Gehena

Vampire, Werewolf, Mage a jiné hry ze Světa temnot.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 913
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Gehena

Příspěvek od kin »

Mam otazku :
Mohli by jste mi sem napsat vsechno co vite o gehenne ? Kamos by to potreboval do jedny hry a nema internet a ani neumi moc anglicky. A ja o tom zas tak moc nevim ( proto se obracim na zdejsi znalce :) )... klidne piste i anglicky vytahy, ja mu to prelozim, ale za cesky bych byl rad :)
Dik moc ...
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Co přesně chceš vědět, a ke které Gehenně?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 913
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kin »

vsechno možný a pokud možno hlavně k upírům ... dík :wink:
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Události směřující ke Gehenně v oWod jsou důkladně sepsané tady: http://www.vampire.cz/pravidla/wod_ld.php. Taky vyšla kniha Gehenna, která obsahuje několik možných scénářů, ve kterých se postavy přímo zapojí do Gehenny, tak případně můžeš napřít svojí pozornost tam.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Tu příručku, co se zaobírala upírskou gehennou sem četl... zase trpí "syndromem nedotažené apokalypsy" protože úplné zničení světa je tam zmíňvaný jenom jako "optional"...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 913
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kin »

Diky moc všem, tu příručku sem nečet, ale ten odkaz od Pjotra je fakt good $D
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Ja se domnivam, ze Gehenna je jeden z perfektnich sourcebooku a to, ze dava nekolik alternativnich koncu (z nich vsechny konci v podsatate cistkou) je jen dobre.

Co konkretne tam povazujes za nedotazene?

Jeste doplnujici otazka - cetl jsi to cele? Cetl jsi ji jine VtM sourcebooky?
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Vandalicus »

Gehenna je výborný sourcebook... hlavně kvůli možnostem. Od scénářů kdy je Gehenna jen taková více-méně skrytá, soud na upíry až po klasický apokalyptický scénář. Když někdo chce zničit svět má tu možnost, $P ale osobně mě se třeba mnohem víc líbil ten úplně první scénář, ta nejskrytější, kdy musí hrdinové dokázat morální kvality, aby byli zachráněni
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Jako Katedrala je naprosto uzasna. Kdyz jsem si ji precetl, tak jsem fakt litoval, ze jsem nikdy neshledal VtM jako TAK dobrou hru (ve srovnani s desitkami dalsich a mym omezenym casovym fondem), abych ji hral jako rpg a tudiz jsem nemel skupinu hracu, s nimiz bych to zahral. Protoze IMHO to da ten silny prozitek prave v okamziku, kdy postavy jsou jiz usazene v bezne hre.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Normálně mě ještě převědčíte, abych zase začal číts sourcebooky do VtM. :>:o/ :wink:
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Qualdezar píše:Normálně mě ještě převědčíte, abych zase začal číts sourcebooky do VtM. :>:o/ :wink:
Nebud hloupy, Vesely Kopecek (uspesni realizatori Fire at Midnight a Succubus club VtM komornich larpu) planuje udelat posledni dil trilogie (hratelny i bez znalosti predchozich dvou) prave na tento motiv. A hraci, co znaji VtM opravdu dobre jsou vitani. Nekdy pocitam, ze v roce 2007 by toho mohli dosahnout.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Myslíš tím, že jsou vítání ti co znají VtM dobře a ale ne natolik dobře, aby znali onen příběh z Geheny? Nebo jsem to jen blbě pochopil?
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Qualdezar píše:Myslíš tím, že jsou vítání ti co znají VtM dobře a ale ne natolik dobře, aby znali onen příběh z Geheny? Nebo jsem to jen blbě pochopil?
Ano, idealne tak.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Permon
Příspěvky: 6
Registrován: 17. 4. 2007, 00:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Permon »

Qualdezar píše:Myslíš tím, že jsou vítání ti co znají VtM dobře a ale ne natolik dobře, aby znali onen příběh z Geheny? Nebo jsem to jen blbě pochopil?
Je to hodne off a stare, ale vyjadrim se. Realizace behem konce leta ci pocinajiciho podzimu 2007. V soucasne dobe jsou priority trosicku jinde. Neznalost je lepsi nez znalost, ale v zasade nicemu nebrani. Kazdopadne, az bude ofic. termin, tak dam vedet konkretneji za a) na hofy, b) tu. Jedna se o komorni larp pro dvanact hracu, coby zavrseni trilogie z prostredi Atlanty. A takovy teaser na zaver:

Potom jsem viděl, jak se čtyři andělé postavili do čtyř úhlů země a bránili všem čtyřem větrům, aby žádný z nich nevál ani na zemi ani na moře ani na jakékoli stromoví. A hle, jiný anděl vystupoval od východu slunce; v ruce držel pečetidlo živého Boha a mocným hlasem volal na ty čtyři anděly, jimž bylo dáno škodit zemi i moři: "Neškoďte zemi, moři ani stromoví, dokud neoznačíme služebníky našeho Boha na jejich čelech!"

-- Zjevení sv. Jana, kap. 7, 1-3

Pak jsem slyšel počet označených: Z pokolení Kainova nebyl jmenován nikdo...

-- E. Wainwright: Zpěvy předvečeru Gehenny, poznámka pod čarou

Zatroubil pátý anděl. A viděl jsem, jak hvězdě, která spadla z nebe na zem, byl dán klíč od jícnu propasti; otevřela jícen propasti a vyvalil se dým jako z obrovské pece, a tím dýmem se zatmělo slunce i všechno ovzduší. Z dýmu se vyrojily kobylky na zem; byla jim dána moc, jakou mají pozemští škorpióni. Dostaly rozkaz neškodit trávě na zemi ani žádné zeleni ani stromoví, jenom lidem, kteří nejsou označeni Boží pečetí na čele. Ale nebyla jim dána moc, aby lidi zabíjely, nýbrž aby je po pět měsíců trýznily; byla to trýzeň, jako když škorpión bodne člověka. V ty dny budou lidé hledat smrt, ale nenajdou ji, budou si přát zemřít, ale smrt se jim vyhne.

-- Zjevení sv. Jana, kap. 9, 1-6

Jsou snad teď všichni v Propasti?

-- ručně připsaná poznámka v exempláři proroctví nalezeném v úkrytu sekty Manus Nigrum po útoku koterie vedené Theo Bellem

A řekl mi: "Nezapečeťuj knihu se slovy tohoto proroctví: čas je blízko. Kdo křivdí, ať křivdí dál, kdo je pošpiněn, ať zůstane ve špíně - kdo je spravedlivý, ať zůstane spravedlivý, kdo je svatý, ať setrvá ve svatosti. Hle, přijdu brzo, a má odplata se mnou; oplatím každému podle toho, jak jednal."

-- Zjevení sv. Jana, kap. 22, 10-12
Zamčeno

Zpět na „World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti