Promethean: the Created

Vampire, Werewolf, Mage a jiné hry ze Světa temnot.
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od Nossie »

BasilisK píše:Hrál jsem takovou hodně krátkou kroniku. Měl jsem o dost snazší situaci, protože se mnou hráli už jen dva další hráči. Takhle hra je hodně individuální. Postavy v podstatě nemají důvod být delší dobu ve skupině. Kniha sice uvádí existenci nějakých Branded skupin (alchymistický cejch co potvrdí, že jsou jedna skupina a dopad takové skupiny má trochu jiný vliv na okolí).

Prometheani sami nevědí co to znamená být člověk. Jejich existence je utrpení a chtějí to zastavit. Už jen to, že jsou stvrořeni jako dospělé osoby a vnímají jako děti. Vše se musí teprve učit, ale v očích světa jsou dospělí.
jo takhle tomu rozumím, ale oni vypadají jako lidé, ne? nebo sou to uvnitř nějaké příšerky? mi připadá, že si ale musejí být hrozně podobní vnitřně, ne? jelikož jsou uměle stvořeni, tak jejich osobnost není jako u upírů daná tím kým byli kdysi, ne? podle toho, co jsi mi tu nastinil bych řekla, že nejsou moc individuální, motivací každého prometheana je stát se člověkem a co jejich vlastní osobnost? mají někde uvnitř zakódováno, že je něco špatně?
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od BasilisK »

Prakticky odjakživa jim připadá, že něco není ok. Jestli si jsou podobní - to záleží do jaké míry je ovlivní okolí. Jak jsem napsal jsou jako děti.

Při běžném pohledu vypadají jako lidé. Jejich pravá podstata je vidět jen když se léčí. Navzájem se taky tuším vidí takoví jací jsou a snad i když používají Transmutace - jejich disciplíny (ale s tím posledním si nejsem tak jistý, nějak si to nevybavuju).
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od Nossie »

jasně, chápu, to vypadá zajímavě ale jak už tu někdo psal asi dost to nebude moc veselá hra :)
já se musím někde podívat po nějaké prometheanské postavě, ale vypadá to zajímavě takové ponuré a smutné dobrodružství. Už Requiem mi přijde dost depresivní, ale co, ta knížka vypadá pěkně a i kdybych si to jen přečetla, tak si jí koupím :)
kromě Vampýrů mě z WoD zaujali právě akorát prometheani. Mage sem na chuť nikdy nepřišla a changelingy moc neznám, ale asi by mě to taky bavilo :)
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od BasilisK »

V knize k Prometheanům určitě najdeš spoustu zajímavých věcí. Osobně mi to příjde jako nejtemnější hra z celého WoD. Dobrý konec se zde většinou nekoná.

Changeling je taky hodně temná hra :think: .
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od Nossie »

tak až koupím, přečtu, tak poreferuju o tom, co mě tam zaujalo :)
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od Nossie »

Tak už mám Prometheany doma :)
stihla sem cestou přečíst jen úvod no a musím říst, že to bude teda asi hodně perné. při té úvodní ''povídce-nepovídce'' mi v metru zvlhly oči... teď už mám celkem jasnou představu o prometheanech a je mi jich vážně líto, když tam vyprávěl o pandoranech, tak sem si nějak vzpoměla na silent hill. ono celkově mi ta atmosféra ten silent hill dost připomíná.
a hudba ze silent hill her by se k hraní tohohle dokonale hodila :)
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od BasilisK »

Ta povídka se mi líbila hodně. Asi nejvíce z těch úvodních. Ten konec je takový... (prometheanský :wink: ?)

edit: ty jo, já snad něco nachystám a asi si to brzo zahraju... Narazil jsem na nějaký článek o linii prometheanů Zeka (atomový promethean - sovětský experiment podle zápisků Viktora Frenkensteina).
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od smrq »

jen dodam, ze prometheany hrala spolu s faskalem raven. oba mi zde na foru potvrdili, co jsem tusil. prometheani jsou idealni format pro hry 1 st + 1 hrac.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od Nossie »

smrq píše:jen dodam, ze prometheany hrala spolu s faskalem raven. oba mi zde na foru potvrdili, co jsem tusil. prometheani jsou idealni format pro hry 1 st + 1 hrac.
tak to je akorát pro mě a muže :)
snad bude brzy čas to nejen číst ale i zahrát :)
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od Nossie »

Tak sem asi na stránce 80, akorát se probírám Refinmentama. Musím říct, že mi prometheani hrozně přirostli k srdci. Už se mi dokonce začla rýsovat postava a příběh, nevím zda by to bylo použitelné do hraní (spíš ne) ale zkusím to sepsat jako krátkou prometheanskou povídku :)
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od BasilisK »

To si rád přečtu. V tom oběžníku co vydávali WW občas na svých stránkách jsem jednu povídku našel (Muza co si ji nějaká rodina spletla se svou zmizelou dcerou) - pěkná inspirace.
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od Nossie »

no snad to bude aspoň čtivé, zatím je to jen ve fázi nápadů, takže si dělám poznámky a ještě to tak 50xkrát pozměním :)
potřebovala bych aby den měl 48 hodin..
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od Nossie »

Musím říct, že PtC mě baví fluffově snad víc než VtR. Dočetla jsem refinmenty a teď čtu Character creation.
hrozně se mi líbí Pandorani ale, když si je představím, tak většinou se mi vybaví příšery ze Silent hillu, pořád sem něvěděla, jak silent hillovská monstra oficiálně nazývat, od teď jim budu říkat Pandorani $D
což mě napadá, že by silent hill šel s PtC docela dobře propojit. Vždy sem chtěla vzykoušet fůzi SH a WoD :)
a prometheani jsou na to asi nejvhodnější kandidáti :)
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od BasilisK »

Nossie píše:Musím říct, že PtC mě baví fluffově snad víc než VtR.
To platí asi o všech hrách mimo svatou trojici. Vampire, Werewolf a Mage jsou sice nejhranější, ale více se mi líbili právě Prometheani, Geist i Changeling (a Hunter má bezva atmošku).
Vždy sem chtěla vzykoušet fůzi SH a WoD a prometheani jsou na to asi nejvhodnější kandidáti
mě zase napadlo to napasovat na Geist - ty obludy tam bych bral jako Cerberoi a Silent Hill jako nějaký druh Podsvětí. I když verze kdy se začnou hromadně probouzet díky záření Azoth má taky svoje kouzlo :think:
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od BasilisK »

Asi výstřel do tmy, ale nehrál tu někdo náhodou Prometheány ve středověku? Docela mi začal hlodat v hlavě nápad na takovou menší kroniku plnou vyvrženců a inkvizice.
Jediné co mě zatím napadlo, že se tam nebudou vyskytovat linie Frankenstein a Zeka.
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Zamčeno

Zpět na „World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti