World of Darkness (old and new)

Vampire, Werewolf, Mage a jiné hry ze Světa temnot.
Zamčeno
Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

World of Darkness (old and new)

Příspěvek od Bajo » 3. 1. 2006, 19:37

Vzhledem k tomu, že tu dosud nikde nebylo téma věnující se světu temnoty (nebo jsem si alespoň žádného nevšiml), rozhodl jsem se tento nedostatek napravit.

Osobně považuji WoD za jeden z nejlepších settingů vůbec (jen neznalost všech settingů mi brání říci že je nejlepší). Bohužel ne všichni moji hráči toto nadšení sdílí, takže prozatím jsou u nás Vampíří až druzí na řadě (po dnd) a nehráváme je tak často, jak bych chtěl.
Než se pustím do hloubějšího ropzebírání tohoto světa prostřednictvím této diskuze, zajímalo by mě, kdo tady na fóru WoD hraje (a jaké). Určitou představu mám , ale rád bych si udělal celkový přehled. Také by mě zajímalo, jakým způsobem u vás hra probíhá a jaké máte zkušenosti s atmosférou. Je to u vás opravdu horror, nebo spíše napětí/ponuro/atd.. s prvky horroru?
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris, Apocalypse World
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Labyrinth Lord
Hraješ? Napiš recenzi! $:)

Fritzs

Re: World of Darkness (old and new)

Příspěvek od Fritzs » 4. 1. 2006, 18:40

Qualdezar píše:Bohužel ne všichni moji hráči toto nadšení sdílí, takže prozatím jsou u nás Vampíří až druzí na řadě (po dnd) a nehráváme je tak často, jak bych chtěl.
JÁ TO S TEBOU BUDU HRÁT KDYKOLIV A KDEKOLIV!!!

Jinak takovej Vampíří OG by nebyl špatnej, ale obávám se, že nejni realizovatelnej :( ...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 5. 1. 2006, 16:32

To tu nikdo nehraje WOD, Vampíry, Mágy, Vlkouše atd..
To přece není pravda :>:o/ .
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris, Apocalypse World

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 5. 1. 2006, 20:49

Hmmm... tak asi je... $cry$
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Tůma's Revenge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tůma's Revenge » 5. 1. 2006, 21:03

Já sem vampy chtěl hrát ale nakonec mi to přišlo jako ukvapenost, protože si nemyslim, že bych byl tak schopnej GM abych tu hru dokázal vést...

SEB

Příspěvek od SEB » 15. 1. 2006, 17:15

já hraju WoD od roku 2000 v podstatě pořád.

A můžu říct, že JE TO NEJLEPŠÍ SETTING CO ZNÁM... hlavně proto, protože to nejni setting - v nové edici musíš ten setting vytvořit, proto je vždycky nejlepší:-)
---
Servant of my own vice.

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 15. 1. 2006, 17:28

Mně osobně v nové edici právě ten megaplot chybí. Ty alternativní dějiny, které se točí kolem intrik antediluviánů, válk Sabbat vs Camarila a všechny ty ostatní věci mi přišli úplně geniálně vymyšlený. Nevím co všechno v novým WoD zůstalo. Co jsem se letmo díval, tak klanů je míň, místo Camarila/Sabbat/Neutrální je to rozdělené do nějakých filosofických frkací (Invictus, Lancea Sanctum,atd..). Jestli to chápu, tak to nahrazuje Camarillu a Sabbat. Nejsem si ale jist, jak to kooperuje s rozdělením do klanů :think: . Každopádně je to jedna z mála settingových námětů, které mě v novém WoD zaujmuli. Další rozdíli jsem již moc nepostřehnul.

Ve WoD SEBe hrajete co?

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 15. 1. 2006, 17:35

citace co si lidi z jednoho fora mysli o hracich wod:
Hmm, kde mam sitovany puncochy? A cernou rtenku? A jaky ze jsme to monstra tentokrat?

Aaaaach, ten vnitrni boj!
$D

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 15. 1. 2006, 17:37

Jaký fórum to je? :>;o)

SEB

Příspěvek od SEB » 15. 1. 2006, 17:47

To Sosacek: nemůžeš ale WoD upřít, že je to jediný RPG, který pravidelně přitahuje ženské hráčky... v každé skupince co jsem kdy hrál bylo aspoň 30% hráček... to se ti jinde nestane.
A zkus si nový Werewolfy, tam fakt černý rtěnky a punčochy neuvidíš:-)
---
Servant of my own vice.

SEB

Příspěvek od SEB » 15. 1. 2006, 17:51

Hraju nejvíc Mortaly. Storytelloval jsem už alespoň 40 hodin smrtelníků...
Taky jsem tellovalDemon: The Fallen podle storytelling systému, to vydrželo asi 14 celonočních sezení...

V poslední době jsem pak jednou telloval one-shot Wery.
Hraju M:tA, Acanthus mafiána. Je to prdel, ale dost divně podanej svět...
Pak jsem krátce hrál Vampy, ale ta skupinka má uplně jinej časovej rozvrh, takže jsem se musel trhnout.

A teď telluju crossover. Máme tam dva ghouly, jednoho ghost wolfa, psykera (mám na ně vlastní pravidla).
Ve hře se pak vystřídalo dalších asi pět lidí, ale to jádro těchhle čtyř zůstává.

Plánuju už dlouho velkou kampaň pro čtyři troupy lidí, v níž by nebyli normální supernaturálové... ale to je zatím jen plán.

Taky mám v zásobě plnej crossover Velké trojice... ale taky jen plány.

matura a zkoušky, zkoušky a matura... peklo.
---
Servant of my own vice.

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 15. 1. 2006, 18:00

Jesttli máš s tím takový zkušenosti, tak to mě zajímá.

Hlaně mě zajímá, jaká u vás převládá atmosféra (škoda že moc nehraješ upíry, abych si to mohl porovnat). Když hraju já se svou skupinou, hrajeme převážně po setmění (nebo alespoň se zataženýma žaluziema, než se setmí). Při svíčkách s atmosférickou hudbou. Atmosféra si myslím je dobrá, akorát to teda určitě pořád není horor. Myslím že to ani nejde pořád udržet.

O smrtelníkách už jsem taky hodně přemýšlel, myslm že to bude mnohem napínavější. Jaký námět používáš. Používáš tam hodně nadpřirozený síly (duchy, upíry, tad..). Neba ne. Povídej, jak to vypadá?

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 15. 1. 2006, 18:04

SEB píše:To Sosacek: nemůžeš ale WoD upřít, že je to jediný RPG, který pravidelně přitahuje ženské hráčky... v každé skupince co jsem kdy hrál bylo aspoň 30% hráček... to se ti jinde nestane.
A zkus si nový Werewolfy, tam fakt černý rtěnky a punčochy neuvidíš:-)
Ja vim. Tohle bylo hlavne americky forum, v Cechach moc klasickejch gothu nepotkas. Kdyz teda pominu ze jeden muj spoluhrac ma jednu doma $D $D

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 15. 1. 2006, 22:10

mimochodem, nevite jestli ma nekdo v planu prekladat to demo od vlkodlaku nebo magu, tak jako uz je prelozeny demo od upiru? sam nejsem prekladatel, ale myslim ze muzu poskytnout praktiocky jakoukoli infrastrukturu 8)

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 15. 1. 2006, 22:13

Že tahle dvě dema mají vyjít, jsem upřímě řečeno úplně pustil z hlavy. Nechcu tady něco hanit, to demo na Vampíry nebylo špatný ale, nepříjde mi zas tak skvělí (některý častí jsou dobrý) ale kdybych o tom nevěděl svý, asi by mě tahle ukázka nepřesvědčila, že se jedná o horror RPG. Myslím že atmosféra tam měla místy silnou mezeru a celkově rezervy (na druhou stranu, četl jsem to jen do 5. nebo 6. kapitoly).

Ale demo na mágy by mě určitě zajímalo.

Zamčeno

Zpět na „World of Darkness“