Vampire: the Requiem

Vampire, Werewolf, Mage a jiné hry ze Světa temnot.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Requiem

Příspěvek od Bajo »

To prelozene demo do zacatku nemusi byt spatne, zejmena pokud cloveka laka to politicko okultni uchopeni hry a nema problem s Requiem. Je to urcite jedna z moznosti.
Da se najit tady.
Uživatelský avatar
Sinohet
Příspěvky: 7
Registrován: 31. 8. 2010, 12:13
Bydliště: Turnov

Re: Vampire: the Requiem

Příspěvek od Sinohet »

S tím demem jsem se už potkal :) ale vůbec jsem nevěděl co si o něm mám myslet, ale na vaše doporučení jsem to přelouskal,použil ještě trochu hlavy s vyplněním osobního deníku a myslím že jsme s klukama připravený na první hraní v tom onom ternínu v době blízké, a běhěm hraní se budeme hloub a hloub dostávat do pravidel toho krásnýho světa a všech možnejch sourcebooku. fakt děkuju

a pak mě zajímá ještě jedna věc, dohodli jsme se na tom že by jsme rádi hráli ve středověku, je tam možnost to bez nějakejch větších zásahů předělat ten requiem do ještě temnějšího a divočejšího středověku a nebo to nedoporučujete a máme rovnou sáhnout po VtM dark ages? ( ten requiem se mi moc líbí,už kvůli tomu demu )
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Requiem

Příspěvek od Peekay »

Sinohet píše: a pak mě zajímá ještě jedna věc, dohodli jsme se na tom že by jsme rádi hráli ve středověku, je tam možnost to bez nějakejch větších zásahů předělat ten requiem do ještě temnějšího a divočejšího středověku a nebo to nedoporučujete a máme rovnou sáhnout po VtM dark ages? ( ten requiem se mi moc líbí,už kvůli tomu demu )
Ked trochu upravis skilly, tak Requiem bude v pohode fungovat aj v stredoveku... mozno by som skusil pozriet Dark Ages Vampire a uchmatnut skill list odtial (a vsetko ostatne nechat).

Samozrejme, este sa mozes nechat nainspirovat knizkou "Requiem for Rome", co je o rozpade rimskej rise (a vraj je to hodne kvalitne).

Inak ak Requiem, rozhodne odporucam knizku Damnation City - patri bez debaty k najlepsim, co White Wolf vyprodukoval.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Vampire: the Requiem

Příspěvek od BasilisK »

něco o Dark Ages jsem asi před půlrokem stahoval ze stránek WW. Myslím, že to bylo nějaké demo + nějaká pravidla pro hraní smrtelníků v DA (dokonce snad i kompletní).

Nějak moc podrobně jsem to nezkoumal, mám raději součastnost.
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Vampire: the Requiem

Příspěvek od smrq »

VtM melo taky sve demo, jde o velmi zredukovane pravidla pripravene pro nekolik her za ucelem omrknuti prostredi. preklad je zde:
http://www.vampire.cz/vtm_stkit/index.php
melo to i uvodni hru, ale ta byla velmi nepovedena a v prekladu ani neni. :D

VtR demo je fajn material, ale vic jak prvni dve, tri hry bych to asi nehral. zkouseli jsme to a neni v silach vypravece tu hru ukocirovat po kolejich, ktere autori pripravili. bavil jsem se s jinymi lidmi, co to zkouseli a zkusenosti meli stejne. ale pro pochopeni filozofie a atmosfery sveta je to vynikajici material.

peaky napsal:
Requiem ma konkretnejsie a konzistentnejsie pravidla, ak ste ako skupina ten typ, co povazuje pravidla za literu zakona, bude asi vhodnejsi. Masquerade je pisany na trochu inej filozofii, so zameranim na vysledny dojem z hry za cenu obcasnej hmlistosti, nejasnosti a vyslovenej nepouzitelnosti pravidiel.
s timto zasadne nesouhlasim. VtR urcite neni hrou zamerenou na nimrani se a slepe sledovani pravidel (tak peakyho vyrok chapu - pokud to myslel jinak, omlouvam se)! autori si jenom rekli, ze by bylo fajn dat vsem tem kniham nejaka jednotna pravidla a uklidili bordel. to ze vysledny setting starym hracum nesedel tolik jako puvodni je jina vec, ale neprisuzujme nWoD snahu slepe sledovat pravidla. neni tomu tak!
a mimochodem - imho je prostredi VtR lepsi nez VtM (a patrim ke stare garde hracu), ale jsem v tomto nazoru za jedno jen s malo jedinci. :D
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Sinohet
Příspěvky: 7
Registrován: 31. 8. 2010, 12:13
Bydliště: Turnov

Re: Vampire: the Requiem

Příspěvek od Sinohet »

Děkuji za rady typy a náměty, moc jste mi pomohli a ty dema se mi moc líběj,vidim to tak že nastudujeme dema a k tomu budeme pomalu ale jistě nabalovat věci z pravidel v celím rozsahu, snad to bude fungovat :)

A co se volby týče sem si asi vybral requiem, jediný co mě mate jsou ty WoD. Asi uplně nechápu jak to je propojený. Jak to funguje? WoD je svět a základní kámen toho všeho a upíři,vlkodlaci,mágové... jsou zameření na určitou oblast? chápu to správně?

A kdyby to tak bylo tak by bylo asi teoreticky možný aby jeden hráč hrál mága,jeden upíra a jeden vlkodlaka?
i když to je spíš myšlenka pro velmi zkušeného hráče a ne někoho jako jsem já, kdo teprve do pravidel proniká :)
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Vampire: the Requiem

Příspěvek od Alef0 »

Ono je to dôvod súvisiaci s vydávaním príručiek. Najprv vznikla Maškaráda, v ktorej sa hovorilo len o upíroch. Potom povznikali ďalšie príručky (mágovia, werewolfovia atď), ale predstava, že všetci žijú v jednom a tom istom svete sa veľmi neriešila, resp. sa domyslela až dodatočne.

Potom, čo sa reštartol franchise, sa povedalo takmer doslova, že všetci tí supernaturáli (teda tie odnože = mágovia, vlkodlaci atď) žijú v rovnakom svete.

World of Darkness v tej príručke (,,chlapík-ulička") je hmlistý atmosferický úvod a systém (pravidlá/mechaniky), ktoré sú viacmenej spoločné pre všetky ostatné príručky venujúce sa jednotlivým supernaturálom.

Čiže keď ideš hrať upírov v Requiem, z príručky WoD sa dozvieš všeobecné pravidlá a z príručky o Vampiroch sa dozvieš podrobnosti o hraní upírov (klany, disciplíny atď.)

Supernaturálov si nepredstavuj ako povolania z Dračáku/D&D. Každý supernaturál je filozoficky iný, rieši iné problémy a príbehy o ňom sú iné. Je to asi rovnaká otázka, ako to, či sa môže stretnúť Dracula so Sherlockom Holmesom a Dr. Jekyllom: principiálne áno, lebo žijú v rovnakom časovom rámci, ale príbeh o nich by bol dosť divný.

Ale možné to samozrejme je, mne sa marí, že ktosi to už aj riešil.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Requiem

Příspěvek od Bajo »

WoD se da navic pouzit pro hrani smrtelniku. Coz je mozne vyuzit vylozene samostatne, pro horory, kde nechceme protagonisty se super cool nadprirozenyma schopnostma a nebo jako prolog pro supernatural kroniku. Tedy napriklad kym byl ten hracuv upir, nez byl upirem a jak se jim stal a jak se do toho veho vlastne zapletl (smrtelnici pochopitelne o techto vecich nevedi a ziji ve svete temnoty v nevedomisti, aspon vetsina z nich). Ale jinak jak rika Alef0, WoD obsahuje zakladni system a VtR potom konkretni rozsireni pro hrani upiru.
Uživatelský avatar
Sinohet
Příspěvky: 7
Registrován: 31. 8. 2010, 12:13
Bydliště: Turnov

Re: Vampire: the Requiem

Příspěvek od Sinohet »

a takže VtR obsahuje všechny potřebný pravidla a nebo musim přečíst i WoD?
ale teda musim smeknout před autorama protože ty příručky jsou výborně napsaný s krásnejma atmosferovejma příběhama takže i v případě že by to nebylo potřeba číst si to stejně rád přečtu :) jde jenom o to v jakým pořadí protože chceme hrát co nejdřív to pujde :)
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Requiem

Příspěvek od Peekay »

Nie, VtR ti stacit nebude - tam sa riesia iba specialne pripady (suvisiace s upirstvom), ktore nepokryvaju vseobecne pravidla v tej zakladnej knizke.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Requiem

Příspěvek od Bajo »

Sinohet: aby jsi mel konkretni predtsavu, ve WoD najdes treba zakladni pouziti systemu: dovednosti, souboj, atd... zakladni realie sveta temnoty, jeho atmosferu, obecne o jeho obyvatelich, atd...
Ve VtR najdes pravidla pro konkretni upirske schopnosti, popis ruznych klanu a spolku, ze kterych si hraci vybiraji, atd... podrobnejsi popis konkretne upirske spolecnosti a upirskeho zivota, atd...
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Vampire: the Requiem

Příspěvek od smrq »

a pro hrace DaD lze taky rict:
WoD je neco jako zakladni prirucka DaD
sourcebooky supernaturalu (upiri, vlkodlaci, magove...) je neco jako knizky k jednotlivym povolanim v DaD (toto je velmi nadnesene receno, ber to s rezervou).
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
irigi
Příspěvky: 31
Registrován: 24. 3. 2009, 14:39

Re: Vampire: the Requiem

Příspěvek od irigi »

Chtěl jsem se zeptat: je někde ve VtR napsáno, jak vypadá zbytek po upírovi, který zemřel konečnou smrtí? Třeba hra Vampire: The Masquerade Bloodlines ji zobrazovala jako rozpad upíra na prach, populární seriál True Blood ji zobrazuje jako rozpad upíra na krvavou kaši, což je řešení, podle kterého hrajeme aktuálně. Ale zájímá mne, jestli je k tomu nějaké oficiální vyjádření. (Protože je to docela důležitá reálie pro udržování maškarády.)

Díky!
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Requiem

Příspěvek od Nossie »

Co vím, tak zbyde popel/prach a hadry co měli na sobě.
Cor

Re: Vampire: the Requiem

Příspěvek od Cor »

No, nevzpomínám si vyloženě na nějakou pasáž, kde by to bylo přímo napsané, ALE...
...upír může "umřít" konvenčním způsobem (smrtící zranění) a není-li mu oddělena hlava/nedostane headshot (nebo není-li sešrotován), tak je jen v torporu, čili tělo si tam hezky dál leží.
...upíra nejvíc ničí spalující zranění (aggravated) a pokud ho zabíjí tahle (dělá to oheň, hodně magických útoků, drápy supernaturálů...)...tak adios, prach jsi a v prach se obrátíš.

Jinak, dávalo by smysl, že se rozpadají v prach (taky kvůli VTM:B, která se imho snaží o co nejlepší zachycení), jinak by bylo o hodně těžší ten svinčík uklízet, když se kainité vraždí noc co noc.
ALE...zase jsem četl, že někteří Sabbati si nechávají jako trofeje lebky ze svých nepřátel...a to by zase nedávalo smysl, kdyby se těla vždy rozpadly v prach.

Taky mám pocit že jsem někde četl variantu, že se na těle upíra projeví rozklad podle toho jak dlouho trvá jeho neživot...čili upír starý pár měsíců je celkem normální mrtvola, upír starý sto let bude vysušená skorokostra...a upír starý několik set let...pár kostí a prach.
Zamčeno

Zpět na „World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů