Diskuse o pravidlech Vampire: The Masquerade

Vampire, Werewolf, Mage a jiné hry ze Světa temnot.
Uživatelský avatar
irigi
Příspěvky: 31
Registrován: 24. 3. 2009, 14:39

Diskuse o pravidlech Vampire: The Masquerade

Příspěvek od irigi »

Ahoj,
založil jsem toto téma, abych se zeptal na některé pravidlové nejasnosti, nebo věci, které jsem nenašel. Budu vděčný za všechny postřehy:

* Je potřeba k použití Potence, Celerity a Fortitude pálit krev? (To samé u jiných disciplín, kde není o utrácení krve nic psáno, př. Dread Gaze, apod.) (Přijde mi to hodně levné - za většinu dovedností zaplatím po bodu - třeba ve PC hře Vampire: Bloodlines se platilo za disciplínu tolik bodů krve, kolik byla její úroveň, takže jsem teď překvapen tím, jak často upíři mohou schopnosti používat..)
* Mohou ghůlové pálit body krve na léčení/nějaké schopnosti?

(Přidám další, kdybych zase nevěděl.)

Díky!
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Diskuse o pravidlech Vampire: The Masquerade

Příspěvek od smrq »

Je potřeba k použití Potence, Celerity a Fortitude pálit krev? (To samé u jiných disciplín, kde není o utrácení krve nic psáno, př. Dread Gaze, apod.
je to jiz fura let, co jsem to hral, ale imho je to ruzne. za celeritu se jiste plati, za fortitude ne, ta je aktivovana v podstate stale a zadarmo. s potenci si nejsem jisty, ale imho se taky neplati.
kazdopadne to ale u popisu disciplin urcite je specifikovano, spatne jsi hledal. pokud je potreba neco palit (mnohdy i body vule), je to tam napsane. pokud tam neni napsane nic, je to zdarma.
Mohou ghůlové pálit body krve na léčení/nějaké schopnosti?
ano, mohou. discipliny a leceni je stejne, jako u upiru. zvladnou spalit 1 bod krve za kolo.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Zamčeno

Zpět na „World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti