplementu Autumn Nightmares) je únosům lidí mimozemšťany věnováno pár odstavců (a že to mají nejspíše na svědomí Fae - z obětí se pak stávájí ti s Wizzened Seemingem).
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)

Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 14761
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: "Alien: The Invasion"?

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 15. 2. 2011, 09:14

Tak jistě, ufouni jsou zmíněni tuším i v apokalyptické příručce Ascencion k Mage, ale o to zase tak myslím nejde. Přemýšlel jsem trochu nad kompatibilitou Alienů se zbytkem WoD a dospěl jsem k názoru, že to teda nebude nijak slavné. Snad jedině Werewolf, ale toho skoro neznám... do ufounů by asi nějaká velká spiritualita a nadpřirozeno neseděly, protože tu by najednou lidstvo jakože "mělo šanci". Alieni jsou sice jen další monstra, o kterých nechceme vědět, ale přecejen jsou... cizí. Jasně, upír je sice podělané krvelačné monstrum rozervané bojem mezi svou zanikající lidskou stránkou a sílící šelmou považující lidstvo za dobytek, ale je to NAŠE monstrum. Takže by to mohlo vést k tomu, že se upíři (podle mých dosavadních návrhů velmi antagonističtí s ufouny kvůli stejnému poli zájmů) stanou jakýmisi ochránci lidstva až superhrdiny, což není moc ono.
Proto bych se držel přístupu ostatních modulů oWoD, které sice vždy nějakou vedlejší nadpřirozenou přítomnost předpokládají, ale moc se jí nevěnují a rozhodně se zdá být dost umenšena. V upírech jsou prostě zejména upíři, sem tam se najde asi i vlkodlak, ale mágů nejspíš moc po světě běhat nebude a naopak. V ufounech bych to viděl velmi podobně - občas mohou i oni narazit na nějakého upíra, ale střídmě... a nejzajímavější by stejně nakonec bylo hodit ho pod kudlu a rozpitvat, protože takový speciální exemplář lidské rasy... hmmmmmm :-)=

A jinak diskutujte, diskutujte, tak napolo jsem přislíbil Ecthelionovi článeček do Drakaru na tohle téma :eyecrazy: $D
DIE FOR THE DOW!
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 673
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: "Alien: The Invasion"?

Příspěvek od BasilisK » 15. 2. 2011, 10:33

v nějakém suplementu k Hunterům byla nejaká conspirace - přesněji její frakce, která věří, že spiriti jsou mimozemšťani. Rekrutují se hlavně z unesených - a navázali úspěšně druhý kontakt...
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)

smrq
Příspěvky: 1368
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: "Alien: The Invasion"?

Příspěvek od smrq » 15. 2. 2011, 19:57

Pardon, X-files jsem nezmínil prostě proto, že jsem tu inspirovanost považoval za zcela očividnou. Přesně něco v tomhle duchu bych viděl... jen na druhou stranu tam nevidím tak úplně moc velký rozdíl od VtM, jen prostě upíry nahradíme ufouny.
imho jsi tady bouchl hrebik po hlavicce. ona ma kazda supernatural rasa ve wodu nejake misto a v tomto (x-files) pripade supluji ulohu vampiru. :roll: proste by si lezli do zeli a to by nedelalo dobrotu. nevim, jak to poresit, mozna nejakou tajnou umluvou... mozna by mohli byt zajmy ufounu nezname a nezretelne. proste jen obcas unaseji lidi (ale k cemu? nikdo nevi.) a snazi se zamaskovat svou existenci. takova malickost by upirum vadit nemusela a pokud by slo vymyslet, jaky prospech maji ze spolecne domluvy upiri, bylo by vymalovano. :D
Radim "Smrk" Trčálek
milec a překladatel WoD systému.

Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 5352
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: Prešporok 1673

Re: "Alien: The Invasion"?

Příspěvek od Bifi » 16. 2. 2011, 12:47

A možno sú ufóni len upírska konšpirácia, rozprávka podporená občasnými "úkazmi" na oblohe, disciplínami Obfuscate/Dominate/Vicissitude/Chimerstry..., a zopár pofidérnymi webstránkami a samizdatmi, aby sa pozornosť smrteľníkov neupierala tam, kde to je nebezpečné.
Polaris/Singularis:  \/()!|)_6()|)|)355
Divné Uhorsko: blog o mojom OSR projekte z divného Horného Uhorska 17. storočia a starej škole hrania // "We don't explore characters; we explore dungeons."

Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 13759
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: "Alien: The Invasion"?

Příspěvek od Pieta » 16. 2. 2011, 15:25

Eleshar_Vermillion píše:To mě taky napadlo... ale zase na druhou stranu jak na lidech závisí vlkodlaci a mágové?
Jako jakýkoliv jiný člověk.
Což je podle mě největší problém s emzáky, že to totiž nejsou lidi. Z takových se těžko těžko dělají protagonisté, aspoň ve hrách ve stylu WoD. Jediní, kdo opravdu nejsou lidé, jsou frankensteini, a ti zase chtějí lidmi být.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Zamčeno

Zpět na „World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host