Série Dark Ages

Vampire, Werewolf, Mage a jiné hry ze Světa temnot.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Série Dark Ages

Příspěvek od smrq »

DA jsem nehral, jen jakousi napodobeninu (v klasickem VtM systemu, jen jsme to soupli do minulosti) a to na par her. st to tenkrat nezvladl a hry byly prachbidne. skoda. imo to ma velky potencial a dodnes lituji, ze jsme nic vic nezkusili.

ad ta praha: nic o tom nevim, mohl by ses rozepsat? predpokladam ze dane stavby chces zrusit proto, ze hra je zasazena do doby, kdy jeste nestaly...
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Fanda
Příspěvky: 198
Registrován: 7. 12. 2008, 21:00

Re: Série Dark Ages

Příspěvek od Fanda »

smrq píše:ad ta praha: nic o tom nevim, mohl by ses rozepsat? predpokladam ze dane stavby chces zrusit proto, ze hra je zasazena do doby, kdy jeste nestaly...
Jak někdo někde říkal, či psal, prostě to vypadá, jako by někdo vzal turistického průvodce a naflákal tam všechno, co ho zaujalo. Jelikož je V:DA zasazen spíše do 12. století a DA:V do 13. jsou to vážně excesy - takhle by byla Karlovka založena někým úplně jiným a asi by byla starší než Oxford, synagogu si Židé na dnešním Jozefově také postavili až koncem 13. století, Zlatou uličku (prý sídlo místních Tremere) taky nechal postavit až Rudolf II. a na Petříně klášter nikdy nebyl (na rozdíl třeba od Strahova nebo Břevnova). Problematiku golema nechávám otevřenou, neboť to je sice rudolfínská legenda, ale zase ho zmiňuje Sapkowski jako věc známou ve své husitské trilogii (ale to také není historik). Otázka je, co s Vyšehradem, který je podán jako sídlo ghoula Libuše a její paní Šágry (v originále Shaagra - nevím, proč mi to připomíná Šárku...), ale jak víme, doložen je až z 11. století.
Na druhou stranu člověk narazí na zajímavosti stověžaté matičky, které si o nějaké zpracování ve WoD říkají - tak například na tom Petříně nechal jeden z pražských biskupů postavit kostel: jen tak, mimo městské hradby, kde nic, tu nic, teda až na popraviště.
Ale občas se to trefí: Juditin most byl kamenný a ve druhé půli 12. století už stál a Na řetězu opravdu sídlili Maltézští rytíři (k rytířským řádům pak ve 13. století přibývají ryze čeští Křížovníci s rudou hvězdou - ostatně jejich znak mají dodnes v erbu pražské Ďáblice).
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Série Dark Ages

Příspěvek od smrq »

hmm... no to jsou mi veci. :)
v pravidlech sice stoji (aspon VtM), ze si realije muzete pri tvorbe prostredi lehce upravit a tak, pokud ve vasem meste (skutecnem, ze ktereho vychazite) neni treba... hrad, a vy jej potrebujete, proste si ho tam dejte. mozna WW vychazeli z teto rady... :D

ja bych navrhoval dve veci:
1/ neres to, ser na to, ze z historickeho hlediska to neni mozne a proste hrej v takovem prostredi, ktere WW pripravili.
2/ udelej si sve, ktere bude vice vyhovovat tvym predstavam (nebo historii).

osobne bych ale prahu ve 12.st. vubec nehral. vzdyt to v te dobe byla strasna dira, kde se nic zasadniho nedelo. :) posunul bych hru do obdobi vlady lucemburku, nejlepe karla IV. (ale nikomu nechci svuj nazor vnucovat.)
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Fanda
Příspěvky: 198
Registrován: 7. 12. 2008, 21:00

Re: Série Dark Ages

Příspěvek od Fanda »

Já to taky neřešil a překopal jsem si to po svém.

Jinak pokud jde o Vampy, tak není tak docela pravda, že by dle WW byla Praha díra, ale spíše okraj - jen si to vemte, město, kde "princuje" Nosfík a neurozené klany tam drtivě vedou nad těmi vyššími, takže ač patří oficiálně pod Léna Černého kříže, je její status takový... divný.
Nehledě na Shaagru, která se tu probrala z torporu a tak nějak se jí nechce být součást území nějakého Ventrue.
Možností, jak se do toho opřít a využít k zajímavé kronice je spousta.

Když jsem jel ty dlaky v DA, tak jsem také nehrál od oficiálního data, tedy 1230, ale až od období po skončení vlády Přemysla Otakara II., kdy bylo na územích koruny české vskutku "veselo".

Středověk obecně je zajímavý tím, že postavy tlačí hodně ven z města.
Zamčeno

Zpět na „World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů