české vydání základních pravidel

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

České vydání základních pravidel

Příspěvek od Alnag »

Je to ještě lepší, než jsem myslel... $:)

Dobrý den,

Velice děkujeme za nabídku spolupráce, jež by přinesla hlavně trošku více
možností do podpory této hry u nás. Celý e-mail rozdělím pro lepší přehled
do bodů:

1. Pravidla
Pravidla jsou pro nás momentálně to nejdůležitější, od čehož se odvíjí další
marketingová podpora. Ta může začít až v momentě, kdy budou lokalizované
produkty na obchodech. V příloze posílám překlad D&D Basic Setu od p.
Sebastiana Chuma (možná ho znáte, s jeho prací jsme velice spokojeni). Pokud
by jste si na to našli v příštích dnech čas, potřebovali bychom od vás,
abyste tam zakomponovali vaše náměty, popř. změny z vašeho slovníku apod.
Těžko se odhaduje náročnost této práce a tak budu očekávat spíše vaše
představy (určitě vám ale pošleme jeden D&D Basic Set, ať máte s čím
porovnávat pravidla). Možností je samozřejmě více - finanční vyrovnání nebo
vám můžeme poslat produkty...

Až budou z naší strany pravidla připravena k tisku, potřebovali bychom od
vás ještě jednou korekturu překladu i grafického designu. Někdy se stane, že
je obrázek jinde nebo že tabulka obsahuje drobné, ale pro hru klíčové
překlepy... To bychom se domluvili až potom (za cca 1 měsíc)

2. Promo akce
I této nabídky z vaší strany bychom rádi využili. V momentě, kdy budou
pravidla hotová, bych se s Vámi rád domluvil na konkrétních presentacích při
zajímavých akcích (ve velkých hernách, na -Conech apod.). Investice tímto
směrem jsou sice z naší strany omezené, ale rádi bychom dali hře co
nejzajímavější propagaci. Konkrétní termíny a cenu budeme řešit až kolem
prázdnin (presentace by měli začít na přelomu září-října a budou pokračovat
až do prosince)

3. Recenze a doplňující články
Souběžně s rozjetím prodeje lokalizované verze bychom rádi podpořili produkt
také recenzemi v médiích. V úvahu připadají časopis ABC, mediální kampaň na
serveru VLTAVA a DUNAJ a také velký prostor na serverech HRAJ.cz, CMUS.cz a
MTG.cz. Do konce roku bychom tak představili hru více než 300tis.
potencionálním zájemcům, což by pro "rozjetí" mělo stačit. Pan Sebastian
Chum nám již nějaké články o této hře píše
(http://www.hraj.cz/view.php?cisloclanku=2005050601) , ale recenzí a
doplňujících článků na hru není nikdy dost, navíc záleží také na úhlu
pohledu apod. Odměnou jsou v tomto směru většinou produkty (domluví s Vámi
pí. Rebcová, která je v kopii tohoto e-mailu)

4. Další podpora
Kdyby Vás ještě napadla nějaká další forma propagace této skvělé hry, klidně
se na nás kdykoliv obraťte a můžeme to prodiskutovat...

Co tedy nyní:
A) pošlete vaší představu o odměně za korektury pravidel a přidání vašeho
slovníku "ustálených a používaných výrazů"
B) po naší kladné odpovědi zašleme jedno balení hry a budeme čekat finální
textovou podobu pravidel z vaší strany
C) až budou pravidla připravená k tisku, pošleme vám je ještě na závěrečnou
korekturu
D) pošlete prosím komplexní recenzi D&D Basic Setu, kterou umístíme na
server HRAJ.cz a bude sloužit k podpoře produktu (poté domluvíme odměnu)

Další body budou následovat až o prázdninách (presentace, doplňující články
apod.)

P.S. Překlad návodu neobsahuje ještě knížečku tzv. "Quick Start Rules", ten
dopošleme během týdne-dvou

S díky
Jaroslav Holý




K dopisu jsou i přílohy, ale ty na web dávat nebudu, protože si nemyslím, že by mi za to BF poděkoval. $:) Pro případné zájemce přepošlu emailem. Ale sám jsem se na ně ještě nepodíval...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Mimochodem, právě jsem se díval na ten překlad... není to úplně nejhorší, ale zároveň to není žádná sláva a klíče se to drží jak se kde komu chtělo...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Klobuk dole, ze sa vam podarilo dosiahnut takuto spolupracu
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Ano, teď bohužel nastává ta nejhorší chvíle... jde totiž o peníze.
Fakt je takový, že pokud nasadíme příliš vysokou cenu tak to odmítnou, pokud nasadíme příliš nízkou, tak se nám to vrátí až/pokud (budeme pracovat na dalším produktu).

Text k opravám má asi něco přes 70 stran (nikoliv normo, ale takových těch klasických). Za překlady a korektury se platí dost různě, podle mých informací tak cca 50-500 Kč/ns. (se středem na cca 120 Kč podle toho oč jde, kdo to platí, kolik má peněz. Oni to ale můžou vydat i bez nás, čímž jsme dost nahraní.

Myslím, že by bylo fajn určit cenu zvlášť za překladový klíč a zvlášť za opravy překladu. Ale to je můj názor.

Vím, že když jde o peníze je tu vždycky riziko toho, že to vyvolá zášť a závist a takové věci. Chtěl bych věřit tomu, že jsme dostatečně semknutá komunita na to, aby se to nestalo...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Odpověď je skutečně nad očekávání.
Vzhledem k tomu, že i my sami máme zájem na tom, aby se tady Basic Set ujal a že máme zájem na spolupráci s BF a vzájemných co nejlepších vztazích, tak bych navrhoval toto:

Co se týče korektur a zakomponování našeho slovníku nasadit pokud možno co nejnižší taxu, i když chápu, že je to pekelná a hlavně časově dost náročná činnost (už jenom proto, že v tom CDnD slovníčku je několik tisíc výrazů...).
-- Abych tady jenom neměl plnou...ústa...keců, tak rovnou tedy hlásím, že pokud se k tomu nebude mít nikdo z aktivních hráčů D20, tak se toho mohu ujmout já.

Naší hlavní odměnou by mělo být to, že nám BF do vydávaných pravidel umístí reklamu s logem CzechDnD s krátkým popisem těchto stránek (třeba i jako svého "partnera", kdoví?). To je pro CDnD, myslím, už tak dost prospěšné, že každý, kdo si koupí pravidla a bude pátrat po něčem na netu, tak hodně pravděpodobně navštíví především stránky, na které v pravidlech najde reklamu.

Druhá prospěšná věc by mohlo být sponzorství webhostingu tak, aby tím nebyli zatěžováni členové Crew a dobrovolníci.

Můj návrh tedy zní, nestavět osobní zisk z korektur nad možnost vytěžit něco pro CDnD. (Koneckonců mohou napříště pověřit překladem někoho z nás ne?).

Další věc ale je ta pomoc při propagaci. Nebylo by od věci se zamyslet nad tím, jestli na nějaký takovýhle akce máme, kdo z nás na to má, a co skutečně jsme schopni jim nabídnout.
Howgh.
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Tak to je odpověď podle mého gusta, super.
Ten překlad mě zajímá velmi, ale než Alnaga poprosím, ať mi to pošle ;), tak by asi vážně chtělo se malinko domluvit, jak na to.. třeba bude zájemců o nezáživnou korekturu a kontrolu u vidiny nějaké odměny dost a dost! :))

Pokud jsem to dobře pochopil, stále se bavíme jen o Basic Setu, žádná další pravidla (zatím) plánovaná nejsou, je to tak... Byli jsme poprošeni o korekturu v rámci našich znalostí pravidel a překl.slovníku, nejde a nepude IMO o klasickou korekturu.. tím chci říct jen to, že nemůžem chtít nějakou klasika odměnu.
Skoro to svádí dát té naší komunitě nějaký větší řád a formálnost, zavést pokladničku a tam to nechat přisypávat - a používat na OG a jiné akce související s dnd. Nevim no, přijde mi to, že sme došli na rozcestí, tahle nabídka zarazila do naší prošlapané sice, leč klikaté a místy zarůstající cestičky kůl.

A, teď sem čet od Vannaxe... jj, to je taky možnost, a velmi elegantní, přijde mi, v rámci odměny požadovat o webhosting!

Do promo akcí se vám motat nebudu, ty mě nikdy moc nelákaly.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Vannax píše:Odpověď je skutečně nad očekávání.
Vzhledem k tomu, že i my sami máme zájem na tom, aby se tady Basic Set ujal a že máme zájem na spolupráci s BF a vzájemných co nejlepších vztazích, tak bych navrhoval toto:

Co se týče korektur a zakomponování našeho slovníku nasadit pokud možno co nejnižší taxu, i když chápu, že je to pekelná a hlavně časově dost náročná činnost (už jenom proto, že v tom CDnD slovníčku je několik tisíc výrazů...).
-- Abych tady jenom neměl plnou...ústa...keců, tak rovnou tedy hlásím, že pokud se k tomu nebude mít nikdo z aktivních hráčů D20, tak se toho mohu ujmout já.

Naší hlavní odměnou by mělo být to, že nám BF do vydávaných pravidel umístí reklamu s logem CzechDnD s krátkým popisem těchto stránek (třeba i jako svého "partnera", kdoví?). To je pro CDnD, myslím, už tak dost prospěšné, že každý, kdo si koupí pravidla a bude pátrat po něčem na netu, tak hodně pravděpodobně navštíví především stránky, na které v pravidlech najde reklamu.

Druhá prospěšná věc by mohlo být sponzorství webhostingu tak, aby tím nebyli zatěžováni členové Crew a dobrovolníci.

Můj návrh tedy zní, nestavět osobní zisk z korektur nad možnost vytěžit něco pro CDnD. (Koneckonců mohou napříště pověřit překladem někoho z nás ne?).

Další věc ale je ta pomoc při propagaci. Nebylo by od věci se zamyslet nad tím, jestli na nějaký takovýhle akce máme, kdo z nás na to má, a co skutečně jsme schopni jim nabídnout.
Howgh.
Hezky řečeno... V zásadě souhlasím, v některých dílčích momentech ne. Zase takové peklo to být nemusí, je to Basic Set, je tam míň termínů než v PHB (byť je to takový mix DMG, PHB a MM). Sice mne láká tu korekturu dělat, ale jsem docela vytíženej zkouškovým, takže kdyby se toho chtěl ujmout třeba Rytíř, nebyl bych proti. Ten má navíc dost přehled o stavu slovníku, takže by to jistě i zmáknul snáz, než někdo jinej...

Reklama s logem by nebyla špatná věc, otázka zní jestli to můžou udělat. Třeba jsou vázání smlouvou o obsahu krabice nebo tak... To ale můžeme zkusit probrat. V tom bych problém neviděl.

Sponzoring webhostingu, to by asi šlo... sice nevím, jak si to dají do účetnictví (no možná sponzorský dar, že...) ale jo... v tomhle směru bych šel...

Propagace - recenzi na Basic Set napíšu, pokud ho budu mít v ruce... Oni ho ale pošlou spíš tomu, kdo bude dělat korektury, tak nevím... ale třeba pošlou dva... Stejně by bylo lepší psát recenzi z českého a ne z anglického (to by nebylo úplně etické).
Můžeme uspořádat turnaj v Basic Setu na nějakém conu... to už tady také bylo, tak či onak jsem pomáhal při 3 ročnících DnD bloku na Pragoconu a nevím, jestli si někdo pamatuje komorní DnD days, ale také jsme tam nabrali nějaké hráče...
No a máme tu také MoMW s jejich OG. Takže o propagaci bych se fakt nebál. Mimo to recenze na DnD produkty píšu i teď, jenom asi ne zrovna v duchu, jaký by BF úplně vyhovoval...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Mám radost, jak se to vyvíjí :clap:
Také si myslím, je teď vhodná doba zmínit se BF o budování velké CZ/SK fan stránky a jejich podpoře. Pokud by se stihlo spuštění za 2 měsíce, rozhodně by jim to podpořilo prodej. Teď je prostě jedinečná šance na zrod takové stránky, pro obě strany výhodná.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Další věc je, že můžeme říct, zaplaťte nám hosting... a oni na to můžou říct, fajn a kolik to stojí... A já upřímně řečeno nemám představu kolik to stojí... Mám pocit, že zatím platíme doménu asi 800,- ne? a na jinaku jsme zadarmo. Otázka zní, máme jít jinam? Bude nám BF platit jen doménu? Nebo co a jak...

Rád bych jim odpověď poslal zítra, tak sem zkuste poslat všechno co vás k tomu napadá, aby z toho bylo možno dát nějakou odpověď dohromady.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Alnag, ad návrh: Pokud by byla příliš ožehavá otázka přímých finančních odměn, tak vedle zasponzorování hostingu by mohli dodat produkty. Buď těm, co se podíleli na pracech, nebo i k obecnému prospěchu: třeba použít to pak na nějakou soutěž na naší stránce - např. se vypíše soutěž o napsání nějakého dobrodružství a výherci dodá BF produkt do určité sumy dle jeho výběru (třeba příručku, co bude chtít) ... Díky soutěži se zas zpětně obohatí stránka o zajímavý obsah (soutěžné příspěvky).
Každopádně by bylo dobré chtít v úhrnu určitě víc, než jen hosting, ale nepřepísknout to :)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Alnag píše: No a máme tu také MoMW s jejich OG. Takže o propagaci bych se fakt nebál. Mimo to recenze na DnD produkty píšu i teď, jenom asi ne zrovna v duchu, jaký by BF úplně vyhovoval...
Psal něco o hraní ve velkých hernách, toho se mi můžeme ujmout a tu českou verzi otestovat a prezentovat v rámci hraní Open Gamingu. Téhle formy spolupráce by se MoMW nebránili. Ovšem diskutovat o tom budu přesněji až budu mluvit se Sylvaenem a Pavlem a případně Alefem o prezentaci basic Setu v Košiccíh a na Slovensku.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Dalcor píše:
Alnag píše: No a máme tu také MoMW s jejich OG. Takže o propagaci bych se fakt nebál. Mimo to recenze na DnD produkty píšu i teď, jenom asi ne zrovna v duchu, jaký by BF úplně vyhovoval...
Psal něco o hraní ve velkých hernách, toho se mi můžeme ujmout a tu českou verzi otestovat a prezentovat v rámci hraní Open Gamingu. Téhle formy spolupráce by se MoMW nebránili. Ovšem diskutovat o tom budu přesněji až budu mluvit se Sylvaenem a Pavlem a případně Alefem o prezentaci basic Setu v Košiccíh a na Slovensku.
Však není problém... pošlu nějakou předběžnou odpověď... navrhnu možnosti spolupráce... a oni si stejně vyberou jestli jo nebo ne...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

OK, MoMW je ochotno nabízet volné hraní na Open Gamingu Basic Setu. O Organizaci Open gamingu (v soucasne dobe, chtel vedet jak je to s organizaci) jsem se bavil s timto panem:

Zdenek Rys
Tournament Coordinator

ADC Blackfire Entertainment s.r.o.
Novozamecka 4
198 00 Praha 9

Czech Republic
Phone: (+420) 281 930 096
Mobil: (+420) 737 279 101
Fax: (+420) 281 933 028
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jeste me napadla jedna vec, mi v lete jedeme na Slovensko v Červenci, dke budeme mít setkaní asi ze 40 fantasy positive lidma, ale do te doby Basic Set Nebude, co?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Dalcor píše:Jeste me napadla jedna vec, mi v lete jedeme na Slovensko v Červenci, dke budeme mít setkaní asi ze 40 fantasy positive lidma, ale do te doby Basic Set Nebude, co?
No řekl bych, že asi ne. Víš jak to všechno vždycky dlouho trvá...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů