Requiem nebo Masquerade?

Vampire, Werewolf, Mage a jiné hry ze Světa temnot.
bram
Příspěvky: 57
Registrován: 24. 3. 2009, 19:42

Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od bram »

Chtěl bych začít hrát vampires s mojí skupinou jako ST. Zatím jsme hráli drd a já jsem se střídal jako vypravěč s jedním kamarádem. Hrajeme asi 2 roky, hráči ale nehrajou moc charaktery a mě to jako PJ moc nebaví. Já jsem už hrál GURPS a shadowrun.
A ted otázky:
1. Je pro nás lepší requiem nebo masquerade?
Protože hráči zatím nečetli pravidla, napadlo mě, že jim udělám postavy sám a některá pravidla poznají až při hře (např. bestie).
2. Co si o tom myslíte?
3. Jaké používáte zápletky?
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Peekay »

bram píše: 1. Je pro nás lepší requiem nebo masquerade?
Requiem ma jednoduchsie a prehladnejsie pravidla, na druhu stranu Masquerade je viac cool $D
bram píše: Protože hráči zatím nečetli pravidla, napadlo mě, že jim udělám postavy sám a některá pravidla poznají až při hře (např. bestie).
Toto je super pristup a v podstate okolo neho sa tocia niektore stare publikovane adventury k Masquerade (tusim Alien Hunger, napriklad). Najlepsie mas rozdat hracom ciste papiere nech si napisu, co je pre nich podstatne na postave a bodky v denniku im rozdelis ty.

bram píše: 3. Jaké používáte zápletky?
Ked som robil Maskaradu, tak sa hry tocili dost okolo starych restov postav a upirskej politiky. Keby som robil Maskaradu dnes, asi by som zameriaval skor na to, ako ti zmeni zivot (k horsiemu) to, ze sa stanes upirom - nahly pocit odcudzenia, nemas sa o co opriet, obcas si dokonca lovnou zverou za nedodrziavanie zakonov ktore nepoznas a nechapes, navyse vnutri v tebe drieme nieco cudzie, nekontrolovatelne.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Sosacek »

Koukni na http://rekviem.wz.cz/ je tam do cestiny prelozena ukazkova hra (postavy a pribeh asi na sest sezeni). Nemusis nic kupovat, muzes si to vozkouset, a je to dobre udelany tak ze to na hrace netlaci pravidla najednou, dalsi a dalsi motivy upiri existence se objevuji s dalsimi a dalsimi kapitolami.

Ale pokud nehraji charaktery, je otazka jak moc se to zmeni. Ale to vis lip jak ja, jsou to precejen tvoji hraci.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
bram
Příspěvky: 57
Registrován: 24. 3. 2009, 19:42

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od bram »

Dik za odpovědi

sosacek: Ja sem to už četl, ale myslel jsem že zkusím udělat něco sám a taky sem moc nepochopil proč byly přijatý, proč to sarah udělala. Ale možná bude lepší začít s timhle a třeba to trošku upravit, než dělat něco celý sám.
bram
Příspěvky: 57
Registrován: 24. 3. 2009, 19:42

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od bram »

Ještě se chci zeptat:

Jak jsou na tom upíři s penězma?
Jsou to milionáři a peníze pro ně nemají žádnou cenu, nebo musí krást? Dal by se třeba upír najmout na vraždu? Fungují mezi upíry třeba uplatky?

Jak jsou silní v boji proti lidem?
Třeba skupina upírů-novorozených proti zásahovce?
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Sosacek »

bram: protoze chtela experimentovat jak dopadne prijeti upiru o ktere se nebude nikdo starat a nerekne jim zakladni veci. hadam ze taky chtela vedet jak souvisi osobnost toho kdo prijima a potomka.

jak to dopadlo, tj. jeslti se k nekomu postavy pridaly, jak vyresily toho "gentlemana" a jeho otroky, jak vyreisli toho seriovyho vraha a jestli byla nakonec ta jeho dcera stejna jako on, nebo zustala lidska ... to je ruzny podle toho kdo to hraje ;)

EDIT: hej, jak kteri. treba v tom demu je jeden z upiru prijaty za penize, a jelikoz prijeti je vrazda, tak zjevne dal ;) lisi se to pripad od pripadu.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
bram
Příspěvky: 57
Registrován: 24. 3. 2009, 19:42

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od bram »

No to mi právě příde divný. Když má někdo třeba Dominate tak si může vydělat kolik chce, a řekl bych že třeba loupeže jsou pro upíry taky docela snadný. Proto si myslim že každej silnější upír může mít peněz kolik chce, a že v upířím světě nebudou peníze důležitý.

Existujou nějaký artefakty?
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Sosacek »

No, on ten typek byl v podstate idiot $D Ale skutecnost ze postavy delaji chyby je normalni, ne?

O artefaktech nic nevim.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Peekay »

bram píše:Když má někdo třeba Dominate tak si může vydělat kolik chce, a řekl bych že třeba loupeže jsou pro upíry taky docela snadný. Proto si myslim že každej silnější upír může mít peněz kolik chce, a že v upířím světě nebudou peníze důležitý.
Ale si to zasa zober tak, ze kazdu lupez bude niekto vysetrovat. V momente, ked bude privela lupezi nevysvetlitelnych normalnymi okolnostami ("pozrel sa na mna, prikazal mi otvorit trezor hlbokym hlasom a ja som proste nemohol inak"), zacne sa o to niekto zaujimat... co upiri rozhodne nechcu (v Maskarade bola obrovskym strasiakom inkvizicia a moznost jej zopakovania). Tym padom maju motivaciu regulovat sa sami medzi sebou.

Navyse - kto ma moc, chce si ju udrzat (a podla moznosti zabranit ostatnym ziskat moc, lebo tym by jeho vlastna moc devalvovala). Peniaze su nastrojom moci. Tym padom asi nebude v zaujme mocnych (a bohatych) upirov nechat to len tak plavat, ked sa budu snazit velmi obohacovat nejaki cerstvo prijati posukovia :)
bram píše: Existujou nějaký artefakty?
Ako je to v Requiem netusim (aj ked by som povedal, ze ano - kedze je to nWoD a v ostatnych nWoDich hrach existuju). Maskarada mala ku konci druhoedicnej knihy rozlicne predmety (ako Rowan Ring - prsten, z ktoreho vyskakoval dlhy trn osikoveho dreva... taky kolik/vyskakovacka) , a v ostatnych knizkach ich tiez boli strasne kopce.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Hchkrdtn
Příspěvky: 290
Registrován: 29. 10. 2007, 20:54

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Hchkrdtn »

Peekay píše:...na druhu stranu Masquerade je viac cool $D
To je věc názoru, mně přijde Requiem lepší i co se "coolovosti" týče:D

Jinak jak je to s artefakty přímo pro upíry taky nevím, ale obecně jim je věnována přímo jedna celá kniha (Reliquary).
bram
Příspěvky: 57
Registrován: 24. 3. 2009, 19:42

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od bram »

A v čem se ti zdá rekviem lepší?
Uživatelský avatar
Hchkrdtn
Příspěvky: 290
Registrován: 29. 10. 2007, 20:54

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Hchkrdtn »

Jsou to hlavně dva faktory, které to pro mě rozhodly.
1) Lepší prostředí. Není už tak jasně definované jako v Masquerade a je mnohem volnější, neurčitější a méně černobílé. Také taková větší "přízemnost" nového Světa temnoty, kde je většina supernaturálů o něco lidštější a příběhy jsou pojaty více lokálněji. To se samozřejmě odráží i na upírech v Requiem.
2) Nová pravidla a jejich aplikace na upíry. Mnohem jednodušší pravidla a jejich vzájemná jednotnost a provázanost. Co mě např. štvalo v Maškarádě bylo především hodně hodů při boji (pamatuji snad až 4 na jeden útok) a generace.

Prostě nové pojetí mi sedí mnohem víc, přijde mi atraktivnější a s větším potenciálem.

V rozhodování by ti mohlo pomoct také to, že pravidla Requiem jsou určitě o něco lépe k sehnání a WW tu hru bude určitě ještě pár let podporovat.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od smrq »

i ja mam radeji VtR.
me na VtM trosku stval hnacimotor hry: camarilla x sabbat. jednani a motivy sabbatu mi prisly nelogicke a nerealne (kdyby meli sabbati fungovat dle svych idei, upirstvi by davno prasklo).

ale jak zde jiz padlo, je to vec nazoru a kazdy ti poradi a rekne neco jineho (i zde v oddeleni WoD se na to tema dost recnilo, staci krapet pohledat).

imho jsou ale cool oba systemy. oba jsem hodne hraval a oba mi prisly zabavne. VtM ti ale jako novackovi svym svetem a jeho popisem poskytne vice nametu jak na postavy, tak i na hry. VtR je v tom chudsi (svet nejde do takovych megarozmeru - coz dava st vice protoru si toho vymyslet sveho. tedy pokud ma na to predstavivost. :) ).
pravidlove je VtR jednoznacne lepsi. boje ve VtM se nejednou natahly na hodinu i vice. pracne budovana atmosfera byla okamzite v tahu.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
lev
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 12. 2006, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od lev »

Osobne mám o dosť radšej fluff Maškarády (hlavne od revised edície), ale v tejto téme by som sa pripojil k odporúčaniu k Requiem, je ľahšie zohnateľné, má lepší systém, a nebudeš musieť študovať tony fluffu, miesto toho si na mieste vytvoríš čo uznáš za vhodné.
Hrám: The Shadow of Yesterday, Vampire: the Masquerade, Příběhy Impéria
Uživatelský avatar
jefri1241
Příspěvky: 221
Registrován: 13. 8. 2009, 17:00
Bydliště: nenapíšem

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od jefri1241 »

Dajú sa stiahnúť na nete pravidla vo forme E-book? v obchodoch to neviem nájsť.
Zamčeno

Zpět na „World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti