Design

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Zamčeno
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Markus: no výborně! Ale že nám to dalo práci tě do toho dokopat.. :) Doufám nám to s úroky vrátíš, tuhle naší kličku před brankou. ;)
JIank sem původně myslel, že by stačilo aby ses pevnějc opřel do konceptu Reloaded - nicméně když odhodlanej to spojit s designem, je to samo ideální. Díky za tvé odhodlání!
Tokkar
Příspěvky: 42
Registrován: 4. 8. 2005, 14:26
Bydliště: www.sigil.cz

Příspěvek od Tokkar »

Nazdar lidi,

většina z Vás mě nezná, ale dovolím se jen jednu lehkou poznámku.
Sice je to trochu pozdě. Markus na tom už týden jistě usilovně maká? :wink:
Na straně 14 tohoto topicu máte ještě z loňského roku Sylvaenův photoshopový zdroják návrhu designu. Šikovný grafik by ho jistě dokázal využít. A nechce se mi věřit, že by Sylvaen nenašel pár minut na to, aby Vám poslal i ostatní zdrojáky potřebné grafiky, když ho hezky poprosíte.
Třeba je to od věci, ale třeba jste jen pozapomněli, že to vlastně máte.

Jinak je nesmírně zajímavé sledovat, jak se vyvíjí boj o Reloaded :)
Držím Vám palce guys.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Dobrá. Potřebuju vědět, jak přesně se to má se Sylvaenovým designem. Konkrétně mám tři otázky:
1. V jakém stádiu se design nachází?
2. Bude to Sylvaen v nejbližší době dokončovat? (asi ne, ale radši se ptám znova).
3. Je reálná šance, že by to Sylvaen dodělal do konce roku?

Dalcore, můžeš si to prosím vzít na starost a zeptat se Sylvaena? Přece jenom se s ním vídáš.


Co se týče mě, tak ano, pokud ten design neudělá Sylvaen, udělám ho já. Už s tím počítám a chystám se na to. Bude to něco jednoduchého, funkčního a velmi podobné tomu, co jsem předvedl v konceptu.

Sylvaenův pergamenový design je přeci jenom atraktivnější, minimálně pro "řadového" návštěvníka ano (mě se taky líbí :wink:). Proto by se mi líbilo, kdyby CzechDnD používalo právě ten.
Já bohužel v tuhle chvíli nejsem dost zručný na to, abych Sylvaenův design naprogramovat. Proto udělám jiný, jednodušší, rychlejší. Časem snad zprovozníme i ten pergamenový - buď to udělá Sylvaen, nebo se s tím porvu já po delší námaze ho taky zvládnu.
Uživatelský avatar
Plz
Příspěvky: 194
Registrován: 11. 10. 2004, 08:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Plz »

Klidně bych se o ten pergamenový design pokusil, ale po stažení toho .psd se mě hlásí chyba a nejde to přečíst a bez toho abych měl jednotlivé obrázky které půjdou skládat to těžko zvládnu.

Zkuste to někdo jiný jestli vám to jede?
Padouch nebo hrdina my jsme jedna rodina.
Tokkar
Příspěvky: 42
Registrován: 4. 8. 2005, 14:26
Bydliště: www.sigil.cz

Příspěvek od Tokkar »

Ja to zkousel a otevrel jsem ho problemu.
Uživatelský avatar
Plz
Příspěvky: 194
Registrován: 11. 10. 2004, 08:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Plz »

Problem bude v tom že mám pouze Psp 6 a možná je to uloženo v něčem novějším. Takže pokud chcete abych se na to alespoň podíval tak jedině převést do něčeho co přečtu třeba .bmp a poslat mejlem pokud to nechcete davat na net. Zaleži na vás jestli chcete nebo ne já se vnucovat nebudu.
Padouch nebo hrdina my jsme jedna rodina.
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Plz: jen abych se ujistil, že to dobře chápu - tobě nejde otevřít ten jpeg s pergamenovým designem od Sylvaena? Klidně ti ho jako bmp pošlu, esli je to ono
Tokkar
Příspěvky: 42
Registrován: 4. 8. 2005, 14:26
Bydliště: www.sigil.cz

Příspěvek od Tokkar »

Plz píše:Problem bude v tom že mám pouze Psp 6 a možná je to uloženo v něčem novějším. Takže pokud chcete abych se na to alespoň podíval tak jedině převést do něčeho co přečtu třeba .bmp a poslat mejlem pokud to nechcete davat na net. Zaleži na vás jestli chcete nebo ne já se vnucovat nebudu.
Otevrel jsem to v Psp 5, takze s v.6 by problem být neměl.
Uživatelský avatar
Plz
Příspěvky: 194
Registrován: 11. 10. 2004, 08:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Plz »

Jedná se o to zdrojové .psp Protože pokud se má tvořit design tak se bude skládat ze spousty obrázků a né jednoho a pokoušet se rozřezat ten .jpg je trošku nepraktické. Bohužel stáhnu ho v pohodě rozzipuju, ale jakmile se ho snažím otevřít tak se ozve error-565 a nic dále. Nevím kde je chyba ale bez jednotlivých obrázků to asi nepůjde.

Takže bych potřeboval tenhle .psp soubor uložit jako něco nekomrpimovaného a poslat mi ho třeba bitmapu. Mejl zvládá max 13MB takže by se to tam mohlo vejít.

Druhá věc pokud se vrhnu na design tak bych potřeboval vědět z kolika kusů se vlastně ta stránka skládá takže bych asi potřeboval trošku nahlédnout do skriptů. Ale možná to není úplně nutné. To záleží na tom jak je to děláno.

PS: s pozadím a podobnýma věcma moc zkušeností nemám ale zas na druhou stranu mám tu ochotu se na to podívat a ten čas se najde.
Padouch nebo hrdina my jsme jedna rodina.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Plz: Takže ty si můžeš hrát s pergamenama a já zatím udělám ten jednoduchý design. Teda, ne že bych ti nevěřil, ale přeci jenom není jistota, za jak dlouho to doděláš :wink:

S tím PSD ti bohužel nepomůžu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

OK. Tak aby to nestálo...

Pjotr: Pustím se do toho designu, ale potřeboval bych tvojí pomoc. Teda... potřeboval bych vyexportovat Style Sheet, případně k nejasným elementům popsat, co definují. Díky moc.
Uživatelský avatar
Plz
Příspěvky: 194
Registrován: 11. 10. 2004, 08:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Plz »

Markus píše:Pjotr: Pustím se do toho designu, ale potřeboval bych tvojí pomoc. Teda... potřeboval bych vyexportovat Style Sheet, případně k nejasným elementům popsat, co definují. Díky moc.
Chtěl jsem napsat to stejné, ale byl jsem předběhnut. Protože co jsem se zatím dívál na zdojovej kód tak vše je schováno tam a nic nejde jen tak stáhnout.
Padouch nebo hrdina my jsme jedna rodina.
Uživatelský avatar
Plz
Příspěvky: 194
Registrován: 11. 10. 2004, 08:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Plz »

Už jsem zse tu aneb jak jsem předpokládal nic mi nedošlo tak jsem si posloužil sám co jsem mohl. Řekl bych že dostupnost zdrojů (tím míslím CSS Reload) a moje znloti se jasně podepsali na kvalitě. (Myslím si že každý z vás by zládl něco takového a mnohel lépe) ale proč se na to tedy nikdo nepodíval už dřív?

Co dodat snad jen http://plz.wz.cz/Reload/
Padouch nebo hrdina my jsme jedna rodina.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Plz: Ale jo, dobrý začátek :wink:
U tohodle designu je nevíc problémů s grafikou: pozadí se musí protahovat dolů, aniž by to působilo násilně. Levé menu tuším není jenom obrázek, ale hraje si s průsvitností, aby se tomu obrázku vyhlo. Největší výzva tohodle designu spočívá právě v tom, jak to udělat a přitom použít minimum obrázků, které zpomalují načítání.
Ale klidně si s tím vyhraj, jestli chceš. Já udělám ten "jednoduchý" design, takže nemáš kam chvátat.


Pjotr: Pošli nám ty šablony, plz. Já si sice můžu ze serveru stáhnout style sheet, ale vzorové HTML, na kterém bych to mohl zkoušet, už v té PHP změti vyhrabat neumím.
Uživatelský avatar
Plz
Příspěvky: 194
Registrován: 11. 10. 2004, 08:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Plz »

Pošli mi tedy alespo¡n ten style sheet abych se podival jak je to v originale dělané. Co se týče vzorového .html nejednodušší jak si ho vytvořit je najet na Reload zobrazit si zdrojový kód a ten si uložit na disk. (Je tam vše potřebné id a class a je to .html, po přejmenování z .txt, jen nefungují odkazy) a když to pojede na jednom stačí si náhodně zobrazit jiný kus stejně, stáhnout atd. atd.

Co se týče toho Sylvaenova pozadí stejně aby jelo bude potřebý jeden zásah do zdojového kódu. Potřebuji aby každý odkaz nahoře na liště měl vlastní <div id=>. Protože jinak než napozicovat každé slovo na své místo to moc nejde na té křivce. (Ptal jsem se i mnohem lepších lidí kteří dělají stránky profesionálně a ti mi řekli že nějak jednoduše to moc udělat nejde).
Padouch nebo hrdina my jsme jedna rodina.
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti