Promethean: the Created

Vampire, Werewolf, Mage a jiné hry ze Světa temnot.
Uživatelský avatar
Buri
Příspěvky: 39
Registrován: 16. 10. 2008, 22:18
Bydliště: Praha

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od Buri »

A hraješ i 1+KK? :D
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od BasilisK »

nekdy to tak muze vypadat
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od smrq »

stavalo se mi, ze se hraci nudili kdyz jim zrovna nebyla venovana pozornost...
to jsem zacal resit tim, ze jsem hracum, jejichz postavy do sceny nezasahovaly, daval na tuto scenu hrat NPC. osvedcilo se to uzasne. dokonce tak, ze jsem hrace neaktivnich postav braval na cela herni sezeni jen proto, aby mi hrali NPC. :)
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od BasilisK »

takhle to delame ve Strepech snu.
ty huntery jsme hrali ve stylu kdy nikdo nemohl verit nikomu - tudiz casem soukrome sceny (+dezinformace). vzhledem k tomu ze jsme hrali na chate mohl jit zbytek treba hrat streleckou soutez...

pouziti hracu pro hrani NPC asi fakt pouziju :think:

hlavne to vidim ze by kazdy hrac mohl hrat krome sveho Prometheana i nejakeho toho inteligentnejsiho pandorana (nebo tlupu tech neintelignentnich)...
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od Nossie »

To bych taky chtěla do své sbírky, ty bytosti vypadají, že potřebují přitulit :)
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od BasilisK »

Zdravím.
Sice vypadají, že potřevují přitulit, ale okolí je nemá rádo... (disquiet je mrška, hodně mírně řečeno). Jedinou nevýhodu Prometheanů vidím v nutnosti vést delší kroniku. A špatný konec po dlouhé kronice zamrzí každého hráče (a k Prometheanům špatné konce patří - prostě tahle hra není nic hezkého :D ).
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od Nossie »

já špatné konce naopak ráda :)
pořídím si hned jak budu mít peníze a dokoupený věci k vampire :)
BasilisK (nepr)

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od BasilisK (nepr) »

To je rozumná investice :D
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od Nossie »

Tak přemýšlím, že bych si ty Promtheany pořídila, potřebovala bych nějak nastínit o čem prometheani vlastně jsou, četla jsem jen takové to krátké shrnutí, které píšou u všech knížek, sice mám doma v pdf, ale jen sem to prolétla jelikož si nechci zkazit tu radost z toho až to pořídím, chci si to přečíst až v knižní podobě :)
zajímalo by mě:
1) co je hlavním motivací prometheanů, vím akorát, že chtějí být lidmi
2) dají se zakomponovat nějak slušně do vampire příběhu/hry nebo obráceně
3)ve zkratce, bych chtěla slyšet nějaký příběh z Promthean hry, abych si udělala obrázek

předem všem díky :)
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od BasilisK »

něco je tady:
http://www.youtube.com/watch?v=4887Gt3haKQ
Nossie píše:1) co je hlavním motivací prometheanů, vím akorát, že chtějí být lidmi
Ano. Drtivá většina hledá informace jak očistit látku, která je oživila (Azoth) v duši a dosáhnout tak lidství. Někteří staří mohli na tento cíl zanevřít, protože to považují za pouhou legendu.
Nossie píše:2) dají se zakomponovat nějak slušně do vampire příběhu/hry nebo obráceně
Obávám se, že pouze epizodně. Stav a těžký vedlejší efekt, který má promethean na své okolí jej nutí neustále kočovat. Na rozdíl od ostatních kronik se prometheanské nebudou odehrávat v jednom městě (vesnici / regionu). Prometheani jsou nejméně početní obyvatelé WoD (jejich méně i než Changelingů a Geistů).
3)ve zkratce, bych chtěla slyšet nějaký příběh z Promthean hry, abych si udělala obrázek
tak to já taky. To demo co předcházelo vydání prometheanům je takové divné. Hráčské postavy mají tu výhodu, že už jsou pohromadě a vytvořili něco jako rodinu s jejich Stvořiteli, což jsou také prometheani. Aby se promethean stal člověkem je jedním z Milníků akt stvoření potomka - a přenesení utrpení na další bytost. Někteří odmítají způsobit takovou bolest nové bytosti a raději zůstanou tak jak jsou...
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od Nossie »

BasilisK píše:něco je tady:
http://www.youtube.com/watch?v=4887Gt3haKQ
na to se kouknu doma, sem v práci.
BasilisK píše:Ano. Drtivá většina hledá informace jak očistit látku, která je oživila (Azoth) v duši a dosáhnout tak lidství. Někteří staří mohli na tento cíl zanevřít, protože to považují za pouhou legendu.
a co je na lidech tak přitahuje? nebo spíš čím se tolik liší od lidí? to jsou nějaké umělé stvořené bytosti a potřebují cítit či, co přesně od toho lidství očekávají?
BasilisK píše:Obávám se, že pouze epizodně. Stav a těžký vedlejší efekt, který má promethean na své okolí jej nutí neustále kočovat. Na rozdíl od ostatních kronik se prometheanské nebudou odehrávat v jednom městě (vesnici / regionu). Prometheani jsou nejméně početní obyvatelé WoD (jejich méně i než Changelingů a Geistů).
no to nevadí, já ani nemyslela dlouhodobě, jen by mě to zajímalo, spíš povídkově než přímo herně.
BasilisK píše:tak to já taky. To demo co předcházelo vydání prometheanům je takové divné. Hráčské postavy mají tu výhodu, že už jsou pohromadě a vytvořili něco jako rodinu s jejich Stvořiteli, což jsou také prometheani. Aby se promethean stal člověkem je jedním z Milníků akt stvoření potomka - a přenesení utrpení na další bytost. Někteří odmítají způsobit takovou bolest nové bytosti a raději zůstanou tak jak jsou...
a hrál to tady už někdo teda? já nějak vůbec nevím ani jak si takový prometheani život představit...
to bude asi dost depresivní zábava...
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od Bajo »

Nossie píše:a hrál to tady už někdo teda? já nějak vůbec nevím ani jak si takový prometheani život představit...
to bude asi dost depresivní zábava...
Někdo určitě, minimálně vím o Faskalovi, ale možná ještě někdo tu :think:
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od BasilisK »

Hrál jsem takovou hodně krátkou kroniku. Měl jsem o dost snazší situaci, protože se mnou hráli už jen dva další hráči. Takhle hra je hodně individuální. Postavy v podstatě nemají důvod být delší dobu ve skupině. Kniha sice uvádí existenci nějakých Branded skupin (alchymistický cejch co potvrdí, že jsou jedna skupina a dopad takové skupiny má trochu jiný vliv na okolí).

Prometheani sami nevědí co to znamená být člověk. Jejich existence je utrpení a chtějí to zastavit. Už jen to, že jsou stvrořeni jako dospělé osoby a vnímají jako děti. Vše se musí teprve učit, ale v očích světa jsou dospělí.
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od Pieta »

Faskal se nepočítá, Faskal je divnej.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Promethean: the Created

Příspěvek od Nossie »

Pieta píše:Faskal se nepočítá, Faskal je divnej.
to by ho jistě potěšilo, tohle slyšet :)
Zamčeno

Zpět na „World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti