Hunter: the Vigil

Vampire, Werewolf, Mage a jiné hry ze Světa temnot.
BlackThorne
Příspěvky: 2
Registrován: 22. 8. 2008, 16:34

Příspěvek od BlackThorne »

smrq píše:Jsem sberatel prekladu her WoD a o nicem nevim. tim nechci rict,ze to neexistuje,ale povazuji to ze nepravdepodobne. kdybys na to ale preci jen kapnul,jsem zajemce.
Hm, to mě zajímá. Co všechno ze starého WoDu máš přeložené?
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

nejjistejsi bude, kdyz omrknes tyto stranky:
http://www.ruthan.cz/
jejich autor tam natahal vsechny preklady (oWoD), ktere kdy nalezl (casto bez vedomi autoru :) ). chvala mu za to, aspon je to vsechno pohromade. najdete to v sekci VAMPIRE, pak v podsekci downloads. (neklikejte na downloads hned z uvodni stranky, napred kliknete na sekci vampire!)
(tech blbosti ohledne satanismu si nevsimejte, autor je tohoto hnuti priznivec.)
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Yashamaru
Příspěvky: 6
Registrován: 30. 5. 2008, 10:32

Příspěvek od Yashamaru »

Hunter the Vigil je konecne venku :)
Uživatelský avatar
Hchkrdtn
Příspěvky: 290
Registrován: 29. 10. 2007, 20:54

Příspěvek od Hchkrdtn »

smrq píše:safra,docela jsi me nalakal... :) skoda,ze nemame na hrani cas jako driv. (proc jsme si ty decka porizovali?!? :think: )
Hmm, třeba si je můžeš pro hru zkusit vychovat, ale pozor ať ti z toho nezešílí;-)

Jinak, novým lovcům začínám věřit čím dál tím víc a myslím, že se zařadí k těm úspěšnějším WoD hrám. Knížka je taky moc pěkně ilustrovaná, akorát přebal mě moc neuchvátil, i když se mi libí jeho barevné ladění (dle mého nejtemnější z WoD příruček).

Ale jsou tam i věci, které se mi moc nepozdávají. Např. koncept profesí, který mi přijde podivný a zbytečný. Taky hodně bojově orientované taktiky a seznamy spousty vybavení, které vytváří dojem, že je potřeba vytvořit nějaké superkombo, aby jste rozdrtily vše co vám přijde do cesty. Ze hry na mě bohužel nedýchl silný motiv zoufalství a beznaděje, který bych v podobné hře stavěl k těm přednějším, i když nastíněné nálady, taky nejsou pojaty špatně. Co dalé kazí dojem, i když spíš úsměvným způsobem jsou rádoby tvrďácké hlášky, které občas vyskočí z textu (např.: "Jen utíkej démone. Běž. Trénoval jsem na olympiádu, tak teď jsem připraven závodit i s ďáblem.").

Pozitivní dojmy však drtivě převažují, líbí se mi, že lovci zůstali lidmi a jak si s tím autoři dokázali pohrát a tvořit postavy lovců hlavně pomocí meritů a jim podobných mechanik (Endowments a Tactics).
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Hunter: the Vigil

Příspěvek od Nossie »

hunter se líbí manželovi, takže asi taky poputuje do naší sbírečky, se hraním zatím nevím budu si to muset nastudovat nejprve, jelikož kromě upírů je pro mě wod velká neznámá :)
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Hunter: the Vigil

Příspěvek od BasilisK »

Já taky hrával upíry, ale když jsem se dostal k Hunterům, stala se z toho pro mě hra č.1. Hlavně proto, že v hunterech můžeš hrát cokoliv z WoD (obsahuje zjednodušená pravidla pro ostatní supernaturaly). + se dají lovci jednoduše zapojit do již probíhající kroniky (- to jde sice asi všechno, ale u Hunterů je to ultra jednoduché).
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Hunter: the Vigil

Příspěvek od Nossie »

no určitě si je pořídíme, líbí se mi obálky :)
a máme doma už deskovku Hunter: the deadly prey :)
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Hunter: the Vigil

Příspěvek od BasilisK »

Nad deskovkou jsem uvažoval taky - několika kámošům se líbí koncept Hunterů, ale na hraní Vigilu není moc čas.

Navíc se mi hodně líbí ty přídavné knihy, které jsem považoval za zbytečné (na co Night Stalkers už když mám Requiem?) - chyba. Líbí se mi různé pohledy na věc. Pokud např. někomu nesedí klasičí WoĎáčtí vampové tak podle Night Stalkers může vytvořit jejich "klasičtější" verze (spící v rakvích, kůl je promění v prach... ... nemusí pít vždy jen krev). Hodně atmosferické. A konkrétně hunterovští vlkodlaci a mágové se mi líbí mnohem víc než z Core her.
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Hunter: the Vigil

Příspěvek od Nossie »

to mě se naopak líbí více ti z klasického WoD, ale ráda vyzkouším i něco jiného a ti knihy hunterů vypadají fakt dobře :)
já pořád přítele ukecávám na Vampire princ of the city deskovku, ale zatím nejsou peníze :)
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Hunter: the Vigil

Příspěvek od Aljen »

Hunter sa aj mne paci (konceptualne, hrat som hral len kratke demo)
A konkrétně hunterovští vlkodlaci a mágové se mi líbí mnohem víc než z Core her
Museli trosku prisposobit potvorakov nech hunteri preziju viac ako milisekundu.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hunter: the Vigil

Příspěvek od Sosacek »

No, a taky maji o pet nebo kolik let vic zkusensti s tim systemem, a vi jak delat veci relativne lip. Kdyz porovnas Vlkodlaci schopnosti, jak fungujou, a Geisty, tak to druhe je mechanicky mnohem lepsi. Totez u exalted, Rulebook je plnej chyb, zatimco Infernals (zatim posledni knizka) mechanicky uplne zpiva.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Hunter: the Vigil

Příspěvek od BasilisK »

Geista zase pokazili jinak - konkrétně překlepy a chyby. Na několika místech je například uvedeno, že Keys mají hodnocení a u tvorby postavy se s tím nepočítá (odkazy na nějakou starší verzi). O ilustracích se snad ani raději nevyjadřovat (nečekal bych, že budou horší jak u mage, až na Triptych z toho jde strach :D ) ... Geist mi příjde jako taková fanouškovská práce.

A překlepy u Hunterů jsou taky sranda. Co si teď vybavím je příklad jak někdo vypálil do základů hotel ve kterém zůstal starší muž a o odstavec níže už je z něj žena :D .

Vlkodlaci u H:tV jsou taky docela namakaní. Podle základní knihy měli jen tři podoby - Člověk - hybrid - vlk (bohatě stačí). Ve Spirit Slayers přidali i ty zbývající což mi na tom vadí. Schopnosti jsou v podstatě stejné, jen zmizeli kraviny typu fetiše, a pět druhů věhlasu - ve Spirit Slayers je to mix primal urge + věhlas z W:tF (neplést s wtf?!? :D )
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hunter: the Vigil

Příspěvek od Sosacek »

Jasne. Originalni WtF je podle myho hra se zdaleka nejlepsi atmosferou a se zdaleka nejhorsim systemem z nWoDu.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Hunter: the Vigil

Příspěvek od BasilisK »

Já zase musím přiznat, že mi ani nějak moc neseděla atmosféra. Mám raději vlkodlaky z klasických hororů (ale uznávám, že takové monstrum by asi moc hratelné nebylo).

Pro účely antagonistů jsem to vyřešil jako mix Prometheanů/Werewolfů. Jo a nechal jsem jen podoby člověk a hybrid (bo v klasických hororech se vlkodlaci stejně neměnili ve vlky ale jen v ty mixance :D ).

A jako hra s nejhorší atmosférou mi přišli mágové (ale to budu nejspíše sám).
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Hunter: the Vigil

Příspěvek od Aljen »

Kedze magov som hral ako jedinych (Ok este jeden oneshot vampirov na gamecone, to bolo tiez pekne - hlavne kvoli skvelym spoluhracom a pripravenom GMovi) tak na nich nedam dopustit :)

Hodne sa mi pacili. Magia mi plne vyhovovala (hlavne zaverecny mega paradox ked natagonista na parkovisku v ruzinove popustil uzdu ako nasledkok na moj neuspesny magicinfusedmartialart utok)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Zamčeno

Zpět na „World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů