D&D na webu

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 16. 10. 2001, 23:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

D&D na webu

Příspěvek od Vannax » 11. 5. 2005, 13:22

Navazuju tady na rozpravy, vedené v (A)DnD a D20 - D&D česky.

Jak se zdá panuje tady řekněme obecná nespokojenost s fungováním webové prezentece DnD.
Abychom nechodili pořád kolem horký krupičný zeptám se rovnou - KDO je ochoten se na tvorbě aktvině podílet? Najde se někdo, kdo by byl ochoten se znovu, nebo prvně pustit do mravenčí práce na webových stránkách, které by měly udělat ucelený přehled od DnD a jeho jednotlivých světech? (Nemusí se jednat o vytvoření nových stránek, ale třeba o předělání stávajících CzechDnD.)

Tahle otázka je jak pro všechny účastníky fóra, tak pro stávající CzechDnD crew, tak pro tvůrce jednotlivých vlastních stránek.
Já sám jsem si tuhle otázku tříbil v hlavě v uplynulých pár měsících a můžu říct, že já jsem ochoten se do toho pustit v případě, že se najde i několik dalších. (V jednom se takový projekt prakticky dělat nedá... :) )
Díky předem za odpovědi.

Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4830
Registrován: 3. 4. 2004, 18:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 11. 5. 2005, 14:41

To je dobrá otázka, já bych to dělal hned, jenže!

V sučasné době dělám:
Open gaming
Dragonlance CZ Web (ten by se dal sloučit)
Czech DM web (to už není jen moje věc, je specializován na Open gaming)
Pro"nejmenované nakaldatelství" dělám načítání knih "které nemůžu jmenovat"
Pro Altar připravuji nějaké podklady k něčemu (to je vyjadřování kur.a)
Podílím se na vývoji D20 settingu

To všechno se dá sloučit, na internetu jse +/- 10 hodin denně

Jenže k tomu pracuju 8-10 hodin denně, a ám také osobní život.

Tj jsem pro, ale časově bych to měl fakt fest náročné.

Stálo by za to popřemýšelt spojit se i se slovenskou komunitou a vytvořit společná DnD portál

Upozorňuji že jsem internetový uživatel, ne pogramátor

Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 16. 10. 2001, 23:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax » 11. 5. 2005, 15:03

Fajn, s vytížením jsme na tom asi obdobně, ikdyž v mým případě v jiný oblasti.

Já tvorbě webových stránek popravdě příliš nehovím, ale přesto jsem se dokopal k tomu, abych začal jedny vlastní připravovat. (Ravenloft, pochopitelně).

Každopádně důležitější než čas, v první fázi, je vůle se do toho pustit. A tu u tebe rozhodně vidím.

Spojení se slovenskými fany je fajn nápad. :clap:

Uživatelský avatar
Alef0
Příspěvky: 5813
Registrován: 7. 6. 2004, 10:22
Bydliště: Košice, SR.

Příspěvek od Alef0 » 11. 5. 2005, 15:06

Ja neviem, ci som opravneny zmienovat sa o stave slovenskej komunity, takze ma berte s rezervou.

Stav stranok na slovenskom internete, o ktorych viem, a ktore sa tvaria, ze maju okolo seba nejaku komunitu:

* jestvuje http:/www.annun.sk so sekciou D&D, v ktorej su nejake preklady a nejake povodne clanky
** jestvuje http://forum.annun.sk s debatou o RPG a D&D
* jestvuje http://castle.fantastika.sk primarne zamerane pre hracov kartoveho Vampira, ale je tam mnozstvo hodnotnych prispevkov k RPG
* jestvuje http://blog.rpg.sk -- rozbiehajuci sa blog o RPG
* jestvuje http://forum.rpg.sk -- rozbiehajuci sa forum o RPG

Moj s(u)kromny nazor je ten, ze komunita ludi na Slovensku jestvuje, len sa kade-tade skryvaju.

Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4830
Registrován: 3. 4. 2004, 18:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 11. 5. 2005, 15:43

Alef0 se switchnul off aby nevysvetlil co je jestvuje. Btw Alef0 je dle mého názoru jeden z těch který by byl pro spojení a teoreticky i další spolupracovník.

Jde o to jak dosáhnout toho, aby se v prvé řadě pospojovala fóra o Czech DnD. K tomu sy myslímjsou tyto ty nejlepší.

Pak dosáhnout toho, aby buď vznikla core stranka, jádro na které by se slučovaly všechyn články o DnD jednotlivých "soukromých" stránek, samozřejmě s množstvím vlastních článků, určených od DnD Analfabetů po maxi uživatele.

A sehnat lidi kteří by to psali, což je asi nejhorší. Dosáhnout toho, aby všichni kdo hrajou apravidelně by chodily na web dodávali zajmavé custom informace zjejich kampaní. Proč to takhle nejde s DnD, když toho je na českém netu hafo na DrD. To má proti nám vyspěleším systémovcům obrovskou přednost.

A vše je to o tom sehnat dostatečný počet lidí, který by to chtěl dělat.

Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 16. 10. 2001, 23:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax » 11. 5. 2005, 15:57

Jestvuje bych přeložil asi jako "to be being been" :lol:

S tím co jsi napsal se nedá nesouhlasit. Popravdě očekávám ještě názory od Bazilišků, ČekDýenDý krů, apod. a od dalších nadšenců (a odpůrců).

Uživatelský avatar
Alef0
Příspěvky: 5813
Registrován: 7. 6. 2004, 10:22
Bydliště: Košice, SR.

Příspěvek od Alef0 » 11. 5. 2005, 17:14

Jestvuje = je, existuje (ziaden Past Pre-Future Perfect Continuous Discrete Tense :-)|

Co sa mne osobne nevelmi paci (a za co ma urcite vsetci umlatia), je roztriestenost jednotlivych stranok -- ak chce clovek priebezne usledovat, co sa deje v ceskoslovenskom D&D, tak musi obist tak 6 roznych stranok.

Co sa tyka suvisleho prispievania (reportov) z kampani -- som skepticky. Ono to zvacsa byva tak, ze ,,pravidelne" bude znamenat ,,prve dva mesiace" a potom to ustane (zazil som to nielen s wiki nasej druziny).

Osobne som ale v rozumnych medziach ochotny a schopny prispievat, ale za predpokladu, ako povedal Vannax a to, ze to nebudem robit sam.
-------
Pozn. pod ciarou: dufam, ze debata k niecomu dospeje, nie ako pokus na Castli, ktory skoncil ako akcie Ludoveho frontu judejskeho v Zivote Briana.[/code]

Uživatelský avatar
Dryden
Příspěvky: 75
Registrován: 11. 7. 2002, 09:57
Bydliště: Bratislava - Gunshell Station

Příspěvek od Dryden » 11. 5. 2005, 20:35

No pokiaľ ide o prácu na DnD webe. tak zo Slovenska by sa bolo spýtať hlavne crowena - uňho mám pocit, že má jednak dosť času a okrem toho je aj dosť činorodý, viď rázcestie, rpg fórum a tak. Ak na Slovensku sa nedávno debatovalo o zlúčení miestnych rpg fór, ale neviem, ako to nakoniec dopadlo. Prispievať by som bol ochotný aj ja, aj keď mojou prioritou je teraz preklad Silver Marches...

Stále tu ale chýba človek, ktorý by bol ochotný zobrať si na starosť preklady, bol schopný s prekladateľom pokecať, poradiť a tak, aby bola omnoho menšia šanca, že sa ten týpek na prekladanie časom vyflákne...

Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 07:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom » 12. 5. 2005, 07:11

Na začátku má člověk čas a nadšení, dřív nebo později nastanou v reálném životě okolnosti, které mu neumožňují se věnovat stránce (nejdřív je času o trochu méně, pak o dost méně, někdo "odolává" déle někdo krátce). Někdo prostě jen vyhoří a potřebuje pauzu, po které má znovu chuť si uzmout čas jinde a vrátit se k hraní. Pokud takovýto lidé tvoří své soukromé malé (tím nemyslím hodnotou obsahu) stránky o DnD, tyto stránky věrně kopírují pokles jejich aktivity. DnD se v Čechách a na Slovensku hraje pořád, hráči se mění, noví přicházejí, staří se občas vracejí nebo hrají s nízkou frekvencí ... takže se pořád hraje, pořád existuje někdo, kdo má co říct těm ostatním. Myslím, že je výhodné mít jednu VELKOU stránku o DnD, po technické stránce jednoduchou na vedení, aby se její správa dala štafetově předat z člověka, co již nemá čas někomu, kdo ho má. Stejně tak u VELKÉ stránky spíš nebude nouze o přispěvatele, pouze se s časem bude měnit jejich skladba. Velká stránka pro celou komunitu nebude tak náchylná na výpadek v příspěvcích jako menší stránka s omezenějším okruhem přispěvatelů. Dnes se přece pořád píšou zajímavé příspěvky, ale na x různých stránek, kde dávají nízkou frekvenci aktualizace (tedy jak kde, neberte mě za slovo). Pokud by se tyto příspěvky setkávali na jediné VELKÉ stránce, tak by tato stránka měla velmi častou aktualizaci. Jasně, že malá stránka jednotlivce je jeho skvělá sebarealizace, ale jde tím tak nějak proti prezentaci komunity jako celku, proti dostupnosti informací pro staré hráče i nové zájemce, proti zbytečnému opakování se s jinými stránkami. Btw.: já také měl jednu dobu chuť udělat vlastní stránku, ještě že to neumím :) , ale dnes si myslím, že i kdybych to uměl a měl hromadu času, tak tudy cesta nevede.
Dále si myslím, že v první fázy by se mohla poskládat základní VELKÁ stránka z hodnotných existujících příspěvků, které svolí poskytnout autoři malých stránek. Spousta materiálu (tipů i názorů) se dá získat pročesáním fór.
Pokud jde o vedení a správu takové stránky, nejsem proti finančnímu přispívání na její chod.

Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3324
Registrován: 21. 10. 2001, 23:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 12. 5. 2005, 09:33

Řeknu to asi takhle... pokud se podaří sjednotit všechny (nebo alespoň většinu stránek o DnD, které jsou v provozu a nějakým způsobem vydyndat obsahy od těch co v provozu nejsou) tak Bazilišek nebude stát stranou a taky přihodí nějaké polínko pod společný kotlík. O tomhle projektu se na CzechDnD hodně mluvilo a výsledek je, že stránka je mrtvější než dřív protože se ČEKÁ NA ZÁZRAK (už asi tak dva roky).

Byl bych ochoten tomu věnovat i nějakou energii a čas (dokud ještě je), ale ne za současného stavu, kdy mi to přijde spíš jako resuscitace mrtvoly a to by mně nabavilo...

Otázka je co Stín Rytíře... protože ten má pod palcem většinu překladů (i když část z nich jsem dělal já, tak mám taky autorská práva... $:)

Můj názor je stejný... je potřeba lidi přinutit na tom trošku máknout. Každý by se měl zavázat k tomu, co měsíčně udělá (a udělat to). Nemusí toho být hodně, protože když deset lidí slíbí měsíčně dvě hodiny tak se můžou dít i velké věci. Je potřeba si stanovit priority atd. atd. Otázka je, jestli je ještě alespoň deset lidí, kteří mají vůli...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.

Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4830
Registrován: 3. 4. 2004, 18:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 12. 5. 2005, 09:41

Vzal bych si na starost Dragonlance a případně i Forgotten Realms a tos e vším všudy, upozorňuji že vzhledem k mým vazbám na autory a majitele práv by Dragonlance překlady týkaly se jen neoficiálních prooduktů

Kromě jiného.

V této fázi potřebujeme ale někoho kdo obejde všechny české a slovenské stránky (můžu si s Alefem vzít na starost Slovensko) a začít domlouvat sjednocení všeho pod jedny fóra, jedny stránky ale nejdříve taky dohodnout jakou formou se to bude dělat a hledat další přispěvatele.

Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3324
Registrován: 21. 10. 2001, 23:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 12. 5. 2005, 09:47

A proč všichni koukáte na mně... :eyecrazy: $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.

Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4830
Registrován: 3. 4. 2004, 18:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 12. 5. 2005, 09:51

Protože jsi jedinečný a znáš lidi jak z rytíře tak i spoustu ostatních LOL

Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3324
Registrován: 21. 10. 2001, 23:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 12. 5. 2005, 10:01

Hm... ti fakt děkuju...
Myslím, že problém je ohraničen těmito otázkami:

1. Kdo je ochoten se podílet na nezištné tvorbě webu, organizování akcí (typu OG například) a další podpoře (např. fund-raising, i když si to nějak neumím představit...) Pokud se najde dost lidí, kteří to myslí vážně (což v tuhle chvíli není moc jasné...) může se přikročit k bodu 2.

2. Velké sjednocení (to je jak z RL). Pokud budou lidi, není prakticky problém se pohnout dál. Mohlo by se návázat na projekt nového CzechDnD (snad)... tohle bych neviděl snad zase jako až tak velký problém... Jsem optimista...

3. Reklama. Umístit reklamu do obchodů, kde se DnD prodává, nebo přímo do těch publikací ve formě letáčků. Zviditelnit se na každém RPG, DrD fóru, které v téhle zemi existuje...

4. Založit církev velkého Cthulhu... O-) Sakra, co to melu. To je z jiného mého plánu (na převzetí světa... $D )
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.

Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3324
Registrován: 21. 10. 2001, 23:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 12. 5. 2005, 10:09

Druhá otázka je, co by taková MEGA stránka měla poskytovat za služby... (připiště, co vás napadá navíc...)

1. Preview a recenze
2. Možnost diskuse, fórum, blogy...
3. Triky a nápady
4. Vysvětlení sporných pravidel
5. Datábázi hráčů, kontakty, seznamku
6. Překlady (to je klasika)
7. Intro pro začátečníky
8. Světy (i vlastní tvorbu)

Zvažte, kde vezmeme prachy na hosting, kam se tohle všechno vejde?
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.

Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host