Requiem nebo Masquerade?

Vampire, Werewolf, Mage a jiné hry ze Světa temnot.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Fritzs »

Spousta lidí hraje Maškarádu právě kvůli fluffu, který je IMO lepší než v Requiem... a adaptovat fluff maškarády na systém nWoDu by neměl být problém...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Peekay »

jefri1241 píše:Dajú sa stiahnúť na nete pravidla vo forme E-book? v obchodoch to neviem nájsť.
Daju, trebars na WW online store ci na DriveThruRPG (stary Vampire, novy Vampire ci WhiteWolfie produkty podla kategorii).

Ak preferujes papierove knizky, najlepsi je asi NobleKnight - s objednavkami od nich mam velmi dobre skusenosti.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Lemmy »

Nevím, jestli sem do tohodle tématu psal, proto se případně omlouvám za duplicitu.

Jednoznačně Masquerade. Requiem je už o něčem jiném.
K Masquerade mám blíž.
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od BasilisK »

zdravim. mam dotaz na vyvazenost Disciplin. jsou zacatecnicke postavy z ruznych klanu alespon zhruba vyrovnane nebo maji nekteri diky Disciplinam jasnou prevahu? je tento rozdil vice patrny v Requiem nebo Masquerade?

jinak nehraju super naboostovane postavy. radeji hraji slabe co se casem mozna vylepsi (zazitek je pak vice hororovy kdyz vas prepere kdekdo).
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Lemmy »

BasilisK píše:zdravim. mam dotaz na vyvazenost Disciplin. jsou zacatecnicke postavy z ruznych klanu alespon zhruba vyrovnane nebo maji nekteri diky Disciplinam jasnou prevahu? je tento rozdil vice patrny v Requiem nebo Masquerade?

jinak nehraju super naboostovane postavy. radeji hraji slabe co se casem mozna vylepsi (zazitek je pak vice hororovy kdyz vas prepere kdekdo).
Nevím jak Requiem, ale co si pamatuji u Masquerade, disciplíny byli celkem vyvážené pro klany Camarilly (či jak se to píše :)) - alespoň první stupně.
Co se týká Sabbatu, Tzimiše jsme v družině považovali díky své disciplíně proměny hmoty za nejsilnější klan a Lasombru taky za silnější společenství, díky svému ovládání temnoty.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Peekay »

Lemmy píše: Nevím jak Requiem, ale co si pamatuji u Masquerade, disciplíny byli celkem vyvážené pro klany Camarilly (či jak se to píše :)) - alespoň první stupně.
Pamatas si to zle - Thaumaturgia je o dva-tri rady silnejsia ako ostatne discipliny. Jednak nou dokazes nasimulovat prakticky kazdu inu disciplinu (plus ma este vlastne, hodne unikatne efekty), jednak je to vlastne sada rozlicnych disciplin, ktore sa ucis s drsnou zlavou.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Lemmy »

Peekay píše:
Lemmy píše: Nevím jak Requiem, ale co si pamatuji u Masquerade, disciplíny byli celkem vyvážené pro klany Camarilly (či jak se to píše :)) - alespoň první stupně.
Pamatas si to zle - Thaumaturgia je o dva-tri rady silnejsia ako ostatne discipliny. Jednak nou dokazes nasimulovat prakticky kazdu inu disciplinu (plus ma este vlastne, hodne unikatne efekty), jednak je to vlastne sada rozlicnych disciplin, ktore sa ucis s drsnou zlavou.
Hm, o Thaumathurgii jsem se, když jsme ještě hrávali Vampire bavil s kamarádem ... taky měl docela podnětné body k tomu, proč je silnější, než ostatní dispiplíny... hlavně na vysokých stupních. Ale nepsal jsem o tom, protože mi přišlo, že to je jen domněnka (a v porovnání s ostatními klany myslím Tremeři mimo Thaumathurgie nic moc dobrého nemají... tedy jak to myslím: když zkombinuji disciplíny jiných klanů, vychází mi to ke konci s podobnou "mocí", jako mají oni... každý prostě umí něco - ale je to jen můj názor, třeba se pletu).
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Bifi »

Prečo by vyrovnanosť postáv mala vo VtM či VtR byť dôležitá?
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Peekay »

Lemmy píše:a v porovnání s ostatními klany myslím Tremeři mimo Thaumathurgie nic moc dobrého nemají...
Auspex: the "don't get killed, yo" disciplina.
Dominate: the "let mortals do your shit for you, yo" disciplina.

No neviem, teda...

Ak ti nestaci vedomie, ze maju tri velmi dobre pouzitelne discipliny, ako mentalne cvicenie ponukam toto: ako spolu interaguje Dominate-ove obmedzenie ("iba na vyssiu generaciu") s Thaumaturgiou 3 (znizovanie generacie)?
Lemmy píše: tedy jak to myslím: když zkombinuji disciplíny jiných klanů, vychází mi to ke konci s podobnou "mocí", jako mají oni... každý prostě umí něco - ale je to jen můj názor, třeba se pletu).
Niektore z klanov su na tom tak, ze jedna z ich troch klanovych disciplin je im dost nanic (resp. k vacsine konceptov daneho klanu nebudu moc dobre sediet vsetky discipliny), pritom inych klanov sa tento problem prilis netyka.

Inak ale Bifi kladie dobru otazku, ktora je zodpovedana priamo v prirucke. Tu vsak aj naozaj citalo iba velmi malo zo "znalcov" WoDu.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od BasilisK »

Bifi píše:Prečo by vyrovnanosť postáv mala vo VtM či VtR byť dôležitá?
to je samozrejme kazdeho vec. ja osobne jsem byl jen zvedav jak si dali autori zalezet. samozrejme hraji RPG kvuli pribehu, atmosfere a zabave. nebavi me mit nejak supersilnou postavu (radeji mam opacny extrem, hra je pak vice hororova), to uz jsem ale psal.
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Lemmy »

BasilisK píše:
Bifi píše:Prečo by vyrovnanosť postáv mala vo VtM či VtR byť dôležitá?
to je samozrejme kazdeho vec. ja osobne jsem byl jen zvedav jak si dali autori zalezet. samozrejme hraji RPG kvuli pribehu, atmosfere a zabave. nebavi me mit nejak supersilnou postavu (radeji mam opacny extrem, hra je pak vice hororova), to uz jsem ale psal.
Jasně...
Za sebe bych řekl asi takhle:
Pro mě to bylo vždy vyvážené. Pokud si začínající postava vzala 1 stupeň v každé disciplíně, silná sice nebyla, ale uměla toho mnoho. Pokud si vzala jednu disciplínu na 3, byla mocná v této věci, ale nic jiného pořádně nedokázala. A pokud měla jednu na 2 a druhou na 1, byl to takový dobrý průměr - jedna silnější, druhá jako doplňek na jiné situace.
Klany a konkrtétní disciplíny nechávám stranou... to co jeden upír dokáže pořádnou ránou pěstí dokáže jiný manipulativním slovem.

Myslím, že autoři si s tím v rámci možností vyhráli více, než dobře (přece jenom, klasická Masquerade jak ji známe je snad nějaká offiko druhá edice původní hry tuším).
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od smrq »

zdravim. mam dotaz na vyvazenost Disciplin. jsou zacatecnicke postavy z ruznych klanu alespon zhruba vyrovnane nebo maji nekteri diky Disciplinam jasnou prevahu? je tento rozdil vice patrny v Requiem nebo Masquerade?
zacnu od konce: ve VtR to vyvazene je (do jiste miry). ve VtM nikoliv. (tedy pokud se bavime o zacatecnickych postavach = pri tvorbe postavy maximalne 4 levely disciplin)
ve VtM totiz existuji unikatni discipliny, kazdou z nich by mel mit vicemene jen jeden klan. v camarille je maji jen gangrelove (protean) a tremeri (thaumathurgie). nezavisle a sabati klany je maji vsechny.
za presilenou disciplinu povazuji jeste celerity (ny vysokem levelu).
ctverkovy (nebo i trojkovy) level techto disciplin dela jejich majitele velmi silne, ale jen v urcitych situacich. bojovnik novacek se ctverkovou celeritou dokaze v boji s brokovnici roztrilet behem jednoho kola vlkodlaka!!! to jsem zazil na vlastni kuzi (jako ST) a s vyvazenou hrou to imho nemelo nic spolecneho. na druhou stranu jde jen o zamereni na boj. :)
ale treba ravnosove dokazi taky divy, nebo setita, ktery pohledem zcela zamrazi rpotivnika a pak ho muze ukousat k smrti. :)

dost vzlykani - vyvazene nejsou. a kdyz takovou nevyvazenou vec dostane do sparu nenazrany hrac, muze ti to uplne pokazit hru. bohuzel. pro usnadneni doporucuji hrat jen camarillske klany, kde je presilena jen thaumat. a ta spis od vyssich levelu. a pak ta celerity.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Requiem nebo Masquerade? Vyvážené postavy

Příspěvek od BasilisK »

diky. prave jednoho takoveho hrace ve sve grupe mam. pokud chceme hrat pribeh, tak je lepsi kdyz nezna pravidla a uci se "za pochodu". pro jistotu jsem mu ani nerikal, ze Vampire je modul k WoD. Takhle bude hrat smrtelnika nejaky cas a pak se nestaci divit az bude Prijat.
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Lemmy »

smrq píše:bojovnik novacek se ctverkovou celeritou dokaze v boji s brokovnici roztrilet behem jednoho kola vlkodlaka!!! to jsem zazil na vlastni kuzi (jako ST) a s vyvazenou hrou to imho nemelo nic spolecneho. na druhou stranu jde jen o zamereni na boj. :)
Záleží dost na situaci.
Ale ano, jde to.
Ono se totiž předpokládá, pokud se hraje pouze VtM a ne mix, že vlkodlak (téměř nedávno přijaté) štěně disponuju tuším Celeritou, Fortitudou a Potencí na stupni cca 2 ( tuším, že to jsou tyto tři na nějakem stupni, někde jsem to četl, ale už si to nepamatuji přesně).
Staršího vlkodlaka, než štěně si dá skupina upírů s velkým štěstím (a se štěstím zemře pouze někdo z družiny): alespoň jsem to tak slyšel od dlouhodobých hráčů VtM a VtF.
Vlkodlaci jsou prostě ultimátní zbraní zaměřenou na boj.

Neříkám že to nejde, ale je to dost na situaci a hodně na štěstí.
(určitě u takového nováčka, protože starší vlkodlaci disponují ve zmíněných disciplínách tuším stupňem, který tato postava může mít na začátku pouze v jedné disciplíně).

Plus nezmíněná regenerace vlkodlaka, která jde vedle těchto disciplín, bonusy v bojové formě a Rage (v antagonistech pro VtM to myslím fugnuje podobně jako pálení krve, akorát ty zásoby jsou brutálně větší).

- Ale možná se v něčem pletu, už dlouho jsem to nehrál a nečetl.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od smrq »

Plus nezmíněná regenerace vlkodlaka, která jde vedle těchto disciplín, bonusy v bojové formě a Rage (v antagonistech pro VtM to myslím fugnuje podobně jako pálení krve, akorát ty zásoby jsou brutálně větší).
taky jsem to dlouho nehral, ale mam pocit, ze vlkodlaci leci mezi koly. a protoze ho se 4 celeritou rozstrilel behem jednoho kola, k zadnemu leceni jsem se nedostal. :(
prave jednoho takoveho hrace ve sve grupe mam. pokud chceme hrat pribeh, tak je lepsi kdyz nezna pravidla a uci se "za pochodu". pro jistotu jsem mu ani nerikal, ze Vampire je modul k WoD. Takhle bude hrat smrtelnika nejaky cas a pak se nestaci divit az bude Prijat.
bezvadny postup, naprosto idealni podminky. drzim ti palce, aby to klaplo,jak planujes.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Zamčeno

Zpět na „World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů